Kom nu bij ons oogsten: korting op alle hiernaast vermelde artikelen Dorpsstraat 103 - Zevenhuizen - Tel. O18O2-1420 Tweewieler- service scooters bromfietsen mountainbikes racefietsen tourfietsen hybrides kinderfietsen skelters driewielers wielerkleding fietsschoenen brillen helmen tassen fietscomputers regenkleding banden zadels sloten manden accessoires Auto service alarmsets auto-radio's sportvelgen sportsturen Hella access, startkabels sleepkabels gevaren-A 3e remlichten stuursloten handremsloten wash and shine- pakket AUTO'S wijzigingen voorbehouden OP=OP Oogstfeestkrant 2 en 3 september 1994 Firma Boode toen en nu Willem Boode is al sinds 1946 in de Dorps straat in Zevenhuizen gevestigd. Dat is de plaats waar nu het bedrijf voor de verkoop en reparatie van autoS, motoren, fietsen en bromfietsen wordt gerund door zijn zoon Frans. Vader Willem had het als startende ondernemer in die begintijd niet gemakke lijk. Hard en lang werken en het onder houd aan vrachtwagens gebeurde altijd op straat. 'Toch had ik er altijd veel plezier in," aldus Willem Boode (78). "Mijn stelregel was altijd: Alles is te repareren." En de klanten wisten dit best te waarderen want de klanten van toen komen nog steeds bij Boode. Willem Boode heeft altijd geduld gehad en kennis van tech-niek. Dat komt nu nog van pas bij zijn huidige hobby: het renoveren van oude motorfietsen. Hij heeft inmiddels een grote verzameling opgebouwd met onder andere een ACE uit 1921 en motor fietsen van bekendè merken waarmee vroeger in Assen grote successen werden behaald, zoals Velocette, BSA en DKW. "Het is een hobby die nog betaalbaar is," aldus Willem Boode, zoon Frans Boode en kleinzoon Remco Boode, alledrie geïnspi reerd door de techniek. Willem Boode. "Maar dan moetje de tijd die je eraan besteed wel vergeten". Van zijn vakmanschap wordt nog altijd gebruik gemaakt, want in de garage van zijn zoon Frans en sinds kort kleinzoon Remco, is voor hem een eigen werkplek vrijgehou den. Hiervoor moesten eerst veertig oude bromfietsen en onderdelen opgeruimd worden. Willem wilde die brommers nog allemaal opknappen... Circa dertig jaar geleden startte Willem Boode met fietsen en bromfietsen. "De laatstejaren zijn wij enorm gegroeid," aldus Tonneke, die haar broer Frans al jarenlang helpt, net als Alice de vriendin van Frans Tonneke is aan het afbouwen, zegt zij. "Maar ik ben er nog elke dag. Het is ge woon leuk om te doen," vertelt zij. Zoon Frans vraagt nog wel eens technisch advies bij zijn vader maar heeft ook beschikking j over moderne apparatuur zoals een com putergestuurde remmentestbank. "En sinds l juni is Boode ook een APK-keuringssta- tion," voegt Frans daar trots aan toe. Op het oogstfeest en de braderie heeft de firma Boode al jarenlang een speciale actie1 waarbij' 10% korting gegeven wordt op fietsen en bromfietsen en accessoires.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 22