Het geheim van het gestolen zakmes Zwembad De Koornmolen va ka n ti e-foto weds trij d Hovens Toernooi bij Love '70 Gemeente Zevenhuizen MZM Moerkapelle uizcn-Mocrkapcllc (0)ma Jansertj Id, Kerkdiensten Activiteiten Agenda Stichting De Vierstroom Hart van Holland/13 juli 1994 (éouw opslagloods Phaff B.V., Nijver heidscentrum 38 te Zevenhuizen (uitbreiding industrieterrein) pagina 5 Diplomazwemmen Recreatief zwemmen Twee jongens uit Zevenhuizen starten eigen detectivebureau De zaak van de dode vleermuis Vergrootglas en donkere kle ding ondiT ~~i '6n &e?mes 6,1 Doe mee met de a[vast van harte gefeliciteerd met uu> 70-ste verjaardag Kinderen en ffeinlqnderen VV Zondag 17 juli Medische weekenddienst om bij te blijven.... agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle z i. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat vanaf donderdag 14 juli 1994 gedurende twee weken, ter gemeentesecretarie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zeven huizen, de aanvraag om een bouwvergunning ter inzage ligt van: - Phaff onroerend goed B.V., voor het bouwen van een opslag ruimte ten oosten van de huidige vestiging van Phaff B.V. aan het Nijverheidscentrum 38 te Zevenhuizen. Het plan is in strijd met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Dit houdt in, dat de gevraagde vergunning moet worden geweigerd. Omdat door de raad van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapel le is verklaard, dat voor het betreffende bouwperceel een herziening in voorbereiding is van dit bestemmingsplan, over weegt het college nu op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de bestemmingsplanvoorschriften. Het voornemen is daarnaast om met gebruikmaking van artikel 50, lid 6, van de Woningwet, vrijstelling te verlenen van de op grond van artikel 50, lid 1, van die wet geldende aanhoudings plicht. Alvorens hieromtrent nu een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging tegen het verlenen van de vrijstelling bedenkin gen in te dienen bij het col lege van burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen, 6 juli 1994. De loco-burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle, M. Zijderhand Zevenhuizen - De laatste weken voor de zomervakantie zwommen 495 deelne mers aan de zwemvierdaagse voor een medaille. Tijdens de vierdaagse lieten vele kinderen zich sponsoren voor het Ronald McDonald-kinderfonds. Aan het einde van de week was het totale sponsorbedrag fl. 2.451,36. Het geld is inmiddels overgemaakt naar het Ro nald McDonald-kinderfonds. In de afgelopen twee weken werden in De Koornmolen in totaal 121 puppy's en diploma's uitgereikt. Zestien kleu ters hebben de puppy-test afgelegd, 27 kinderen behaalden hun A-diploma en li het B-diploma. Het Basiszwemdiplo ma werd uitgereikt aan 17 leerlingen en zes leerlingen behaalden Zwemvaar- digheid 1 en veertien leerlingen behaal den Zwemvaardigheid II. Voor het hnorkeldiploma B van de N.O.B. slaag den negen kandidaten. De beoorde lingscommissie voor de genoemde di ploma's werd gevormd door Fijtje v.d. Bosch, Cocky Schiereck-Timmermans, Irene Nieuwenhuis en Ineke Wieser. Namens het Bureau Nationale Zwemdi ploma's waren de heer Leeuwenstein en mevrouw V.d. Sloot-Blijleven aanwe zig. De N.O.B. werd vertegenwoordigd door de heer Akkermans, die assisten tie kreeg van de heer Vonk en mevrouw Baas. Alle activiteiten van zwembad De Koor nmolen zijn zes weken gestopt. Het bin nenbad is van 11 tot en met 15 juli gesloten in verband met werkzaamhe den. In die week kan uitsluitend buiten gezwommen worden. Van 11 juli tot en met 21 