^addinxveS-BosKöop Jètfgdteam Europees waterpolokampioen i >c Zomervakantie-activiteiten voor kinderen Zomerschaakcompetitie in het Zuidhonk W.S.E.-pupillensportdagen Langebaanzwemmers balen van algen É.Jlf Kerkdiensten Plantarium: "Meer dan kwaliteit alleen" Plantariumgebouw geopend Klaveijasvereniging HABO Stuif in Najaarsbeurs Boskoopse Veiling Stukje Zuidelijke Dwarsweg krijgt andere naam Hart van Holland/10 augustus 1994 pagina 13 Zondag 14 augustus Plantarium in nieuwe vestiging van 18 t/m 21 augustus Opening Multifunctioneel gebouw Kosten en realisatie Financiering Tijdens de eerste Europese Jeugd kampioenschappen waterpolo dames tol en met achttien jaar, is het Nederlandse team erin gestaagd de eerste plaats te behalen. In de selectie van dit team bevonden zich twee waterpolospeelsters van zwemclub De Gouwe: Sandra Berckenkamp en Marion van Hooft, beiden afkomstig uit Waddinxveen. Het team versloeg tijdens de voorron de Frankrijk met 31-2, Griekenland met 18-8 en Tjechië met 24-5. De halve finale tegen Duitsland werd met 22-1 gewonnen en de finale tegen Griekenland werd na een moeizaam begin toch tot een goed einde gebracht, dankzij twee doelpunten van Marion en een goed verdedigend werk van Sandra, De Griekse dames werden uiteindelijk verslagen met 11-8 en de Europese titel was de beloning voor de Neder landse ploeg. Wederom een interna tionaal succes voor de leden van de Waddinxveense Zwem- en Poloclub De Gouwe. Marion van Hooft(links) en Sandra Berckenkamp. Einduitslag van de Europese Kam pioenschappen: 1. Nederland, 2. Grie kenland, 3. Hongarije, 4. Duitsland, 5. Italië, 6. Tjechië, 7. Frankrijk. Waddinxveen - Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk organiseert in de laatste week van de schoolvakantie drie dagen lang activiteiten voor kinde ren van 4 tot en met 12 jaar. Het thema van de week is: 'Professor Speurneus wil een kindvriendelijk Waddinxveen uitvinden'. Dinsdag 16 augustus: 'Professor Speur neus neemt ons mee op excursie naar uitvindersdorpen' Voor dinsdag is professor Speurneus uitgenodigd uit Uitvindersland, een land waar alle kinderen mogen doen wat zij willen. Zij zal de kinderen graag meenemen naar haar land om de kinde ren te laten proeven van de sfeer. De kinderen moeten zich daarop wel voor bereiden en deze voorbereiding duurt de gehele dag. Woensdag 17 augustus: 'Een flitsende expositie van alle kindvriendelijke uit vindingen voor Waddinxveen' Onder leiding van een gids krijgen de kinderen een rondleiding langs de le vende expositie: de dorpen die de kin deren hebben gebouwd. Na een geza menlijke afsluiting reist het gezelschap terug naar Waddinxveen. Daar zullen de deelnemers kijken naar de theater voorstelling 'het huis van Adri' van kindertheater 'de Zweedse sokjes'. De activiteiten duren van 10.30 tot 15.00 uur in de voormalige Klaas de Vriesschool aan de Heyermanslaan 15. Opgeven voor de feestweek kan tot het einde van deze week via 01828-31932. Ook vrijwilligers die willen meehelpen zijn van harte welkom. Waddinxveen - Het warme weer en de vakantie weerhouden de 56 deelne mers aan de Waddinxveense zomer schaakcompetitie er niet van om spec taculaire partijen te spelen op het bord met de 64 velden. Van Ommeren is vo rige week zijn inhaalrace begonnen en versloeg koploper Jansen en Van Wou denberg in het Zuidhonk. De jeugdspe ler Tiemen van Bruggen is voor nie mand bang en versloeg Singeling en Wiersma, waardoor hij opklom naar de derde plaats. N. Dannis is nog zo'n ver rassing: door H. van Offeren en Th. Goor te verslaan drong hij door tot de toptien. Zijn 12-jarige zoon Ronald handhaaft zich ook goed en bezet met 34 punten de 37e plaats. De toptien ziet er na 14 ronden als volgt uit: 1. B. Jansen (58 punten), 2. G. van Ommeren (54 punten), 3. T. van Brug gen en J. van Woudenberg (52 punten), 5. D. Bac, W. Mulder, N. Dannis en E. Singeling (46 punten), 9. M. Bourgeois, W. Mourits, T. Wiersma, H. van