to de vijfde maal VVN-actie rij gaan weer naar school' What's in a name Van Accent tot Excel De Address, Suzuki's nieuwste bromscooter. FRJ.VD.JRGT&Zn. autobekleding meubelen caravan kussens m komplete interieurs Hart van Holland/24 augustus 1994 pagina 19 Lorde vijfde achtereenvolgen de maal gaat de actie 'Wij gaan Ejeer naar school' van de vereni- |ng Veilig Verkeer Nederland JvN) van start. Gisteren is tij dens een feestelijke manifesta- [tie in Maastricht het officiële [startsein voor deze landelijke [actie campagne gegeven. Aan het programma, waarvan de presentatie in handen was m Bas Westerweel, werd en- busiast meegewerkt door zo'n 500 schoolkinderen, het [Regionaal Orgaan voor de Ver- feersveiligheid in Limburg (ROVL), de omroepvereniging AVRO met de 'kindertruuk' en door Pon's Automobielhandel BV, de Nederlandse importeur Volkswagen. Sinds oktober vorig jaar rs er irake van een nauwe samen- 'erking tussen VVN en Volks lagen. Beide organisaties wil len gezamelijk invulling geven aan hun verantwoordelijkheid ten opzichte van de bestaande verkeersveiligheidsproblema- tiek. De samenwerking komt met name tot uiting rond het thema 'Kind en Verkeer', waar bij zichtbaarheid van kinderen in het verkeer een belangrijk facet is. Een van de activiteiten is aan het begin van het school jaar de actie 'Wij gaan weer naar school'. Tijdens de mani festatie in Maastricht werd te vens de aftrap gegeven voor twee gezameüjke projecten die te maken hebben met de zicht baarheid van kinderen in het verkeer: de fietscontrolebus en een ontwerpwedstrijd voor de veiligste rugzak. In de actie 'Wij gaan weer naar school' wordt de aandacht van vplwassen verkeersdeelnemers ipvestigdop de 2,5 miljoen leer- ngen, die vanaf deze maand GRITSTRALEN ONTROESTEN Bll.ldlMJiM8MdH.nl ut0"en Motorrijschool L. van Wensem erkorte opleidingen mogelijk [theorie per computer [opfriscursus pH[9_KI'n^hamerwea 27, Zevenhuizen tel. 1467 weer dagelijks onderweg zijn en van school. In veel van de 650 Nederlandse gemeenten zullen dankzij de inzet van de Regiona le Organen voor de Verkeersvei ligheid tijdens de actieperiode de bekende g:eel-zwarte span doeken en affiches worden op gehangen. Activiteiten van plaatselijke afdelingen van Vei lig Verkeer Nederland, scholen en politie zijn dan eveneens ge richt op de veiligheid van de schoolroute en schoolomge- ving. Voor schoolkinderen is de weg naar en van school vaak een rou te vol gevaren. Veel meisjes en jongens gaan komend school jaar voor het eerst zelfstandig naar school of bezoeken voor de eerste maal een school voor het voortgezet onderwijs. De vol wassen verkeersdeelnemers moeten op hun beurt na de rus tige zomermaanden weer wen nen aan het sterk veranderde verkeersbeeld met schoolkinde ren. In het Nederlandse verkeer komt elke vier dagen ten minste één kind om het leven en raken er elke dag bijna 14 meisjes en jongens zwaar en licht gewond. Het zijn deze cijfers van het Centraal Bureau voor de Statis tiek (CBS) die de vereniging Veilig Verkeer Nederland nood zaken aan het begin van het nieuwe schooljaar voor de vijfde achtereenvolgende maal de ac tie 'Wij gaan weer naar school' te houden. Jaarlijks eist het verkeer vol gens VVN het nog steeds onac ceptabel hoge aantal van meer dan 1.250 doden en zo'n 50.000 (geregistreerde) gewonden. Vooral in de eerste maanden van het nieuwe schooljaar (sep tember en okto ber) gebeuren veel ongelukken waarbij jongeren zijn betrokken. Onder het totaal aantal dodelijke slachtoffers be vonden zich vorig jaar (-1993) 88 kin deren tot en met 14 jaar. Maar liefst 5.045 kinde ren in die leef tijdscategorie van 0-15 jaar raakten gewond, van wie er 1.131 in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. Een jaar eerder (1992) kwamen 93 kinderen in het verkeer om, raak ten er 4.849 ge wond en moesten er 1.197 naar het ziekenhuis. De cijfers van 1992 en 1993 laten zien dat er in één jaar tijd gelukkig 5 kinderen minder verongelukten en dat er 66 kinderen minder naar het zie kenhuis moesten, maar dat het aantal verkeersgewonden on der kinderen helaas toenam met 196. In de jaarlijkse voorlichtings campagne 'Wij gaan weer naar school' is het een gegeven dat verkeersonveiligheid meer is dan ongevallen