Ufsluiting competitie Love 70 Teleurstellend NK mor Waddinxveense meisjes Elf nationale titels voor twee Gouwemasters Tweede 'KOG-proefdag' bij T.O.O.S. BROUWER DE KONING Nationale Zwemvierdaagse Hengelsportvereniging Rondje IJsselmeer Nacht van Zevenhuizen 1994 Midden-Holland fietstocht Gymnastiek- uitvoering NAS Artesia sluit tenniscompetitie af Bos- en UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/15 juni 1994 pagina 9 Deelname Start Wie fietst er mee? Clubkampioenschappen Van links naar rechts: Janny Ottevanger, Ineke de Niet, Corrie Groen, Lenny Visser en Pamela Pothecary (foto Love '70) Moerkapelle - Zaterdag 11 juni heb ben de laatste teams van Love 70 hun- door de regen- uitgestelde wedstrij den afgerond. Vorige week dinsdag echter kon het damesteam, bestaan de uit Janny Ottevanger. Ineke de Niet, Corrie Groen. Pamela Pothecary en invalster Lenny Visser al gehuldigd worden. Zij werden voor het tweede opeenvolgende jaar kampioen! Een geweldige prestatie. Een ander succes vol team was het jeugdteam mix t/m 17 jaar, zij hebben het tot het laatste mo ment erg spannend gehouden, maar door een 3-2 zege op Krimpen a.d. IJs- sel hebben zij het gered. Het team, bestaande uit Wouter de Niet. Lennard Tepper, Norbert ten Hoopen. Ellen Ham, Renate Rutgrink, Vera de Niet en Aline Bosman, mag zich kampioen noe men in zijn categorie. Voor het zon dag-herenteam blijft het een spannen de zaak. Dit team maakt kans kam pioen te worden, het woord is aan de KNLTB. Voor de meeste andere teams geldt dat zij goed gestreden hebben en daarbij het volgend jaar weer in de zelfde klasse kunnen spelen. Twee heren teams zijn helaas gedegra deerd. In Bladel werd afgelopen zaterdag de Nederlandse Kampioenschap turnen gehouden in de C-lijn. Deze NK werd georganiseerd door de verenigingen Avanti uit Bladel en Turnivo uit Reusel. Zes turnsters van de Pro Patria-ploeg uit Zoetermeer hadden zich hiervoor, na diverse voorwedstrijden, geplaatst. Verona v.d Leur uit Waddinxveen had zich geplaatst als reserve, maar mocht deze wedstrijd helaas niet meedoen. In categorie lc behaalde Ilse Mulder een tiende plaats met sprong 8.30, brug 8.20, balk 8.65 en vloer 8.95. In totaal behaalde zij 34.10 punten. In categorie 3c kwam Sylvia Jerphanion uit op de 29e plaats met 6.90 vloer, 7.50 sprong, 05 brug en 7.40 balk. In de categorie 5c namen maar drie turnsters van Pro Pa- tria deel. De Waddinxveense Berlinda Verwey behaalde een 27e plaats met vloer 7.55, sprong 7.95, brug 7.90 en 8.30 balk. Haar ploeggenote Marloes Broerse werd vijftiende en Kirsten Dijk huizen behaalde een vierde plaats. In categorie 6c nam de andere Wad dinxveense turnster deel: Marjoleine Verwey. Op de brug behaalde zij 8.35 en voor vloer en sprong beide 8.10. Tot haar schrik kreeg zij voor haar balkoe- fening maar 6.90. Ondanks protesten van Marjoleine en haar trainster Sylvia Minnen, moest zij genoegen nemen met deze score. Uiteindelijk kwam zij op de dertiende positie terecht. Als afsluiting van het seizoen zullen de turnsters van Pro Patria op 2 juli een show geven in sportcentrum de Drie sprong in Zoetermeer: Gymnastic Fes tival V. I Vaddinxveen - Bij de driedaagse open nationale zwemkampioenschappen 'oor masters in Apeldoorn, kwamen 'an zwemclub 'De Gouwe' twee mas ters aan de start, te weten Nic Geers in Je leeftijdsgroep 55-59 en Hans den ®oer in 60-64 jaar, alsmede premaster •Vanda den Boer in de categorie 20-24 jaar. peze kampioenschappen betroffen de 'angere afstanden, van 200 tot 1500 meter Er waren ruim 240 zwemmers jan 17 nationaliteiten ingeschreven, jte frisse weersomstandigheden ble ken (je meesten een persoonlijke tijds- 'erbetering in de weg te staan, maar jZ0We' Mie Geers als Hans den Boer za- 8m