[Opnieuw fusie scholen in Waddinxveen Verzamelcontainers alleen voor flatbewoners Kattebakkorrels niet in groene container Informatie over renovatie speelplaats Geslaagd voor het MAVO-diploma te TOOS geselecteerd voor Tsjechisch festival Ichtusschool zet zich in voor Artsen zonder grenzen r Kerkdiensten HhhHEhHI Jeugd Paddestoel Hart van Holland/29 juni 1994 pagina 23 I haam nieuwe school: Prins Willem-Alexanderschool I Zondag 3 juli ll^t;£mUkedrSkJ'C'deMOOr'SOW" Vorige week werd bekend gemaakt dat de drie openbare scholen in Waddinx veen gingen fuseren. Deze week maakte de Vereniging voor Protestants Christe- I lijk Onderwijs wereldkundig dat drie scholen uit de vereniging zullen samen- vaan. Het gaat om de Groen van Prinstererschool, de De Savorin Lohmanschool en de Willem van Oranjeschool. De nieuwe naam van de school luidt de Prins Willem-Alexanderschool. De twee andere scholen van de Vereniging voor PCO in Wad dinxveen hebben al namen van [leden van het Koninklijk Huis. Door deze keuze wordt daar een derde aan toegevoegd en is het duidelijk dat de drie scholen bij een vereniging horen. Een andere reden om de school te noemen naar de kroonprins is de her kenbaarheid van de naam. Bovendien is deze naam gemakkelijk te schrijven, in tegenstelling tot de vorige namen van de scholen. Op 22 augustus start de nieuwe fusie- school op twee lokaties: het schoolge- £r zal geen gebruik meer worden gemaakt van het schoolgebouw van de Groen I ran Prinstererschool aan de Tollenslaan. bouw aan de Oranjelaan en het ge bouw aan de Wingerd. Er zal geen gebruik meer gemaakt worden van het gebouw aan de Tollenslaan. Op de twee lokaties wordt lesgegeven aan groep 1 tot en met 8. Door de fusie ontstaan op de lokatie Oranjelaan ze ven groepen (circa 160 leerlingen) en op de lokatie Wingerd acht groepen (circa 220 leerlingen). Vanaf maart hebben de personeelsleden studieda gen gehad om tot goede afstemming te komen over het lesgeven en de leer stof. Doordat men elkaar beter heeft leren kennen, kan na de zomervakan tie direct goed van start worden ge gaan, zo verwacht de schoolleiding. De ouders van de leerlingen zijn in middels door middel van een informa tie-avond op de hoogte gesteld van de werkwijze in de nieuwe groepen. Op de Prins Willem-Alexanderschool zullen in totaal 31 full-time en part time leerkrachten werkzaam zijn. De fusie heeft geen gevolgen voor de werkgelegenheid. De directie zal be staan uit: de heer B.J. Vroegop (direc teur), mevrouw E.M.J. Helmink (ad junct-directeur Wingerd) en de heer R. Hoek (adjunct-directeur Oranje laan). De directeur zal op beide loka ties een evenredig aantal dagen aan wezig zijn. Op vrijdag 7 oktober zal de Prins Wil lem-Alexanderschool officieel geo pend worden met een openingscere- monieel op beide lokaties met een feest voor de leerlingen in sporthal Groenswaard en een receptie voor ouders, collega's en andere genodig den in het schoolgebouw aan de Win gerd. Boskoop- De gemeente Boskoop is over het algemeen tevreden met de resulta ten van het gescheiden inzamelen van huisvuil. Maar op een enkel punt kan en moet het nog beter. Zo constateert de Reinigingsdienst van de gemeente dat sommige Boskopers in hun ijver om hun vuil kwijt te raken, ten onrechte gebruik maken van verzamelcontai ners die bij flats en duplexwoningen staan opgesteld. De verzamelcontai ners zijn alleen bestemd voor de flatbe woners. Gebruik door anderen kan heel vervelende gevolgen hebben. De in houd van de verzamelcontainers is na