Amateur-kunstenaars exposeren in gemeentehuis Zanggroep Da Capo start met repetities Nieuws De Paddestoel Hondentraining begint weer in september Nieuwe naam voor openbare fusieschool Zowel mee- als tegenvallers voor gemeente Boskoop Nieuws VW Activiteiten het Zuidhonk Dansen is 'in' Kerkdiensten Kienavond in 1 Zuiden Wegen afgesloten door jaarlijkse kermis Hart van Holland/31 augustus 1994 pagina 13 Instuif voor volwassenen Callanetics voor volwassenen Handwerkclub volwassenen Zondag 4 september Een aantal van de kunstwerken in de raadzaal is te koop. Waddinxveen - 'Floating balls', 'Zomer dag' en 'Wolven huilend op rots'. Dat zijn enkele titels van kunstwerken die vanaf afgelopen zaterdag te zien zijn in de raadzaal in het gemeentehuis van Waddinxveen. De expositie bestaat uit kunstwerken van amateurkunstenaars uit de gemeente en wordt georgani seerd door de gemeente Waddinxveen in samenwerking met de Waddinxveen- se Kunst Kring. In totaal hebben 36 amateurkunstenaars zich voor de ex positie, die dit jaar voor de zevende maal wordt gehouden, aangemeld. Er zijn aquarellen, olieverfschilderijen, etsen, keramiek, beeldhouwwerken en textiele werkvormen te zien. Tot en met 10 september zijn de 75 objecten nog te bewonderen. De expo sitie is geopend tijdens kantooruren en op donderdagavond van 19.00 en 20.30 uur en op zaterdagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur. Boskoop-De interkerkelijke zanggroep Da Capo is weer met de repetities be gonnen. Met het oog op het concert van 5 november waar het koor de Young Messiah, gearrangeerd door Tom Par ker, ten gehore zal brengen, zijn deze repetities van groot belang. Da Capo is nog op zoek naar sopranen, bassen en tenoren. Naast de Young Messiah staan er nog werken van Beethoven, Mozart, Verdi en het Oslo's Gospel Choir op het repetoire. Het koor wordt begleid en gedirigeerd door Ben Kramer, tijdens optredens aangevuld met een dwars- fluitiste. Repetities worden gehouden in de Gereformeerde kerk aan de Zijde te Boskoop op dinsdagavond tussen 20.00 uur tot 22.00 uur. Inlichtingen: Jannie van Bockel 01727-12402 of José Versluis 01828-18852. Waddinxveen - Iedere maandagmiddag wordt er in de Paddestoel geklaverjast. Er wordt niet om prijzen gespeeld, en tree/ 1,50 (inclusief een gratis kopje koffie). Iedere dinsdagmiddag en donderdag middag is er in de Paddestoel callane tics. Op dinsdag is het gewone callane tics en donderdag's is het aangepast voorouderen. De kosten bedragen 5,- per les, er wordt geen inschrijfgeld ge rekend. Degenen die een keer niet kun nen komen, hoeven die keer niet te betalen. De tijden zijn dinsdag en don derdag van 13.45-14.45 uur. Waddinxveen - Iedere dinsdagavond is er in de Paddstoel handwerken van 19.30-22.00 uur. Leden/donateurs beta len 5,-, niet-leden betalen/ 6,- (inclu sief materiaal en één gratis kopje kof fie). Waddinxveen - In september start de Werkgroep Gehoorzame Huishond met een nieuwe hondentraining. De cursus ls bedoeld voor mensen met honden van alle leeftijden en rassen. Bij de cur sus staat niet de hobby van de baas voorop, maar het welzijn van de hond. et welzijn komt er op neer, dat een gehoorzame hond minder aanleiding geett tot problemen, zoals het uitvallen aar honden en mensen. Elke hond kan goed worden opgevoed, maar dikwijls nden de bazen het zielig om hun hond corrigeren of om consequent te zijn. oede voorlichting kan een hoop ellen- voorkomen vindt de werkgroep. Door consequent gedrag van de baas zal een hond weten, waar hij aan toe is en veel beter luisteren. ledereen