augustus is het bad geopend op maandag tot en met vrijdag van 11.00 tot 17.30 uur en van 18.30 tot 20.30 uur. Op zaterdag en zondag is het bad geo pend van 10.30 tot 17.00 uur. Met regen of koud weer wordt er binnen gezwom men. Dit wordt aangegeven bij de kassa van het bad. Inlichtingen: 01802-1860. Zevenhuizen Wat doe je als je 10 jaar oud bent en je hebt vakantie? Dan kun je gaan fietsen, tekenen of vissen, maar je kunt ook iets heel anders doen, zoals Edwin Stavleu en Steven Groeneweg uit Zevenhui zen. Zij zijn met een eigen detective bureau gestart en lossen voor allerlei opdrachtgevers zaken op. "Wij zijn niet duur,benadrukt Edwin. "Voor een grote zaak moet een gulden betaald worden en voor een kleinere vijftig cent". Detectivebureau 'De EdStiefers' (een combinatie van de namen Edwin en Steven) bestaat nog niet zo lang. "ik ben er mee begonnen en vorige maand is Edwin erbij gekomen," legt Steven uit. "Hij moest eerst een test afleggen om toegelaten te worden," voegt hij daar aan toe. "Om een goede detective te kunnen worden, moet je namelijk slim zijn en goed na kunnen denken". De zaak die Edwin moest oplossen stond in de Donald Duck en ging over een diamant die gestolen was. "Er waren twee verdachten en Edwin moest uit zoeken wie de diamant gestolen had, de tuinman of de schoonmaakster". Edwin loste de zaak op en kwam op die manier bij het detective-bureau. Alle zaken worden in de grootste ver trouwelijkheid behandeld. "Als iemand een opdracht heeft, dan wordt hij of zij eerst geblinddoekt en meegenomen naar het geheime hoofdkantoor," aldus Steven. "Daar mag de blinddoek pas afgedaan worden en nemen wij de op dracht in behandeling. Wij vragen dan wat er precies gebeurd is en of er ver dachten zijn". Tot nu toe heeft het bu reau twee zaken in behandeling. "De Edwin Stavleu (10) en Steven Groeneweg (10): "Als wij het met elkaar eens zijn, dan doen wij zó" eerste zaak gaat over een dode vleer muis die werd gevonden. Wij hebben onderzocht of er nog anderen bij zijn geweest. En de andere zaak gaat over een zakmes dat gestolen is van een jongen uit onze klas. Er zijn twee ver dachten en die zijn wij nu aan het scha duwen," vertelt Steven. "Ik wil een keer bij een van de verdachten gaan spelen en dan de kamer doorzoeken," legt Edwin uit. "Maar ik wil er verder niets over zeggen omdat de zaak nog niet opgelost is". Vorige week heeft het detectivebureau reclame gemaakt door briefjes met 'De tectives te huur' in Zevenhuizen in de brievenbussen te doen. "Wij hopen dat er meer opdrachten komen," aldus Edwin. "Want wij vinden het heel leuk om te doen. Met het geld dat wij verdie nen gaan wij allerlei spullen kopen die wij nodig hebben zoals een vergroot glas en donkere kleding". "Of een geruit pak zoals Sherlock Holmes," stelt Ste ven voor. Evenals voorgaande jaren organiseert het Hart van Holland weer een vakantie fotowedstrijd. ledereen kan in principe deelnemen aan deze wedstrijd, waarvoor mooie prijzen beschikbaar gesteld zijn. De bedoeling is dat men voor I september a.s. een goede, duidelijke foto instuurt, eventueel met een verhaaltje wie de personen of wat het object is dat op de foto staat en waarom de foto bijzonder is. De prijzen. I e prijs: tuinset, beschikbaar gesteld door Recreatie Verweij, Zevenhuizen; 2e prijs: etentje voor twee personen, beschikbaar gesteld door La Baraque, Zevenhuizen; 3e prijs.Haking panoramacamera met film/fotopakket, beschikbaar gesteld door MegaColor, Waddinxveen. Foto's kunnen (voorzien van een retourenvelop met postzegel voor het terugzen den, en voorzien van uw naam op de