FRITS SPITS: .WE ZIJN ALLEMAAL GETUIGE VAN BUSERUKA Na bouwvak Middelweg Zevenhuizen opnieuw afgesloten [eramiek- tentoonstelling in ioudse Kunstuitleen en Gouwe Hart van Holland/3 augustus 1994 pagina 9 Foto-actie van Radio 3 FM slaat enorm aan Lied van Ruth Jacott stijgt op hitparade 9! 99 Wees ook getuige Me 3 FM Indringende tekst «venhuizen/Moerkapelle: Waddinxveen: Boskoop: sis vervolg op eerdere werkzaamheden door het hoogheemraadschap van Schieland zal de Middel- neg in Zevenhuizen na de bouwvakantie vanaf 16 augustus opnieuw voor een week worden voor alle verkeer afgesloten zijn. Tijdens deze werkzaamhe den zal de tweede brug aan de Middelweg vervangen worden door een doorvaarbare duiker. De Middel weg vormt de verbinding tussen de Rottekade en het I Zuideinde. De omwonenden van de Middelweg zijn I hierover ai eerder tijdens een persoonlijk bezoek I ingelicht. uuk deze keer wordt fiets- en voetverkeer dat nor maal over de Middelweg gaat richting Zevenhuizer I Plas. Rotterdam-Noord/Ommoord en fietsverkeer I van Rotterdam Zevenkamp vooral in verband met de I verkeersveiligheid, geadviseerd de route via de Hen- I nipsloot. Rottekade, Strandweg en Wollefoppenweg I te nemen. Al het overige en doorgaande verkeer van I Rotterdam en Zoetermeer wordt geadviseerd de rou- I te rechtdoor via het Zuideinde, deel Groeneweg, dan I rechtsaf de Wollefoppenweg te nemen. De omlei- I dingsroute voor doorgaand verkeer wordt ter plaat- I se aangegeven. I Voor nadere informatie over de afsluiting van de I Middelweg kan contact worden opgenomen met de I afdeling Waterkeringen van Schieland 010-4537348. Vooruitlopend op het Pottenbakkersfestival op woens- pag 24 augustus stelt de Goudse Kunstuitleen vanaf ponderdag 4 augustus hedendaagse keramiek tentoon, ten aantal keramisten, afkomstig uit alle hoeken van Nederland, laat gebruiksaardwerk en vrije keramiek zien. hoewel het gebruiksaardwerk vaak traditioneel van worm is, zoals kommen, schalen en doosjes, verschillen Ize toch allemaal van elkaar. Elke keramist heeft zijn ■favoriete schaalvorm en favoriete glazuren. De ene schaal is de andere niet. Dat maakt het keramiek uniek. het vrije keramiek is zeer divers. Meestal is er sprake van [objecten in plaats van gebruiksaardewerk. Zo maakt Nel Knoop keramische beelden, die worden opgebouwd uit blaten klei waar vorm in aangebracht wordt. Met kleur- bigmenten en glazuur komt het beeld schilderend tot stand. Het werk dat Arne Nuwenhoud-Spitters maakt, bestaat hoofdzakelijk uit draaiwerk, vervaardigd van jsteengoedklei en porselein. Zij heeft zich gespecialiseerd [in het stoken in een zaagseloven, de Raku-techniek. [Keramist Jan Kamphuis balanceert tussen de industriële Ivormgeving en kunst. Het werk is vervaardigd uit gedeco reerde platen klei. Vaak bestaat de decoratie uit een |repeterend dessin. De vazen en schalen van Elisabeth jCopijn worden met de hand opgebouwd. De verschillen de vormen ontstaan tijdens het werken. De glazuren korden door de keramiste zelf samengesteld. Anne Hul- [leman laat zich graag inspireren door monumentale ge itouwen uit oude beschavingen, bijvoorbeeld uit het pudeEgypte. Kleur is daarbij een extra dimensie. Net als Pi. tonen ook andere kunstenaars op de expositie, zoals ranneke Blom en Bep Franzel, hun allernieuwste vrije werk tot en met 27 augustus. «aast de objecten, vazen, schalen en kommen zijn er ook [sieraden van keramiek te koop. Het gaat hierbij voorna melijk om broches, oorbellen en haarspelden. JBetentoonstelling is te bezichtigen tijdens de openings- J 'l,™1 van de Kunstuitleen op donderdag van 10.00 tot I1'•00 uur en van 19.00tot21.00 uur, op vrijdag van 10.00 l'l't li.