Clubkampioenschappen Love 70 Viswedstrijden camping Zevenhuizen ATfrers organiseren informatie-avond Promotie voor Waddinxveen Flyers Heren 1 BROUWER DE KONING Lustrumtoernooi Artesia Rhyne-Boule hield Rijnwoude Toernooi Perdijk tennistoernooi gestart Jan Willem van den Hoek geeft visitekaartje af regio1 UITVAARTVERZORGING De Stormvliegers Hart van Holland/22 juni 1994 pagina 9 1964 Artesia 1994 Financieel voordeeltje Frisse langebaan start Masters Brons voor Kim Middendorp oerkapelle - De afgelopen week zijn de clubkampioenschappen bij Love 70 gehouden. De organisatie heeft niet te klagen gehad over het weer: op de donderdagavond na heeft dat prima meege werkt. Hierdoor konden voor de verschillen de categorieën ook troostrondes worden ge speeld. Iedere deelnemer moest op die ma nier in elk geval meer dan eenmaal de baan op. Een goede gelegenheid voor de ongeoe fende deelnemers om ervaring op te doen. Aan het einde van de week kon de voorzitter van de sportcommissie Piet Gras de volgen de kampioenen feliciteren: H.E.: Michel Hes- sing (voor de derde keer!), D.E. 35+: Forra Gras. D.E. troostronde: Anneke Schep, Mix: Sarah Pothecary en Henk Huisman, Mix troost: Janny Ottevanger en Hans de Niet, H.E.35+: Peep Schreuder, H.E. troost: Erik Ottevanger, H.D.: Dennis Jager en Chris van der Nat. H.D. troost: Gerard Bakker en John Smelter, D.D.: Lenny Visser en Pamela Pothe cary, D.D. troost: Charlotte Vellenga en Nini van der Steen. De organisatie kon niet alleen deze tennissers feliciteren, maar ook het mix-jeugdteam dat vorige week op de val reep de competitie won. Hel mix-jeugdteam, v.l.n.r.: Wouter de Niet, Norbert ten Hoopen, Vera de Niet (staand); Lennard Tepper en Ellen Ham (foto Love '70) Zevenhuizen - Hobby-sportvissers van kampeerterrein Zevenhuizen organi seerden de eerste van twee viswedstrij den in de Rottemeren. Tegenstander was het team van Hotel Vos. De wed strijd die zondag gehouden werd, had twee sponsors, namelijk de leiding van decamping en "bolle Peet", bedrijfslei der van een Haagse snackbar. Deze zorgden ervoor dat iedere visser na afloop een ijstaart mee naar huis kon nemen. Er werd gevist met de vrije hengel, waardoor de mannen met de lange stokken hun gang konden gaan, net als deFeedervissers: dit is nieuwe stijl vis sen met een werphengel en een voer- korf. Zeventien-en-een-halve koppels (R. Wijn viste zonder maat) deden hun best de beker te veroveren c.q. te ver dedigen. En dat terwijl er een knappe bries op de hand stond van zo'n vijf Beaufort. Er werd redelijk tot slecht gevangen en de reden liet zich raden. Er was veel natuurlijk voedselaanbod in het water: muggelarven en waterluis in overvloed. Aan de verse verwondingen was te zien dat de vis net terugkwam van de paai en menig brasempje zat nog onder de paaipukkels met een huid als schuurpapier. De aanbeten waren vaak zeer miniem daar de vis nog niet in scholen aasde. Alom was de stemming goed en er viel geen onvertogen woord. De prijsuitreiking vond in de kantine van kampeerterrein Zevenhuizen plaats. De volgende ontmoeting is een bootjes wedstrijd, die wordt georganiseerd door de jongens van Henk Baas, van Hotel Vos. Uitslag: Camping Zevenhuizen won de wisselbeker met 21.400 gram vis totaal. Hotel Vis wist 16.450 gram aan vis op de kant te krijgen. Het koppel R. Huisman en C. van Pelt had de meeste vis met 6.000 gram (waarvan Rien Huisman al leen al 4000 gram ving), gevolgd door de koppels R.en P. v.d. Holst met 5.150 gram en