Politieberichten IJssel en Gouwe Varkenshaas met champignons Carpoolen, wat schuift dat? Hoogheemraadschap verricht metingen in open wateren ikarpers eten uit je hand" nieuws uit de regio Klaveijasavond bij v.v, Groeneweg Koi-show op 27 en 28 augustus in Arcen jB 16 J Zevenhuizen/Moerkapelle: Waddinxveen: Boskoop: Hart van Holland/10 augustus 1994 pagina 9 pax* t.k. Kawasaki jetski 300 incl. nw. trailer beide i.z.g.st. 5500,- 01727-18470 tandemasser 3.00x1.30 i.g.st. 1000,- 01820-82393 t.k. Mazda 323 1.6 GLX bl/gr. 1 jr. gar. 8/,92 40000 vr. pr. 22.750,- 01802-3036 t.k. Batavus damesfiets met handremmen en 5 versn. 300,- 01727-14018 t.k. fitnesstoestel met diverse mogelijkheden z.g.a.n. nieuw 1.000,- nu 500,- 01728-7804 t.k. cita snorfiets 2 jaar oud km. 900 i.z.g.st. ƒ1250,-01714-16602 Boskoop - "Koi zijn geen gewone siervissen," vindt Gert-Jan van der Stap. "De vissen zijn tam en eten uit je hand". Om dat te demonstreren pakt hij wat voeding en voedert de vissen in de binnenvijver. "Je kunt ze zelfs aaien". Gert- Jan van der Stap is werkzaam bij Edo Koi, gevestigd op het International Trade Center van Boskoop/Hazerswoude, waar hij sinds drie jaar de zorg heeft voor enkele honderden koikarpers. Koikarpers zijn afkomstig uit Ja pan, waar deze vissen eigenlijk voor de consumptie werden ge kweekt. In het begin van de vorige eeuw trof men tussen de vissen enkele witte exemplaren aan met een rode aftekening op de buik. Met deze vissen is men gaan kweken waardoor meer verschillende soorten ontstonden. Vanaf 1975 werd de koi algemeen be kend in Japan, waar koi ook te vinden is in de paleisvijvers. Het is nu de nationale vis van Japan en wordt Nis- hikigoi oftewel Levend Juweel ge noemd. 'in Nederland en ook in de rest van Europa wordt koi steeds be kender," aldus Gert-Jan van der Stap. "Veel vijverliefhebbers hebben bij het zien van deze vis de zeldzame erva ring echt iets nieuws te zien en zijn vaak meteen gecharmeerd door de prachtige kleuren". Het is niet gemakkelijk om koikarpers te houden. "Vantevoren moet je je echt in de vissen verdiepen, veel lezen en vragen stellen aan andere liefhebbers. Omdat alle begin moeilijk is, kun je misschien beter beginnen met Israëli sche koi, want Japanse zijn een stuk duurder," vindt Gert-Jan van der Stap. "Bovendien is het handig om te weten hoe ziekten te voorkomen zijn en hoe je wonden behandelt". Bij Edo Koi wor den zelfs kleine operaties uitgevoerd, waarbij de littekens onzichtbaar wor den. "Van die wondjes kun je later niets meer zien," aldus Gert-Jan, die zelf ook een liefhebber is. Ondanks het verlies van driehonderd koi-vissen onlangs door vandalisme, wil Edo Koi wel meedoen met de Twee de Nederlandse Koi-dagen. Deze wor den op 27 en 28 augustus gehouden in Gert-Jan van der Stap voert de Japanse koikarpers. de kasteeltuinen van Arcen door de Nishikigoi Vereniging Nederland. Het wordt een internationale show met deelnemers uit Nederland, België, Duitsland, Engeland en Japan, waar de koi geëxposeerd en verkocht zullen worden. Er zullen wedstrijden worden gehouden in drie categorieën: handel aren, hobbyisten en kinderen tot 12 jaar. De gangbare soorten, maar ook heel mooie en zeldzame exemplaren zullen te zien zijn. Bovendien worden alle artikelen die nodig zijn voor het aanleggen en onderhouden van koi- vijvers en gewone vijvers verkocht. "Wij hebben aiweer nieuwe vissen besteld uit Japan," aldus Gert-Jan van der Stap. "Dus ik hoop dat de show een succes wordt". inlichtingen Koi-show Arcen: secreta ris van Nishikigoi Vereniging Neder land 04780-80506, Ferry van der Kaden 01745-10448, Dick Schoonderbeek 010-4516132, Leen Wijngaard 010- 4677204 of Hetty van Dongen, pr-ma- nager van de Kasteeltuinen Arcen 04703-1882. Aanrijdingen: Op de rijksweg 12, de rij richting Utrecht, vond woensdag- vond een eenzijdig ongeval plaats ter ogte van de afrit Zevenhuizen. Een lange bestuurder van een personen- 0 a'komstig uit Woerden verloor de nUi i-e over z''n voertuig toen hij vn moest afremmen voor een «'duigdat voor hem reed, waarbij hij 2aS dat het beduidend langza- r reed dan hij. Hij raakte eerst de Bpn7an§rail en kwam vervolgens te- Hot rec'lter vangrail tot stilstand, dei, °.ertu'8 werd zwaar beschadigd, estuurder bleef ongedeerd. ^rdagavond vond in de Dorpsstraat i,rittaannid'ng plaats tussen een 28- jange bromfietser uit Rotterdam en een p, '®e automobilist uit Apeldoorn, door ?