Night of the proms in Zevenhuizen De pastelkleurige Astilbe ziet er leuk uit in een pot. Na de bloei kan de plant in de tuin worden gezet. IVrpnitnizen-Moerkapelle Familieberichten Willem Arie Heemsbergen Corstiaan (Cor) Boele Klaziena Selikke Visser Foto's in het HART VAN HOLLAND Hart van Holland/27 juli 1994 pagina 3 ■amin— Muzikaal spektakel tijdens oogstfeest/braderie 30.250 exemplaren. Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afge haald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afge haald worden, (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van het Hart van Holland. ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Bedroefd, doch ook dankbaar dat een verder lijden hem bespaard is gebleven, geven wij kennis, dat heden geheel onverwacht van ons is heengegaan, mijn lieve man, onze vader en opa echtgenoot van Zoetje Dekker de leeftijd van 84 jaar. in Z. Heemsbergen - Dekker Rien en Netta Wilma Wim Bert 20 juli 1994. Dorpsstraat 121. 2761 AN Zevenhuizen. De begrafenis heeft plaatsgevonden op zaterdag 23 juli 1994 op de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg te Zevenhuizen. Als het lichaam niet meer wil en het leven wordt een lijden, kan men dankbaar zijn als God het komt bevrijden. Na een liefdevolle verzorging in het zorgcentrum "De Zevenster" is heden toch nog onverwacht van ons heengegaan, mijn lieve man. onze zorgzame vader, schoonvader, opa en overgrootvader echtgenoot van Maria den Hartog Ridder in de Orde van Oranje Nassau oud-molenaar in de leeftijd van 83 jaar. M. Boele - den Hartog Riet en Wim Seia en Thijs Henriëtte en Anne Klein- en achterkleinkinderen. 22 juli 1994. Zorgcentrum "De Zevenster", kamer 305 Leliestraat 3, 2761 HD Zevenhuizen. de begrafenis heeft plaatsgevonden op woensdag 27 juli 1994 in het familiegraf op de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg te Zevenhuizen. Hij. Die u roept is getrouw. Die het ook doen zal. 1 Thess. 5 24 Heden behaagde het de Heere tot Zich te nemen onze lieve zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder sinds januari 1961 weduwe van Dirk de Vrij op de leeftijd van 85 jaar. Chilliwach (Canada): A. de Vrij B.C. de Vrij-Molenaar Alphen aan den Rijn: O.K. Kaashoek-de Vrij A.P. Kaashoek Klein- en achterkleinkinderen Zevenhuizen. 24 juli 1994. Correspondentie-adres: f amilie A.P. Kaashoek Crevelingen 91 2401 DT Alphen aan den Rijn De overledene is overgebracht naar de rouwkamer van zorgcentrum "de Zevenster". Leliestraat 3 te Zevenhuizen, waar gelegenheid is tot condoleren op woensdag van 19.30 tot 20.15 uur. Den rouwdienst zal worden gehouden in de aula van zorgcentrum "de Zevenster" op donderdag 28 juli °rn 11.00 uur. waarna bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Zevenhuizen omstreeks 12.00 uur. Na de teraardebestelling is er gelegenheid tot condoleren in de aula op de begraafplaats. Geen bloemen. Zevenhuizen - Na het succes van een aantal jaren terug is nu ook de vrijdag avond weer een feestavond tijdens het oogstfeest en de braderie in Zevenhui zen, die in het teken zal staan van de landbouwer in vroeger tijden. Op vrij dag 2 september zal De Kleine Trompetter, het koor Krea Musica uit Waddinxveen en de bluesband Run for Cover spelen tijdens 'the Night of the Proms in Zevenhuizen. Eén van de organisatoren van de avond is Jan van Rijs, die straalt als hij over het programma spreekt. "Naast het maken van paardetuigen, is De Kleine Trompetter mijn grote hobby," vertelt hij. "Het was al lang een grote wens van het bestuur om zich op deze manier aan het grote publiek te kunnen presen teren. Zo n concert kost veel geld en daarom prijs ik mij gelukkig met de mogelijkheid die door de braderie commissie en het bedrijfsleven wordt geboden". Ook het enthousiasme bij Krea Musica voor dit gezamenlijk optreden is groot. Beide gezelschappen zijn druk aan het repeteren, want een dergelijk program ma vereist veel voorbereiding. Het muzikale spektakel staat onder leiding van de heren Van Dartel en Van Eek. Het programma kent naast een aantal klas sieke nummers met onder andere het bekende Orpheus in de onderwereld van Offenbach en Also sprach Zara- thustra van Strauss ook een aantal klas siekers uit de lichte muziek zoals The Young Verdi en We are the champions van Queen. The Night of the Proms is bekend geworden van het concert uit Londen dat uitgezonden wordt op tele visie als afsluiting van het seizoen. Ver- De Kleine Trompetter in concert der wordt er ook in Nederland zo'n 'Night' georganiseerd. De Kleine