melijk afgestemd op het afval dat de flatbewoners aanbieden. Als andere personen van de verzamelcontainers gebruik gaan maken, dan blijven zij met hun huisvuil zitten. Voor flatbewoners is dat bijzonder lastig, omdat zij niet over mini-containers beschikken. Ie dereen met extra huisvuil of grofvuil kan daarmee terecht op de gemeente- werf aan de A.P. van Neslaan. De ge meente is elke werkdag geopend van 13.00 - 16.30 uur en zaterdag van 9.00 - 13.00 uur. Inlichtingen: Afdeling Reiniging 01727- 19593 of 01727-19561. Boskoop - In de landelijke pers is on langs melding gemaakt van het op de markt brengen van biologisch afbreek bare kattebakkorrels, die gelijk met het overig GFT-afval gecomposteerd kun nen worden. Bij consumenten is nu de grote onduidelijkheid ontstaan of de kattebakkorrels die zij gebruiken af breekbare of niet-afbreekbare korrels bevatten. Een gevolg hiervan is dat er verkeerde korrels via de groene contai ner bij het GFT-afval terecht komt. Dit afval wordt vervolgens voor composte- ring afgekeurd en alsnog verbrand. Om dat te voorkomen moet u alle kattebak korrels voorlopig in de BRUINE contai ner deponeren, zo stelt de Reinigings dienst van de gemeente Boskoop. Zo dra hierover meer duidelijk bestaat komt de afdeling Reiniging met een ad vies over het inzamelen van milieu vriendelijke kattebakkorrels. Voor in formatie hierover kunt u bellen naar de afdeling Reiniging, tel. 01727-19561. Boskoop - De gemeente Boskoop gaat de speelplaats op de hoek van de Bur gemeester Colijnstraat/Badhuisweg opknappen. Voor de bewoners in de directe omgeving van de speelplaats wordt daarom een informatie-avond gehouden over de inrichting van de speelplaats op maandag 4 juli vanaf 20.00 uur in het gemeentehuis in Bos koop. IWaddinxveen - Bij de prof. Kohnstamm- Ischoolvoor openbaar M.A.V.O. in Wad- Idinxveen zijn dit jaar 74 leerlingen ge- Islaagd voor het examen. Waddinxveen: IJochemvan Belle, Peter v.d. Berg, Mare Bos, Hans Charlie, Hassan Choukri, [Nancy Compeer, Thomas Deters, Es- Ither Driel, Wendy van Edel, René van Eijk. Mattheus Ernster, Maaike Geer- lling, Willemijn Goetheer, Jessica de IGraaff, Marleen v.d. Helder. Kim den Hertog, Merel v.d. Hil, Evert Hilde- |brand,Biancav.d. Hoek, Cora Hofman, Vjan Hogebrug, André Huisman, Sami- IraJahouhi, Angelique Janssen, Samant- ItaJanssen, Annemarie de Jong, Danië- IlleKleywegt, Danielle de Koning, Made- llonv.d. Krans, Seiim Kuzucuoglu, Fred- jdyvan Leeuwen, Ted van Leeuwen, ISanneke de Ligt, Esther Passchier, Li- Isette Passchier, Eva Schildt, Joost van Schooten, Wilco Siwalette, Martijn Smakman, Marieke Spruitenburg, Len- nert Stuijfzand, Roelof Tetteroo, Ro nald v.d. Vaart, Davine v.d. Vlist, Ron nie Vriend, Michelle de Vries, Purdy Weernink en Marieke van Zanten. Zevenhuizen: Jasper Onno de Boer, Erik van Dongen, Stephanie Slappen- del, Jacob Syarnoebi, Samantha Ver- mulm, Rick Wiggers, Saskia van Winger den, Joyce Wondergem. Boskoop: Fissel Azor, Melissa van Door nen, Marnix Godschalk, Silvia Hoogen- doorn, Rolf Korver, Hanneke Luder, Mark van Wieringen. Moerkapelle: Robert Bakker, Alexander Ter Braak, Iwan Doornhein, Rik v.d. Heijden, Mariska IJzerman, Renate Rut- grink. Debby D'Silva, Niels v.d. Vlist. Moordrecht: Danny Velsen. Reeuwijk: Ewoud Wientjes. IWaddinxveen - Op zaterdag 2 juli tre- Iden Elly en Rikkert Zuiderveld op in de Irassage bij de Kruiskerk. Het middag programma. dat speciaal bedoeld is Ijoor kinderen, begint om 15.00 uur. «anaf een podiumwagen zingt §n speelt