I I! "In Indonesië werd ik gezien als een wandelende portemonnee" Kerkdiensten Gemeente Zevenhuizen tffit Moerkapelle Activiteiten Agenda li; om bij te blijven. Hart van Holland/27 juli 1994 pagina 5 Bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990" onherroepelijk Uitbreiden woning Van der Duijnlaan 15 te Zevenhuizen; Bouw 6 woningwetwoningen en 9 vrije sectorwoningen nabij de Lepelaar te Moerkapelle. Zondag 31 juli Medische weekenddienst agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten ii Zevenhuizen-Moerkapelle (Koe,er' L°0p van G)ud Verlaat- "Monniken met oranje pijen en honderden boeddhistische monniken daarachter. Dat was prachtig". "Ik dacht telkens: Wanneer begint de woestijn? Want ik ver wachtte alleen zand en ik zag gras, struiken en stenen". "Het afscheidsfeest was heel emotioneel. Je gaat toch voor lange tijd weg" Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle maken het volgende bekend. Bij K.B. van 10 mei 1994, nr. 94.003262, heeft de Kroon zich uitgesproken over de beroepen welke zijn ingesteld tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland strekkende tot gedeeltelijke goedkeuring en gedeeltelijke onthouding van goedkeuring aan het door de raad van de voormalige gemeente Zevenhuizen bij besluit van 28 augustus 1990 vast gestelde bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990". De beroepen zijn deels gegrond en deels ongegrond ver klaard. Het bestemmingsplan en de daarop betrekking hebbende besluiten liggen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt be kend, dat met ingang van donderdag 28 juli 1994 gedurende twee weken, ter gemeentesecretarie, bureau A.J.B.Z., Dorps straat 89 te Zevenhuizen, ter inzage liggen de bouwaanvra- gen van: de heer A.B. Duyvestijn, voor het uitbreiden van de woning aan de Van der Duijnlaan 15 te Zevenhuizen; Bouwbedrijf De Graaf, voor de bouw van 9 vrije sectorwo ningen nabij de Lepelaar te Moerkapelle; Woningbouwvereniging "Beter Wonen", voorde bouw van 6 woningwetwoningen nabij de Lepelaar te Moerkapelle. De bouwplannen zijn in strijd met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens medewer king te verlenen aan de bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan stellen zij een ieder in de gelegenheid gedurende de termijn waarop de bouwplannen ter inzage liggen daartegen bedenkingen in te dienen. De bedenkingen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen, 25 juli 1994. De waarnemend burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle, L.M. Schoots III II Duplo 01727-10575 t.k. boeken HAVO 5: wiB. scheik.. natk., bio. 01828-30293 Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. E.L. Ruiten berg, Rotterdam: 19.00 uur dr. C. Ver meulen, Valkenburg. Oud Verlaat 10.00 uur ds. W. Radsta- Rotterdam. Heref. kerk 9.30 uur de heer B. Evert- se. Moerkapelle; 18.30 uur ds. J. ter ™rst, Leidschendam. Moerkapelle Herv. Gem. 11.00 uur ds. K.J. Visser, ouda: 19.00 uur drs. J.W. van Estrik. neref" Gem' 9.00 en 15.30 uur ds. J. Oriessen. te koop Puch Maxi verzek. helm fl. 1.000,- 01727-16569 t.k. Honda MB5 kleur blauw goed onderhouden p.n.o.t.k. telefoon: 01727-15828 Pap en Mam het ijsje was heerlijk, liefs Ard-Jan en Ellen t.k. Escort station 1.6 RS-pakket, rood, bj. '91fl. 24.000,-tel. 01828-15450 t.k. trouwjurk mt 40 is gestoomd fl. 1.250.- nw. prijs fl. 3.000,-tel. 01829-3045 t.k. Renault 9 tl'86 groen met. i.z.g.st. apk fl. 3.500.