®"1® van de bromfietser er van- voriiH werd door omstanders ondlr? i reden daarvan bleek bij dronken6 name''i'< teveel ge- nahn'"T'iefeto// Dinsdagavond werd inhrLu" Won'nS aan het Hazeveld een vreomH geP'eegd in' een auto. Ont- diver< ,we n een portemonnee en bewiic escheiden-waaronder een rij- een OV-jaarkaart en diverse betaalpasjes. NOOT: Een diefstal als hierboven hoeft niet voor te komen Laat nooit, inder daad nooit, dergelijke goederen of be scheiden in een auto achter Ook niet even! In de nacht van dinsdag op woensdag werden twee mannen van 24 en 27 jaar op heterdaad bestrapt bij de diefstal van kratten met lege flessen bij een levensmiddelengroothandel te Moer- kapelle. 24 kratten stonden reeds bui ten het terrein. De twee mannen waren illegaal alhier verblijvende Polen. Vermoedelijk in de nacht van dinsdag op woensdag werd via het bovenlicht ingebroken in het gebouw voor kruis werk en maatschappelijke dienstverle ning. Weggenomen werden een fax en een kopieerapparaat. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd bij drie woningen aan de Noorde lijke Dwarsweg een poging gedaan in te breken. Men probeerde onder andere het slot van de achterdeur te forceren. In dezelfde nacht werd ook aan het Noordeinde een poging gedaan in te breken in een woning. Hier probeerde men een bovenraampje te openen. Bij een poging aan de Noordelijke Dwars weg werden de inbrekers op heterdaad betrapt nadat een buurtbewoner de politie had gebeld. Een van hen werd ter plaatse aangehouden, twee werden door een politiehond gevonden en een werd in een auto in de Rozenstraat aan getroffen. Het betroffen vier mannen uit het voormalig Joegoslavië in de leef tijd van 22, 24, 26 en 33 jaar oud waar van er twee als asielzoeker te boek staan en twee waren illegaal. Zaterdagavond werd ingebroken in een woning aan de Swanlaweg. Een boven- lichtje werd opengebroken. Zover kon worden nagegaan werd niets vermist. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Sta tionsplein, groene Gazelle damesfiets In de nacht van maandag op dinsdag werd ingebroken in een personenauto aan de P.C. Hooftstraat. Een ruit werd ingeslagen. De buit betrof slechts een zonnebril. Aan de Dorpsstraat werd in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in een restaurant. Men kwam binnen via een bovenlichtje. De kassa en een gok- autonfaat werden opengebroken. Terwijl de eigenaar het voertuig even had verlaten om een patatje te kopen werd vrijdagavond aan de Elzenhorst zijn radiocassetterecoreder uit zijn auto ontvreemd. Aanrijdingen: Maandag 1 augustus vond rond het middaguur een aanrij ding plaats op het Noordeinde. Een 46- jarige Boskoper stond met zijn perso nenauto stil toen een 19-jarige bestuur der van een personenauto, eveneens uit Boskoop, daar achterop reed. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. De bestuurders bleven ongedeerd. In de nacht van zaterdag op zondag vond op de Alphenseweg, in de buurt van het Shellstation een aanrijding plaats waarbij twee personenauto's bestokken waren. De richting Gouda rijdende auto, bestuurd door een 22- jarige man uit Dongen, is vermoedelijk met te hoge snelheid Boskoop binnen gereden waardoor hij op de weghelft voor het tegemoetkomende verkeer terecht kwam waar op dat moment een 24-jarige bestuurster uit Nieuwveen reed. Beide voertuig raakten van de weg waarbij de veroorzaker in de sloot terecht kwam. De vier inzittenden kwa men er met een nat pak en de schrik vanaf. De bestuurder van deze auto bleek teveel gedronken te hebben. Ook de bestuurster van de andere auto bleef ongedeerd. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Zijde, bruine Union da mesfiets met trommelremmen en ver sn. postcode 2771 NE 5. Woensdagmiddag werd aan de Konin ginneweg een winkeldiefstal gepleegd. Een 41 jarige Boskoper werd aangehou den voor het stelen van goederen met een waarde van ongeveer fl. 25,-. Het kost hem nu een boete van fl. 200,-. Zondagochtend vond een insluiping plaats in een woning aan het Reijers- koop. Een heuptasje werd ontvreemd. Daarin bevonden zich een portemon nee, een paspoort en verschillende pasjes waaronder een bankpasje. Later op de dag werden tasje en paspoort langs het open stuk van de Ridderbuurt terug gevonden. Overig nieuws: Bij het overschakelen gas op benzine ging er vrijdagmiddag iets mis onder de motorkap van een personenauto op de Galerij. De eigenaar, een 34-jarige man uit Boskoop, zhg de vlammen onder de motorkap vandaan komen. De brand weer bluste het voertuig. Samen met collega('s) in een auto naar het werk rijden kan al gauw honderden guldens per maand vooerdeel opleve ren. Er is nu een handige schuifkaart waarmee men tot op de gulden nauw keurig kan uitrekenen hoeveel geld er te besparen valt. Wie bijvoorbeeld samen met een colle ga carpoolt over een woon-werkaf- stand van 35 kilometer (enkele reis), in een auto van 25.000 - 30.000 gulden nieuwwaarde, bespaart dat 181 gulden netto per maand, zo valt op de schuif kaart af te lezen. Carpoolen is natuurlijk niet alleen goed voor de eigen portemonee. Het helpt ook mee het fileprobleem terug te drin gen en beperkt het energieverbruik en de milieuvervuiling. Wie alles wil weten over carpoolen kan een gratis informatiepakket aanvragen bij de A.N.W.B. Carpool Informatielijn: 06-9772 (50 ct/min). In dat pakket zit ook de handige carpoolrekenschuif. De klassieke keuken staat weer volop in de belangstelling: eenvoudige ingre diënten gecombineerd tot een gerecht met een perfecte smaak. Dit recept van varkenshaas met champignons is er een goed voorbeeld van. Ingrediënten (voor twee personen): I varkenshaasje; 150 gr. kastanje<ham- pignons; 25 gr. bacon; 6 bosuitjes - tkeel. paprikapoeder (mild); zout, peper; 25 gr. boter of margarine; 1/8 I slagroom; 2 eetl. cognac of vieux; ge mengde peperkorrels Uees en champignons in plakjes snij den, bacon en bosuitjes in stukjes, 'lees bestrooien met paprikapoeder. zout en peper. In boter vlees, bacon, champignons en bosui ongeveer 5 mi nuten roerbakken. Slagroom en cognac toevoegen. Ongeveer 5 minuten zacht jes laten koken. Peper erboven malen. Lekker met pasta en gestoofde courget te. Bereidingstijd: circa 20 minuten Dit recept is u aangeboden door Tip Culinair Wie heeft mijn gouden ringetje gevonden? Jeroen: 01802-2452 t.k. pro-cyclus certificaat voor 50,-: waarde 109.000,-01802-2383 Zevenhuizen - Op donderdag 11 augus tus om 14.00 uur start het klaverjassei- zoen weer bij v.v. Groeneweg. Evenals voorgaande jaren kan iedereen die met de V.U.T. is of in de A.O.W. of om een andere reden tijd heeft om 's middags te klaverjassen, zich aanmelden. Het is geheel vrijblijvend en er is geen ver plichting om lid te worden van de vere niging. Informatie: A. Rietveld 01802- 2808 of L.C. Segaar 01802-2408. t.k. complete zwart/wit doka 350,- 01828-16761 4 pits gasstel met afdekplaat 50.-: hangende buislamp Ikea 10,- 01828-14414 Een medewerker van het Hoogheemraadschap van Schieland neemt monsters. Zevenhuizen - Ook deze week werd het water in de ringvaart voor de Zuidplas- polder gecontroleerd. Deze metingen worden tweewekelijks, van mei tot en met september door het Hoogheem raadschap uitgevoerd. Er wordt geke ken naar drie verschillende aspecten van het oppervlaktewater in de omge ving: ten eerste kijkt het hoogheem raadschap naar de helderheid van het water, want ondoorzichtigheid kan het water gevaarlijk maken als obstakels of kuilen niet te zien zijn. Ten tweede wordt de zuurgraad van het water ge meten. Als deze afwijkt, kan dit irritatie geven aan ogen bij mensen die hier gevoelig voor zijn. En de derde meting wordt gedaan naar de hoeveelheid darmbacteriën die zich in het water bevinden. De resultaten van de metin gen worden aan het einde van het sei zoen bekend gemaakt.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 9