Jet duo liedjes uit hun veelzijdig reper- I we. s Avonds om 19.30 uur geven Elly I® Kikkert een optreden in de Kruis- k. Zij zingen en begeleiden zichzelf TP gitaar, mandoline en bouzouki. Dads 1987 is hun vaste derde man I der van Essen die viool en svnthesi- |zer speelt en sinds 1992 is Jan Borger |°i] de concerten betrokken. I1'-niiddagvoorstelling is gratis 'aarten voor het concert in de en de t de kerk L en 7,50. De voorverkoop is op J ,"daL'23 juni en donderdag 30juni Inn, tot 2L00 uur voor de hal van I huiskerk. Info: 01727-14729. 1 Qddinxveen BW' kfrk VTÖ£. .L30 uur ds. L.S.K. Ilrim -?norn: 16.30 uur ds. P.J. ■He ^oetermeer. IcJh' 'mman"ël kerkgem. 9.30 uur Idam i™nnr' Hermanus, Schie- IoUo'j Broström-Bruin. Roe- '"arendsveen. 9,39 uur ds- K-J- Jansen; jjere[ de Reuver, gez. dienst C^WOuurds. J.A. v. Hooijdonk Min- erk 9.30 en 18.30 uur ds. Oosting. Lnf'. Bethel 9.30 uur Dick van &ker!t„9'30 uur ds G- Vesseur, TOag; 18.30 uur ds. R. de Reuver; in geref. kerk Kreater organiseert vrijdag 1 juli de jaarlijkse uitvoering in het eigen ge bouw aan de Kerkstraat 13 in Waddinx veen. Er zullen leerlingen met hun in strument te horen zijn, zoals keyboard, saxofoon, piano, blokfluit, slagwerk, dwarsfluit, gitaar, cello en het bekende accordeonorkest van Kreater. Zowel de klassieke als de lichte muziek zullen vertegenwoordigd zijn. van J.PH. Ram- eau tot Maria Carey. Balletschool Mar- cella zal ook aanwezig zijn met zowel klassieke ais moderne dans. Iedreen is van harte welkom. De toegang is gratis. Waddinxveen - De Ontmoetingskerk in Waddinxveen is steeds vaker het to neel van bijzondere kerkdiensten. Het seizoen van de jeugddiensten werd vo rig jaar bijvoorbeeld afgesloten met het theaterprogramma van Choral. Ook deze keer besluit de WGJ het seizoen bijzonder: op 3 juli treedt theatergroep Windows op met het programma 'Val len en opstaan'. Het gaat over hoe men tegenwoordig kan en wil geloven. In de musical wordt muziek gebruikt van the Continental Singers, the Oslo Gospel Choir, Keith Green en Tears for fears. De dienst in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde begint om 17.00 uur en duurt ongeveer een uur. Waddinxveen - Wijk- en speeltuinvere niging De Paddestoel, hield onlangs de eerste van de twee jaarlijkse hengel- wedstrijden voor de jeugd. Ieder kind moest z'n gevangen visjes laten meten en wie de meeste vis in centimeters gevangen had, werd winnaar. Dat werd Tamara met 167 centimeter. De tweede prijs ging naar Natasja die 149 centime ter vis had. De derde prijs won Wendy met 74 centimeter. Er waren drie kinde ren die helaas niets hebben gevangen. De wens wordt uitgesproken door de organisatie dat zij tijdens de tweede viswedstrijd, die op 14 september ge pland staat, wel vis zullen vangen. Waddinxveen - Zaterdag 3 juli zal de demonstratiegroep 'jazz' van de Wad- dinxveense jazz- en gymnastiekvereni ging TOOS deelnemen aan het Tsjechi sche 'Slet-festival' in Praag. Het 'Slet- festival' is een groot gymnastisch eve nement waar alle vormen van gymnas tiek, zoals: turnen, gymnastiek, jazz, aerobic, acrobatiek en springen, in een demonstratieve vorm aan het publiek worden getoond. Het festival is het ver volg van de vroeger gehouden 'Sparta- kiades'. Dit waren grote gymnastische evenementen toen het oostblok nog een machtsblok was. Landen als de Sovjet Unie,Joegoslavië, Hongarije, Tsjechoslowakije deden aan dit festival De demonstratiegroep van TOOS, on der leiding van Ariënne Zwijnenburg, dankt de uitnodiging