1 Tentweek Waddinxveen Boskoopse geneugten Jeugdweek Moerkapelle 1994 Diergaarde Blijdorp PTT Museum Tent-tips Jurassic Park Aanbod De Zwaluw uitgebreid Zomerkampen op het educatief erf van Archeon Kindervakantiefeest Zevenhuizen Telefoon nummers Hart van Holland/29 juni 1994 pagina 19 Laar u op moet letten bij het opzetten van uw tent I Rondvaart op zaterdagmiddag Midgetgolf van woensdag- tot en met zaterdagmiddag Serpo reptielenhuis Volleybaltoernooi Zangavond Teeners Avondprogramma WV telefoonnumers: Tropicana onder alle weersomstandigheden ~l I I Zet, voordat u gaat kamperen, de tent leven op om te controleren of alles aan- Iwezig is. U voorkomt hierdoor moeilijk- Iheden bij het installeren op de camping. 12. Kies een vlak stuk grond uit en verwij- Ider scherpe stenen, denneappels enz,, lom beschadiging van het grondzeil en Ibinnencabine te voorkomen. Vooraf leen stuk plastic folie onder de tent, een ■nuttige wenk om binnentent(en) en [grondzeil schoon te houden. h. Plaats de tent niet direct onder bo- Imen, sommige bomen scheiden hars I e.d. af. Dit kan het tentdoek op den uur ■aantasten. Ook met vogeluitwerpselen ■kan dit het geval zijn. 14. Belangrijk: Houd de ritsen bij het Iopzetten van de tent altijd gesloten. Altijd naar de deur toe spannen. Ritsen ■zijn slijtage-artikelen en vallen niet on- Ider de garantievoorwaarden. 15. De haringen en de pennen die bij de Itentgeleverd worden zijn gebaseerd op Igebruik in een grasbodem. V§or zand- I grond of rotsbodem zou u speciale hou- I ten of rotsharingen moeten aanschaf- Ifen. 16. Gastoestellen e.d. niet te dicht bij de [tentwand of gordijnen plaatsen. Een |droge tent is zeer brandbaar. J7. Plaats geen stoelen e.d. tegen de [tentwand, door schuren kunnen ge- makkelijk lekkages en beschadigingen I van het doek ontstaan. Benut alle ventilatie-openingen om condensvorming in de tent te voorko- Imen. 9 Een droge tent kan bij een plotseling optredende regenbui, in de aanvang oen zeer fijne waternevel doorlaten. Nadat het weefsel door water verzadigd is. is ook het doorlaten verdwenen. 10. Een nieuwe tent, 'vers van het ate- 1 J'er is nooit afgespannen geweest, [vooral katoendoek zal zich dan ook tijdens de eerste kampeerdagen moe ten zetten'. Om die reden kan het voor- I tomen dat een nieuwe tent bij de eerste regenbui doorslaat. In verreweg de I !?eeste 9evallen gaat dat voorbij als het doek één of twee keer nat is geweest. Zonlicht beïnvloedt de levensduur van nylontenten, het zijn dan ook echte trekkerstenten. Bij warmte is de krimp van nylon-tenten zodanig, dat men de afspanning losser moet stellen om opentrekken en zelfs beschadiging van de naden te voorkomen. 12. Vervoer uw tent zoveel mogelijk droog. Laat hem in geen geval langer dan één dag nat opgerold in de plunje- zak zitten. Anders loopt u het risico dat het 'weer' in het doek komt en er schim mel optreedt. Een nat ingepakte tent zal krimpen.. Gaat u een tent die gekrom pen is weer opzetten, dan moet u beslist niet proberen om door grote spannin gen en harde rukken de tent weer op te rekken. Geef de tent de tijd om zijn normale vorm terug te vinden en span de tent normaal uit. 13. Wanneer de tent langere tijd onge bruikt buiten blijft staan, moet voor vol doende ventilatie gezorgd worden. Het gevaar bestaat dat bij te weinig ventila tie, garen en band aangetast worden. Ook bij het doek kan er op de lange duur schimmelvorming optreden. Indien u spuitbussen gebruikt (voor insecten, zonnebrand etc) zorg er dan voor, dat het tentdoek daardoor niet aangetast wordt. Het zou nadelig kunnen zijn voor de water-afstotendheid van het doek. 14. De tentramen zijn van een hoog waardig ultraviolet bestendig speciaal- folie. De huidige techniek is nog niet in staat een volkomen UV-bestendig trans parant te leveren. U kunt de levensduur en de helderheid van dit transparant vergroten door het alleen met schoon, koud water van tijd tot tijd af te wassen. Nooit zeep of andere chemische midde len gebruiken! 