J. Welling en R. vd. Doel met 5.100 gram. Mede-organisator J. Welling: "Dode vis wordt bij ons niet gewogen, alsmede roodbaars, snoekbaars, paling en snoek. De minimum maat van de leef- netten was 2,50 meter en de vis werd met natte hand onthaakt. Is dit positief of niet? Nu alleen nog een rubberen snavel voor de aalscholvers en de rei gers!". De ATB-club Rotterdam e.o. organi seert op woensdag 22 juni een informa tie-avond voor iedereen die geïnteres seerd is in de ATB-sport. Deze avond wordt gehouden bij het Buitensport centrum Tiekano aan de Hoeksekade 141 in Bergschenhoek en begint om 19.00 uur. Buitensportcentrum Tiekano ligt in Hoge Bergse Bos van het recreatie schap Rottemeren. Het recreatieschap heeft al enige jaren geleden het tijdelijk JJiountainbike-parcours aangelegd op de heuvel bij Tiekano. Steeds meer AtB-ers maken hier gebruik van, zodat het recreatieschap Rottemeren heeft besloten om het parcours een perma nent karakter te geven. Sinds kort orga- ^NWU ook landelijke wed strijden op dit parcours. Enkele enthousiaste ATB-ers hebben samen met Koos van Raalte van het buitensportcentrum het initiatief geno men om een ATB-club op te richten. Tot nu toe is er in deze regio nog geen ATB- vereniging. Om goed en georganiseerd gebruik te kunnen maken van het par cours en om wedstrijden te kunnen organiseren is het van belang dat er zo'n vereniging komt. Ook de ATB- bondscoach Leo van Zeeland onder steunt het initiatief. Alle geïnteresseerde ABT-ers worden uitgenodigd om naar de informatie avond te komen. De plannen omtrent het parcours worden dan nader toege licht en men kan van gedachten wisse len over de ATB-sport. Info: Koos van Raalte 01892-21380 (tijdens kantoor uren). jVaddinxveen - Vlak voordat de defini- ,'eVj Indeling voor het nieuwe seizoen erd vastgesteld kwam er nog een ua P'aats vrij inde eerste klas Rayon, 'ervan profiteerden Springers uit pprtM1 ^yers heren 1Springers gaat rste klas spelen en Flyers komt nu uit o tweede klas Rayon West. Dit kan 8 gezien worden als een beloning ,2[ een 8°ed seizoen 1993/1994. Het oen werd afgesloten met een toen derde P'aats- Gelukkig Pp ®z® plaats alsnog voor promotie rgd. Nu de indeling voor het nieu- dat jeizoen vo°r 90% vaststaat valt op, mpn 6 Hyers-jeugdteams uitko- *"'0 de hoogste klassen. twppH SlUn'oren speelt eredivisie, het e team komt uit in de eerste klas Kern. Ook meisjes kadetten, meisjes passerellen, jongens kadetten en jon gens junioren komen uit in de eerste klas Kern. Jongens passerellen en de mini's doen het iets rustiger aan, maar spelen toch op een behoorlijk niveau. Bij de senioren schuiven dames 3, 4, 5 en heren 2 een klasse omhoog. Vooral de promotie van heren 2 is van groot belang. Hierdoor wordt er een goede aansluiting gehouden met heren 1waardoor de doorstroming van jeugd naar senioren op elk speelniveau kan worden doorgevoerd. De trainingen zullen 22 augustus 1994 starten en de competitie begint 16 september 1994. Waddinxveen Flyers gaat vol vertrou wen het nieuwe seizoen tegemoet. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Tuur, voor ons blijf je een kanjer! wordt maar een goede pollietsieagent! xxx Boleer Judith wees een heer in het verkeer. Gefeliciteerd met je examen Pauline Ilse van Hoff 't wordt geen sof! De buurmannetjes Patrick proficiat met je titel sportman van het jaar 1994 papa mama sander Directie en collega's v. Albert Heijn, bedankt voor de fijne samenwerking groetjes van Nanda nog 1 week de tanden op elkaar en dan verhuizen maar Wim en Linda veel geluk! 