^yBRxveen-iÊ^^Ê'^i daan weer geopend voor verkeer fieuws VVV Boskoop luziekdag in Zuidpias Kerkdiensten BROUWER DE KONING Burgemeester Spros verhuisd Sfeer in de nazomer eurohome Kerk, vri» 9 30 en 1630 uur UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/3 augustus 1994 pagina 13 mmm londvaarten [oorverkoop Openingstijden VW Ndag 7 augustus J 0o^fngerk 9 30 en 18 30 UUr ds" Zijde 36 01727-14550 De goedkoopste wasdroger? Waslijn en knijpers! De veiligste manier om je geld te verdubbelen is door het dubbel te vouwen en in je zak te stoppen. Telefoneren voor half geld kan dagelijks van 18.00 tot 8.00 uur en in het weekend. Slapen is de beste make-up. Koop zo groot mogelijke hoeveelheden. Veel levens middelen zijn lang houdbaar. Meer doen met minder kost ƒ19,90 en is verkrijgbaar bij de erkende boekhandel en in de bibliotheek. Blauwe bloemen Varens hskoop- Vanaf vorige week is de Parklaan weer toegankelijk voor verkeer. In de afgelopen maanden is men druk bezig geweest de bouw van een nieuwe brug en de reconstructie van het wegdek. De belijning die aangeven welke route fietsers kunnen 1 zullen bij de brug in augustus worden aangebracht. (dere zaterdag organiseert de VW loskoop een rondvaart langs de kwe- ferijen in het dorp. De rondvaart be- |nt om 14.00 uur. Groepstochten die- n gereserveerd te worden. Reserve- |ngen zijn mogelijk voor maandag tot p met vrijdag. [The Dubliners op 30 september lin Leiden ■André Hazes op 10 oktober Jin Rotterdam 'Ahoy Taptoe Breda van 25 augustus lot en met 3 september Flevo Totaal Festival 18 tot en met 21 augustus in Biddinghuizen Een Volendamse avond met medewerking van Annie Schilder, Piet Veerman en George Baker op 24 september in de Veluwehal in Barneveld Maandag: 13.30-16.30 uur Dinsdag tot en met vrijdag: 9.30-12.30 en 13.30-16.30 Zaterdag: 10.00-12.00 uur en 13.00- 15.00 uur Zondag en maandagochtend is het VW-kantoor gesloten faddinxveen Op zaterdag 13 augus- j^organiseert de Stichting Wijkwerk Zuidpias een muziekdag. Deze hap ping wordt georganiseerd in de open p)t bij het Zuidhonk. Er zijn verschil- 1 activiteiten op het gebied van ak: een playbackshow, karaoke, P openlucht-disco en een artiest die P live-optreden verzorgt, f muziekdag begint om 12.00 uur en N tot ca. 22.15 uur. [is nog mogelijkheid tot inschrijving. foddinxveen flenst des Woords. piv. Immanuet kerkgem. 9.30 uur s Prnpem'Amsterdam'.17-00uur nipno n S3, Zoetermeer, sow- f ens' Ontm. kerk. 'skoop [P.G.: geen dienst. iden^mno30 UUr prof'dr'P' Roest' ieuwVo rds-N-Wijngaarden, Stet a"™ p'gez'dienst herv- kerk. <*9,3 uurds. KJ. Jansen. ienj^m' lielhe' 9-30 uur Dick van Individuelen en groepen kunnen zich nog aanmelden voor deelname aan de playbackshow. Men dient zich snel aan te melden bij Cees Meiderwijk, tel. 12237. Voor iedere playback-artiest is er een leuk aandenken. De deelnemers moeten zelf voor een cassette met de muziek die ze willen playbacken zor gen. Boskoop - Eenmaal per maand organi seert de vereniging Borstvoeding Na tuurlijk een informatie-avond in Bos koop voor zwangere vrouwen en moe ders die borstvoeding geven. Op de avond, die in huiselijke kring wordt ge houden, komt een bepaald onderwerp ter sprake en daarna is er gelegenheid om vragen te stellen en problemen met elkaar te bespreken. Bovendien kun nen ervaringen uitgewisseld worden. De eerstvolgende avopd