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. De kunstuitleen Gouda Regio ligt aan de Blekerssingel 40 en I eelt aan de achterzijde (Boelekade) een eigen parkeer- „Wanneer je dit allemaal ziet op de televisie en leest in de kranten, dan kan het je toch niet onberoerd laten. Hier moet je toch tegen kunnen protesteren?" Deejay Frits Spits van het populaire radio 3 programma 'De Avondspits' is een bewogen man als hij praat over de ellende van Rwanda. Daarom startte hij een actie: stuur je foto op naar Radio 3 FM als getuige van de enorme tragedie in Rwanda. „We kunnen toch niet stil blijven zitten tot we de laatste vluchteling op de televisie hebben gezien?" In de studio van 'De Avondspits': minister Jan Pronk en Frits Spits tijdens het overhandigen van het eerste exemplaar van de CD 'Buseruka, een lied voor Rwanda', gezongen door Ruth Jacott. Frits Spits zat die avond in juni als verstijfd voor zijn te levisie. Hij zag in het Jeugd journaal beelden die verslag geefster Aletta Oosten, in sa menwerking met UNICEF, had gemaakt in het vluchte lingenkamp Benaco op de grens van Tanzania en Rwan da. Een twaalfjarige jongen, Buseruka, vertelde aan Aletta zijn verhaal. Dat zijn ouders voor zijn ogen waren ver moord. Dat hij door mannen met messen was achterna ge zeten die probeerden zijn voeten af te hakken. Buseruka liet de diepe wonden aan zijn enkels zien. „Toen ik die re portage zag dacht ik: nu is het welletjes. Ik kan niet lan ger in m'n stoel blijven zitten. door Edwin Schimscheimer. Ruth Jacott zingt het nummer echt fantastisch, op een heel indringende manier, „leder een heeft belangeloos aan de plaat meegewerkt tot en met Tony Berk van platenmaat schappij Dino. De opbrengst gaat dan ook naar projecten voor vluchtelingen in het rampgebied. Op dit moment is 'Buseruka, een lied voor Rwanda' flink stijgende op de hitparade. En dan is er de foto-actie. „We vragen jong en oud in Nederland om hun foto naar ons op te sturen met achter op het woord 'getuige' en dan hun naam. Er zijn al dui zenden foto's binnengeko men, maar het moeten er tienduizenden worden. Begin september gaan we die foto's aanbieden aan het Internatio nale Gerechtshof in Den Haag. Want daar horen de mensen die dit allemaal op hun geweten hebben, in de beklaagdenbank te zitten." Twee kleine meisjes, alleen op de vlucht. Een dagelijks beeld in Rwanda. Speciaal kinderen zijn het slachtoffer van het Rwandese drama. Hulporganisaties als UNICEF, Rode Kruis en Artsen zonder Grenzen doen wat ze kun nen. Wie mee wil doen aan de actie kan een foto sturen En vergeet natuurlijk roet met op de achterkant ge- de CD van Ruth Jacott te schreven: 'getuige' en dan kopen: je naam. Deze foto stuur je 'Buseruka, een lied voor naar: We zien het allemaal gebeu ren en we kunnen niet zeg gen dat we het niet wisten. Toen ben ik gaan bellen." Novib en UNICEF schoven bij Frits aan tafel en gezamenlijk zijn er plannen gemaakt. „Allereerst is er 'Buseruka, een lied voor Rwanda'. Ik had een ruwe tekst geschreven en die op Teletekst gezet. De luisteraars konden daar zelf mee verder. Daar is flink op gereageerd en uiteindelijk heeft Coot van Doesburgh de definitieve tekst geschreven. De muziek is van Humphrey Campbell en gearrangeerd De twaalfjarige Buseruka uit Rwanda, één van de honderddui zenden kinderen die het slachtoffer zijn geworden van de bloedige burgeroorlog. Hij staat symbool voor de actie van Radio 3 FM. J ^rac:k/diefstal: MrSl/ki<"amp'n§ Tweemanspolder, voiJ Ra'eigh damesfiets met bi u men en versnelling, townt ,ek Zuidplasweg, zwart/paarse ATR merk Giant Terrago type |A1!i. postcode 2914 VC 20. restaurant aan de Zevenhuizer- ■wnmJin 'n de "acht van dinsdag op merle ,a® vemielingen gepleegd als- |ontvreenidClrCa twint'§ terrasstoelen |tet'fl!'erenwe§ werd in de nacht van leen woensdag ingebroken in Ivan ppn kl® m'ddels het openbreken pan enR<!l>0Ven'ic^-'e- Na bet nuttigen met de x Jf 6et en drinkwaren is men videorecorder vertrokken. l"anwLn=^neweg werd in de nacht Jke" in een w °P donderdag ingebro- klaar op70( wonmg. De t.v.'s werden ^OBeliii-i? maar niet meegenomen. I is men ergens door gestoord. werd een inbraak ge- Nuize^w6 Schie|andsingel te Ze- rdemaai h !)ZwVan binnenkomst niet J^nvirW, Ulde'ijk. Ontvreemd werden lst«' en PPna,mera' fotocamera, fototoe- een nerenhorloge. lrirdtSmtd 'aat werd gemeld dat PnordeLl Deiiln een bedrijf aan het Tochtten u komst van de politie |t>aar raakte HC pe.rsonen de polder in. politie ze in het donker kwijt. Wel werden twee fietsen aange troffen afkomstig uit Ouderkerk a/d IJs- sel. Later in de nacht werden de twee personen te Nieuwerkerk aangetroffen. Het bleken asielzoekers te zijn die thuis hoorden in Ouderkerk a/d IJssel. Zondagmiddag werd aanwijzing van een getuige een persoon aangehouden die een zojuist gestolen fiets in zijn auto vervoerde. Het betrof een 44-jarige Rot terdammer. Aanrijdingen: Donderdagavond omsteerks 20.50 uur vond