25 juni zijn mijn papa en mama 2 jaar getrouwd! H.g. en veel kusjes Leroy Aveling xxxxx Stephanie Slappendel hartelijk gefeliciteerd succes in Utrecht papa mama chantal vlucht, werk vraagt keuk. gerei sal. tfl. linneng. rails gord. 01802-3215 Renate beterschap met je knie Ruth bedankt voor je kaart xxx C D te M xxx 23 juni 45 jaar samen pa en ma v. Hofwegen van harte alle kinderen en kleinkinderen Ik hou onwijs veel van je xxx je knuffelbeertje Aal vergeet aub de bank-giro collecte van het Rode Kruis niet! giro 3350146 Wie heeft onze lichtpaarse met gele parkiet gevonden, beloning! 01727-11639 Pa en Ma de Groot 35 jaar getrouwd op 24 juni. van har een fijne dag! P. P. P. S. Siem en Janny nog 24 nachtjes! Koudekerk aan den Rijn - Burgemeester Boelen is uitgenodigd om de prijzen uit te reiken na afloop van het grootse 'lustrumtoernooi' voor jong en oud dat zaterdag 25 juni door de 'jarige' tennis vereniging Artesia wordt gehouden. Op die dag is het 30 jaar geleden dat een aantal Koudekerkse tennisliefhebbers besloot een tennisvereniging op te richten in hun woonplaats. "Twee ten nisbanen zijn meer dan genoeg", zo werd er geredeneerd. Met medewer king van de gemeente en veel enthou siaste leden kwam er aan de Kerklaan een park met twee tennisbanen en een oefenmuurtje. De vereniging leefde echt en groeide al snel uit het park. Na ampel overleg besloot het toenmalige bestuur de gemeente toestemming te vragen het park geheel te wijzigen en uit te breiden van twee naar vier banen. Het geheel wilde men in eigen beheer uitvoeren. Het gemeentebestuur zag dit niet zo zitten, maar na veel aandrin gen en met medewerking van de voet balvereniging werd er toch toestem ming verleend. Iedereen dacht "dit is het einde: geweldig vier tennisbanen, een oefenmuur en een mooi clubge bouw". Het bleek echter al snel dat de expansiedrift nog niet ten einde was en Artesia verhuisde van de Kerklaan naar een geheel nieuw park aan de Gruttol aan. Zes gravelbanen, één verharde baan, verlichting op vijf banen en een schitte rend clubgebouw met een verhoogd terras. Dat is prettig voor de toeschou wers die de wedstrijden volgen. Nu is het alweer zover dat Artesia 30 jaar bestaat, hetgeen gevierd wordt met een lustrumtoernooi, een barbecue, voetbalwedstrijd Nederland-België (op groot scherm) en live Caribian Music door 'Ritmiek' vanaf 21.00 uur. Programma: 10.00 uur aanvang lus trumtoernooi; 16.30 uur einde toernooi met aansluitend prijsuitreiking voor de jeugd. 17.00 uur barbecue (aangemeld hebben zich 120 senioren en 20 junio ren); 18.30 uur voetbalwedstrijd en 21.00 uur optreden van Ritmiek. In het kader van het zesde lustrum heeft Artesia voor nieuwe leden een eenmalig uniek aanbod. Nieuwe senio ren kunnen voor honderd gulden en juniorleden voor vijftig gulden lid wor den voor de rest van het seizoen. Wie geïnteresseerd in tennis is, is als sup porter van harte welkom. En passant wordt men deelgenoot van de gezellige sfeer die er heerst bij Artesia, onder het motto:"Bij Artesia kun je beter leren tennissen, maar wat minstens even be langrijk is, je kunt er ook gezellige men sen ontmoeten en plezier hebben!". Koudekerk a.d. Rijn - Club Pétanque Rhyne-Boule hield zaterdag 11 juni haar jaarlijkse toernooi in het Hofste depark in Koudekerk aan den Rijn. De "Hazerswoude 700"-wisselbeker was vorig jaar, na driemaal winnen, defini tief in handen gekomen van Ronald Rademaker en