kan op elk willekeurig mo ment beginnen met de cursus omdat de Gehoorzame Huishond werkt met een doorschuif-systeem. Er is altijd wel een groep waarin de hond geplaatst kan worden. Er worden diverse avonden getraind en op de zaterdagochtend. De training wordt gegeven in "het Gouwe- bos". Men moet wel lid zijn of worden van de dierenbescherming. Wie meer wil weten kan bellen naar Bertha Stuut (01828-31917 tussen 17.30-20.30 uur). js ,dlnxveen - Woensdag 24 augustus ,.l e ,naam van de openbare fusie- u In Waddinxveen officieel be- |Pf.ri. §erJlaakt aan ouders, kinderen en srhr r? ,ten' De Leon van Gelder- Annip iu p ^an Digthartschool en de onrio a Smidtschool gaan samen der h t naam Dick Brunaschool ver- spvin ^ast 'n de traditie van de naam- een n8 Van de Waddinxveense scholen is 0B,aam te ^iezen die van belang is of hukh ee?^ voor Hnderen. ]n bijna elk aanwpU z''n b°eken Van Nijntje ren vee' volwassenen herinne- mennn boekjes van Havank en Si- jn met de heldere omslagen die ontworpen zijn door Dick Bruna. Op woensdag was het feest voor de kinderen ter gelegenheid van de fusie. Voor de groepen 12,3 en 4 traden twee clowns op en de kinderen van die groe pen maakten puzzels van de portretten van hun leerkrachten. De kinderen van groep 5, 6, 7 en 8 bezochten via een speurtocht verschillende vestigingen van de nieuwe school, maakten daar allerlei opdrachten en namen tenslotte een duik in het water van zwembad De Sniep. Tijdens het ochtendprogramma deelde wethouder K. van Soest ball points met de naam van de school uit. De Nationale Ziekendag op 11 septem ber, die dit jaar het thema 'Mantelzorg natuurlijk... zolang het kan' heeft, wordt dit jaar gevierd in de Gerefor meerde Kerk in Boskoop, een samen werkingsverband van de Roomskatho- lieke, de Hervormde, de Vrijzinnig Her vormde en de Gereformeerde kerk en de Zonnebloem. Het is de bedoeling van de samenwerkende kerken om deze dag in de komende jaren afwisse lend bij de verschillende kerkgemeen schappen te vieren. Voorganger is deze keer ds. Langelaar met medewerking van pastoor Krempel. De zang wordt verzorgd door het koor van de Vrijzin nig Hervormde kerk. De dienst begint om 9.30 uur. Het thema van de dag heeft betrekking op de thuisopvang van chronisch zieken en dementerende partners. Iedereen is welkom. Waddinxveen - Enige tijd geleden heeft het bestuur van Krea Musica het plan opgevat om een jongerenkoor op te richten. De bedoeling is om jongeren in de leeftijd van 16 tot 25 jaar bij elkaar te brengen om samen een eigen repertoi re te gaan maken. Inmiddels heeft een tiental jongeren zich aangemeld maar het bestuur zou graag zien dat dit aan tal tot twintig wordt uitgebreid. In dat geval zal er in september gestart wor den. Aanmelden kan via 01828-16572 of 01828-18616. RTW, de radiozender van Waddinx veen, zendt gemiddeld eenmaal per maand de vieringen van de hervormde, gereformeerde en roomskatholieke kerken in Waddinxveen uit. Dit aanbod wordt binnenkort uitgebreid met een religieus verzoekplatenprogramma. De eerste uitzending zal plaatsvinden op 3 oktober. Vanaf die datum is het pro gramma wekelijks te beluisteren op maandagavond (kabel 87.9 en ether 105.8). De verzoeken dienen drie weken van te voren bij de redactie aanwezig te zijn, dus voor de eerste uitzending is dat 14 september. Verzoeken kunnen gericht worden aan: Werkgroep Reli gieus Verzoekplatenprogramma, Sta tionstraat 19, 2741 HN Waddinxveen. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur dds. L.S.K. Hoogendoorn. Herv. Immanuël kerkgem. 