Postduiven De Stormvliegers Boskoopse zwemmer wereldkampioen U&laagd Open jeugd Toernooi TZ BROUWER DE KONING Open Nederlands Kampioenschap Supersport 400 Jeugdruiters Manege Reigerburg naar NK ORANJE AFRIKANEN NU IN DE UITVERKOOP! Voetbal-driedaagse UITVAARTVERZORGING pagina 12 Hart van Holland/13 juli 1994 PERKPLANTEN en GERANIUMS Wedvlucht 9 juli Uitslagen Nationaal brons voor Jan Willem van den Hoek Masters Nog steeds goede kwaliteit en sortering in: KAMERPLANTEN 3 grote begonia's 12,50 En alles voor de groentetuin, o.a. Kool, prei, 4 soorten sla, andijvie, ook voor glascultuur enz. - Meststoffen, turfmolm, tuinaarde 4 zakken 10,-speelzand. ^^3HEÜ^vakantieperiode normaal geopend I VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochfrweg/bij de rotonde - Tel. 01802-2430 Zaterdag 9 juli vlogen de jonge duiveJ vanuit Strombeek. Helaas is hierdeuit-ï slag nog niet van bekend, maardedyiJ ven kwamen goed binnen. De oude ven vlogen vanaf St. Maxence. Ook hier een goed verloop met een zuidwestenl wind. 1,3,4, lOen 11 D.C. Brem, 2 en it I J. Stofberg, 5 en 19 E.P. Verschoor.tl D.C. Hertog, 7 en 12 N. Koppenaal 8J.I Breedijk, 9 en 20 C. Zweere, 13 en lil Wim en Coby v.d. Hoek, 14. C. Nobel, lj. Gebr. Breedijk, 18. J.S. Heijkoop. Zevenhuizen - De duiven van De Storm vliegers werden in Ruffec op 2 juli ge lost, kregen een zware vlucht en arri veerden pas op zondag 3 juli in Zeven huizen. Uitslag: 1. J. Stofbergen, 2 en 7 Ton en Ank Looyen, 3 en 6 D.C. Brem, 4. N. Koppenaal, 5, 8, 10, 12, 20 Wim en Coby v.d. Hoek, 9. C. Nobel, 11. J. v.d. Berg, 13. G. Jongenelen, 14. Gebr. Bree- ijk, 15 en 16 M. Jongenelen, 17 en 18 D.C. den Hertog, 19. J. v. Leeuwen. De eerste 14 duiven die in de prijzen vielen arri veerden zondag. De overigen op zon dag. Zevenhuizen - Van zondag 3 juli tot en met zondag 10 juli werd door Tennisclub Zevenhuizen(TZ) voorde achtste keer een Open Jeugd Toernooi georganiseerd. De perfecte organisatie, de sportiviteit van de deelnemers, het enthousiasme van het publiek en niet op de laatste plaats het mooie weer maakten dat het toernooi goed verliep. In de acht dagen van het toernooi werden 195 partijen gespeeld. Sommige hiervan waren uiterst spannend en het duurde soms lang voor dat de winnaar(s) aangewezen konden worden (Maikel Olieman van de TZstond bijvoorbeeld3,5 uur op de baan, voor de beslissing viel). De beste spelers uit elke poule speelden op zondag 10 juli in de finales. Dit jaar speelden heel wat TZ-leden in finalewedstrijden. De overige finalisten kwamen uit de wijde omgeving en brachten heel wat sup porters mee. Rond vier uur werd ie dereen op het terras van het clubhuis toegesproken door de voorzitter van de TZ, Wim van de Weerdhof. Deze bedankte allereerst de wedstrijdlei ding, bestaande uit Truus van Leeu wen, Leon van Leeuwen, Ewoud Ver bakei en Maaike Beltman, voor de voortreffelijke wijze waarop zij dit toernooi hebben georganiseerd. De familie Magdelijns werd bedankt voor de goede verzorging van de inwendige mens en vervolgens de hoofdsponsor en de sponsor, die het toernooi moge lijk