-tel. na 19.00:01793-1633 te koop d.bl. buffelleren bankstel 2 2 4 jr. oud fl. 2.500,- nw. fl. 4.000,- tel. 01803-19447 tuinkabouters van de grutto 14 bedankt! Hollie, nog gefeliciteerd met je verjaardag, achtentwintig al! Liefs El. Zaterdag 30 juli: dokter C.W. Onder water, Dorpsstraat 196, Zevenhui zen. tel. 01802-1204. Zondag 24 juli: dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892- 12500. l^nduizen: U lot l,9 au^ustus: Kindervakantiefeest, vanaf 9.30 uur, plein Herv. Kerk te ouj ^onateursavond Sticht. Oud-Zevenhuizen-Moerkapelle in de Vierkap i00V* 20.00 uur Geref. kerk Zeven Muzen muziekavond. Sonim1^9611 be9tnnen op 22 augustus, 14.00 uur in de Zevenster. ^middagen: 24 augustus (Zevenster) aanv seWember: 2e woensdag Hervormd Centrum; 4e woensdag Zevenster, uur n"® "9 uur Zwemmen vanaf 25 augustus.; Fietsen: lx per 2 weken 13.30 Ou a ,,orPshuis "Swanla": vrijdag 5-19 augustus 2-16 september. ,?tVn?r<™'Ve Vierkap": ere laatste donderdag van de maand: 10.00-14.00 uur Wereldwinkel in de 15;gSStraat- Vhidan a?iftus' )eu9dw®ek in Op Moer; 6-12 jr: ma t/m do 8.30-12.00 uur; J !0"16.30 uur; 13 jr. en ouder: avonden 19.30 uur. Zevenhuizense deed 'working holiday' van negen maanden Heel veel mensen dromen ervan, maar Deirdre Overgaauw (19) uitZevenhuizen deed het. Zij trok van september 1993tot en metjuni 1994 doorAustralië, Nieuw Zeeland en Indonesië. Daar werkte zij, leerde veel mensen kennen en zag de woestijn en de kust van Australië, de vriendelijke inwoners van Nieuw Zeeland en de idyllische eilanden van Indonesië. "Het is raar om weer terug te zijn, hier maak ik relatief maar weinig mee. Want ik ontmoette in die negen maanden bijna elke dag nieuwe mensen. Daarom doe ik nu elke dag iets leuks, om me niet depressief te gaan voelen". Toen ik Indonesië niet uit mocht, had ik het wel even benauwd". Het idee van een reis bestond al heel lang voor Deirdre Overgaauw. "Ik wilde er tus sen de middelbare school en mijn studie graag een jaar tussenuit. Toen ik uitgeloot werd bij geneeskunde, stond mijn besluit vast". Nadat deelname aan de zang- en dans groep Up with people en een uitwisseling via de Rotary naar Indonesië niet doorgin gen, besloot zij te gaan werken en reizen in Australië. "Dat heet een 'working holiday': zowel werken als reizen. Het bureau waar ik mij ingeschreven heb, heet Activity Interna tional. De organisatie zorgt voor de tickets en voor het regelen van postadressen. Ver der heb ik overal zelf voor gezorgd. Ik zou allereerst naar het noorden van Australië reizen om te gaan werken als serveerster in een hotel." Mooie strandjes en palmbomen Vóór het vertrek moest er echter eerst nog heel wat gebeuren: visa regelen, de laatste spullen kopen en afscheid nemen van vrien den en familie. "In de laatste week heb ik nog een afscheidsfeest gehouden. Dat was wel emotioneel". Vanaf Schiphol vertrok Deir dre met een groep mensen die allemaal een 'working holiday' gingen houden. "Wij gin gen gezamenlijk naar Sidney, waar de groep uit elkaar ging. Ik reisde in vijf dagen met de bus naar Cooktown in het noorden. Dat was echt een paradijs, met mooie strandjes en palmbomen. Maar er was niet veel werk en niet veel te beleven. Daarom ben ik na een paar weken afgezakt langs de oostkust van Australië". Via hostals voor rugzakkers reis de zij terug naar Sidney. "Het was heel ge makkelijk om vervoer te regelen, want in de hostals zijn prikborden waar je briefjes kunt ophangen. Op die manier komen men sen met een auto en reizigers die een lift nodig hebben bij elkaar". Tijdens de reis terug naar Sidney had zij nog enkele be nauwde uren. "Wij kwamen met een terrein wagen vast te zitten in een kreek bij laag water. Gelukkig werden wij er aan het einde van de dag uitgetrokken door een tractor". Vanuit Sidney vertrok Deirdre naar Nieuw Zeeland, waar zij met haar ouders Kerst vierde. "Wij hebben met z'n drieën rondge reisd op het