Nationale ombudsman ook voor waterschappen Goudse muziekprijs ^{sekeib m b Parkeerruimte Groene Hart Ziekenhuis uitgebreid <>0.250 exemplaren. Foto's m het HART VAN HOLLAND ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN Stuur je eigen trouwkaart of die van één van je vrienden of familie leden naar: Redaktie Hart van Holland, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen,en maak kans op 100,- aan waardebonnen! Bruidspaar van de maand worden? Dat kan in Hart van Hollands Hart van Holland/3 augustus 1994 pagina 3 Klachtencoördinator Folder Nationale Ombudsman Bezwaar tegen besluiten? Voor beroep nu naar rechtbank Milieugeschillen Gedrag of besluit? Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor. Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald worden. (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van Hart van Holland. "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Rotterdam - Wanneer iemand vindt dat hij onheus is benaderd door een ambte naar van de rijksoverheid of de politie kan hij daarvoor terecht bij de Nationa le Ombudsman. Sinds 1 januari 1994 houdt de Nationale Ombudsman ook toezicht op correct gedrag van perso neel en organen van de waterschap pen. De Nationale Ombudsman is een door de Tweede Kamer, onaf hankelij ke persoon die samen met zijn medewer kers wet maakt van een klacht en er op toe ziet dat klachten van burgers over waterschappen zorgvuldig worden be handeld. Door deze verandering van de wet Na tionale Ombudsman, heeft het hoog heemraadschap van Schieland onlangs een speciale verordening vastgesteld en een klachten coördinator benoemd. Deze coördinator zorgt ervoor dat de klachten op een correcte manier wor den afgehandeld. Het kan zijn dat iemand zeer ontevre den is over de manier waarop hij of zij is behandeld of te woord is gestaan door een medewerker of de organisa tie. Klachten over vastgesteld beleid of meldingen op het gebied van water overlast of vervuiling van oppervlakte water vallen hier niet onder (voor mel dingen of vragen over wateroverlast of -vervuiling kan men dagelijks telefo nisch bij Schieland terecht, tel. 010-45 37 200) Voordat iemand een klacht kan indie nen bij de Nationale Ombudsman moet hij of zij zich eerst tot het waterschap gewend hebben. Als daar de behande lingvan de klacht niet lukt of niet volle dig lukt, kan contact worden opgeno men met de Nationale Ombudsman. Om te zorgen dat eventuele klachten zo goed mogelijk worden behandeld, is bij Schieland een klachtencoördinator aangesteld, iedereen met een klacht overgedragingen kan bij deze klachten coördinator, mevrouw F.W. Martens, zowel schriftelijk als mondeling te recht via tel. 010-45 37 273. Zij gaat dan binnen de organisatie op zoek naar een oplossing. Binnen uiterlijk acht weken krijgt de klager/klaagster een schrifte lijk antwoord. Mocht dit langer duren dan ontvangt iemand hiervan persoon lijk bericht. De dijkgraaf, die door de Kroon be noemd is en een onafhankelijke positie inneemt, geeft het uiteindelijke ant woord. Mocht dit antwoord toch niet tot tevredenheid leiden dan kan men zich wenden tot de Nationale Ombuds man, die niet alleen de klacht bekijkt, maar ook de manier waarop deze is behandeld. Door de Nationale Ombudsman is de folder 'Fouten maken is menselijk.... klagen is redelijk" uitgebracht, waarin alle informatie over de klachtenrege- bng voor waterschappen te lezen is. Deze folder is te verkrijgen bij de klach tencoördinator van Schieland. Nieuw is verder dat nemen door inwer kingtreding van de Algemene wet be stuursrecht nu in beroep kan gaan bij de rechtbank tegen besluiten van over heidsorganen, met uitzondering van milieuzaken. Voor beroep tegen een besluit zijn er bij de rechtbank speciale administratieve kamers ingesteld, die het beroepsschrift behandelen. Om in beroep te kunnen gaan, moet eerst weer bezwaar zijn gemaakt bij het or gaan. Daarvoor is door Schieland de commissie 'behandeling bezwaar schriften' benoemd, die zich bezig houdt met de behandeling van een in gediend bezwaar. De leden van deze commissie zijn benoemd door het alge meen bestuur van Schieland. Een be zwaar moet schriftelijk worden inge diend en worden gericht aan het colle ge van dijkgraaf en hoogheemraden. Burgers die het na behandeling van het bezwaarschrift nog niet eens zijn met de beschikking, kunnen beroep instel len bij de administratieve kamer van de rechtbank. Dit geldt ook voor het be roep tegen beschikkingen die zijn afge geven op grond van de Keur. Hoger beroep van de uitspraak kan men in stellen bij de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State. Een ver zoek tot een voorlopige voorziening moet worden ingediend bij de presi dent van de administratieve kamer van de rechtbank. Voor milieugeschillen kan echter - net als voorheen - alleen beroep worden ingesteld bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, aangezien deze grote en specifieke er varing heeft bij de behandeling van milieuzaken. Het verzoek tot een voor lopige voorziening (inclusief schor sing) moet voor een milieuzaak worden ingediend bij de voorzitter van de Afde ling Bestuursrechtspraak. Bij deze nieuwe mogelijkheden door inwerkingtreden van de wet Nationale Ombudsman voor de waterschappen en de Algemene