w^nhuïzën-Moerkapelle Volleyballen en touwtrekken in Oud Verlaat lengelvereniging Zevenhuizen- loerkapelle ieugdmuziekavond in dorpshuis "Swanla" atuurwandeling n en om het Koornmolengat neelvereniging V.0.0. Mt 'Hoe verzin je het?' Politieberichten IJssel en Gouwe o: Kerkdiensten Activiteiten Agenda om bij te blijven:. Hart van Holland/22 juni 1994 pagina 19 Zomercompetitie Zondag 26 juni Medische weekenddienst Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen: Boskoop: yJd agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle ihet veld achter de Vierkap in Oud Verlaat werd 16, 17 en 18 juni voor de tiende keer een groot volleybaltoernooi mrganiseerd. Er waren in totaal dertien teams en naast volleybal werden er wedstrijden touwtrekken gehouden. Bij het jolleybal heeft het team van de Boerderie' gewonnen. De tweede en derde plaats werden ingenomen door Vlietkade 2 en de IMefoppenweg. Bij het touwtrekken was het team van Dikkie Dik het sterkst. Op zaterdag, de laatste dag van het toernooi, Jonden alle deelnemers genieten van een barbecue. De organisatie had verder voor mooi weer en een goede begeleiding porgd en de vrijwilligers zorgden voor de drankjes en hapjes. Hierdoor kan teruggekeken worden op een geslaagd murttoemooi. Jevenhuizen-Moerkapelle- De vijfde lengelwedstrijd van de avondcompeti- lewerd, met tien deelnemers, in de lingvaart van Moordrecht gehouden. Ie totaalvangst van 3.030 gram, kan lomenteel als de slechtste van het sei- loen worden genoteerd. D. Bazen werd Jerste met 530 gram waarmee hij 20 linten verdiende. Tweede werd E. ■reedijk met 520 gram en 19 punten en lerde werd J. van Dongen met 430 gram ■sen 18 punten. De tussenstand van de Ivondcompetitie is: 1. J. Ottevanger 90 pnten, 2. C. van Pelt 86 punten, 3. A. tetselaar 74 punten. In de Noord A in Zoetermeer werd za terdag de vijfde wedstrijd van de zo mercompetitie gehouden met 10 deel nemers en een totaalvangst van 21.710 gram vis, wat zeer goed is. Met 4120 gram werd A. Stubbe eerste en J. Visser tweede met 4.080 gram. E. Breedijk haalde 3.040 gram vis boven water en werd derde. Tussenstand zomercompetitie: 1. C. van Pelt 19.990 gram vis, 2. C. Klomp 14.130 gram, 3. A. van Erk 13.170 gram. letenhuizen-Ter afsluiting van het sei- ■oen wordt er door alle muziekgroepen Ji De Zeven Muzen" een slotpresen- Pi uitgevoerd. Het thema van deze ■•ond zal 'Natuur' zijn. Gelet op het keurig verzorgde programma-over zicht, belooft het voor de ouders en belangstellenden een mooie avond te worden. Aanvang 19.00 uur en de toe gang is gratis. '""huizen - Wekelijks zullen gedu- «het zomerseizoen weer natuur- «Melingen in en om het Koornmolen- ^'Natuur-en Vogelwacht "Rotta" poen gehouden. Nu het broedsei- •n is afgelopen en de vogels niet ^gestoord worden bij het broeden, idt op twaalf achtereenvolgende II agavonden een rondleiding gege- |rJ°„0/. de eerste keer op vrijdag- T -4 juni. Daarbij wordt iets over I ontstaan, de huidige toestand en onderhoudswerk van het Koorn- f°'engat verteld. 1,5 koornmolengat, een oud veen- |/nt dat enig in z'n soort is in de om8eving, groeien planten die LSln net gebied niet of nauwelijks tk,,°men' 0°^ zit er een kolonie van f nauwe reiger. he' onderhoudswerk wordt ge nt ('e P'nntengroei uit het verle- ."