nieuws Zuiderzeemuseum /tftckeib 0(m de l&iitithooV. Sylvia Leeflang en Li Hulst OVONÏN leurohomel Stuur je eigen trouwkaart of die V van één van je vrienden of familieleden naar: Redaktie Hart van Holland, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen, en maak kans op 100,- aan waardebonnen! Bruidspaar van de maand worden? Dat kan in Hart van Holland! Van 17e eeuwse handelsreiziger tot huidige watersporter in Boskoop Zijde 36 01727-14550 •10.250 exemplaren. Foto's in het HART VAN HOLLAND Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afge haakt worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afge- tot uiterlijk een week na Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van Hart van Holland. ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 W/Z/wy.;,-/' Enkhuizen - In de zomerperiode wisse len vele Nederlanders en buitenlanders hun vertrouwde stek in voor het onbe kende en trekken erop uit. Het Zuider zeemuseum in Enkhuizen toont 'reis lustige bezoekers' van 30 juni tot en met 30 oktober wie hen voorgingen en wat de beweegredenen waren van deze voorgangers. Al in de 16e en 17e eeuw vertoonden zich de eerste 'vreemdelin gen' in het Zuiderzeegebied. Reizen was toen absoluut geen pretje. Het was ongemakkelijk en gevaarlijk, zoals blijkt uit de bagage, die onder andere bestond uit pistolen en wandelstokken met een verborgen degen. De nieuwe tentoonstelling 'Reizigers' in het bin nenmuseum schetst met uiteenlopen de voorwerpen de ervaringen van reizi gers en toeristen in het Zuiderzeege bied, van de zeventiende-eeuwse han delsreiziger tot de huidige waterspor ter. ook hun middelen van vervoer, van beurtschip tot fiets, worden daarin be licht. Openingstijden: Het museum is het hele jaar open (met uitzondering van Kerst en Nieuwjaarsdag). Zeven dagen in de week van 10.00 tot 17.00 uur. Wie het binnenmuseum wil combineren met het levendige Zuiderzeeverleden uit de periode 1880-1932, kan dit jaar tot en met 30 oktober een bezoek brengen aan het buitenmuseum. Er zijn combi- natiekaarten verkrijgbaar voor buiten en binnenmuseum en toegangskaarten voor alleen het binnenmuseum. Jeanette wat een prachtige gele boeketten! subliem - Bedankt1 man, 45 zoekt contact met vrouw voor vriend schap 01828-32059 Wie gebruikt zijn bergschoenen (mt. 46) niet meer s.v.p. contact opnemen met 01793-1169 Wie heeft mijn rode bodywarmer gevonden me papagaai 01714-15895 Mama gefeliciteerd met je verjaardag! op naar de volgende 50 kusjes van manon Nou meiden ik zal aan jullie denken hoor. in Spanje xxx marije Wilbert en Joan gefeliciteerd met het behalen ran de diploma's pa en ma donderdag 7 juli wordt Anneke 40 jaar! Felicitaties van Ad Ina Linda Pascal en Marcel F1 leiders Lia en Ron wensen hun spelers een prettige vakantie toe! Ik ben ver weg. maar ben je niet vergeten groeten uit ierland Antoon van den Hoek Uly Onafhankelijk informatieblad, erschijnt in Waddinxveen, Boskoop, benthuizen. Hazerswoude-Dorp. Tfrswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn. «venhuizen/ Moerkapelle. Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/ Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a -761 AG Zevenhuizen Postbus 85 -760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 Advertenties Raymonde de Vries Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Sl"lt,ngstermijn advertenties: maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal i j- gereserveerd) De iiitrr dlnsdQgmiddag 13.00 uur. del b€0er stelt zich NIFT verantwoor dt, 1 1"r eventuele onjuistheden in r'onisch opgegeven advertenties.'