is op dinsdag 9 augustus om 20.00 uur. Het onderwerp van de avond is starten met borstvoe ding, waarbij gebruik zal worden ge maakt van dia's. Deelname kost 1,-. Inlichtingen: 01727-15440 (na 18.00 uur). Dag sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 S Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht peciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Boskoop - Na vijfeneenhalf jaar in een tijdelijke woning te hebben gewoond, is burgemeester Spros van Boskoop deze maand verhuisd. De gemeente kent heeft geen ambtswo ning voor de burgemeester. "Toen ik een maand in Boskoop was, kreeg ik de kans een huis te huren. Het was een leuk huis, maar klein, daarom wist ik vantevoren dat ik zou gaan verhuizen". De nieuwe woning van de burgemees ter is gelegen aan de Valkenburgerlaan 74. gevonden: zaterdag 30 juli een jack maat 52 01793-1190 "buurvrouw Lenie" alvast van harte gefeliciteerd met je verjaardag! "Gertejong" weer een jaartje ouder! proficiat! p.p. s. Corrie gefeliciteerd, nou ben je eindelijk ook een kwartje! Ellen Manon bedankt voor de fijne vakantie Marije Peter ik houd van je! je snoepie Mario veel plezier met je foto-tas! je collega's Wie kan mij helpen aan Nintendo-spelletjes? 8 bit 01820-82535 Na de zomer moeten veel vakantiegangers elk dub beltje omdraaien: vaak kostte de reis meer dan verwacht. Voor alle men sen die het zuiniger aan moeten doen, is er Meer doen met minder van Hanneke van Veen en Rob van Eeden. De au teurs zijn bekend gewor den als 'vrekkenecht- paar', omdat zij er een sport van gemaakt heb ben zoveel mogelijk te besparen. Onder het motto "Alles wat je krij gen kunt, hoef je niet te kopen" schreven zij Hoe word ik een echte vrek en Meer doen met minder. Bovendien geven zij de Vrekkenkrant uit, waarin bezuinigende tips zijn opgenomen. "Wij hebben alles, kun nen alles en toch zijn wij niet gelukkig. Het lijkt wel of we geen doel meer hebben, geen idealen." Zo begint één van hoofdstukken van Meer doen met minder. Sinds enkele jaren zijn Hanneke van Veen (psy chotherapeute) en Rob van Eeden (organisatie-adviseur) gestopt met domweg consumeren en begonnen met 'consuminderen'. Zij wilden niet meer meedraaien in een wereld waar geld verdienen het allerbelangrijkst is. Daarom gingen zij allebei minder werken en hun tijd besteden aan be zigheden die zij echt leuk vonden. In het begin moesten zij wennen aan minder geld, maar al snel kregen zij er plezier in zoveel mogelijk geld te besparen. Maar het gaat er vooral om meer te doen met minder. "Geen eten kopen bespaart een hoop geld, zeker als je het lang volhoudt" legt het echt paar in het boek uit. "Maar het is veel bevredigender om net zoveel te blij ven eten, of misschien wel meer of lekkerder, voor minder geld". In het hele boek hameren de 'vrekken' er dan ook op dat creativiteit bij bezui nigen het belangrijkst is. Doen alsof je moet overleven in de jungle kan hierbij helpen. Op die manier moet je het doen met de materialen die je op dat moment tot je beschikking hebt. En dan merk je dat je meer in huis hebt dan je denkt. "Alles wat je nodig hebt, is er al," zegt Hanneke van Ee den ergens. Meer doen met minder kan iedereen van nut zijn. ledereen heeft wel eens minder geld uit te geven na dure feestmaanden, een vakantie of een andere grote uitgave. De tips die gegeven worden zijn origineel en sporen