maakten. Hierna werden aan alle finalisten de prijzen uitgereikt. Zij kre ngen als herinnering aan dit toernooi een beker en daarnaast een 'sportieve' prijs. Meisjes enkel t/m 10 jaar: 1. Nathalie Koppelle, ALTV Zoetermeer (6-4, 7-5); Romi de Groot TC Nieuwerkerk. Meisjes enkel t/m 12 jaar: 1. Suzan Ver zijden, TC Nieuwerkerk (6-2, 6-0), 2. Romi de Groot, TC Nieuwerkerk. Meisjes enkel t/m 14 jaar: 1Sabine van Dijk, TV Segwaert Zoetermeer (6-16-3), 2. Valerie Koppelle, ALTV Zoetermeer. Meisjes enkel t/m 17 jaar: 1. Paulien Knieriem, Waddinxveen (6-1, 7-5) 2. Sa bine Crielaard. TC Nieuwerkerk. Jongens enkel t/m 10 jaar: 1. Sacha Moerman, ALTV Zoetermeer (6-0, 6-2), 2. Dustin Anthony, ALTV Zoetermeer. Jongens enkel t/m 12 jaar: 1Gabry v.d. Wagt, TC Sluipers, Reeuwijk (6-2, 7-6), 2. Bart Eindhoven, TZ. Waddinxveen - Tijdens de wereldkam pioenschappen voor masters in Mon treal, heeft Nic Geers van De Gouwe goud veroverd op de 400 meter vrije slag in de groep 55 tot 59 jaar. Nic had al enige Europese titels behaald en in zijn vorige leeftijdgroep driemaal aan het wereldkampioenschap deelgeno men. Het mondiale eremetaal op diver se nummers bleek tot op heden een te zware opgave. Wel zag hij kans om in 1990 in Rio de Janeiro en in 1992 in Indianapolis zilver te behalen op het langste onderdeel, de vijf km. in open water. Gezien zijn aanleg voor het 'sta- yeren' en zijn serieuze voorbereiding wordt voor hem op dit nummer in Montreal opnieuw een hoge klassering verwacht. Voor Jan Willem van den Hoek is het momenteel hoogseizoen in het lange- baanwerk. Naast de gewone langebaan- wedstrijden voor het zomerklasse- ment vrije slag over twee en drie km., had hij op 3 juli ook ingeschreven op een marathon, de 16 km. Vlaanderen- marathon in Sluis. Met 14 minuten ach terstand werd hij daar in 3 uur 29 minu ten en 40 seconden derde achter de marathonspecialist Hans van Goor en zijn klassementconcurrent Almar van der Meer. Op grond van deze prestatie wordt hij door de KNZB uitgenodigd voor de 'Internationale Traversée du Lac Leman op 14 juli. De afstand van deze oversteek van Lausanne naar Evian les Bains bedraagt 12,3 km. Op 10 juli vonden in de Dwarswatering van Leiderdorp de nationale kampioen schappen op de vijf km. plaats. Jan Willem werd, weer achter Almar van der Meer (ditmaal eerste) en Hans van Goor, derde in 1 uur 3.28.2. Het onder linge verschil bij deze drie bedroeg slechts 0.4 seconde. In het langebaan- klassement blijft een hevige strijd gaan de tussen Jan Willem en Almar. Zowel in Sluis op 2 juli op de drie km. als in het Steenwijkerdiep op 9 juli op de twee km. kregen deze twee dezelfde tijd toe gewezen. In Leiderdorp, enkele uren na het volbrengen van de vijf km., moest Jan Willem zijn concurrent op de twee km. 1 seconde voor laten gaan. Voor het eerst dit seizoen nam Judith van Berkel weer deel aan de langebaan- wedstrijden voor de Speedobokaal voor masters. Zij won bij 50-plussers de vrije slag kilometers in het Steenwijker diep en in Leiderdorp. Hans den Boer tenslotte kon profiteren van de afwe zigheid van zijn naaste concurrenten (die zijn in Montreal) en won de kilome ter schoolslag in Harderwijk op 2 juli en de vrije slag in Leiderdorp op 10 juli. Hazerswoude-Dorp - V.v. de Hazers- woudse Boys organiseert voor jongens en meisjes van acht t/m veertien jaar op het sportpark van de vereniging een voetbal-driedaagse. Tijdens deze drie daagse, die wordt gehouden van 10 t/m 12 augustus, wordt ook aan andere sporten aandacht besteed. Bekende se lectiespelers van de Hazerswoudse Boys zullen de trainingen verzorgen. Het programma begint dagelijks om 9.00 uur en eindigt om 16.30 uur. Aan melden kan voor 16 juli bij Eikenlaan 6, Vermeerstraat 1, Voorweg 102b. Assen - Zaterdag 9 juli werd op het circuit van Assen de zesde wedstrijd van het wegrace-seizoen 1994 verre den. In verband met het aantal geluids- vrije zondagen in Assen was de KNMV genoodzaakt de wedstrijd te verplaat sen van zondag naar zaterdag. Dit hield in dat de eerste training op vrijdag avond plaats moest vinden. Om 19.00 uur mocht Karl van Tilburg de baan op voor de eerste training. Echter waren de rijders de pitstraat nog niet uit of viel de regen met bakken uit de hemel. Een snelle tijd zat er dus niet in maar Karl zette toch een tijd van 1.51.63 neer wat een voorlopige zesde tijd betekende. Een teken dat hij er in de regen goed bij zit. Onder goede weersomstandigheden mocht Karl zaterdagmorgen om 9.40 uur voor de tweede training aan de slag. Doordat de baan nu droog was werd er veel sneller gereden. Karl dook al in zijn tweede ronde onder de 1 minuut 40. De daarop volgende ronde ging hij steeds sneller, in de achtste ronde zat hij in de 'slip-stream' bij een andere rijder en reed hij zijn snelste ronde in 1.3774. Hiermee kwalificeerde Karl zich op de negende positie zodat hij wederom vanaf de tweede startrij mocht vertrek ken voor de wedstrijd. Doordat 1 zijn koppeling iets te vroeg losliet kwam zijn voorwiel op de gronde kende Karl een wat langzame start eel kwam hij na de eerste ronde op een Hél positie langs. De eerste zeven hadderl een klein gat geslagen en Karl zat ineer l grote groep rijders daarachter. In del derde ronde lag Karl er bijnaaf doordat! hij met zijn motor een high-sidermaak-J te, maar gelukkig kreeg hij zijn machine weer onder controle en kon hij dewed strijd voortzetten. Hierna opendeK de aanval en reed zich naar de 12el plaats. Daar de wedstrijd maar slechtsF tien ronden kende, was er weinig tijd! om aansluiting te maken met de kopf groep. Karl ging het gevecht aan mei vijf andere rijders en eindigde na eej zeer fraaie uitremmanoevre in de GT-J bocht op een elfde plaats. Het verschil met de nummer tien van de wedstrijdf bedroeg slechts 0.49 honderdste van een seconde. Het Van Tilburg Racing Team, verdien-j de vijf punten en steeg hiermee naar een zestiende positie in de tussenstand voor het kampioenschap. Op 14 augus-J tus wordt op het circuit van Assen d zevende wedstrijd voor het kampior schap verreden. Oma de Graaft bedankt voor al uw hulp in die 10 dagen Fam. D. Havenaar Pluto, nog 8 nachtjes slapen, ik heb zin, jij ook? Laska Nog gefeliciteerd Yella dat je over bent naar de 4e klas ik hou van jou doei doe de groetjes aan je zus t.k. gevr. vouwfiets na 19 uur: 01802-2927 Oma Jansen gefeliciteerd met uw 70ste verjaardag liefs en kusjes van Jesse aangeb. hulp i.d. huish. erv. leeft. 