.' niel' 'nn!'5 v?n,ffart van Holland stelt zich a<lvertfmPra voor de iohoud van de 'n d«i. I, 'es.eii,inkezonden mededelingen bel re, hi bovendien behoudt zij zich a<herten/i»<)r' zondt'r opgave van reden, ertentws voor publikatie in Hart van Voor ui ™lland te weigeren. Han over d< bezorging van (ionri nd' ""'sluitend bellen. Werk nag"ï'ltend 'ot 11 00 uur: erk Den Haag VSP 070 3350133 Gouda - Het Crabeth College heeft ook dit jaar weer aan een groot aantal kap sters uit het leerlingwezen een diploma uitgereikt. Deze opleiding is een combi natie van werken en leren. De volgende leerlingen uit de regio zijn dit jaar ge slaagd: Primair opleiding dameskapster. Boskoop: Frencis van Bruggen: Wad dinxveen: Lindsey Captein, Bea Zands- tra; Zevenhuizen: Natsja Geuze, Chan- tal van Leer Primair opleiding herenkapster: Wad dinxveen: Petra Beukema, Brenda Reichard; Boskoop: Barbara Pouw Onder volwassenen, die de Engels taal niet machtig zijn, blijkt behoefte te be staan om de taal alsnog te leren. De Stichting Volwassenen-educatie Mid den-Holland, beter bekend als Roosje Vos, biedt taalcursussen Engels aan. Hierbij wordt in een rustig tempo En gelse les gegeven vanaf beginnersni veau. Hierbij is het belangrijk dat de cursisten leren zich verstaanbaar te maken. Er wordt gewerkt met lesgroe- pen van maximaal 18 cursisten en op 24 augustus start een nieuwe cursus. Roosje Vos stelt de cursisten in de gele genheid een korte reis naar Engeland te maken, in de lessen wordt hieraan veel aandacht besteed: niet alleen aan taal vaardigheid maar ook aan culturele en historische aspecten van het gebied dat bezocht wordt, inlichtingen: Marty van Welij 01820-28444. j.man 26 j. zoekt vriendje v 16 t/m 24 j tussen 17-18 uur: 01728-7828 aleen Hart van Holland/6 juli 1994 pagina 3 De komende week nemen de leerlingen van groep acht van de basisschool afscheid van hun school. De vakantie komt steeds dichterbij. Om deze groepen nog eenmaal in de huidige samenstelling te zien, worden op deze plaats elke week foto's getoond van basisscholen uit de regio. Deze week zijn De Eendragt en 't Reigerbos uit Zevenhuizen en De Nessevliet uit Oud Verlaat aan de beurt. Alphen aan den rijn - In de Staa-galerie aan de Prinses lerenelaan in Alphen aan den rijn is van zaterdag 2 juli tot en met 28 juli een expositie te zien van Sylvia Leeflang en Li Hulst. Deze expositie is de ieder jaar wederkerende startersexpositie van de Staa (Stichting Alphense Ateliers). Star tende kunstenaars krijgen bij de Staa de mogelijkheid aangeboden hun werk in deStaa-galerie te exposeren, een van de doelstellingen van de Staa. De beide startende kunstenaars zijn deelnemers van de Staa. De opening is op zaterdag 2 juli om 16.00 uur. Sylvia Leeflang is docent tekenen ver bonden aan de scholengemeenschap Nieuwer Amstei te Amstelveen. Verder geeft zij cursussen bij Expressie '70 te Alphen aanden rijn. In 1986 exposeerde zij via Alpha Nuova en daarna in Baby- Ion te Den Haag. In 1992 toonde zij in Uithoorn haar werk. De afgelopen tien jaar werkte Leeflang hoofdzakelijk in zwart-wit, zowel in haar etsen als haar tekeningen. Sinds korte tijd gebruikt zij kleur. Li Hulst uit Alphen aan den rijn is van oorsprong balletdanseres. Zij werd opgeleid aan de Scapino balletacade mie te Amsterdam. Intussen is zij gaan tekenen en schilderen. Om het vak goed te leren volgde Hulst een oplei ding aan de Vrije Academie te Den Haag. De laatste tijd boeide de fysieke ruimte haar, zoals zij zelf zegt. Het re sulteerde in een aantal driedimensio nale schilderijen van forse afmetingen. Deze zullen op de expositie te zien zijn. Over haar abstracte werk zegt Hulst: "Mijn abstracte werk heeft meestal een directe band met mijn figuratieve werk, het abstracte gaat er vanuit dat de fas cinatie voor abstract werken teruggrij pen is op de ervaringen in onze "figura tieve" omgeving." Hulst exposeerde in Den Haag en Alphen aan den rijn.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 3