ieniet mee van de vakantiekrant van het Hart van Holland Poe mee met de VAKANTIE-FOTOWEDSTRIJD pen Haag Sightseeing en Royal Tour Roei- en motorboten, kano's en zeilboten He maakt de leukste, origineelste, ludiekste, warmste of natste foto???? Kijk uit met zonnebaden De Museum- jaarkaart - I Piratenweek Oranjewijk Bloemen en planten pagina 13 Lekker genieten van het mooie weer. Waar gaan veheen dit jaar? Blijven we in de buurt of gaan we List naar het buitenland? Met deze vakantiekrant van het Hart van Holland kunt u alle kanten op. U vindt tips over dagjes uit in de regio en over vakanties buiten Nederland. In Waddinxveen, |Moerkapelle, Zevenhuizen, Benthuizen, Hazers- voude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk, Boskoop en |Koudekerk aan den Rijn is genoeg te beleven deze zomer. En als het weer nu ook nog meezit... ffW+C. Honderd hoogtepunten uit de Koninklijke Bibliotheek w Evenals voorgaande jaren organiseert het Hart van Holland weer een 'vakantie-foto-wedstrijd'. ledereen kan in principe deelnemen aan de foto-wedstrijd, waarvoor mooie prijzen beschikbaar gesteld zijn. De bedoeling is dat men voor 1 september a.s. een goede, duidelijke foto instuurt, eventueel met een verhaaltje wie de personen of wat het object is dat op de foto vermeld staat en waarom de foto bijzonder is. De prijzen zijn als volgt: 1 e prijs: Een tuinset, beschikbaar gesteld door Recreatie Verweij Zevenhuizen; 2e prijs: Een etentje voor twee personen beschikbaar gesteld door La Barague Zevenhuizen; 3e prijs; Een Haking panoramacamera met film/fotopakket beschikbaar gesteld door MegaColor uit Waddinxveen. Foto's kunnen (voorzien van een retourenvelop met postzegel voor het terugzenden en voorzien van uw naam op de ach terzijde) naar het redactie-adres van het Hart van Holland worden gezonden: Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen. Wij wensen u veel foto-plezier. Omdat sinds enige jaren be kend is dat zonnebaden niet al tijd even gezond is voor de huid, heeft de Kankerstichting enkele folders uitgebracht om te waar schuwen voor de schadelijke straling van de zon. Zo wordt geadviseerd niet zonder be scherming in de zon te gaan en de hoeveelheid zon geleidelijk op te voeren. Bovendien is het niet verstandig om crème met een hoge beschermingsfactor te gebruiken op het water en in de bergen. In 'Kijk uit voor je huid' en 'Zonwijzer' wordt uit gelegd welke soorten ultravio lette stralen er bestaan en hoe de huid op deze straling rea geert. De brochure 'Huidkan ker. wat u zelf kunt doen' is aan tevragen via het gratis telefoon nummer 06-0226622. Advie zen over zonnecrèmes worden gegeven door drogisterijen en schoonheidsspecialisten en voor andere vragen over zon nen kan men terecht bij de huis arts. naa geb. datum Den Haag - In het Rijksmuseum Meer- manno-Westreenianum/Museum- van het Boek, aan de Prinsessegracht 30 in Den Haag, wordt de expositie 'Honderd hoogtepunten uit de Ko ninklijke Bibliotheek' gehouden tot en met 31 augustus. Voor deze spectaculaire tentoonstel ling zijn honderd van de mooiste en meest representatieve voorbeelden uit de verzameling van de Koninklijke Bibliotheek uit de kast gehaald. Het gaat veelal om stukken die zelden of zelfs nooit eerder zijn getoond van wege hun zeldzaamheid of kwets baarheid. Het is daarom een unieke gelegenheid om deze topstukken bij elkaar in het boekenmuseum bij uit stek, te gaan bekijken. Eveneens is verkrijgbaar het boek 'Honderd hoogtepunten uit de Koninklijke Bi bliotheek'. Inl. 070- 346 2700. Nederland heeft de meest uiteenlo pende musea. Elk museum, groot en klein, heeft zijn eigen bijzonderheden en verrassende verborgen schatten. Wie van plan is om meerdere musea te bezoeken wordt aangeraden om de Museumjaarkaart aan te schaffen. Met deze kaart krijgt men een jaar lang gratis toegang tot meer dan 400 mu sea. Voor een speciale tentoonstelling wordt soms een toeslag berekend. De Museumjaarkaart is verkrijgbaar bij alle VW's en de meeste musea. Vergeet niet een pasfoto mee te nemen. De kaart kost veertig gulden voor volwas senen, vijftien gulden voor kinderen tot en met 18 jaar en 32,50 gulden voor houders van een pas 65+. Pen Haag - De Royal Tour, in de loetsporen van het Huis van Oranje, is fen 2 1/2 uur durende stadsrondrit poor Den Haag en Scheveningen. Den raag is in vele opzichten een bijzondere pd: historische gebouwen, prachtige paleizen, leuke attracties en boeiende misea. Tevens is Den Haag een konink je stad. Reeds zeven eeuwen lang [ronen en werken er stadhouders, prin- p, koningen en koninginnen in Den raag. Ook Koningin Betarix woont in Pen Haag. Pe Royal Tour voert u langs de Haag- paleizen, zoals Huis ten Bosch, Paleis