Offeren en A. Hoogduyn (44 punten). Op donderdagavond 11 augustus be gint om 20.00 uur de laatste avond van deze competitie: de 15e en 16e ronde worden dan gespeeld. Iedereen is van harte welkom om deze spannende ont knoping van dichtbij mee te maken in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552. Waddinxveen-In het laatste weekeinde van de schoolvakantie organiseert w.b.E. voor de negentiende keer de tra ditionele pupillensportdagen. Voor veel leden van W.S.E. betekenen deze dagen meer dan het organiseren van wee plezierige dagen vol spel en sport, a al die jaren heeft het bestuur van de vereniging uiteraard de nodige erva ring opgedaan en thans is een even- t gevonden tussen recreatie en Prestatie. W/dag 19 augustus sl;art om 9-30 uur en vanaf \i/'or'n0r een voet;balprogramma bij pp um 12.00 uur wordt geluncht en naa UDr er vei"trekken de bussen r ourgh-Haamstede. Daar begint om 15.30 uur het bosspel, dat om 19.30 uur (na het avondeten) wordt voortge zet. Aansluitend is er een strandwandeling. Zaterdag 20 augustus Om 8.00 uur wordt het ontbijt gebruikte en afhankelijk van het weer is er een bosspel of natte spelen op het strand, 's Middags zijn er weer strandspelen en vrij zwemmen. Om 15.30 uur keert iedereen weer terug naar Waddinxveen. Opgeven voor deze twee dagen kan bij het clubgebouw (01828-14710) of aan de Willem Rijkelaan. Daar is zeker 's avonds altijd iemand aanwezig om te helpen. Waddinxveen - De vier zwemmers van uitknm de Gouwe die regelmatig inono 6n 01) de 'anSebaanwedstrijden het hil w?ter °P de diverse lokaties in Vanwoi6 hebben 'de ziekte in', zoals iSf blauwealg. Soms letterlijk, stiu h 1 van Berkel. die een zwem- nenknJo FWaarbii,zi' altiid water bin" inonen w voordat zwemmen eenPn "Water werd afgeraden, was zij al training 2®n "'nk van streek na een Geersenu1 Westeinderplas. Nic in een suhT Boer'die nog al eens het rhi plas z'ln te vinden, hebben maarw„°rWater van bet binnenbad den Hnpvrn°5®ezocbt' ■lan Willem van k had geluk. Hij was twee we ken dez v mantle algetf We' b'auw was. maar niet van de mpt i 1MJ wcu> ivvcc we- pp akantie in Griekenland, waar Saterdag 30 juli waren er nog wedstrij den in de Oude Haven van Anna Palow- na, waar Nic Geers en Hans den Boer de eerste en tweede plaats behaalden bij de kilometer vrije slag voor 50-plus- sers. Kersverse wereldkampioen Nic onderstreepte zijn vorm door in de snelle tijd van 13 minuten 56 seconden een groot deel van de jongere garde achter zich te laten. Judith van Berkel was dat weekeinde naar een master- toernooi in het Deense Herning. Zij was weer helemaal opgeknapt en kwam thuis met achten gouden medailles. De wedstrijden op 6 en 7 augustus in de Binnenmaas bij Strijen en in de Put bij Rijswijk werden afgelast wegens de slechte waterkwaliteit. Er gloort echter hoop voor de wedstrijden van 14 au gustus bij het E3-strand in Eersel. Het water in deze zandwinningspias vol doet nog steeds aan de eisen en er wordt nog dagelijks gezwommen. Boskoop - Voor alle kinderen van 4 tot en met 12 jaar wordt volgende week in de tent aan de Mendelweg in Boskoop bijbelclub gehouden. Dinsdag 16, woensdag 17 en donderdag 18 augus tus is de basisschooljeugd van harte welkom in deze tent van 10.00 tot 11.30 uur. Er wordt elke dag een verhaal ver teld, geknutseld en er worden liedjes gezongen. Het thema van de actie: Kijk nou eens... 