Theo Wansink uit Hazer swoude. Reden voor Rhyne Boule de toernooinaam te veranderen in 'Rijn woude Toernooi'. Aan het Toernooi namen 28 koppels deel van allerlei verenigingen die ver deeld waren over twee poules waarin vijf voorgelote partijen werden ge speeld. Voor de eerste vier beste spe lers van beide poules waren mooie prij zen ter beschikking gesteld door spon sors uit Hazerswoude en Koudekerk aan den Rijn. Het weer van Rhyne-Boule dit keer gunstig gezind, want er kon de gehele dag zonder paraplu gespeeld worden. Tussen de partijen door kom men ook spelen om de kwalificatie van beste pointeur (plaatser) van de dag door de boules over een klein hekwerk je tussen enkele lijnen te plaatsen. De beste pointeur kon een prachtige vlees- schaal winnen. Het was de eerste keer dat de club gebruik maakte van hun pas verworven caravan, die door enkele leden van de Activiteitencommissie keurig opgeknapt en verbouwd is. Van uit deze caravan werd zowel de wed strijdleiding (Ans van der Voort) als de 'catering' CTineke Broer) uitstekend verzorgd. De winnaars van de A-poule waren: Norman de Wever en Carel Tex- tor van de vereniging Les Pointeurs uit Aiphen aan den Rijn. De B-poule werd gewonnen door Annemarie Simons en Peter Beks van P.U.K. uit Haarlem. Deze uitstekend tegen elkaar opgewassen doublettes speelden een spannende fi nale voor de Rijnwoude Wisseltrofee, die gewonnen werd door Annemarie Simons en Peter Beks. Peter Beks won bovendien de vleesschaal als beste pointeur van de dag. Al met al was het weer een geslaagde en gezellige toer- nooidag voor alle spelers en toeschou wers. Overige uitslagen: A poule: 2. Avatron/ Polisini van club Boule Plaisir Uitgeest; 3. Ghezzi/Dicale, idem Uitgeest; 4. Van Velzen/ Van Dijk uit Hoek van Holland. B poule: 2. Bik/Mulder van Boulende Stier Leiderdorp; 3. Bakker/Klooster man van Heleboule uit Leiden; 4. Veen- endaal/Bakker van Les Pointeurs uit Alphen aan den Rijn. Winnaars Rijnwoude wisselbeker: An nemarie Simons en Peter Beks uit P.U.K. uit Haarlem. Rhyne Boule is de sponsors zeer erkentelijk voor hun bij drage aan het welslagen van het toer nooi. Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag is om 12.00 uur het twaalfde open toer nooi bij Tennisclub Zevenhuizen van start gegaan. Dit toernooi heeft in de loop der jaren een naam opgebouwd in de gehele regio en staat de laatste vier jaar bekend als het Perdijk Toernooi, genoemd naar de hoofdsponsor. Tot en met 26 juni strijden ongeveer 250 deel nemers uit de regio met een ruime ver tegenwoordiging uit Zevenhuizen, Waddinxveen en Zoetermeer. Er wordt gespeeld in de categorieën C2, Dl en D2. Opvallend veel belangstelling is er voor de leeftijdscategorie 25 jaar en ouder. In het openingsweekend zijn circa vijf tig partijen gespeeld, iets minder dan gepland. Veel deelnemers bleken nog verplichtingen te hebben bij andere toernooien, die uitgelopen waren door het slechte weer van de afgelopen we ken. De organisatie is daarom blij dat de weersvoorspellingen voor de komende week goed zijn. Deze week wordt iedere avond vanaf 17.45 uur gespeeld op de banen van TZ. In totaal worden er 250 wedstrijden gespeeld. Op zaterdag 25 juni worden de halve finales gespeeld en 's avonds zal er gelegenheid zijn om de WK-wedstrijd Nederland-België te bekijken. Aansluitend wordt een karao- ke-avond gehouden. Zondag 26 juni zullen na de finales de winnaars van het toernooi bekend worden. Hierna, om ongeveer 17.00 uur, zal de heer