achterzijde) naar het redactie-adres van het Hart van Holland worden gezonden: Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen. Moerkapelle - Onder bijzonder gunstige '"handigheden werd vorige week het Jpen Hovens toernooi van tennis- 1ereniging Love '70 in Moerkapelle gehouden. Er werden in totaal 120 Puttijen gespeeld in de categorieën C en Het fmaleweekend werd echter overschaduwd door het plotseling "verlijden van Love '70 lid Huig de Knegi ■MFEiS SHOO. BPLAfj HARM Hoofdsponsor mevrouw Hovens ontvangt een bloemetje van de voorzitter van Love '70, mevrouw Veilenga. De finales lieten zeer spannende en sportieve wedstrijden zien met technisch bijzonder spel. Bij dit toernooi werd zowel het heren-enkelspel D als het heren-enkelspel C gewonnen door Rutger Dickmann, lid van Love '70. Zijn opponen ten M. Vermorken in C en L. Tepper in D was hij de baas. Kampioen bij dames werd de Goudse Laura v.d. Voort, die in de finale zegevierde over Charlotte Vellenga. De overige uitslagen: Gemengd dubbel C: 1. L. Kraag/J. v. Veen, 2. S. v.d. Kolk/R. de Winter Herendubbel C: 1. J. van Leeuwen/M. Vermorken, 2. J.P. van Weede/W.J. van Berkum Dames enkel C: 1. S. Evers Gemengd dubbel D: 1. H. de Niet/I. de Niet, 2. L. Vos/H. Huisman Dames dubbelD: 1D. van Adrichem/W. Rook, 2. A. Maarten/1, de Winter Herendubbel D: 1. N. Heesterman/H. Huisman, 2. M. Dijkshoorn/ R. Wooning Dubbele finalist Rutger Dickmann (rechts) Zevenhuizense winkelier, bedankt voor het terugbrengen van mijn portemonnaie! Mevrouw van Bommel nog nooit gebeurd Wil heeft 140 gegooid! Proficiat Ria Pa en Ma, lekker ontbeten? Ma van harte met uw 65ste! Henk Diana Dennis Boris t.k. herenfiets merk Union (26") 01727-14549 Gez. van Ds. W. de Wit Pred. te Moerkapelle foto's, brieven e.d. 01828-16914 t.k. origineel chemisch toilet 75,-: komt uit nieuwe boot 01712-8842 Stichting De Vierstroom is de organisa tie voor kruiswerk, gezinsverzorging en maatschappelijk werk. Het telefoon nummer van de Vierstroom-Zorglijn, 24 uur per dag, is: 01820-94500 (voor drin gende hulpvragen maatschappelijk werk buiten kantooruren: 06-8212141. t.k. crossfiets 7-8 jr. 50,-; crossfiets ca. 10-12 jr. 75,- 079-415130 t.k. kantoor/kamer stoelen onderst, chr. met arm leuningen beige bekl. 50,- p. st. 01727-12291 t.k. gevr. Honda MT voor cross 01802-3048 Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. P.H. Quart el, Gouda; 19.00 uur ds. P.J. Veldman, Houten. Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Batelaan, Voorschoten. Geref. kerk 9.30 uur drs. G.H. Ho- mans, Veenendaal; 18.30 uur drs. E. Hoogerwerf, Woerden. Ver. Vrijz. Herv. 10.30 uur ds. P. vd Laarse. Moerkapelle Herv. Gem. 8.45 uur en 16.30 uur drs. J.W. van Estrik. Geref. Gem. 11.00 en 19.00 uur lees- dienst. Zaterdag 16 juli: dokter W. Vroegin- deweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. Zondag 17 juli: dokter W.J. van Brug gen, De Wielewaal 20, Zevenhuizen, tel. 01802-1783. 7% Zevenhuizen 19 november: 20.00 uur Geref. kerk Zeven Muzen muziekavond ANBO: Spelmiddag in de Zevenster. Elke maandag 14.00 uur; zwemmen voor 50 plussers elke donderdag t/m 7 juli om 10.00 en 13.30 uur in De Koornmolen; fietsen eenmaal per twee weken 8 en 22 juli om 13.30 uur Swanla. Oud Verlaat "De Vierkap": 17 september: Loop van Oud Verlaat. Moerkapelle Iedere laatste donderdag van de maand: 10.00-14.00 uur Wereldwinkel in de Dorpsstraat. 15-19 augustus: jeugdweek m Op Moer; 6-12 jr: ma t/m do 8.30-12.00 uur; (^vrijdag 8.30-16.30 uur; 13 jr. en ouder: avonden 19.30 uur.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 5