's Middags wordt in een ontspannen sfeer doorgegaan tot 14.00 tot 15.30 uur. Op dinsdag en woensdag is er sport en spel en donderdag staat het poppentheater van André Verha gen op het programma. Deze laatste dag wordt afgesloten met de kinderen en hun ouders tussen 19.00 en 20.00 uur. De bijdrage is fl. 1,25 per kind per dag inclusief limonade. Het poppen theater kost fl. 1,25 extra. Zondag 21 augustus worden alle deelnemers met hun ouders uitgenodigd om de afslui- tingsdienst bij te wonen in de Chr. Ger. kerk aan de Nieuwstraat 79 in Boskoop. Inlichtingen: 01720-22693. jongeman 26 z.k.m. lief meisje t/m 29 j. voor serieuze relatie en méér 01828-14494 45 jaar getrouwd opa en oma Hertog gefeliciteerd namens de Hoenderloo'ers vermist sinds 24/7; kl. w. poes m. zw. vlekken tijgerstaart alle info: 01828-19337 Hoi buuf, gefeliciteerd met je 27ste verjaardag de buurtjes t.k. tekentafel 80x120 150,- hometrainer 7 100,-01828-13213 verloren omg. ieplaan: gouden ketting met 2 hangertjes tegen beloning: 01828-12169 28 jaar fantastische buren je zult er maar naast wonen bnkt Ab Verbeek Gerrie en Evelien een fijne vakantie toegewenst! Leo, Marianne en kids Waddinxveen - Op zaterdag 13 augus tus organiseert Stichting Wijkwerk de Zuidpias een muziekdag. Dit evene ment wordt gehouden bij het Zuid honk. Er zijn verschillende activiteiten op het gebied van muziek: een play- backshow, karaoke, een openluchtdis co en een live optreden van Edwin Ruyer. De playbackartiesten variëren in leeftijd van 8 tot 10 jaar en de arties ten die zij imiteren zijn onder andere 2 Unlimited, Marya Carey en Madonna. Er worden spelletjes gespeeld en tij dens een dansdemonstratie kan kennis gemaakt worden met country- en westernmuziek. De muziekdag begint om 12.00 uur en duurt tot ongeveer 22.15 uur. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur Dienst des Woords;16.30 uur ds. R. Houtman, Houten. Herv. Immanuël kerkgem. 9.30 uur drs. A.W. de Bruin. Leiden; 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers, sow-dienst Ontm. kerk. Boskoop V.P.G.: ds. G. Glastra, Den Haag. Herv. gem. 9.30 uur ds. J. Kattenberg, Leiden; 18.30 uur ds. K.J. Jansen, gez. dienst geref. kerk. De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Chr.Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. M.J. Oosting. Chr. gem. Bethel 9 30 uur Gerrit-Jan de Graaf. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- laar; 18.30 uur, zie herv. gem. Boskoop/Hazerswoude-Dorp - "Planta rium", de Internationale Vakbeurs voor de Boomkwekerij, wordt van 18 tot en met 21 augustus in het nieuwe Planta- riumgebouw op het International Tra- de Centre aan de Hoogeveenseweg bij Boskoop/Hazerswoude gehouden. Er hebben zich 209 deelnemers/stand houders aangemeld, waaronder een tiental uit het buitenland. Het thema van Plantarium '94 is "Meer dan kwali teit alleen". Over dit thema wordt een dag eerder, op woensdag 17 augustus een workshop over dit onderwerp ge houden, aanvang 13.00 uur. De workshop is alleen toegankelijk voor hen die zich van tevoren hebben aangemeld bij Buro Proba, telefoon 01727-12905. Woensdagavond 17 augustus verricht de voorzitter van de Stichting Vak beurs voor de Boomkwekerij, de heer dr. Tj. Reitsma, de officiële opening. Deze wordt gevolgd door een openings toespraak van dr. A.H.G. Rinnooy Kan, voorzitter van het Verbond van Neder landse Ondernemingen, waarna diver se prijsuitreikingen volgen. Donderdag 18 en vrijdag 19 augustus is Plantarium toegankelijk voor publiek uit de boom kwekerijsector. Zaterdag en zondag- kunnen particulieren een bezoek aan Plantarium brengen. De organisatie van het jaarlijkse Planta rium (12e vakbeurs), is in handen van een Projectgroep die bestaat uit een drietal professionele bureaus: All round Communications voor de public relations, PROBA voor de totale organi satie en Niek Roozen BV, hoofdarran geur. Boskoop-Hazerswoude - Het Planta riumgebouw op het ITC-terrein is bin nen de gestelde termijn gereedgeko men. Nadat op 19 maart de bouw offici eel van start is gegaan kon de opleve ring op 1 augustus plaatsvinden. Vrij dagmiddag 12 augustus is het 'perma nente' gebouw officieel geopend door de heer J. van der Veen, voorzitter van het Produktschap voor Siergewassen. Van 18 t/m 21 augustus wordt in het nieuwe gebouw de vakbeurs voor de boomkwekerij "Plantarium" gehouden. De permanente Plantarium-vestiging heeft een gigantische hal met een glas- en staalconstructie van in totaal ruim 12.000 vierkante meter. Dankzij