9.30 uur ds. F. Bos; 17.00 uur ds. H.C. v. ltter- zon, Gouda, sow-dienst Ontm.kerk. Boskoop V.P.G.: ds. J.W. Schneider, Hilversum Herv. gem. 9.30 uur ds. KJ. Jansen; 18.30 uur ds. W.A. Vlasblom, Arnhem. De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Chr.Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. P.J. van den Boomgaard, Zoeter- meer. Chr. gem. Bethel 9.30 uur J. Dieleman Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk; 17.00 uur André Verha gen (poppenspel, jeugddienst). Boskoop - Het gemeentebestuur heeft deze week de jaarrekening over het dienstjaar 1993 aangeboden aan de ge meenteraad. Deze jaarrekening ver toont een tekort van fl. 112.000,- Het tekort zal worden gedekt uit de pot 'Algemene reserve', zo heeft het ge meentebestuur laten weten. Diverse incidentele mee- en tegenvallers heb ben het rekeningresultaat beïnvloed. Tot de tegenvallers behoren bijvoor beeld de lagere onderwijsvergoedin- gen van het ministerie van onderwijs en wetenschappen. Omdat de gemeente dit jaar enkele dure leningen vervroegd heeft afgelost, drukken deze eenmalige hoge kosten ook op het budget. Het lagere bedrag aan rentekosten was ech ter een meevaller dit jaar. Er was met hogere rentekosten rekening gehou den. Zonder de incidentele inkomsten en uitgaven zou de rekening een batig saldo laten zien van fl. 40.000.-. Daarom heeft het resultaat van 1993 nauwelijks invloed op de begrotingen van de ko mende jaren, zo heeft het gemeentebe stuur laten weten. De commissie finan ciën buigt zich 7 september over de jaarrekening, waarna de gemeenteraad gevraagd zal worden om de rekening op 29 september vast te stellen. Boskoop - De VW Boskoop heeft kaar ten voor de volgende evenementen in de voorverkoop: Fremas Partynight op zaterdag 10 september in Sportcentrum Maas poort in Den Bosch, met medewerking van onder andere René Froger, Hanny, André Hazes, Grant Forsyth J.J. Caleop 22 september in het Neder landse Congresgebouw in Den Haag Night of the Stars, Pro Muay Thai Boxing op 12 september in de Ahoy in Rotterdam, met medewerking van on der andere Peter Aerts, Frank Lobman en André van Oetelaar Santana op 1 oktober in de Ahoy' in Rotterdam Sjravel Festival op 25 september in de festivaltent "Amby" in Maastricht met edewerking van onder andere Nor maal, WW-band, Janse Bagge Bend, Trööt in de Gööt Verder reserveringen voor onder an dere Youp van 't Hek, Mini Maxi en My Fair Lady. De openingstijden zijn: maandag: 13.30- 16.30 uur, dinsdag t/m vrijdag: 9.30- 12.00 uur en 13.30-16.30 uur, zaterdag 10.00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur, zon dag en maandagochtend gesloten. Boskoop - Op disdag 13 september or ganiseert de Vereniging Borstvoeding Natuurlijk, afdeling Boskoop, haar maandelijkse informatie-avond. Alle aanstaande en voedende moeders en belangstellende zijn van harte welkom. Deze maand is het onderwerp 'Borst voeding in de praktijk/kolven'. De avon den kunnen vrij worden bezocht, er wordt een kleine vergoeding gevraagd voor koffie en thee. De avond begint om 20.00 uur. Inlichtingen: Elly Blaazer 01727-15440 (na 18.00 uur). Waddinxveen - Maandag 5 september kan men weer komen kienen bij buurt vereniging 't Zuiden. Aanvang is 20.00 uur, de koffie wordt gratis geschonken. Niet-leden betalen fl. 2,50 entree. Boskoop - Van woensdag 31 augus tus tot en met zaterdag 3 september wordt op het Raadhuisplein in Bos koop de jaarlijkse kermis gehouden. Daarom worden de volgende ver keersmaatregelen genomen: van maandag 29 augustus tot en met zondag 4 september mag er niet