aan de contacten die TOOS en de KNGB met de Tsjechi sche zusterorganisatie hebben. Zo heeft twee jaar geleden een Tsjechisch gastdocente een aantal maanden lesge geven aan de jazz-afdeling van TOOS. Deze contacten heeft TOOS onderhou den en vorig jaar november zijn er 15 Tsjechische docenten van de Assoca- tion of All Sports (één van de Tsjechi sche bonen) op stage geweest bij TOOS. Dit was een bezoek in het kader van een door de Tsjechische overheid gesubsi dieerd programma om kennis te ver werven om jazzdans aan te leren. In Tsjechië staat de jazzdans en zeker de moderne jazzdans die TOOS beoefent, nog in de kinderschoenen. In Neder land is er al een jarenlange ervaring in het doceren van jazzdans. Deze docenten hebben toen de metho dieken bekeken die in Nederland wor den gebruikt voor het aanleren van jazzdans aan kinderen, tieners en vol wassenen. Dit hebben ze gedaan door hert volgen van lessen bij TOOS, maar ook bij professionele dansstudio's in Amsterdam en Rotterdam. Tijdens dat stageweekend is er ook een demonstra tie geweest van TOOS-jazzgroepen en Tsjechische jazzgroepen en zijn de Tsjechen ook naar de landelijke Demo- gyjada geweest, waarbij de TOOS-de- monstratiegroep de jazzdans 'Drive' op muziek van R.E.M. verzorgde. Deze beide demonstraties van de De mogroep van TOOS zijn door de Tsje chische docenten en bondsofficials zo goed gewaardeerd dat TOOS in april een uitnodiging heeft ontvangen om aan het 'Slet-festival' deel te nemen. De TOOS demonstratiegroep, die uit circa tien personen bestaat en 'slechts' twee uur per week traint, heeft in zijn be- staansperiode een redelijk aanzien bin nen de jazzwereld van het KNGB ver worven. Zo is de groep al vijf maal geselecteerd voor de landelijke Demo- gyjada. heeft deze deelgenomen aan amateur dansfestivallen en geeft de groep regelmatig demonstraties in de regio of in het land. Vanwege lopende verplichtingen: werk of studie, kunnen helaas niet alle leden van de groep naar Tsjechië. individueel vertrekken op donderdag 30 juni zeven personen naar Praag. De dames zullen, net als de andere duizenden deelne mers, afkomstig uit allerlei landen, wor den ondergebracht in studentenflats op het universiteitscomplex van Praag. De demonstratiegroep zal op zaterdag avond 2 juli, tijdens het Praag-gala, z'n ingestudeerde dans vertonen. Groepen die aan dit gala deelnemen zijn geselec teerd op hun originaliteit. De Waddinxveense groep treedt op met "No matter what" van Phil Collins, die met speciale effecten (van Ariënne Zwijnenburg) is samengesteld. Boskoop - Voor de leerlingen van de Ichtusschool waren dinsdag en woensdag vorige week bijzonder. Deze dagen stonden namelijk in het teken van de inzamelingsactie voor Artsen zonder grenzen. Op dinsdagmiddag hield de school een sponsorloop om geld in te zamelen en op woensdagmorgen was er een markt op het school plein. ledereen was die ochtend druk in de weer met het maken en verkopen van poffertjes, tosti's, stroopwafels en andere lekker nijen en met het verkopen van tweedehands spullen. De markt had als thema vakantie en dat was goed te zien aan de uitdossingen van de leerkrachten. De leerlingen moesten raden waar de kleding vandaan kwam en konden zo een ijsje winnen. Aanstaande donder dag zal een medewerker van Artsen zonder grenzen de opbrengst van de actie in ontvangst nemen. Tijdens de markt werden ook poffertjes gebakken. De teerlingen moesten raden waar de kleding vandaan kwam.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 23