Noordeiland. Toen mijn vader weer naar huis moest, ben ik met mijn moe der gaan toeren op het Zuideiland. Toen mijn moeder uiteindelijk naar haar vriendin op het Noordeiland ging en ik via Auckland terug naar Australië, vond ik dat heel jam mer. De mensen in Nieuw Zeeland zijn zó aardig". "De rijke mensen verzonnen smoesjes" In Sidney wachtte "familie van familie" op Deirdre. "Dat was wel een leuke tijd, maar het lukte niet goed om werk te vinden in Sidney. Uiteindelijk heb ik in een 'childcare centre' gewerkt en dat was leuk. Maar ik voelde me toch een beetje geïsoleerd. In een hostal maak je tenslotte elke dag wel wat mee en je ontmoet nieuwe mensen, terwijl ik bij dat gezin overdag alleen was. Daarom ben ik na een paar weken weer vertrokken". De tijd drong nog niet, maar half april zou zij wel vertrekken naar Indonesië. Het was in middels eind januari, "ik heb drie Neder landse meisjes leren kennen met wie ik naar Melbourne ben gereisd. Daar heb ik een week betaald gecollecteerd voor goede doelen. Eigenlijk was het tegen mijn princi pes, om zoiets voor geld te doen. Maar als ik het niet zou doen. dan deed niemand het". Het viel Deirdre op dat mensen met weinig altijd wel iets gaven. "Terwijl rijkere men sen allerlei smoesjes verzonnen". "Ze schieten de kangoeroes in Australië gewoon af' Vanuit Melbourne vervolgde de reis door een national park. "Dat was heel roman tisch," vertelt Deirdre daarover. "Ik was daar met Suzanne, een Nederlands meisje, en twee Duitse jongens. Wij hebben de hele week wild gekampeerd en kampvuurtjes gemaakt. Een van de jongens had een gitaar bij zich en dat maakte de sfeer compleet". Dagelijks douchen was er niet bij, maar dat mocht de pret niet drukken. "Wij zwommen gewoon in meertjes en riviertjes". Na de 'Great Ocean Road' splitsten de wegen van de meisjes en de twee Duitsers. "Zij gingen naar Perth en wij wilden de woestijn zien. Het duurde heel lang voordat ik doorhad dat de woestijn niet alleen uit zand bestaat, maar ook uit struiken, stenen en gras. Tel kens dacht ik: Wanneer begint de woestijn nou? De duinen bij Darwin, aan de noord kust van Australië leken nog meer op het landschap dat ik verwachtte te zien in de woestijn". Darwin was het eindpunt van de warme, stoffige rit dwars door het kangoe roe-land ("Ze schieten de kangoeroes ge woon af omdat het zo'n plaag is, onvoorstel baar'). Daar verbleven Suzanne en Deirdre in een hostal, waar Deirdre later ook zou gaan werken bij de receptie. Een indrukwekkende zonsopkomst Darwin was geen opwindende stad. maar de contacten met andere rugzak-reizigers en een dagje naar het Litchfield Park maakten veel goed. "Ik ben naar dat park gegaan met Boeddha net begonnen. "Er was een proces sie," vertelt zij. "met monniken in oranje pijen en daarachter honderden boed dhistische monniken. Dat was prachtig om te zien". Wat tegenviel van de westelijke eilanden was de hebzucht van de Indone siërs. "Op de oostelijke eilanden was men heel aardig en behulpzaam. Maar hoe ver der ik naar het westen ging, hoe meer men eropuit was om me geld afhandig te maken. Ze zagen me alleen nog maar als een wande lende portemonnee. Dat begon al bij die vulkaan. Na de vroege wandeling naar de vulkaan werd er thee met pannekoeken ge serveerd. Heerlijk natuurlijk. Maar daarna hield men de hand op en zei: vijfhonderd roepia's". Toch is de reis over Java en Bali goed bevallen. "Ik heb met vijf jongens ge reisd: een Ier, een Schot, een Engelsman, een Amerikaan en een Fransman. Het waren allemaal verschillende typen, maar ze had den dezelfde hobby: reizen". De goedkoop ste manier om dit te doen is met de 'local buses'. "Ik snap niet dat wij in Nederland zo