geparkeerd worden op het Raad huisplein en het parkeerterrein ach ter de ABN-AMRO-bank en van dins dag 30 augustus tot en met zondag 4 september is het Raadhuisplein vanaf het Torenpad en de Zijde voor alle verkeer afgesloten. Hoi, Jannie het is gelukt in het Limburgse bed Alie Ons Sanneke is 4 jaar! gefeliciteerd namens papa mama en Vera en heel veel kusjes! Waddinxveen - De komende tijd staan er weer allerlei activiteiten op het pro gramma in het Zuidhonk. Deze worden georganiseerd door Stichting Wijk- werk de Zuidpias. Rommelmarkt - Op zaterdag 3 sep tember wordt weer de traditionele kin derrommelmarkt gehouden. Vanaf 9.00 uur kunnen kinderen zich melden bij het Zuidhonk om voor 1,- mee te doen met de rommelmarkt. De verkoop duurt van 10.00 tot 16.00 uur. 's Avonds wordt er een kinderdisco gehouden van 18.30 tot 20.00 uur. Volksdansen - In het wijkcentrum worden ook volksdanslessen gegeven. Op woensdagavond en vrijdagochtend kunnen zowel beginners als gevorder den terecht voor onder andere Roem eense, Bulgaarse en Amerikaanse dan sen. Nu zijn er alleen nog groepen voor volwassenen maar bij voldoende be langstelling wordt ook gestart met een kindergroep. De lessen beginnen deze week. Inlichtingen: 01828-17889. Klaverjassen - Deze maand start ook weer het klaverjassen op elke eerste en derde vrijdagavond van de maand. De avonden zijn voor iedereen vrij toegan kelijk en beginnen om 20.00 uur. Deel name kost een rijksdaalder per avond. Inlichtingen: B. Wetzel (01828-194548) voor de eerste avond en J. van Velzen (01828-11171) voor de derde avond. Winterkledingbeurs - Op 19 en 20 september wordt een winterkleding beurs gehouden. Het gaat alleen om kinderkleding (maten 86 t/m 176). Inna me is op maandag 19 september van 19.00 tot 21.00 uur en op dinsdag 20 september van 9.00 tot 10.30 uur. De verkoop is op dinsdagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur. Een gedeelte van de op brengst komt ten goede aan Foster Pa rents Plan. Disco 30+ - Voor iedereen die houdt van dansen, swingen en rock rollen, wordt op 3 september een disco gehou den in het wijkcentrum. De disco begint om 21.00 uur en de entreeprijs be draagt vijf gulden. Inlichtingen: Cees Meiderwijk 01828-12237. LRKhND Vrije tijd en ontspanning zijn be langrijk. Na school of werk heeft iedereen tijd nodig om weer op te laden. Daarom kiezen veel mensen voor een activiteit waar sportiviteit en gezelligheid hand in hand gaan: dan sen. "Dansen maakt gelukkig," zeggen echte fans zelfs. "Je komt in contact met andere mensen die zich willen uitleven en in een eigentijdse sfeer genieten van spannende muziek en daarop bewe gen." Dansen mag weer. Jaren terug was het ouderwets om op de dansvloer te komen, maar tegenwoordig wagen veel mensen de stap weer naar de dans school. Niet alleen de foxtrot wordt gedanst in de scholen, maar alle nieuwe trends komen aan de orde. Vooral de ontwik kelingen uit Zuid-Amerika krijgen aan dacht, omdat daar veel nieuwe dansen ontstaan. Het is dan ook heel anders geworden dan vroeger. Veel mensen zullen de oude dansschool niet meer herkennen. Dansles staat niet meer op zichzelf, maar maakt deel uit van een ontspannen avond uit. Er worden steeds nieuwe activiteiten georgani seerd zoals party's en modeshows door de Swinging World dansscholen. Deze scholen hanteren dan ook het motto: 'Dansen, leven, lachen'. Een van de Swinging World Dansscholen in de buurt is Dansschool Waddinxveen aan de Staringlaan 19.01. Inlichtingen: 01828-16000.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 13