Fttsie scholen 'op de rails gezet' Geslaagd! Geslaagden Groen College/De Groene Zijde Geslaagden Samenwerkingsschool Zomerfeest Zuidpias Boskoops college wil "Samen aan de slag" Nieuws VW Boskoop Normaal op Willem van Oranjeschool Nederland-België-feest in de Rozenburcht Toi-Toi speelt in Gouda Diplomazwemmen De Sniep Kerkdiensten Zondag 26 juni Burgemeester en wethouders discussiëren met flatbewoners Playbackshow Hart van Holland/22 juni 1994 pagina 17 Waddinxveen - De vier openbare scho len in Waddinxveen gaan samenwer ken. Vorige week kreeg wethouder K.W.Th, van Soest van de stuurgroep Fusie Openbaar Basisonderwijs Wad dinxveen het rapport van de stuur groep aangeboden: 'Onverdeeld gefu seerd'. Hierin worden de plannen weergegeven om van de Jan Ligthart- school, de Leon van Gelderschool en de Annie M.G. Schmidtschool één school te maken. De Theo Thijssen- school blijft zelfstandig. Het rapport 'Onverdeeld gefuseerd' is een eindrapport van de stuurgroep en is een vervolg op 'Onverdeeld achter de openbare school' en 'De fusie na der bekeken'. In het rapport wordt aangegeven op welke manier de fusie van de drie scholen zal worden gerea liseerd. Er zal één ouderraad komen, één directeur en één schoolnaam. Ook zullen de lesmethoden op elkaar wor den afgestemd, er zal een gezamenlij ke sportdag komen, een centrale ouderavond en een schooltenue voor sportmanifestaties. Ook de informa tie-avond, de schoolkrant, de school feesten en de nieuwsbrief zullen geza menlijk gerealiseerd worden. Er zal echter wel op de drie huidige lokaties lesgegeven worden. De heer Bert Rijke, voorzitter van de stuurgroep Fusie Openbaar Basison- De heer B Rijke overhandigt de fusieplannen aan wethouder Van Soest (rechts). derwijs en de nieuwe directeur van de fusieschool, is tevreden over het brede draagvlak dat bestaat voor de fusie. "Met veel enthousiasme is samenge werkt door de verschillende scholen. De vijf werkgroepen hebben veel tijd en energie gestoken in het maken van een goed plan". De naam van de nieuwe school, die zich met ingang van het komende schooljaar zal presenteren, is vorige week nog niet bekend ge maakt. Deze zal nog voor de zomerva kantie in de openbaarheid worden gebracht. Op 24 augustus zal een feestdag voor alle leerlingen van het openbaar basisonderwijs in Waddinx veen worden gehouden waarbij te vens het nieuwe logo onthuld wordt. Waddinxveen - Ook de leerlingen van de hoogste klassen van 'de Wadde', de christelijke scholengemeenschap voor MAVO en VBO, hebben dit jaar examen I gedaan. De volgende leerlingen zijn ge slaagd: MAVO: Boskoop: Pascal Boek raad, Manuel Francken, Miranda Kapte- ijn,Laura Knoester, Erik Koetsier, Josta Mathot, Susan Slaa, Marit Turksema en Tamara Verboom; Moerkapelle: Marjo lein Metselaar; Waddinxveen: Selema- wit Berhane, Ismaël Borg, Linda de Bruin, Joost Buijtendorp, Maarten El- zenga, Martin Fickweiler, Jessica de Groot, Jolanda van Hagen, Thierry den Hertog, Jaco Hoogendoorn, Marichelle de Jong, Jeannette Kersbergen, Jean- nette Kraan, Monique van Leeuwen, Judith v.d. Linde, Mark v.d. Loo, Susan Matse, Samantha Neef, Diana van Ofwe- gen, Esther v.d. Steen, Dénise Storre, Linda Vermeulen en Erwin Versluis. LTO: Boskoop: Jozua Bakhuijzen, Rein- ier de Bruin, Hans Grootendorst, Den nis Jonkers en Romano Samoestaman. Waddinxveen: Fabian Aldeguer Agullo, Dennis Blonk, Ferry Boon, Bert van Es, Gerard Faaij, Ruben Hardendood, Ferdi Janssen, Ronald de Keiser, Manuel de Lange, Edward de Mik, Raymond On derwater, Alexander v.d. Spoel en Jan- Willem van 't Wout. LHNO: Boskoop: Zoeliga Azim, Esther Kersbergen, Diana Schinkelshoek en Claudia Slappendel; Waddinxveen: Na thalie Belt, Patricia Bremmer, Mariska Buitelaar, Ramona Dissel, Fatiha El- Yousfi, Grada van Est, Joyce Fok, Sabi- na Kortland, Marjolein van Kuijk, Jani- ne van Maaren, Miranda Montanje, Mi reille Mul, Monica van Noort, Jolanda Spoel, Monique Troost, Simone Troost en Susan de Wit. Boskoop - Voor het tweede achtereen volgende jaar kon vorige week de exa mencommissie van het A.O.C.Groen College, locatie chr. V.B.O.