*8 te krijgen. Hier en daar met succes. Er wordt zuinig omgesprongen met dit natuurreservaat, vandaar dat het niet vrij toegankelijk is. Gidsen van "Rotta" zijn gaarne bereid om belang stellenden toch in de schoonheid van het Koornmolengat te laten delen. Dat het zeker de moeite waard is om eens mee te gaan wordt bewezen doordat een aantal mensen meerdere keren per seizoen meelopen. Dat is trouwens de enige manier om de plantengroei in diverse stadia te kunnen zien. De start is om 19.00 uur bij het informa tiebord naast de brug over de Hennip- sioot tussen camping en restaurant "De Roerdomp" te Zevenhuizen. Bereik baarheid: per fiets vanaf meerdere kan ten; per auto via Zevenhuizen en dan afslag zwembad/camping. Per open baar vervoer, via Zevenhuizen en circa 1,5 km. lopen. Duur: ca. 1,5 a 2 uur. Er zijn geen deelnamekosten aan de wan deling verbonden. - Alle kinderen van de Penh as'ssc'100' 1 Reigerbos uit Puitiu n en basisschool l.J.P. Keij- liUiw kape"e kunnen °P vrijdag n j6er genieten van een toneel- hvan 0rpshuis Swanla zullen de le- Btel v '/neelvereniging van V.O.O. '"felst ?C.uends a's s middags het |K0r.l(n H°e verzin je het?' spelen, r' 1 kilt men de groepen 1 tot en iderp,! en s middags komen de Sroepen aan de beurt. I keei-VVOrc't ^e' kindertoneel voor de I gespeeld door VOO, zodat van een traditie gesproken mag worden. Sinds enkele jaren kunnen ook de leer lingen uit Moerkapelle meegenieten. Het uitstapje dreigde voor hen dit jaar in het honderd te lopen toen bleek dat de I.J.P. Keijzerschool geen geld be schikbaar had voor het vervoer van de kinderen. Door de jubileumviering was het uitgaansbudget uitgeput. Stichting VOO heeft echter de helpen de hand toegestoken zodat de kinderen vrijdag veilig vervoerd kunnen worden en toch naar de voorstelling kunnen komen kijken. Moerkapelle-De collecte die in de week van 6 tot 10 juni werd gehouden voor de AVO bracht in Moerkapelle fl. 1805,-op. De organisatie bedankt iedereen die hieraan een steentje bijgedragen heeft. t.k. dubbelglas ruit 130 cm x 60,5 cm 50,- 01820-71052 PC, At met 2 Mb intern beide DD's en Dos 6.20 nog 30 Mb op hardd. 800,- alleen op di. vrij: 19-22 uur: 01727-12488 t.k. 3 delig wandmeubel eiken 300.-; staande eiken lamp met leren kap 200,- 01828-14388 Yamaha CA-2010 versterker. JBL-boxen enz. in 1 koop 750,-079-210068 gezocht voor opr. am. bis. band: organist gitaar bas 01828-16261 t.k. salonkast zwart essen glazen deur verlichting breed 3.60 Kalmoes 8 Boskoop t.k. TL-lichtbakken lengte 120 cm 01728-9828 t.k. MSX data recorder NMS 1510 00 modem nr. NMS 1255 00 z.g.a.n. 01802-2752 t.k. 2 aanhangwagens 1 open 1 gesloten 100,-p.st. 01828-15347 bruin lederen bergschoenen één maal gebruikt (goedgekeurd door KNAV) mt. 39/40 01802-1928 Gevonden: kinderringetje met rood steentje omg. speeltuin Leeuwerik 01802-1916 t.k. gevr. douchedr. op badkuip br. 1.40 d. 70 h. te ruil lamel. 1.50x1.80 01828-30259 t.k. bung, tent 6 si. pit. goed voor jongelui 100,- Allesdragers Audi 80 01793-2165 t.k. jeugdboot carolle met peddels vr. pr. 1450,- 01828-30259 t.k. stacaravan 3x7 m. met schuur 01727-13770 1.1. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. C.B. Schuur man, Katwijk; 19.00 uur ds. M. de Boer, Stolwijk. Oud Verlaat 10.00 uur de heer L. van Rixoord. Geref. kerk 9.30 uur Mw. drs. L.J. Koning-Polet, Gouda; 18.30 uur ds. J.C.W. van 't Hoff, Boskoop. Moerkapelle Herv. Gem. 11.00 uur kand. drs. A. Kagchelland, Kamerik; 19.00 uur drs. M. van Campen, Waddinxveen. Geref. Gem. 9.00 en 16.30 uur lees- dienst. Zaterdag 25 juni: dokter W.J. van Bruggen, De Wielewaal 20, Zevenhui zen, tel. 01802-1783. Zondag 26 juni: dokter W. Voort- huyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892-15241. Aanrijdingen: Vrijdagochtend vond een aanrijding plaats in het Noordeinde ter hoogte van het aldaar kruisende fiets pad. Een 62-jarige fietser uit Boskoop stak daar over zonder op te letten waar door een 36-jarige automobilist uit Haastrecht een aanrijding niet kon voorkomen. De automobist raakte ge wond aan het hoofd is naar het Bleu- landziekenhuis vervoerd. De fietser bleef ongedeerd. Inbraak/diefstal:Woensdagmiddag werd aan de Moerkapelse Zijde uit het kantoor van een benzinestation de complete kassa weggenomen. Er was op dat moment even niemand in het kantoor. Er zaten vermoedelijk enkele hondenden guldens in de kassa. Aan het Oogstpad werd donderdag overdag een insluiping gepleegd in een tuinderswoning. Ontvreemd werden drie portemonnee's en twee bankpas- jes. Aan de Eendrachtsweg werd in de nacht van zaterdag op zondag ingebro ken in een woning. Men forceerde daar toe het bovenlicht. Nog onbekend is wat er wordt vermist. Overig nieuws: Zaterdagmiddag raakte aan de Zevenhuizerplas een 12-jarige zwemster uit Zevenhuizen onderkoeld. Zij was wat verder uit de kant geraakt waar het water nog ijskoud is. Zij is per ambulance naar het Bleulandzieken- huis vervoerd. Aanrijdingen: Maandagochtend reed een 24-jarige bromfietsster uit Boskoop over het fietspad langs de Henegouwerweg rich ting Waddinxveen. Bij het wegrijden uit een uitrit zag de bestuurder van een bestelauto de bromfietsster over het hoofd waarddor een aanrijding ont stond. De Boskoopse liep wat schaaf wonden op alsmede wat pijnlijke lede maten. Dinsdagmiddag vond een eenzijdig on geval plaats op de RW 12 richting Den Haag. Een 38-jarige man uit Delft viel achter het stuur in slaap en botste te gen de middengeleiding. Er ontstond alleen materiele schade. Donderdagavond sloeg een 25-jarige Boskoopse bestuurster van een perso nenauto linksaf vanaf het Noordeinde de Wadde in. Zij schatte daarbij de snelheid van een tegenligger, een 23- jarige bestuurder uit Waddinxveen van een personenauto, verkeerd in en een botsing was het gevolg. Beide voertui gen moesten worden afgesleept. Er ont stond geen persoonlijk letsel. Zaterdagochtend vond een aanrijding plaats op de Plasweg. Een 32-jarige au tomobilist uit Bleiswijk wilde keren. Een 23-jarige automobilist uit Zeven huizen kon niet tijdig stoppen en botste tegen het kerende voertuig aan waar door dat in de naast de weg gelegen sloot terecht kwam. Beide inzittenden zijn met snijwonden in het gezicht en ander letsel naar het Bleulandzieken- huis vervoerd. Beide voertuigen wer den zwaar beschadigd. Zondagavond vond op de Henegouwer- weg een aanrijding plaats tussen een motorfiets en een personenauto. Het verkeer richting Gouda remde op een gegeven moment af. De 24-jarige motor rijder uit Schoonhoven zag dit vermoe delijk te laat en remde dermate hard dat het slipte en onderuit ging. Hij kwam daarbij op de weghelft voor het tegemoetkomende verkeer terecht. Daar botste hij tegen de personenauto bestuurd door een 66 jarige uit Heemskerk. De motorrijder werd, even als zijn 24 jarige passagiere, zwaar gewond overgebracht naar het Bleu- landziekenhuis. De 64-jarige passagier in de personenauto werd eveneens ge wond overgebracht naar het zieken huis. De weg tussen Waddinxveen en de rotonde nabij de RW 12 is tussen 22.00 en 23.00 uur afgesloten geest. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Jul.van Stolbergl. groe ne Arrow Trecker herenmountainbike. B.Huetlaan, rode Batavus sport dames fiets. Sniepweg, zwarte Batavus opoefiets, postcode 2741 JR 28. Passage, groen/paarse damesmoun tainbike Gazelle Country Cruiser. Aan de Kon. Wilhelminasingel werd in de nacht van zondag op maandag inge broken in een auto. Dit gebeurde via de koffer. Ontvreemd werden de audio- apparatuur alsmede een paspoort, rij bewijs en kentekenbewijs. In de nacht van maandag op dinsdag is aan de Pr. Beatrixlaan een steen door een raam van een kantoor gegooid waarna een computer is ontvreemd. In de nacht van zondag op maandag werd ingebroken in het kantoor van het bejaardenhuis. Een videorecorder werd ontvreemd en een collectebus leeggehaald. Door het openbreken van een klapraam werd de toegang verschaft tot een kan tine aan de Pr. Beatrixlaan. Ontvreemd werd een koffiezetapparaat alsmede een waterkoker. In de nacht van donderdag op vrijdag werd aan de Passage een snelkraak ge pleegd in een kledingzaak. Men gooide een putdeksel door de ruit van de toe gangsdeur. Vervolgens werden twee rekken met kleding leeg gehaald. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een bedrijf aan de Oranjelaan. Men kwam binnen door het forceren van een raam. De buit betrof slechts wat kasgeld. Vrijdag werd ingebroken in een flatwo ning aan de Zuidplasiaan. Men forceer de de voordeur om binnen te komen. Weggenomen werd een klein geldbe drag. Vanuit het kantoor van een tuindersbe- drijfaan de2eBlokswegwerd zaterdag ochtend een computer met printer ont vreemd. In het begin van de middag heeft de politie de gestolen spullen el ders aangetroffen en aan de eigenaar terug gegeven. Overig nieuws: Aangetroffen fietsen: Groene Union Savoy damesfiets. Rode Rivel opoefiets. Diefstal fietsen: Bootstraat, grijze Eminent damesfiets. In de nacht van maandag op dinsdag werd aan de Wilhelminalaan wasgoed, bestaande uit twee spijkerbroeken en drie onderbroeken, uit de tuin gesto len. Een 18-jarige knaap zonder vaste woon plaats werd dinsdagavond overlopen bij een insluiping in een hotel. De audio- apparatuur stond klaar om mee te ne men. Hij vluchtte het hotel uit maar werd korte tijd later toch aangehou den. Op het politiebureau vernielde hij hef interieur van zijn cel. In de nacht van woensdag op donder dag werd ingebroken in een bedrijfsau to aan het Weteringpad. Men verschaf te zich toegang door het inslaan van een portierruit. Ontvreemd werd de autoradio alsmede twee boormachi nes. In de nacht van woensdag op donder dag werd aan de A.P. van Neslaan een witte Opel Kadet GSI met het kenteken PX-59-FZ ontvreemd. Donderdag werd aan de Zijde een dief stal gepleegd vanuit een kantoor. Ont vreemd werd een portemonnee met een behoorlijk geldbedrag. Vrijdagmiddag werd ingebroken in een woning aan het St. Janshof. Weggeno men werden sieraden, geld en cheques. Aan de Waterlelie werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een poging gedaan een Opel Kadet te stelen. Men kreeg de auto echter niet gestart. Overig nieuws: Aangetroffen fiets: Bruine Sparta damesvouwfiets tin "Oh Zevenhuizen: Dinsdag 28 juni: Oud papier aktie De Eendragt. ANBO: Spelmiddag in de Zevenster. Elke maandag 14.00 uur; zwemmen voor 50 plussers elke donderdag t/m 7 juli om 10.00 en 13.30 uur in De Koornmolen; fietsen eenmaal per twee weken op 10 en 24 juni, 8 en 22 juli om 13.30 uur Swanla. Oud Verlaat "De Vierkap": 25 juni: Buurtfeest. 17 september: Loop van Oud Verlaat. Moerkapelle Iedere laatste donderdag van de maand: 10.00-14.00 uur Wereldwinkel in de Dorpsstraat.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 19