Trompetter is een erg actieve vereniging. Naast de jaarlijkse uitvoe ring in het dorpshuis verzorgt men jaar lijks zo'n acht podium-optredens. Dit als een uitwisselingsconcert maar bij voorbeeld ook in Antwerpen in het ka der van de culturele hoofdstad van Eu ropa. Vandaar nu het enthousiasme om ook in Zevenhuizen voor een groot pu bliek te kunnen optreden. Voor het be stuur, onder leiding van Karei Metse laar, is dit weer een nieuwe uitdaging. In 1997 viert De Kleine Trompetter het honderdjarig bestaan van de vereni ging. Opvallend is het grote aantal jon ge mensen. Deze jeugdigheid blijkt ook uit het repertoire, wat de Night of the proms zeker succesvol zal maken. Het korps beschikt over een eigen jeugdop leiding. Twee professionele leerkrach ten geven momenteel aan ongeveer twintig leerlingen les. Het zelf bespelen van een instrument en spelen in een groot orkest is meer dan een leuke hob by. Op de avond van 2 september zal het dorpsplein in Zevenhuizen omgeto verd worden tot een echte muziektem pel. Het gemeentebestuur verleent hiervoor de medewerking. Vooraf gaand aan het concertdat om 20.30 uur begint, zal de optocht voor de versier de fietsen, de oude voertuigen en moto ren plaatsvinden. Voor meer informatie: de heren van Tol en Wiggers (01802-1223). Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 Advertenties Raymonde de Vries, Mario Mezas Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur: Netwerk Den Haag VSP 070 - 3350133 Tuin en groen, er is altijd wel wat moois te doen Voor wie van de tuin wil genieten, is juli een heer- lljtre maand, de zomer op z'n best. Veel vaste planten staan in bloei of zitten vol knoppen. Bij de heesters zijn veel late bloeiers te vinden. Ze zijn belangrijk voor kleur in de nazomer. Vaste planten en hees ters die in pot worden verkocht, kunnen de hele zomer door worden geplant. Voor juli zijn dat bijvoorbeeld Astilbe en Hibiscus. Beide zijn, weliswaar tijdelijk, ook geschikt voor potten, bakken of manden. Zo wel in de tuin als op het balkon of dakterras. Astilbe Een echte zomerbloeier onder de vaste planten is de Astilbe, beter be kend als Spirea. De we tenschappelijke naam Spirea is echter voorbe houden aan houtige soortgenoten. De vaste plant Spirea heeft karak teristieke losse bloempluimen en deco ratief blad. De bloemkleur varieert van wit tot donkerrood met allerlei tinten daar tussenin. Van oudsher worden Astilbes af en toe als potplant aangebo den. Op een zo koel mogelijke lichte (maar niet zonnige) plek blijven ze in huis een paar weken mooi. Ze hebben dan elke dag water nodig. In de tuin (of in een pot of mand op het terras of balkon) houdt Astilbe van een plekje met wat schaduw. In vochthoudende veenachtige grond groeien ze het best. Naarmate de grond beter vocht vast houdt, verdragen ze meer zon. Natte voeten is echter te veel van het goede, het zijn geen moerasplanten. Er is heel wat variatie in het Astilbe- sortiment in bloemkleur en in groei- hoogte. Een dwergvorm is de wat stijve Astilbe chinensis Pumila, die slechts 20 centimeter hoog is. Deze plant ver draagt tamelijk droge grond en is ge schikt als bodembedekker omdat de planten uitlopers maken. De lilaroze bloempluimen blijven de hele winter in verdroogde toestand aan de plant en zijn ook dan nog decoratief. Dat geldt ook voor de veel hogere (100 centime ter) Purple Glory en Pu r pil r tarize ;beide met purperrode pluimen. Cultivars van de diverse hybridengroepen kunnen sterk in hoogte en bloemkleur variëren. De groeieisen verschillen niet. De Arendsii-hybriden vormen de belang rijkste groep. De Astilbes kunnen het best op kleur uitgekozen worden als ze bijna gaan bloeien. Ze moeten dan voorzichtig uit hun pot worden gehaald en hebben de eerste dag veel water nodig. Een elegante lage vorm (40 cen timeter) is Sprite met dieproze pluim pjes boven bronskleurig blad. Hibiscus syriacus Van de nazomerbloeiende heesters is de Althaeastruik een van de mooiste. De struik bloeit tussen eind augustus en eind oktober. Deze Hibiscussoort is voldoende winterhard in ons klimaat en stelt geen speciale eisen maar wil wel wat zon. Fraaie kleinere cultivars zijn Red Heart (wit met een rood hart) en de lichtrode Woodbridge die grote bloemen heeft. Een prachtige blauw- bloeiende is Oiseau Bleu. Omdat deze struiken niet zo groot worden en in het voorjaar flink kunnen worden inge- snoeid, zijn ze geschikt voor kleine tui nen. In groepen zorgen ze in een grote re tuin voor het mooiste effect.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 3