-Groen- school "De Groene Zijde" verheugd vaststellen dat iedere examenkandi daat de eindstreep gehaald heeft. De 34 examenkandidaten werden allen per soonlijk gebeld door de examencom missie. Vijf kandidaten behaalden het B-diploma. De overige 29 kandidaten behaalden één of meerdere C en/of C/D kwalificaties. Sommige leerlingen maakten gisteren gebruik van hun recht op herkansing van één vak. Het doel hiervan was een hoger resultaat te behalen. Veel leerlingen stromen door naar het Middelbaar Agrarisch Onder wijs. Anderen kiezen voor niet-agrari- sche vervolgopleidingen. Dinsdag 28 juni worden de diploma's uitgereikt. De geslaagden zijn: Benthuizen: Keus Leu- ne, Piet-Jan Roggeveen en Marien Kaas hoek; Bleiswijk: Maurice van Schie; Boskoop: Roza Blom, Henri Buitenhuis, Arwin v.d. Dussen, Jany Hardus, Len- nart Henneveld, Aartjan Houdijk, Jos Kotster, Patrick Koster, Silvana van Oort, Svante v.d. Rijst en Patrick Zonne veld; Gouda: Ruben de Haan; Hazers- woude: Serge Brand, llonka Scheer en Johan v. Vliet; Bodegraven: Marijke Half; Reeuwijk: Ferdi v.d. Bergh, Sylvia v.d. Vlist en Eric v. Zoest; Waddinxveen: Remco Been, André van Gils, Jasper Groenendijk, Leontien Krebaum, Jea- net Mooijenkind, Arnold Noorlander, Johan Slappendel, Martijn Snel en Ilse Woordmneijer; Schoonhoven: Rosema ry Kingma; Zoetermeer: Stephan Droog. Waddinxveen - 65 leerlingen van de Sa menwerkingsschool te Waddinxveen, 'egden met goed gevolg het Atheneum- «amen af. ■J'p/ien a.d. Rijn: Tamar Gratama van «ndel; Bodegraven: Martijn Tromp; "stoop: Erik Bontekoe, Erika van Elk, nz° Kleijn, Jeroen Kok, Paulien Leeu- ru" j r®h' Amanda Sterkenburg, Ri- hard Straver, Ingrid Verheul, Job Ver eer, Anne-Marie Vermeulen, Robert feeburg en Desiree Zonneveld; Gou- Ho d Ssa koster; Hazerswoude: Rik van n r8' Enk de Geus, Bart Pannebak- T- Moerkapelle: Marin Caminada; euwerkerk a.d. IJssel: Kees-Jan Klein. euwijk. Mark Mourits en Bastiaan j i"at(er,sei Waddinxveen: Willem Jan Al- ft, Andre v.d. Assem, Ingrid Boere, o 'rï- E°on' Karin Bosman, Moni- e °oudewijns, Roald Bresser, Jasper ha ivnu' Marcel van Delden, Samant- Dufi i Zeri' Peter Dubois, Martijn zi„"els' Miranda van Elswijk, Eelco El- Vin Groeneveld, |ne Hartveld, rpiil^u "artwijk, Valerie Helmond, Ma li Linda den Hertog, Jan |f_^°°gstad, Wilfried de Jong, Dion tiin i en- P°os van der Knaap, Mar- Mnic n Lhantal van Meerveld, Erik Bijvank' nü™, Mul' Loek Nap' Pe§Sy rnpri c. t- i^e. 'var Peschke, Moham- fP LL'do Schmitz, Wim v.d. Star- len Jj ^tree'kerk, Sabina Tromme- Sidney Vergouw, Daphne Win- I JerTT reler van Zijl; Zevenhuizen 11 van Bruggen, Marije de Groot van Leeuwen, Caroline Visser. Crln6.1 HAV°-diploma slaagden 92 2 «eT8en//,u'ze" Martin Bax- zaim ,,.0, °P -Sadia Azor, FaridaBen- Esoin,, 'Cw.aij B°ot, Mare Brand, Emiel Michiel van Egmond, Jolanda Geurts, Erik de Groot, Patricia Hoogen doorn, Alexander van Houten, Mareille van Leeuwen, Anne Karen van Leeu wen, Esther de Mos, Jordi den Ouden, Renate Poldner, Wendy van Rijswijk, Wendy Slappendel, Christiaan Snabel, Karin Soet, Brenda van Tienhoven, Stephan Uittenbogaard, Pascal Verg eer, Jasper Vos, Saskia v.d. Werf en Paul van Zanten; Hazerswoude: Belinda van Polanen; Reeuwijk: Lean Vergeer; Waddinxveen: Ernst Bakker, Gerben Bekooij, Roel Bennik, Marcel Ben schop, Suzanne van Beuzekom, Jolan da Bink, David Bloem, Marjolein Broek man, Leon Broer, Monique Bulder, Brenda Burger, Jeroen Clardeij, Hen- riette Crielaard, Stefan van Dijk, Petra van Dodewaard, Magchiel Eiklenboom, Niels van Elzakker, Inge Griffioen, Ben- no Groenendijk, Edwin van Heiningen, Floris-Jan v.d. Heuvel, Esther v.d. Hoe ven, Sandra v.d. Hoorn, Remke Jellema, Sebastiaan Jonckheere, Esther Kamp huis, Juri-Jan Klaric, Carola Koetsier, Eline Kool, Barbara van Krimpen, Hans Leenen, Maarten van Leeuwen, Hugo Maat, Tom van Nieuwkerk, Peter Noor lander, Simone den Ouden, Jordi Schmitz, Sylvie Slaman, Marcel Smits, Miranda van Spengen, Danielle Struis, Jeroen Terpstra, Nanda Timmermans, Boukje-Marije Toering, Joost van Vel- zen, Mira Verkleij, Jasper de Vries, Ru ben de Vries, Marieke v.d. Wal, Romy Weernink, Muriel Wijdooge, Alexander de Wilde en Tanja Woudenberg; Zeven huizen: Patricia Bekkers, Eline Decker, Guido Dister, Nancy v.d. Hoek, Robert- Paul Lamot, Ester Mimpen, Jelle Pedde- mors, Saskia op het Veld, Chantal de Vos, Chantal van Winden en Raymond Wondergem. Waddinxveen - Zuidpias organiseerde afgelopen zaterdag ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van het woon/win kelcentrum een zomerfeest. Het werd door de organisatie een groot succes genoemd. Er kwamen veel mensen een kijkje nemen en naarmate de dag vor derde werd het weer aangenamer, waardoor het drukker werd. Dankzij de sponsors van het feest waren alle at tracties gratis en zonder de inzet van de vrijwilligers was de realisatie van het feest niet mogelijk geweest. De geschat te opbrengst bedraagt circa duizend gulden en zal toekomen aan Stichting Wijkwerk Zuidpias voor het organise ren van activiteiten in het Zuidhonk. t.k. bankstel 3+2 zits I. v. kleur, geweven stof met zachte tinten z.g.a.n. 01828-14069 t.k. flessewarmer 10,-; maxi-cosi 500 45,-; br. box 2 kleden 75,- na 18 uur: 01828-11407 Fiat Uno 45 bj 07-88 apk 02-95 55.000 km. 6450,-01727-17456 t.k. schoolboeken 4+5 havo sk na bi wi-B samenwerkingsschool 01802-2828 t.k. caravan Kip cavalier 1973 incl. z.g.a.n. voortent i.z.g.st. 079-317649 t.k. sportieve herenfiets zwart compleet met computerteller i.z.g.st. 01828-18577 t.k. computer MSX, kl. beeld, muis. joyst.. printer, spellen, boeken 500,- 01727-13087 t.k. boeken 1e jaar Ichtus-HEAO Rotterdam 079-315537 t.k. Sout Privo 8 p. veel acc. 1750,- 01728-8266 t.k. kinderwagen 200,- merk Knorr grijs met toebehoren parasol i.z.g.st. 01828-15334 t.k. Philips wasemkap 35,-; 4 pits pelgrim gasstel 35,- beide i.g.st. 01727-12067 t.k. 4 lm. velgen Vw Golf GTS incl. banden 600,-079-316060 t.k. allesdragers voor busje b.v. toyota lite ace gootbevest. 100,- 01828-19423 t.k. heren- en damesfiets na 18 u: 01828-15775 Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30uur ds. L.S.K. Hoogendoorn; 16.30 uur ds. G. Ha- gens jr., Rotterdam. Herv. Immanuël kerkgem. 9.30 uur ds. J. v. Dok, Alphen a/d Rijn; 17.00 uur ds. N.K. Mos, Schiedam, sow- dienst Ontm. kerk. Boskoop V.P.G.: geen dienst. Herv. gem. 9.30 uur ds. J. Kattenberg, Leiden; 18.30 uur ds. P.A.C. Bongers, Waddinxveen, gez. dienst herv. kerk. De Stek 9.30 uur drs. E. Hoogerwerf, Woerden. Chr.Geref. kerk 9.30 uur ds. L.C. Buijs, Alblasserdam; 18.30 uur ds. M.J. Oosting. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Peter Paauw. Geref. kerk 9.30 uur ds. J A. van Hooijdonk; 17.00 uur ds. P.A.C. Bon gers, W'veen; gez. dienst in herv. kerk Boskoop - Onder het motto 'Samen aan de slag' zal maandag 27 juni het voltal lige college van burgemeester en wet houders aanwezig zijn op een informa tie- en discussieavond in wijkcentrum het Praathuis. Deze avond is speciaal bedoeld voor de bewoners van de flats Dijkzicht, Snijdelwijk en Lage Weide en de bewoners van de directe omgeving. Het gemeentebestuur wil graag de me ning van de bewoners horen over de directe leefomgeving van de flats. Ook zal gesproken worden over de mogelij ke verbeteringen en veranderingen. De bewoners zijn door middel van een brief door de gemeente hiervoor uitge nodigd. Aanleiding voor de avond is de situatie rond de speelplaatsen, maar dat zal niet het enige onderwerp zijn. Het is de bedoeling dat de bewoners eerst ver tellen wat zij ervan denken. Hiermee kan het college aan de slag. Omdat de financiële middelen beperkt zijn, kun nen uiteraard niet alle wensen vervuld worden. De gemeente verwacht dat ook de bewoners een bijdrage kunnen leveren aan het leefbaar houden van de omgeving. Daarom is het motto "Samen aan de slag". Het is echter niet de be doeling dat alleen gesproken zal wor den over kleinigheden. Voor dit soort concrete klachten zullen op de avond klachtenbonnen aanwezig zijn. Naast burgemeester J.J. Spros en de wethouders P.L. Trimp en A.J. van der Kolk zullen ook ambtenaren van de ver schillende diensten aanwezig zijn. Ver der zullen er medewerkers van woning bouwverenigingen en het kindercen trum een bijdrage leveren, evenals de wijkagent. Het gemeentebestuur hoopt op deze manier een basis te leggen voor een gezamenlijk aanpak. Iedere zaterdagmiddag organiseert VW Boskoop rondvaarten door de slo ten van Boskoop. De tocht begint om 14.00 uur en voor groepen kan van maandag tot en met zaterdag gereser veerd worden. In de Rozenburcht in Boskoop wordt op 25 juni de WK-voetbalwedstrijd Neder land tegen België getoond op een groot scherm. Kaarten a 12,50 zijn te koop bij het VW. Voorverkoop: Midsummer Music Festi val op 16 juli met medewerking van René Froger, Gordon en Sugar Lee Hoo per in de Houtrusthallen in Den Haag. North Sea Jazz Festival van 8 tot en met 10 juli in Den Haag. Midzomer Bluesfestival op 26 juni in de kasteeltuin van Wychen. Roxette op 21 september in Ahoy Rot terdam. Reggae Evening op 9 juli in Ahoy Rotter dam. It Mega House Party op 9 juli in de Energiehal in Rotterdam. VW Boskoop is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.30 uur. Op zaterdag is het kantoor geopend van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur. Waddinxveen - Het jaarlijkse school feest op de Willem van Oranjeschool, dat vrijdag 17 juni gehouden werd, werd mede door een optreden van de muziekgroep "Normaal" een groot suc ces. Ook de weersomstandigheden werkten aan het welslagen mee. Thema van het schoolfeest was 'muziek' in al z'n facetten. Op drie creatieve vrijdag middagen voorafgaande aan het schoolfeest was door alle leerlingen aan de decoratie van de school ge werkt. Overal waren muziekinstrumen ten, bloemen en andere versieringen aangebracht. Het schoolfeest werd door alle leerlin gen om 15.00 uur op het schoolplein geopend met het Willem van Oranje- 'muzieklied', waarbij bijna alle muziek instrumenten aan bod kwamen. Na dit openingsspektakel zwermden alle leer lingen uit om een spelletjesparcours te volgen. In elk lokaal kon men genieten van een andere muzieksoort. Tijdens de spelle tjes was er voor elke leerling een heer lijke suikerspin. Onder leiding van Hans Hornes en Géja de Keijzer ging om half vijf het Rad van avontuur draaien. Het startsein voor de playbackshow werd gegeven rond kwart over vijf toen er hoog bezoek op de Willem van Oran jeschool kwam. Niet minder dan "Nor maal" kwam met een ronkende motor het schoolplein