21 m. 01828-30259 t.k. vier massief eiken zadelzit stoelen 100,-01802-1722 t.k. rolschaatsen maat 33 01802-1781 sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-123(1 h.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. kusjes en groeten uit Ugchelen voor opa en oma's van Hans en Coby. Sabrine en Stéphan Waddinxveen - Evenals vorige jaar heb ben circa twintig ruiters van manege Reigersburg uit Waddinxveen deelge nomen aan de Nederlandse Kampioen schappen van de Nederlandse Pony Club. Deze NK werd gehouden in Nij- kerk op 2 en 3 juli. Er waren twee teams van elk zes ruiters in verschillende klas sen: B dressuur, B springen, L dres suur, L springen. Een van de teams werd kampioen. Dit team bestond uit Wim Dekker op Lucky Boy, Jelli Zeeman op Claudette, Jennefer de Wagenaar op Ramzes, Thamar Born op Fatima, Nan cy Both op Bleu Mysterie en Daphne Wegeling op Lucinda. In deze klasse deden veertien teams mee. Er was ook een aantal individuele plaat singen in de finale: in de B dressuur werd Daphne Wegeling veertiende en in de B springen werd zij tweede. In de L dressuur kwamen drie ruiters van Manege Reigersburg in de finale: Nancy Both, Tessa Bresser en Esther Tame- rus. Nancy werd dertiende in de L dres suur en vijfde in de bestgaande rijpony, Tessa eindigde op de tiende plaats en Esther Tamerus werd vijftiende. In de M en Z dressuur werd ee prestatie geleverd, hoewel de nes van Reigersburg nog maa maanden in deze klasse ri)clelp- de Vries op Chester werd zesfl dressuur en Marlies van der F Dempsey werd vijfde in de L^1 Arietta van den Breggen beh vierde plaats in het ZZ spn 8 LH ruiters en amazones zijn 'n njeo| gen begeleid door de heer Breggen en in de dressuur J Born en Marjolein Bonte. Onda*^ warme weer kunnen de ri) zien op een geslaagd concou Maandag 18 juli echt waar wordt buurvrouw Nel 40 jaar gefeliciteerd B W W Jongens enkel t/m 14 jaar: 1. Frank de Groot, Benthuizen (6-0, 7-6), 2. Maar ten Saarberg, Moordrecht. Meisjes dubbel t/m 17 jaar: 1. Annika v.d. Hoeven/Paulien Knieriem, TZ/ Waddinxveen 6-0, 6-3), 2. Eline Alink/ Esmaralda Klijn, Be Fair/Alexandria. Jongens dubbel t/m 12 jaar: 1. Bart Eindhoven/MarkSipman,TZ/TC Nieu werkerk, 2. Robin Adrianus/Arjan Jongste, TC Nieuwerkerk. Jongens dubbel t/m 14 jaar: 1. Marco Hesemans/Mark Keesse, TV Buyten- wegh Zoetermeer (6-3, 6-3), 2. Robert Luik/Ruben Meibergen TZ. In de categorieën 'meisjes dubbel t/m 12 jaar', 'meisjes dubbel t/m 14 jaar' en 'jongens dubbel t/m 17 jaar', werd in poules gespeeld. De eerst geëindig- den ontvingen bovengenoemde prij zen. Meisjes dubbel t/m 12 jaar: 1. Suzan Verzijden/Shelly Delwel, TC Nieuwer kerk. Meisjes dubbel t/m 14 jaar: Tanja van Aggelen/Valerie Koppelle, ALTV Zoe termeer. Jongens dubbel t/m 17 jaar 1. Job-Jan Groos/Frank de Groot, Benthuizen.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 12