toch kans om op al hun nummers be gouden medaille te behalen, tkjskoopse Nic nam deel aan de 200, 800 en 1500 m vrije slag, de 400 w'ssel. 200 vlinder en 200 rugslag en het was voor hem een prima voorbereiding op de wereldkampioenschappen van 2 tot 10 juli in Montreal. Hans bleek de eerste Nederlander van boven de 60 die de 200 m wisselslag uitzwom, werd eerste in zijn groep en vestigde dus een nationaal record van 3 min 29. Opmerkelijk in deze serie oude re zwemmers was dat zes van de acht op het onderdeel rugslag de ouderwet se samengestelde slag toepasten. Ook won Hans de 200 school- en de 200 en 400 vrijeslag. Zijn dochter Wanda zwom in de jongste groep eveneens de 200 en 400 vrij en zij bracht op het eerste onderdeel het zilver mee naar huis. Uiteindelijk bleek zij wel de beste prestaties te hebben geleverd. Zij kon per nummer dat zij sneller was dan haar vader, honderd gulden ontvan gen. Zij bleef hem voor met respectie velijk drie en negen seconden. bddinxveen - Na het succes van de -erste keer wordt er zaterdag 18juni in Knr"13' c'e Duikelaar wederom een i kj-proefdag gehouden. De ochtend o ,oe'd voor alle meisjes I en jon- tens I van de afdeling gymnastiek. Bij b proef staat de uitdaging en de op bouw I centraal: steeds hoger springen s zwaarien. Op vijftien verschillende I Uaties kunnen de meisjes en jongens oefeningen doen die niet worden be oordeeld met cijfers maar met 'gezich ten'. Deze laten snel en duidelijk zien hoe de oefening is uitgevoerd. In een speciaal boekje krijgen de jonge gym nasten een aantekening bij de oefening. De vooruitgang is hierdoor goed waar neembaar. De proefochtend duurt van 9.15 tot 11.45 uur. Hazerswoude - De bridgeclub Het An ker organiseert deze zomer weer het zgn. 'zomerbridge'. Elke woensdag avond is er gelegenheid om gezellig te bridgen in het Anker aan de Chopinlaan 2 in Hazerswoude-Rijndijk. Men kan zich aanmelden aan de zaal vanaf 19.30 uur. Aanvang 20.00 uur. Inschrijfgeld vijf gulden per paar. De eerste avond is op 22 juni en de laatste op 17 augustus. Op 25 en 26 juni a.s. worden de bos-en duinwandeltochten in Noordwijker- hout gehouden. De start is tussen 9.00 en 14.00 uur bij café restaurant De Duin poort aan de Langevelderlaand 22, Noordwijkerhout, tegenover jeugdher berg De Duinark. Te bereiken met de lijndienst N.Z.H. vanuit Leiden tot halte Brink, Noordwijkerhout. (half uur wan delen vanaf duinrand). Inlichtingen: 01720-75724 of 01719-19321. Organisa tie: KNBLO. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen-Oud Verlaat - Het volley baltoernooi dat aanstaande donder dag, vrijdag en zaterdag bij gebouw De Vierkap gehouden wordt, zal in het te ken staan van het tienjarig bestaan van dit multifunctionele gebouw. Zaterdag 18 juni vindt om circa 17.00 uur de finale plaats. Tussen de wedstrij den door wordt het 'rode-draad-spel' gespeeld. Dit zijn touwtrekwedstrijden tussen de diverse teams. Vanaf 15.00 uur kan iedereen genieten van warme hapjes van de barbecue. Zevenhuizen - Tourclub Zevenhuizen '80 organiseert op zondag 19 juni de Vlisttour met afstanden van 35, 80 en 110 kilometer. Start 110 km. tussen 8.00-10.00 uur; 80 km. tussen 9.00-12.00 uur en de 35 km tussen 10.00-13.00 uur. De startplaats is café De roerdomp aan de Tweemans polder 12 in Zevenhuizen. Boskoop - Toerclub Avanti organiseert van 20 t/m 23 juni de 13e Boskoopse Avondfietsvierdaagse. Men kan starten in het Praathuis aan de Bosweg van 18.00 tot 19.00 uur. Alle afstanden zijn ongeveer 30 km. De kosten bedragen voor alle vier de avonden zes gulden en per avond twee gulden. De routes zijn met pijlen aangegeven, na afloop ont vangen de deelnemers een mooie her innering. Inlichtingen: Kees Hofstee, tel. 01727-14844. Zevenhuizen - In zwembad De Koorn- molen in Zevenhuizen wordt van 20 t/m 24 juni a.s. de Nationale Zwemvierdaag se gehouden. De KNZB promoot dit jaar voor de 25ste maal de Nationale Zwem vierdaagse. Tevens start de sponsoractie "Maak een plons voor het Ronald McDonald Kinderfonds". Een deelnemerskaart voor de Zwemvierdaagse is tevens sponsorkaart. De deelnemers kunnen zich laten sponsoren door familiele den, vrienden, kennissen e.d. Op de laatste twee dagen leveren zij de kaart en het geld in bij het zwembad. Zwembad De Koornmolen zorgt ervoor dat het geld overgemaakt wordt naar het Ronald McDonald Kinderfonds. Meedoen aan de sponsoractie is geen verplichting. Deelname is mogelijk op vijf dagen. Kan men b.v. op een avond niet, dan blijven er toch nog vier avonden over. De start van de Zwemvierdaagse is op maandag 20 juni om 16.00 uur. Alle andere dagen kan men baantjes zwem men tussen 15.30 en 20.30 uur. Inschrijven kan al vanaf nu of anders maandag 20 en dinsdag 21 juni tussen 15.00 en 20.00 uur aan de kassa van het bad. Voor ouderen is er de speciale moge lijkheid om tussen 13.30 en 14.30 uur te zwemmen. Het buitenbad wordt wat extra verwarmd. Inlichtingen tel. 01802-1860. Zevenhuizen-Moerkapelle - De winnaar van de vierde wedstrijd in de avond competitie van hengelsportvereniging Zevenhuizen-Moerkapelle in de Ring vaart in Nieuwerkerk a.d. IJssel werd C. van Pelt met 3.620 gram vis. De totaal vangst op 8 juni was 18.280 gram vis. T weede werd L. Schmid met 2.710 gram en 19 punten. Derde werd A. Vis met 2.680 gram en 18 punten. Koploper van de avondcompetitie is nog steeds J. Ottevanger. op de voet gevolgd door C. van Pelt. Bij de zomercompetitie is C. van Pelt na de vierde wedstrijd op 11 juni, aanvoer der van het klassement. Deze wedstrijd werd in de Breevaart in Reeuwijk ge houden met een totaalvangst van 13.170 gram vis. L. Schmid werd eerste met 3.160 gram vis. Met een verschil van 10 gram werd E. Breedijk tweede met dus 3.150 gram. Derde werd D. Bazen, die maar liefst 68 vissen met een totaalgewicht van 2.060 boven haalde. Zevenhuizen - Tourclub Zevenhuizen '80 organiseert zaterdag 18 juni weer het jaarlijkse 'Rondje IJsselmeer'. 24 deelnemers telt deze monsterrit van 378 km. rond het IJsselmeer. Om 4.00 uur stappen zij bij het Hof van Holland op hun tourfiets om de eerste etappe richting Noord-Holland af te leggen. Er zijn vijf rustplaatsen onderweg, op af standen van 75, 60 en ca. 50 km. De verwachting is dat de enthousiaste tourfietsers om ongeveer 21.00 uur weer in Zevenhuizen arriveren. In schrijving voor deelname is nog moge lijk voor acht tourrijders. Deze kunnen zich aanmelden bij M. Dullaart, 01802- 2483 of Johan Regters, 01793-1546. Op zaterdag 11 juni viel om 19.00 uur het startschot voor de jaarlijkse zeilra ce van 18 uur op de Rottemeren: de nacht van Zevenhuizen. Deze werd ge organiseerd door Watersportvereni ging Zevenhuizen. Molenaar Piet van Elswijk gaf het startsein bij jachthaven de Eendragt. Er werd eerst naar Oud Verlaat gezeild naar de eerste boei. behalve door de kajuitjachten. Het was een uitzonderlijk koude nacht ondanks het mooie weer op zaterdag. Veel deel nemers onderbraken de wedstrijd dan ook om iets warms te nuttigen. In de vroege ochtend stond nog een leuke verrassing te wachten voor de zeilers. De organisatie had voor ontbijt ge zorgd, dat op het water werd uitge deeld. Voor de bezoekers was er een rommelmarkt en de molen, die de hele nacht verlicht was, kon bezichtigd wor den. Na een vermoeiende maar gezelli ge wedstrijd werden om 13.00 uur de deelnemers onder luid gejuich binnen gehaald. De winnaars: Jeugdklasse: 1. Johan Spruit; SW-klas- se: 1. de Boer/Walter, 2. Hatzman/Tas, 3. Ebens; BM-kiasse: 1. Bonemijer, 2. Alphenaar, 