een ernstige aanrijding plaats op de rijksweg 12 ter hoogte van het aqua duct op de rijbaan richting Utrecht. Een Engelse scooter met twee personen van rond de 20 jaar afkomstig uit Ips wich', remde om onduidelijke reden plotseling sterk af. Een daarachter rij dende engelse scooter kon de voorste ontwijken. Een daarachter rijdende personenauto, bestuurd door een 39- jarige mevrouw uit Den Haag zag een en ander te laat en botste achterop de scooter. Bestuurder en passagiere wer den als het ware gelanceerd waarbij met name de duopassagier zwaar werd gewond. Beiden zijn afgevoerd naar het Bleulandziekenhuis. Op de afrit van de rijksweg 12 heeft vrijdagmiddag een eenzijdig ongeval plaats gevonden. Een 25-jarige Wad- dinxveense reed in de richting van de rotonde op de Henegouwerweg toen bij het afremmen de remmen van het voer tuig blokkeerden. Het voertuig raakte in een slip en botste tegen een lantaarn paal. De bestuurster is met een hoofd wond naar het Bleulandziekenhuis ver voerd. Het voertuig is met een takelwa gen afgevoerd. Zondagavond reed een 23-jarige man uit Reeuwijk tegen een boom op de parkeerplaats naast de Rabobank. Ter plaatse bleek dat de man teveel alcohol had genuttigd. Inbraak/diefstal: Fietsen: Station Noord, donkergroene Union damesfiets met trommelremmen en versn. voorzien van postcode 2771 RD 33. Eksterdreef, zwarte Gazelle damesfiets Maandagavond werd aan de Alpherwe- tering een 29-jarige man uit Utrecht aangehouden op verdenking van twee maal een poging tot inbraak in een wo ning. De andere dag heeft hij deze zaken inderdaad bekend waarna hij is overge dragen aan de politie Utrecht die ook nog een appeltje met hem te schillen had. Vanuit de tuin van een woning aan de C. Huygenslaan werden in de nacht van woensdag op donderdag de tuinmeu belen ontvreemd bestaande uit tafel en vier stoelen. Aan de Juliana varfStolberlaan werd in de nacht van woensdag op donderdag een witte Seat Ibiza met kenteken RR- 70-FN ontvreemd. Op het bedrijventerrein achter de vei ling aan de Bredeweg zijn in de nacht van donderdag op vrijdag van een transportbedrijf de achterlichten van 36 opleggers ontvreemd. Aan de Brederolaan is in de nacht van vrijdag op zaterdag een poging gedaan in te breken in een winkel door met een tegel de winkelruit in te slaan. Zaterdagavond bleek te zijn ingebro ken in een woning aan de Gruttodreef. Met een schroevendraaier was het keu kenraam opengewrikt. Ontvreemd werd een videorecorder. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een woning aan de Kievitdreef. Aan de achterzijde werd een raam opengebroken. Ontvreemd werd een videorecorder. In het weekend werden vanuit een niet afgesloten auto aan de Marga Klompe hoeve de volgende goederen ont vreemd: vijf pakjes sigaretten, een por temonnee en een mapje met pasjes. Inbraak/diefstal: Fietsen: Parklaan, donkerbruine Batavus da mesfiets met versn. voorzien van de postcode 2771 XW 63 Station, paars/witte Batavus dames fiets met kinderzitje Maandagavond werd een inbreker overlopen toen hij probeerde de kassa mee te nemen van een cafe aan de Zijde. Toen de bewoonster om hulp riep, is hij er zonder kassa vandoor gegaan met achterlating van zijn schoeisel. Aan de Parklaan werd ingebroken in een tuinhuisje. Binnen werd de hele zaak overhoop gehaald en werden etenswaren genuttigd. In de nacht van donderdag op vrijdag werd vanuit een trapportaal aan de Wilhelminalaan een witte Puch Maxi, vooerzien van het verz.plaatje PRB- 796, ontvreemd. Aan de Linnaeusweg is in de nacht van donderdag op vrijdag vanuit personen auto de autio-appartuur ontvreemd. Aan de BC-straat is zondag, waarschijn lijk overdag, een inbraak gepleegd in een vrijstaande woning. Uit de woning zijn een hoeveelheid voornamelijk an tieke voorwerpen ontvreemd die een behoorlijk geldbedrag vertegenwoor digen. Omdat de inbraak zondagoch tend vroeg of overdag heeft plaats ge vonden is het heel goed mogelijk dat mensen daar iets van hebben gezien. De politie verzoekt mensen, die moge lijk iets verdachts hebben gezien, zich te melden. Overig nieuws: Aangetroffen fiets: Bruine Eroba Origi nal herenfiets met trommelremmen en Aan de Emmakade brandde zondag avond enkele voor de sloop bestemde schuurtjes af. De gemeente was eige naar.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 9