alleen. Op basis van slachtofferenquêtes en ver- zekeringsgegevens kan name lijk worden geconcludeerd dat slechts één op de vijf verkeers slachtoffers wordt geregis treerd. Hierbij komen dan nog talrijke bijna-ongelukken, de schrik van het verkeersgeweld en de aantasting van de ver- keersleefbaarheid. Hyundai brengt zijn nieuwe model serie in de kleine midden klasse mondiaal onder de naam Accent op de markt. Die naam wordt echter in Nederland door Peugeot gebruikt voor actiemo dellen en is in Franrijk gedepo neerd door Citroen. Daarom ko men de drie modellen van de nieuwe Hyundai straks onder andere namen op de Nederland se markt: *Excel Hatchback voor de drie- deurs, *Excel Sedan voor de vierdeurs en *Excel Liftback voor de vijf- deurs. Frankrijk blijft het op Pony hou den. Hyundai Motor Company koos een compleet andere naam voor de nieuwe modelserie om te be nadrukken dat het om totaal nieuwe auto's gaat. Greenib Car volgt de politiek van de fa briek; in Frankrijk de naam Pony toch al nieuw, omdat Hyundai er nog niet zo lang wordt ingevoerd. De binnen het Hyundai-gebeu- ren beschikbare naam Excel werd inderdaad al gebruikt voor de vierdeurs uitvoering van de Pony-serie, maar is niet verbon den met de elkaar opvolgende Pony-generaties, zodat ook in Nederland met Excel wel derge lijk wordt uitgedrukt dat het om compleet nieuwe modellen gaat, waarvoor nog geen schroef van de vervangen mo- delseriem werd overgenomen. Excel dus, van excellent natuur lijk! Voor het vakkundig stofferen van De Address is Suzuki's nieuw ste wapen op de bromfiets- markt. Het is een opvallend gro te, tweepersoons bromscooter voor jong en oud met automati sche transmissie. De Suzuki Address is in Japan ontwikkeld en wordt in Europa gebouwd. Deze nieuweling staat nu in de showroom en kost 3.999 gulden. De Address is ontworpen met oog voor gebruiksgemak, detail en design. Op het grote zadel kunnen twee volwassenen ruim plaatsnemen zonder dat de knieën van de bestuurder in de knel komen. Onder het zadel bevindt zich uitzon derlijke grote en zelfs ver lichte en uitneembare berg ruimte. Een helm past er met gemak in en deze hoeft dus nergens meer mee naar toe genomen te worden. Optimale prestaties De vulopening voor benzi ne- en olietank bevinden zich ook onder het zadel. De Address zorgt zelf voor een opti male verhouding van de mengs- mering. Er kan dus gewoon loodvrije benzine worden ge tankt. Afhankelijk van het toe rental voegt een pomp de juiste hoeveelheid olie aan de benzine toe. Dit garandeert een lange levensduur en optimale presta ties. Een waarschuwingsla mpje op het dashboard geeft de bestuurder een seintje als hij de olietank moet bijvullen. De elektrische starter van de Address werkt uitsluitend bij het inknijpen van de handrem. Deze beveiliging voorkomt dat hij bij het starten onverhoeds vandoor gaat. Dan is er ook nog een kickstarter die de motor pro bleemloos aan de praat krijgt als de accu leeg is. Lopen is er dus gelukkig niet bij met de Ad dress. Onder de bergruimte bevindt zich de krachtbron van 1,2 kW/ 1,6 pk, keurig weggewerkt maar goed bereikbaar voor on derhoud. Door de laag geplaats te motor heeft de Address een gunstig zwaartepunt. Dit zorgt voor een stabiel weggedrag en een uitstekende balans. De bromscooter weegt bovendien slechts 74 kilo. Dat maakt hem goed handelbaar bij bijvoor beeld drempels van stallingen. Sportieve look De Address heeft een modern en sportief uiterlijk doordat kop lamp, achterlicht en richting aanwijzers in het model zijn geïrtegeerd. De bromscooter is leverbaar in twee kleuren, zwart en 'two-tone' rood. De laatste is een combinatie van zwart en metallic rood. Een spiegel links is standaard ter wijl deze rechts als extra kan worden gemonteerd. Anderen accessoires zijn een comfort verhogend wind-en regen scherm en een koffer voor op het bagagerek. rantie. X KREDIET houden de moderne manier van Bijna overal voor geschikt Voor auto's en vrachtauto's, maar óók voor I melkbus tot trailer en boot AUTOSOHADFRFDRI.IF wK-ruiswe? 108 2688 HD Bleiswijk - Tel. 01793-1423 I 'I zijn óók zaterdags van 8.00-12.00 uur geopend voor vrijblijvende prijsopgave. Bermweg 22 Zevenhuizen Tel. 01803-12806

Hart van Holland | 1994 | | pagina 19