aan tot creativiteit. Zo is het halveringsprincipe toe te passen in vele situaties. Cadeautjes hoeven niet duur te zijn. Door bij voorbeeld in één keer een voorraad aan te leggen, kunnen overhaaste (dus dure) aankopen voorkomen worden. Onderhandelen op de markt en in winkels kan tientallen guldens besparen, een lunchpakket meenemen in plaats van broodjes kopen scheelt honderden guldens per jaar, winkelen in je eigen kast is verrassend en goedkoop. Hoewel sommige bezuinigingen wat over trokken zijn, inspireert Meer doen met minder tot anders leven en biedt veel leesplezier. De beste tip: "Leen dit boek! Dat bespaart u bijna 20 gulden". In augustus doet de natuur het een beetje rustiger aan. Uitbundige zomer- kleuren maken plaats voor de tere tin ten van pastels. Zachtblauw is zo'n ech te nazomerkleur. Het accent komt ook weer wat meer te liggen op bladplan ten, varens bijvoorbeeld. Ze zijn niet alleen mooi voor tuinhoekjes, maar kunnen ook in potten en manden wor den gezet. Sommige zijn zelfs winter groen. In de nazomertuin zijn opmerkelijk veel blauwbloeiende planten te zien. Vaste planten en kleine heesters passen goed bij elkaar in de border. Prachtig van kleur zijn bijvoorbeeld lavendel, Pero- vskia en Hibiscus. Een van de mooiste is Ceanotheus, ook wel herfstsering genoemd. De bloempluimen kunnen diverse tinten blauw hebben. De meest bekende is Ceanotheus delilianus 'Gloi- re de Versailles', diepblauw. Die bloeit rijk, met grote pluimen. 'Indigo' is die per blauw, maar minder groeikrachtig. Er zijn ook wit en rozebloeiende culti- vars. Allemaal houden ze van een zon nig plekje en doorlatende grond. Tip: Ceanotheus heeft vrij slappe takken en kan in het voorjaar flink worden ge snoeid. Deze plant is ook als leiheester bruikbaar, bijvoorbeeld op het balkon. Van de sierplanten die om hun blad worden gekweekt, zijn varens het meest spectaculair. In het wild komen ze in ons land onder zowel droge als vochtige omstandigheden voor. Ook in tuinen kunnen ze onder uiteenlopende omstandigheden groeien. Vooral de wintergroene varens zijn aantrekkelijk voor tuinbeplanting. Karakteristiek van blad is de inheemse tongvaren, Phyllitis scolopendrium, met z'n prach tige gegolfde bladranden. Deze plant houdt van vochtige humusrijke grond en wordt 50 centimeter hoog. Van de vele varens die in cul tuur zijn, is Poly- stichum, de niervaren, een van de meest waar devolle. Er is veel varia tie in hoogte, het blad is steeds wintergroen. Dat is voor tuin- en pot- beplanting extra aan trekkelijk. Een laagblij- vende soort (30 cm) is Polystichium tsus-si- mense, een heel hoge (110 cm) Polystichium setiferum 'Dahlem'. Het elegant ingesneden bad is geschikt voor boeket ten. Daarvoor wordt de Pol. setiferum 'Herren- hausen' (70 cm) zelfs speciaal geteeld. Een prachtige tuinplant. Wie een varen in de rotstuin wil hebben, kan kiezen voor een muurvarensoort: Asplenium trichoma- nes, steenbreekvaren. Deze wordt slechts 15 cm. hoog en verdraagt zowel zon als schaduw. Varens staan op het tuincentrum veelal in de schaduwhal, om het blad en de tere wortels tegen teveel zonlicht te beschermen. Tip: Het blad van wintergroene varens kan gevoelig zijn voor winterzon en jong blad voor nachtvorst. Een stukje vitra ge helpt hiertegen. De wintergroene varen Polystichum.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 13