op. Deze Nederlandsta lige formatie verzorgde een spetterend optreden. Wytse Visser fungeerde als ceremoniemeester c.q. speaker en kon digde de play-backgroepen en solisten aan. Unlimited, Haddaway, Ministars, het Nederlands Elftal, Kinderen voor kinderen, Laura Pausini en zelfs de Sound of Music herleefden op het to neel. Elke deelnemer kreeg als waarde ring een herinneringsvaantje aangebo den. Boskoop - Stichting PUL Boskoop pre senteert op 25 juni in de Rozenburcht de voetbalwedstrijd Nederland-België op een supergroot scherm. Na de wed strijd wordt er een groot feest gevierd op de klanken van de band 'DINS'. DINS is eind '91 bij elkaar gekomen als gele genheidsband. De band speelt een ver scheidenheid aan muzieksoorten: van rock and roll en van Nederlandstalig tot blues en soms een vleugje Zuidameri kaans. Dins speelt covers en heeft daar in een eigen sound gebonden. Dit komt onder andere door de swingende bla zerssectie, de afwisseling tussen de zanger en de zangeres en het subtiele maar vaker nog scheurende gitaarge luid gecombineerd met stevige drums. Aan de aanbiedingen te merken krijgen de bandleden zeer binnenkort een 'double income' en vervolgens 'no sex'. Double income no sex bestaat uit: René v.d. Berg, drums, Piet van Doorn, basgi taar, Ap Geers gitaar, Dirk Hoogen doorn sax/zang, Arjan van der Meer, trompet, Willem Aartman zang en Nico le Verschueren zang. Voor het PUL- feest gaan de deuren om 17.30 uur open. De wedstrijd begint om 18.30 uur. In voorverkoop kosten de toegangskaar ten 12,50 aan de zaal een rijksdaalder meer. Verkoop: VVV Boskoop. Inlichtingen: 01727-12521. Waddinxveen - In het kader van Gouda Cultuurstad 1994, werkt de Waddinx- veense toneelvereniging Toi-Toi mee aan het project 'winkel uit, theater in". Dit is een project dat in de zomermaan den op iedere donderdag (koop)avond plaatsvindt in en om de Agnietenkapel te Gouda. Op donderdag 23 juni treedt Toi-Toi op met het toneelspel "Tassen". "Tassen" is een bewerking van de een- acter "Even zitten" en handelt over een echtpaar dat in hun laatste levensfase is beland. René Roza die dit stuk heeft bewerkt en geregisseerd, is er in ge slaagd om er een boeiend geheel van te maken, temeer omdat hij het aange durfd heeft om dit toneelspel met meer dere echtparen te spelen. Het toneel spel "Tassen" begint daar waar de echt paren op weg naar huis zijn na een dagje winkelen. Zij nemen de kortste weg, maar of dit nu wel zo verstandig is? Achter hun onbewogen uiterlijk gaan diepe emoties schuil, soms komt daar even iets van bovendrijven. De voor stelling begint donderdagavond om 21.30 uur en de toegang is gratis. Waddinxveen - Op dinsdag 14 juni is er onder grote belangstelling in het Gouwebad De Sniep weer gezwommen voor het A-diploma. De examencom missie bestond uit heren Wim van Min nen, Rob Hogerbrugge en Cock Slagter. Er was helaas een zieke kandidaat maar de andere 38 kandidaten zijn allemaal geslaagd. Hun namen: Arnold Schou ten, Stefan de Graaf, Liza van Adrichem, Erik Oskam, Petra Zwart, Dionne Riet veld, Erwin van Helden, Joska van der Wel, Martijn Minnee, Jimmy Beckers, Jan Kool, Damilla van der Speld, Jac queline Maas, Susette Blom, Sjaak Wen- teler, Esther den Ouden, Youri Kivits, Maaike Hamoen, Alain Kruiff, Annika de Jong, Vincy Voskuilen, Frarie van Vliet, Angelo Rombouts, Maikel Huisman, Kevin van der Zwan, Michelle Straver, Thomas Bouthoorn, Loubna Kalai, Tha- lita van Gijzel, Jens Koops, Danny Bal, Marien Oostindie, Jeroen van der Helm, Martijn Barentsen, Joyce Cam- meraat, René Reijm, Ronald de Bruin en Beatrice Hoogenboom.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 17