zeuren als de bus laat is of wij hebben geen zitplaats. In Indonesië zaten wij vaak op elkaar geperst in een kleine bus samen met een aantal kippen. En dan nog glimlachte iedereen. Het is jammer dat ik maar een paar weken had om Java en Bali te zien, want dat is veel te kort. In Australië was het: 'Go with the flow', terwijl ik me in Indonesië haastte en toch de helft moest overslaan. Maar ik weet zeker dat ik een keer terug ga". Hulp van Singapore Airlines De enige echt nare gebeurtenis in Indonesië was de laatste dag. "Toen wij na drie weken waren aangekomen met de boot bij de ha ven, kregen wij een stempel voor een ver blijf van twee dagen in Indonesië in plaats van twee maanden. Dat vonden we wel gek, maar we hadden er verder geen aandacht aan besteed. Toen ik eenmaal hoorde dat een aantal mensen hierdoor in de moeilijk heden was gekomen, heb ik zelf niets onder nomen. Maar toen ik op 2 juni naar Neder land terug zou vliegen, mocht ik niet weg". Gelukkig was er iemand van Singapore Air lines, die haar opving. De volgende dag was alles geregeld en kon Deirdre alsnog met het vliegtuig mee. Tentamen leren en werken bij Cl000 Terug in Nederland is het dagelijkse leven vreemd. "Ik vind het soms lastig om reke ning te houden met andere mensen en om te zeggen hoe laat ik weer thuis ben. Maar het is ook heerlijk om weer te koken in een keuken waar je alles bij de hand hebt," vertelt de negentienjarige reizigster. "En het is luxe om een eigen kamer te hebben. In de hostals sliep ik altijd in slaapzalen omdat dat goedkoop was. Daardoor heb je nauwe lijks privacy". Voordat zij naar Australië vertrok, had Deirdre veel zin om te gaan reizen. "En nu heb ik veel zin om op kamers te gaan". Of ze veel veranderd is na de reis, weet ze niet. "Mijn vrienden zeggen dat ik VANUATU AUSTRAL 1 MÏJKLFN seasea-AN-jo ll'li.ZAyvrw ASMAN1A Australiërs. Het was leuk om ook eens met mensen om te gaan die in het land zelf wonen. Bovendien was de groep vrienden heel leuk". Enkele van deze Australiërs kwam Deirdre recentelijk opzoeken toen zij met vakantie waren in Nederland. "Ik heb ze toen Amsterdam laten zien en ik voelde me weer even een reiziger". Het was de bedoe ling dat Deirdre met het vliegtuig van Dar win naar Jakarta zou gaan. Zij kon echter ook met een boot in drie weken naar Indone sië varen. "Uiteindelijk heb ik toch voor de boottocht gekozen. Er waren aan boord allemaal stelletjes, terwijl ik alleen was. Maar ik heb me prima vermaakt. Het is wel jammer dat je in de boot niet veel van de eilanden zelf ziet. Eén keer zijn we aan land gegaan om vanaf een vulkaan de zon te zien opkomen. Dat was indrukwekkend". Glimlachend tussen de kippen Het mooie aan Indonesië vindt Deirdre de cultuur, het landschap en het geloof. Toen zij bij de Borobudur aankwam, was het feest van de Geboorte, Dood en Verlichting van niet anders ben geworden maar mijn ouders vinden dat ik vrijer geworden ben. Ik vind het leuk dat ik al veel mensen aangesto ken heb met mijn verhalen. Volgend jaar gaat mijn nichtje bijvoorbeeld ook op reis". Het dagelijks leven bestaat nu vooral uit studeren voor een tentamen scheikunde ("Dat heb ik nodig om geneeskunde te gaan studeren") en werken bij C1000. "Ik hoop dat ik dit jaar ingeloot wordt bij geneeskun de. Dan kan ik in Groningen gaan studeren, samen met Suzanne!" Reistip van Deirdre: "Neem zo min mogelijk mee, want de helft van de kleren trek je toch niet aan. Ik heb zelf zeven kilo naar huis gestuurd voordat ik naar Indonesië ging. En als iemand meer wil weten dan kunnen ze mij bellen. Ik 4at het prettig is om van .en ervaringen te horen ais je zelf op reis gaat".

Hart van Holland | 1994 | | pagina 5