lNoordeinde en Paleis Lange Voorhout, parnaast passeren ook vele andere angrijke aspecten van Den Haag de Tevens wordt - indien mogelijk - een bezoek aan de Ridderzaal gebracht, die met het Binnenhof het parlementai re en historische hart van Den Haag vormt. Bij Den Haag hoort ook Scheve ningen. Tijdens deze rondrit rijdt de bus langs het Kurhaus, de boulevard en het strand, de Pier en het havengebied. Tevens wordt kennisgemaakt met het oude vissersdorp, waar men wellicht een glimp op kan vangen van de tradi tionele Scheveningse klederdracht. Vol wassenen negentien gulden. Kinderen t/m 12 jaar en 65+ vijftien gulden.In de zomermaanden: vertrek op maandag, dinsdag en donderdag vanaf de WV Den Haag om 13.00 uur; WV Scheven ingen om 13.1-5 uur. Sightseeing Tour De Sightseeing Tour duurt anderhalf uur per bus en voert langs het parlemen taire hart, de paleizen en de vele attrac ties in Den Haag. Een bezoek aan het Panorama Mesdag geeft een beeld hoe Scheveningen aan het begin van deze eeuw eruit zag. Tevens maken deelne mers kennis met Scheveningen: zowel het oude als het nieuwe. Bij droog en rustig weer zal de sightseeing in een open cabrioletbus plaatsvinden. Prijzen volwassen f 1 7,50, kinderen en 65+ 1 5 gulden. Op woensdag, vrijdag en zater dag. Vertrek WV Den Haag: 1 5 minu ten van tevoren aanwezig zijn: 13.00 uur. Eindpunt: VW Scheveningen, waar men op eigen gelegenheid terug kan reizen naar den Haag. Vertrek WV Scheveningen om 14.30 uur: eindpunt Den Haag Centraal sta tion. Inl. 06-340 35051. Wie langs de Rottemeren fietst, komt vanzelf bij het Zevenhuizer Verlaat of jachthaven De Eendragt terecht. Daar tussenin, op een prachtig plekje aan het water, verhuren Peter en Diantha van Vliet allerlei soorten boten. "Je kunt het zo gek niet verzinnen of wij verhuren het," lacht Peter van Vliet. Hij wijst naar de roeiboten, de motorboten, de Cana dese kano's en de zeilboten die keurig op rij liggen. "Nu is het nog rustig maar als het eenmaal mooi weer wordt en blijft, dan zijn alle boten weg en zitten wij geen minuut stil. Het komt dan regel matig voor dat ik drie keer koffie in schenk en dat het alle keren koud wordt". Peter en Diantha van Vliet zijn geen onbekenden met het verhuren van bo ten, hoewel zij zich er pas sinds april officieel mee bezig houden. "Vroeger runde mijn vader dit bedrijf," legt Peter uit. "Hij is dertig jaar geleden begonnen met visbootjes en één zeilboot en lang zamerhand is het steeds verder uitge breid. Ik heb altijd geholpen dus ik heb de nodige jaren ervaring". Veel van de huurders zijn toevallige passanten. "Wij merken dat fietsers ons vaak opmerken als zij een tochtje ma ken. Ze willen dan wat afwisseling en huren dan voor een uurtje een bootje. Omdat fietsers meestal niet met veel geld op zak lopen, vragen wij geen hoge borg zoals bij andere verhuurbe drijven gebruikelijk is. Meestal vragen wij om een legitimatiebewijs of bijvoor beeld de sleutels van de fiets". De motor boten mogen gebruikt worden vanaf de leeftijd van twaalf jaar. Daarom worden deze boten ook vaak gebruikt door scholen, die een dagje uit zijn. Bij de zeilboten is enige ervaring vereist. Het gebied waar gevaren kan worden is groot. "Je kunt de Rotte op gaan en het is ook mogelijk om juist de andere kant op te gaan richting het Hoge en Lage Bergse Bos.vertelt Peter van Vliet. Maar je kunt natuurlijk ook het water overste ken naar Bleiswijk". Mogelijkheden zijn er dus genoeg voor liefhebbers van het water en een schitte rende omgeving. Waddinxveen - Speeltuinvereni ging Oranjewijk organiseert van I 5 tot en met 18 augustus een piratenweek. Het programma begint dagelijks om 13.00 en is om 16.30 uur afgelopen. Op donderdagavond loopt het pro gramma tot 19.30 uur. De pira tenweek is bedoeld voor kinde ren van vier tot en met twaalf jaar. De kosten zijn een rijksdaal der per dag of vier dagen voor 7,50. Aanmelden bij Corina Krijgsman (01828-1 1259) en Ria Droog (01828-18943). Amsterdam - In het Rijksmuseum in Amster dam is tot 31 juli de expositie over 'bloemen en planten' te zien. Tekeningen, prenten en foto's laten de bezoekers genieten van alles wat groeit en bloeit en altijd boeit. De tentoonstel ling geeft een veelzijdig beeld van de vele voorstellingen van bloemen en planten uit vijf eeuwen prent-en tekenkunst. Te zien zijn spontane schetsen naar de natuur, romanti sche boeketten en rijke bloemstillevens. Uit de pas verworven collectie fotografie worden onder meer enkele ingekleurde Japanse foto's getoond. Openingstijden: dinsdag tot zater dag van 1 0.00 tot 1 7.00 uur. Zon en feestda gen van 13.00 tot 17.00 uur. Op maandag gesloten.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 13