3. Spaans; Kajuit-klasse: 1. M. Voetelink, 2. F. Voetelink, 3. Bersma. Op zaterdag 18 juni organiseert Toer- vereniging Zoetermeer '77 de Midden- Holland fietstocht. Het gaat om een nieuwe route in het toerprogramma van de vereniging in diverse afstanden. De routes, die alle zijn uitgepijld, zijn dusdanig gekozen dat gemakkelijk op een andere afstand kan worden overge stapt. De starttijden luiden als volgt: 40 kilo meter: van 9.00 tot 12.00 uur; 75 kilome ter; van 9.00 tot 11.00 uur; 100 kilome ter; van 8.00 tot 10.00 uur; 140 kilome ter: van 7.00 tot 9.00 uur; 210 kilometer: van 7.00 tot 8.00 uur. De routes van 40 en 75 kilometer zijn echte gezinstochten. De 100 kilometer voert door het plassengebied richting Woerden en deelnemers aan de 140 kilometer rijden naar kasteel Haarzui- lens. Deze afstand kan ook met begelei ders worden gereden (maximum snel heid 25 kilometer per uur). Deelnemers aan deze tocht kunnen om 7.30 uur vertrekken van het clubhuis van de toervereniging. De tocht van 210 kilo meter voert door de bossen van de Utrechtse heuvelrug over de Amer- ongse berg en langs de Lek en de Vlist terug naar Zoetermeer. De kosten voor deelname variëren van vier tot zeven gulden. Start en finish zijn bij het clubhuis van de toervereni ging aan de Buytenparklaan 2b (wijk 17). Inlichtingen: 079-31 11 32 (na 18.00 uur). Lieve Marjolijn, voor postzegels moet je op het postkantoor zijn! liefs, pap en mam 13 juni wordt Jordi Spek 3 jaar. Gefeliciteerd van opa en oma verhoef Rick Folge gefeliciteerd met je vierde verjaardag kusje van papa mama melissa Natasja van harte! Je nicht Danielle en neef Dave Yvet wordt 14 juni 3 jaar. Hiep hiep hoera Oma en Opa van Vliet Hoera Hoera ons pa (Hans Modderkolk) werd 12 juni 50 jaar! nog gefeliciteerd Abraham! Ome Jan de Graaf is 8 x 10 - het is niet te zien! H.G. Fred Nettie Sandra en Peter 25 juni koor- en samenzangavond 20.00 uur Bethelkerk W'veen m.m.v. Vos Jubilans jeugdkoor Ma. 6 juni is onze zwarte Am. Cock Spaniel weggelopen wie weet waar zij is? 01828-16721 Benthuizen - In sporthal de Hil zal vrij dag 17 juni weer de jaarlijkse gymnas- tiek-uitvoering van gymastiekvereni- ging NAS uit Benthuizen worden gehou den. De aanvang van deze avond is 19.00 uur. De uitvoering heeft als thema 'cij fers'. Daarnaast wordt de oefening uitge voerd, die ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan van de bond werd inge studeerd. Koudekerk a.d. Rijn - Artesia heeft de tenniscompetitie van het district Lei den afgesloten met twee kampioenen. Artesia 1, spelend in de 2e klasse ge mengd, senioren, heeft alle wedstrij den overtuigend gewonnen en is dus vanzelfsprekend kampioen geworden. Aangezien alle kampioenen automa tisch promoveren, mag dit team het volgend jaar z'n geluk proberen in de le klasse. Bij de damescompetitie heeft Artesia 3 bijzonder goed gepresteerd. Dit team werd kampioen in de 4e klasse en komt het volgend jaar uit in de 3e klasse. Het feit doet zich dan voor dat zowel het tweede, als het derde team in de 3e klasse uitkomen. Dat belooft een span nend seizoen te worden! Beide teams worden door het bestuur en mede-leden van de vereniging geluk gewenst met hun prestaties. Direct aansluitend aan de competitie worden de senioren-clubkampioen schappen gespeeld. Hieraan mogen ook enige veelbelovende junioren deel nemen. Momenteel wordt er volop ge speeld. Wie interesse heeft om te ko men kijken is van harte welkom op het tennispark aan de Gruttolaan 15 in Kou dekerk a.d. Rijn. Op alle dagen en avon den worden er wedstrijden gespeeld. De finales van de enkelspelen worden gehouden op zondag 19 juni en de fina les van de dubbelspelen op zondag 26 juni.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 9