Gerard Perdijk de prijzen uitreiken. Zevenhuizen - Postduivenvereniging De Stormvliegers nam deel aan twee wedvluchten. Zaterdag werden met een westenwind in Roye 348 duiven gelost die een afstand van circa 286 kilometer moesten afleggen. Aan de wedvlucht vanuit Chateauroux namen 224 duiven deel. De afstand die gevlo gen moest worden bedroeg circa 614 km. Uitslag Roye: 1. Ruud Brands, 2 en 5 C. Nobel, 3 en 7 Ton en Ank Looye, 4, 10 en 12D.C. Brem, 6. C.Zweere,8en 16 Wim en Coby v.d. Hoek, 9 en 14 J. Heij- koop, 11. D.C. Hertog, 13 en 19 N. Kop penaal, 15 en 20 J. Stofberg, 17. J. Hoe velaken, 18 M. Strijdhorst. Uitslag Chaterauroux: 1, 3, 4, 5, 6 en 12 D.C. Brem, C. Nobel, 8,9,10,13,14,18en 20 Wim en Coby v.d. Hoek, 11. Ton en Ank Looye, 15. J. Stofberg, 16. J. Heij- koop, 17. N. Koppenaal, 19 C. Zweere. Waddinxveen - Het water inde Bosbaan van Amsterdam haalde zaterdag maar net de temperatuur van 16 graden, het geen de grens is. Eronder worden de wedstrijden van de langebaan afgelast. Jan Willem van den Hoek van zwemclub "De Gouwe" maalde daar niet om. Hij had al hier en daar in buitenwater ge traind en hij blijkt goed koudebesten- dig te zijn. Zowel in de Bosbaan, als zondag in het recreatiegebied Spaarn- woude, liet hij met een daverende start van 4 min.20 over de eerste 400 m. op de twee km. vrijeslag het hele deelnemers veld zijn hielen zien en pas aan de finish en de concurrenten de rest van zijn lichaam. In de Bosbaan had hij 23 min 9 en in Spaarnwoude 23 min.10 nodig. Het seizoen is nog lang, maar een beter begin om opnieuw beslag te leggen op de Zwemkroniekbeker voor het lange- baanklassement kon hij zich niet wen sen. Bij de openingsklassieker in de Bosbaan waren ook zeven meisjes van 'de Gouwe' van de partij. De lOOm.vrijeslagdameswerddoorde 15-jarige Catharina van der Valk afge legd in 14 min. 42 sec. Bij de meisjes tot 14 jaar zwom Michelle Nahon knap naar een zesde plaats in 13.56.6 Marijke Theussen noteerde 15.03.4, Claudia van Harskamp 15.28.1, Maaike Hunink 16.24.5 en Wendy Zirkzee 18.15.2. De 9- jarige Arijanne van der Valk legde de kortste afstand, de 250 m., af in 6 min. 6.9 sec. Bij de klasse 50+ won Nic Geers (56) in de Bosbaan 'zijn' 1000 m. vrijeslag in 14.26.9 en Hans den Boer (63 en de meest kougevoelige) werd derde in 19.11. Voor Spaarnwoude had Hans van huis de opdracht meegekregen om nou eens van Nic te winnen. Ooit was het hem, door zwemvinnen aan te doen op de training, eens gelukt. Maar tijdens de wedstrijden is dat natuurlijk niet geoorloofd. Daarom pakte hij het nu psychologisch aan. Hij liet Nic en ieder een resoluut weten dat hij nu zou gaan winnen, wat er ook zou gebeuren. Het gevolg was echter dat Nic in Spaarn woude 10 sec. sneller was (eerste) en Hans (tweede) 10 seconden langzamer dan in de Bosbaan. Voor de Nederlandse kampioenschap pen zwemmen 'Speedo' finales voor de jongste groep wedstrijdzwemmers, dit weekeinde in Den Haag gehouden, had den zich van de zwemclub 'de Gouwe' Robin van Lienden (geb'81), Melisse Dings (geb.'83) en Kim Middendorp (geb.83) gekwalicificeerd. Robin zwom de 100 vrij in 1 min. 3.8 en werd tiende op de 100 vlinder in 1.14.5 en eveneens tiende op de 100 rug in 1.12.8. Melisse werd 14e op de 100 m. schoolslag in 1.31.3 Kim zwom de 100 vrij in 1.14.1 en zij liet de grootste progressie zien op de 100 m. vlinderslag. Zij was ais 16e ge plaatst met 1.33 maar ze behaalde nu brons in 1.21.6.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 9