wet bestuursrecht gaat het dus om twee verschillende soorten procedures. In het eerste geval gaat het om klachten van burgers over gedra gingen van personeel of een orgaan van het waterschap. In het tweede geval gaat het om besluiten die genomen zijn. De weg die men moet volgen om een klacht of een bezwaar in te kunnen die nen, is dan ook zeer verschillend. Voor mensen die een klacht hebben of een bezwaar en niet weten hoe ze moe ten handelen, kunnen met vragen te recht bij bureau voorlichting, tel. 010- 45 37 285. Gouda - In de maanden september t/m november 1994. zal door Stichting iooinstorrn '">e Goudse Muziekprijs 1994 worden georganiseerd. De Goud se muziekprijs is een competitie voor rands uit de regio Gouda en wordt voor derde keer door Stichting Brainstorm georganiseerd. Voorafgaande aan de ale, in de sociëteit So What te Gouda, °P vrijdag4 november 1994, zullen drie voorronden gehouden. De voorronden zullen worden gehouden op 9 en 24 september en 8 oktober 1994. Zij zullen Plaatsvinden in So What te Gouda, De «n te Bodegraven en De Tunnel in J^-9e ^afhankelijk informatieblad, n .'Ln,.'n Waddinxveen. Boskoop, Har», jizen' hazerswoude-Dorp, ««jrtjt Koudekerk a/d Rijn, «venhuizen/ Moerkapelle. Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 Advertenties toynionde de Vries, Mario Mezas Redaktie Algemeen "en den Hollander Slun"g?:ermiin advertenties: maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en klaar materiaal 'in('ien gereserveerd) De nL,'nsd"?mi.ddag 13.00 uur. deling. zich NIET verantwoor- leleroni*rheVenl"ele onJuislEeden in opgegeven advertenties!! n'elaansnratni-,art van holland stelt zich advertentu.» I voor de '"houd van de '"deze krar,.eiDlngezoncfen mededelingen he' recht '"h'en behoudt zij zich advertentio?r' zonder °Pgave van reden, ertenties voor publikatie in Hart van Voor klach. ,e we'geren. Hart van Hob °T be'"ré'R van dond rnPr'nitend bellen. dondeL "d' uits'uitend 1 Netwerk^-ochtend tot 11.00 Den Haag VSP 070 - 3/ uur: 3350133 Boskoop. De band die als winnaar uit de finale komt, krijgt als prijs drie dagen studio- tijd, in de 24-sporenstudio van Excess te Rotterdam. Deze prijs is mogelijk door sponsoring van de Goudse Mu ziekprijs door Studio Excess te Rotter dam en Jeepee Music Service te Den Haag. Bands die interesse hebben of zich willen inschrijven moeten snel zijn. Er zijn nog enkele plaatsen open in een voorronde. Zij kunnen telefonisch of schriftelijk een inschrijvingsformu lier en het reglement aanvragen. <yw at TT A «HhMH De leerlingen van groep acht van de basisschool hebben afscheid genomen van hun school. Om deze groepen nog eenmaal in de samenstelling van het afgelopen schooljaar te zien, worden op deze plaats foto's getoond van basisscholen uit de regio. Deze week zijn dat de Rehobothschool uit Moerkapelle en de Driesprong van de Kruisweg. zaterdag geef ik een feest, begin 21.00 uur iedereen is welkom. Lisa Speetjens verhuizen? wat een klus met die hitte! Veel geluk in jullie nieuwe huis! Gerrit en Hennie en kinderen Marja en Jacco worden 17 augustus een écht paar! Vele gelukkige jaren toegewenst Opa en Oma Pak Lieve Lennaert wil je voor altijd mijn vriendje zijn? liefs van Bolkie Hallo opa van Leeuwen hartelijk bedankt voor het helpen groetjes Rianne t.k. bankstel 2-1-11. eiken stof. bekl. z.g.a.n. 150,-01828-15773 herenfiets 50,-; C. Rip Esdoornlaan 17 Waddinxveen t.k. Escort Laser 5 bak geen roest of schade apk 5-95/3400,- 01820-82393 nu of nooit: t.k. gezellige kajuitboot m. b.b. motor vr. pr. 4500,-01727-12778 t.k. gevr. kinderzitje voor op wandelwagen (voor 2e kind) 01727-10449 t.k. bielzen salontafel m. groene plavuizen 150.- 143x72 cm 079-313475 Gouda - Vorige week is wederom een nieuw parkeerterrein bij de Bleulandlo- katie van het Groene Hart Ziekenhuis opgeleverd. Het terrein is bestemd voor patiënten en bezoekers van het ziekenhuis en biedt plaats aan bijna tachtig auto's. Het nieuwe terrein be vindt zich op de hoek Bleulandweg/ Büchnerweg. Op het ziekenhuisterrein van de Bleu- landlokatie zijn nu in totaal vier par keervoorzieningen, waarvan drie be stemd voor patiënten en bezoekers van het ziekenhuis: het grote parkeerter rein rechts van de hoofdingang, een kleiner terrein links achter de hoofdin gang, vlakbij de ingang van de dialyse afdeling. Het kleinere parkeerterrein dat vorige week werd opgeleverd, is gelegen links voor de hoofdingang. Het vierde ter rein, achter het ziekenhuis, is bestemd voor personeel en is eind juni opgele verd. Met deze uitbreidingen hoopt de direc tie van het ziekenhuis dat parkeerpro blemen bij de Bleulandlokatie definitief tot het verleden behoren. Te verwach ten is bovendien dat door de recente verhuizing van de afdeling gynaecolo gie/verloskunde en kindergeneeskun de van de Bleulandlokatie naar de Jo- zeflokatie de vraag naar parkeerplaat sen bij de Bleulandlokatie zal afnemen. De uitbreiding van de parkeervoorzie ningen heeft plaatsgevonden omdat het aantal parkeerplaatsen bij de Bleu landlokatie ver ontoereikend was. Het ziekenhuis heeft dan ook, in overleg met de gemeente, een parkeerplan op gesteld dat voorziet in 512 parkeer plaatsen; daarmee wordt voldaan aan de landelijke norm.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 3