voor zieningen die het klimaat reguleren, zoals een zonwering van aluminium die de zonnestralen terugkaatst, zijn de kli matologische omstandigheden in de hal uitermate aangenaam ondanks de tropische weersomstandigheden. De aangelegde vloerverwarming kan de hal in de winter vorstvrij houden. Impo sant is de expositieruimte, terwijl de hal voorts ingericht is als horeca- en kantoorruimte: zevenhonderd vierkan te meter in totaal. De hal heeft evenals de ontvangst-expositieruimte, een mul tifunctionele opzet. De Plantarium-hal zal een centrum worden waar collectief gehandeld wordt en boomkwekerijpro- dukten (tijdelijk) kunnen groeien of op geslagen kunnen worden, desgewenst met klimaatbeheersing. De kosten van de eerste fase van het project: de bouw van een promotiehal die ook geschikt is voor overwintering, opslag en overslag van boomkwekerij- produkten, zijn begroot op 2,9 miljoen gulden. De tweede fase, de ombouw tot distributiecentrum, zal 1,9 miljoen gul den vergen. Het Plantariumgebouw op het International Trade Centre is ont worpen door Architectenburo A. Stork B.V. uit Weesp, in samenwerking met Niek Roozen BV uit Weesp. Bouw- en installatiebedrijf Van Diemen BV uit de Kwakel realiseerde de bouw. De exploi tatie van het Plantariumgebouw wordt verzorgd door "Prologic Boskoop BV". De aandelen van deze BV zijn in handen van de Stichting Vakbeurs voor de Boomkwekerij, de organisator van Plantarium. De financiering van het project is moge lijk geworden door geldelijke onder steuning van diverse instellingen en organisaties en door het enthousiasme van de deelnemers aan Plantarium. Een belangrijke voorwaarde voor de finan ciers was, dat het initiatief duidelijk door de boomkwekerijsector zou wor den gedragen. De Stichting Vakbeurs voor de Boomkwekerij heeft de deelne mers opgeroepen te participeren in de bouw van de permanente vestiging door het kopen van een participatiebe- wijs van duizend gulden of een veel voud daarvan. Op die manier is meer dan 2,5 ton binnengekomen. Boskoop - Klaverjasvereniging HABO organiseert op zaterdag 20 augustus een klaverjasavond voor koppels vol gens het NKU systeem, Rotterdams. De avond begint om 20.00 uur in het ge bouw de Stek aan de Puttelaan 148 in Boskoop. Deelname kost tien gulden per koppel. Er zijn leuke prijzen te win nen en er is een bovendien een tombo la. Individueel aanmelden kan ook (voor 19 augustus): 01727-13033 of 01827-1709. Boskoop - Voor jongeren vanaf 12 jaar is er op dinsdag 16 augustus een gezel lige avond in de vbk-tent aan de Men delweg in Boskoop. Om 20.00 uur is er een mini-voetbaltoernooi en daarna treedt de gospelgroep Gaandeweg op. De avond wordt besloten met een bar becue. De bijdrage is vijf gulden per persoon inclusief consumpties. Boskoop - De officiële opening van de Najaarsbeurs vindt dinsdag 16 augus tus plaats in aanwezigheid van geno digden. De beurs, die drie dagen duurt, wordt geopend door de heer J.P. de Vries, voorzitter van de Nederlandse Bond van Boomkwekers. Tijdens de beurs wordt het nieuwe seizoensaan bod van de leden gepresenteerd. Over zichtelijk gerangschikt staan meer dan 7.000 monsterpartijen in diverse hallen opgesteld. Haarscherp worden kwali teit en prijs zichtbaar gemaakt, zodat er een verantwoorde keuze gemaakt kan worden. Naast de partijen in de drie hallen, treft men in het tentencomplex een uniek assortiment Deense karren (ca. 225) aan. Deze monsterkarren la ten zien dat de kwekers van de Bos koopse Veiling in staat zijn grote unifor me partijen op CC-karren aan te bieden. Een beurscatalogus wordt bij aan komst uitgereikt. Waddinxveen - Het college van burgemeester en wethouders zal de gemeenteraad voorstellen om het stukje Zuidelijke Dwarsweg tussen de Kanaaldijk en de Zuidkade een andere naam te geven. De weg wordt als sinds jaar en dag de 'Kouwe hoek genoemd en zal dan ook deze naam krijgen.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 13