1 5. De tent zal tijdens het kamperen vuil worden. Daartegen is weinig te doen. Het enige advies dat Randstad u kan geven is: houd het doek zo schoon mogelijk. Probeer vuil van binnenuit van het doek te kloppen. Gebruik zonodig een zachte stoffer, in géén geval een harde borstel. U loopt dan namelijk de kans het vuil tussen de vezels te wrijven. Daardoor wordt de kans op doorslaan groter. Maak wel iedere keer als u de tent afbreekt de slikranden met een vochtig doekje schoon. 16. Berg uw tent gedurende de winter maanden luchtig en schoon op. Laat hem bij voorkeur niet opgerold in de tentzak zitten. Randstad Waddinxveen k 1 rondvaart langs Boskoopse boom- ers' d°or de sloten van Boskoop is n attractieve happening, temeer daar L*ge gids interssante wetens waardigheden over Boskoop en haar geschiedenis vertelt. De boot vaart af bij u ornl<wekerijmuseum |WV| om Om-rT De tocht dui-irt een uur. Inl. '4644. Na afloop een balletje irt n °P de tnidgetgolf Is ook een leuk opIp 6 9°"baan is bijzonder fraai pnJ^en 'n een sfeervolle Boskoopse a9e- Reserveren is gewenst. Delft - Zeven dagen per week is het reptielen huis "Serpo" in Delft ge opend, van 10.00 tot 18.00 uur. Pythons, boa's, cobra's, mam- ba's, hagedissen, schildpadden, alliga tors en krokodillen treffen de bezoekers daar aan. Tevens een schitterend on derwaterpanorama. Serpo is gevestigd aan het Stationsplein 8 Inl. 015-122184. maar niet nodig. De midgetgolfbaan is geopend van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 21.00 uur. Inl. 01727-13476 of 14183. Den Haag - In Museon aan de Stadhouderslaan 41is tot 1 augustus de tentoon stelling Jurassic Park' te bezichtigen. Originele di nosaurusmodellen uit de film van Steven Spielberg zijn hier te bezichtigen: op werkdagen van 10.00 tot 1 7 uur en op zaterdag en zondag van 1 2 tot 17.00 uur. Inl. 070-3381338. Reisburo De Zwaluw in Zeven huizen heeft sinds de opening niet stilgezeten. Vele cliënten hebben de weg naar het buro al gevonden en sinds kort kent De Zwaluw een nieuwe servi ce: reishandboeken. Het gaat om reis-informatieboeken van de uitgeverijen Berlitz en Kos mos. Hierin is informatie te vin den over bezienswaardighe den, excursies, geschiedenis en cultuur van het land van bestemming. Daarnaast ver koopt De Zwaluw ook taien- gidsjes van "Wat en hoe in het Op die manier kan ieder een zich verstaanbaar maken in het buitenland. Vanaf 12 juli t/m 16 augustus is er speciaal voor de zomermaanden een aantal kampen georganiseerd op het Educatief Erf van Archeon. Kinderen van 8 t/m I 5 jaar beleven tijdens deze kampen één of meerdere dagen uit het verleden. Zij kunnen leven, werken, eten en slapen op de manier zoals dat vroeger gebeurde. Er zijn kampen van 12 of 5 dagen mogelijk, leder kamp heeft een programma dat in het teken staat van een eigen themaTijdens een kamp wordt er gewerkt in kleine groepen. Elke groep krijgt steeds wisselende taken. Bij elk kamp is er een aantal vaste activiteiten zoals: - het bereiden van de eigen -maaltijden - het hakken van hout K% m het onderhouden van de tuinen en akkers het maken van voorwerpen en muziekinstrumenten voor verschil- lende festiviteiten ~-i *^8* 1161 spelen van tijdeigen spelletjes. Er zijn twee leeftijdsgroepen waar men zich alleen of in groeps verband voor kan inschrijven: 8 t/m 12 jaar en 12 t/m 1 5 jaar. De prijzen variëren van 1 dag voor f 52,2 dagen met 1 overnach te tih tin9 f 5 dagen met 4 overnachtingen f 390, v "fX inl. Archeon 01 720-47777. Van 1 7 tot en met 21 augustus wordt er vanuit de Centrale Hervormde Ge meente Waddinxveen weer de. inmid dels bekende, tentweek georgani seerd. Dit jaar staan de tenten weer in twee wijken, namelijk aan de Kuyper- hoeve in de Zuidpias en in de Wingerd. "Kijk nou eens!" is het thema waar van uit tal van evenementen zullen plaats vinden. In de grote tent zijn kinderen van 4 tot en met 1 1 jaar welkom. Deze tent is elke dag open van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Hier wordt iedere morgen een verhaal uit de bijbel verteld, worden werkjes gemaakt, klinkt veel gezang en dergelij ke. Ook de bewoners van de poppenkast komen iedere dag op bezoek. Woensdagmiddag komt er een vreem de professor op bezoek: professor Speuroog. Woensdagavond om 19.00 uur mogen de kinderen ook naar de tent komen, samen met hun ouders en anderen. Ook de professor komt dan langs. Donderdag komt Hermano de clown op bezoek. Een clown die ook goochelen kan. Vrijdagmiddag is er een levend ganzebord. Grote vraag is 'Wie heeft Pien gezien?' Inwoners van Waddinxveen kunnen zaterdag 20 augustus deelnemen aan een groots volleybaltoernooi in de Win gerd. men kan een team vormen met familie, straat of bedrijf. Aanmelden bij de tent in de Wingerd. Zaterdagavond 20 augustus is er in de tent in de Zuidpias een openluchtzang avond, aanvang 20.00 uur. Zondag morgen 21 augustus worden er ter af sluiting van de tentweek twee thema diensten gehouden. In De Zuidpias met voorganger ds. M. van Campen en in de Bethelkerk gaat ds. C.D. Zonnenberg voor. De kinderen kunnen aan het be gin van de dienst de liederen zingen die ze in de tent geleerd hebben, na de diensten is er gelegenheid om koffie te drinken. Voor de jeugd van 12 jaar en ouder staat er in de Wingerd een zgn "Kom-in"- tent die iedere dag open is van 10.00- 1 2.00 uur en van 14.00-1 6.00 uur. Er is een afwisselend programma. Jongeren kunnen meedoen aan o.a. een tafelten- niscompetitie, volleybal, computerspel letjes en nog veel meer. Nieuw dit jaar is een speakerscorner. Hier zullen stellin gen over actuele, interessante onder werpen gedeponeerd worden, waar over dan gediscussieerd kan worden. Ook 's avonds is er een afwisselend programma. Woensdagavond is er om 19.30 uur een volleybaltoernooi. Don derdagavond is er een motorspektakel met rij-instructeur Henk van Erk en vrij dagavond is er een gezellige viswed strijd met als hoofdprijs een radio-casset- te-recorder.De Kom-lnn tent sluit de week af met een spectaculaire survival met in de pauze een barbecue. Hiervoor kan men zich bij de Kom-lnn tent aan melden. In de laatste vakantieweek van de basis scholen, van maandag 1 5 toten met 1 9 augustus, wordt in Moerkapelle de jaar lijkse jeugdweek georganiseerd. Het thema voor dit jaar is: Ookjij hoort erbij. Voor zowel de jeugd van zes tot en met twaalf als voor de jongeren vanaf der tien jaar wordt er momenteel hard ge werkt aan een goed en gevarieerd pro gramma. De jeugd van zes tot en met twaalf jaar is iedere ochtend van harte welkom vanaf 8.30 tot 12.15 uur (op vrijdag tot 1 5.30 uur). Het programma voor de jongeren vanaf dertien jaar begint om 19.30 uur (vanaf 19.00 uur is iedereen welkom). Dejeugdweek van vorig jaar werd goed bezocht: iedere dag kwamen circa drie honderd kinderen van zes tot en met twaalf jaar naar de activiteiten en 's avonds waren tussen de 90 en de 1 50 jongeren aanwezig. Inlichtingen over de ochtenden: R. de Gooijer (01793- 1292) en H. Gerritsen (01793-2734). Informatie over de avonden: D. Bac (01793-1684). Zevenhuizen - Ook dit jaar wordt er in de laatste zomervakantieweek weer een Kindervakantiefeest in Zevenhuizen gehouden. In en om de Hervormde kerk klinken verha len, worden spelletjes gespeeld, wordt er geknutseld en gezongen over en rond het thema: "Kijk nou eens!" De beide kinderdagen wor den gehouden op 18 en 19 augus tus. Om alvast te noteren! Voor informatie over bepaalde eve nementen en activiteiten kan men naar de plaatselijke WV bellen. Alphen a/d Rijn: 01 720-95600 Boskoop: 01727-14644 Delft: 015-126100 Den Haag: 070-3546200 Gouda: 01820-20385 Leiden: 071-146846 Katwijk: 01718-75444 Rotterdam: 010-34034065 Rotterdam - Voor een subtropisch uit stapje is iedereen bij Tropicana aan het juiste adres. Kinderen beleven volop waterplezier in een oase met palmen en bananebomen. Tropicana is gewoon één groot avontuur. Zo kun je met z'n allen naast elkaar de waterpistes afglij den. Of je laten meedrijven door het stroomversnellingsbad en nadien even tjes uitrusten in de zonnegrotten of de hot-whirlpools. Hoor je de Tarzankreet. zet de dan schrap, want dan beginnen de golven te rollen, alsof je op een strand ergens héél ver weg bent. En zwem je naar buiten, dan wachtje weer een nieuwe uitdaging: de wildwater baan. Je wordt meegesleurd en gaat beneden eventjes kopje onder... Dit al lemaal vanzelfsprekend onder het wa kende oog van vakkundig badperso- neel. En wie dan naar de top van-Tropi- cana klimt, flitst met een duizelingwek kende vaart vanuit de Rainbow Flash naar de rest van de tropische wonder wereld. In diergaarde Blijdorp in Rotterdam (ca. 18 ha) valt veel te ontdekken en te beleven. De dieren leven er zoveel mo gelijk in hun natuurlijke omgeving. Re gelmatig treft de bezoeker pasgeboren leven aan zoals okapi's, gorilla's, kleine panda's en zelfs een jonge olifant. Deze zomer is tevens Taman Indah' te bezoe ken. Dit is een uniek dikhuidenverblijf voor de neushoorns, Maleise tapirs en een grote kudde Indische olifanten. In dit overkapte bos, waar een tropisch klimaat is nagebootst, leven de dieren temidden van prachtige tropische plan ten, orchideëen en enorme woudreu zen. De route sluit aan op het Aziatische moeras met o.a. Java-apen op eilandjes, watervogels in een reusachtige vrije- vlucht volière, een Mongoolse steppe met kamelen een vleermuisgrot en nog veel meer. Nieuw is bovendien de wol- venvallei en het verblijf van de schitte rende Amoerpanters. Open van 9.00 tot i 8.00 uur. Den Haag- Het PTT-museum in Den Haag is een bezoek zeker waard. Kinde ren en volwassenen nemen kennis van het verleden, de ontwikkeling van tele foon en post, kunnen meedoen en den ken met de techniek van heden: o.a. beeldtelefoon en de toekomstige high tech ontwikkelingen bekijken. Tot 29 augustus is er tevens de tentoonstelling "In de lucht., uit de lucht": Tentoonstel ling over legale zenders, piraten en de etherbewakers. Tot 24 oktober: "Help, hoe los ik dit op?": Mini-expositie met aandacht voor het ontwerpproces van de Kinderzegels 1984 door Joost Swarte. PTT Museum, Zeestraat 82 tel. 33007590. Open maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 1 7 .00 uuren op zaterdag en zondag van 12.00 tot I 7.00 uur. Een wereldprimeur in Tropicana: de Rainbow Flash! Een glijbaan van maar liefst 200 meter lang. Met een duizelingwekkende vaart flits je van uit het hoogste puntje van Tropicana naar de rest van de tropische won derwereld. Dus mooi weer of slecht weer? Kom naar Tropicana, want daar schijnt de zon altijd. Maasboulevard 100, 3063 NS Rotterdam, i Telefoon 010 - 40 20 700

Hart van Holland | 1994 | | pagina 19