OOGSTRELEND MOOI HET ZONNETJE IN HUIS ƒ49,50 'Alleen samen kun je iets tot een succes maken" ƒ75, Het oogstfeest wordt voor u een oogfeest, of een oogstrelend feest met deze spectaculaire oogstfeest-aanbiedingen: van horen en zien de beste. kmm Burg. Boerstraat 2 - Zevenhuizen - Tel. 01802-3050 SCHOTTE SPEELGOED HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN DOE-HET-ZELF i' afdeling Afdeling huishoudelijke artikelen Oogstfeestkrant 2 en 3 september 1994 laten. Tijdens het oogstfeest hebben wij onze kollektie SMASH horloges (voor zowel dames als heren) afgeprijsd van 129,= naar maar liefst Dus als u bij de tijd wilt blijven is een bezoek aan onze winkel zeker de moeite waard. Dijkshoorn Brille In Zevenhuizen kent iedereen hem: Kees Wiggers, bij sommigen zelfs bekend als Kees Schotte. Actief in de middenstandsvereniging, de KNOV en de Kamer van Koophandel Gouda en mede-vennoot van firma Schotte. En tevens één van de organisatoren van het grootste evenement van Zevenhuizen: het jaarlijkse oogstfeest met braderie. Pas rond 1960 wordt de kamer bij de winkel getrokken, waardoor de winkel tweemaal zo groot wordt. Sindsdien is er nogal wat veran derd bij firma Schotte. In het begin van de jaren '70 wordt de afdeling doe-het-zelfartikelen groter. In 1979 moet voor de zoveelste keer worden uitgebreid. Onder leiding van Kees en Lia Wiggers en Fred Schotte wordt een stuk van de werkplaats afgesnoept om toegevoegd te worden aan de winkel. "In 1 985 De geschiedenis van firma Schotte gaat zijn wij in zee gegaan met Familux, terug naar het begin van de jaren '20 vertelt Kees Wiggers. Flet voordeel van als Freek Schotte een huis met timmer- zo n franchise-constructie is het uitge- schuur koopt aan de Dorpsstraat bij de breide assortiment met kwalitatief goede brug. Daar begint hij samen met ziin orodukten. de ondersteuninq die qege- broer een timmer- en aannemers bedrijf. In de loop der tijd worden er ook huishoudelijke artikelen verkocht en groeit het timmer- en aannemersbedrijf gestaag. In 1947 wordt een nieuwe werk plaats gerealiseerd, waar zoon Frits begint met carrosseriebouw. Als Freek en Lena Schotte vertrek ken naar Australië, nemen Frits en zijn echtgenote Annie de zaak over. Dan is de winkel 30 m2 groot. De ruimte wordt met Kerstmis en Sinterklaas vergroot door de huiskamer te ontruimen en hierin speelgoed uit te stallen. De doe-het-zelf ven wordt en de concurrerende prijzen". Driejaar later volgt ook de afdeling doe- het-zelf als de firma aansluiting zoekt met De Vakman. "Ook De Vakman levert een compleet assortiment met veelgebruikte dagelijkse artikelen van goede kwaliteit," legt de ondernemer uit. In 1991 werd de afdeling tuinmeubelen omgezet in een speelgoedafdeling en een gedeelte van het maga zijn bij de winkel getrokken. "Daardoor hebben wij nu in totaal 650 m2 verkoop ruimte!" "Natuurlijk heb ik al die veran deringen niet alleen tot stand gebracht," haast Kees Wiggers zich te vertellen. "Dat kan alleen in goede samenwerking en met het gehele team. Met z'n allen proberen wij de zaak zo goed mogelijk te runnen door te zorgen dat wij kennis hebben van alle artikelen die wij verkopen. Zo gaan wij regelmatig op cursus". 'Hersenspoelen' noemt de Zevenhuizense ondernemer dat. "Dan ga je weer beter over allerlei zaken nadenken," legt hij uit. "Bovendien zorgen wij voor vakkundig advies en ouderwets goede service." Samen werken is niet alleen in het bedrijf belang rijk, vindt Kees Wiggers. "Ook de gezamen lijke winkeliers in de middenstands vereniging moet een eenheid vormen," vindt hij.. "Alleen op die manier kan het dorp zich profileren. De zuigkracht van grotere gemeenten is nu eenmaal groot. Door in Zevenhuizen een compleet pakket aan te bieden en acties te hou den, kun je weerstand bieden aan die zuigkracht," legt hij uit. Die samenwer king is trouwens ook belangrijk bij het organiseren van het oogstfeest en de braderie op 2 en 3 september. "Natuurlijk doe je zoiets niet in je eentje. Het resultaat van het oogstfeest en de braderie is te danken aan de goede samenwerking in een team. Alleen op die manier kun je zo'n evenement tot een succes maken." Flet organiserende team De speelgoed-afdeling (1 e verdieping) bestaat dit jaar uit Leën van Tol, Dirk van der Horst, Kees Wiggers, Willem Visser (pr), Jan van Rijs, Jan van der Pot, Karei Metselaar en Henk van Erk. "Het is een fris en nieuw team," vindt de voorzitter van de middenstands vereniging. "Met mensen uit verschil lende geledingen, zodat het feest een breed draagvlak krijgt. Daarom ben ik ervan overtuigd dat het echte Zevenhuizense feest, dat nu alweer voor de twintigste keer wordt gehouden, ook dit keer weer een groot succes zal worden." Dorpsstraat 151 - 2761 AL Zevenhuizen - 01802-1212 zijn onze SMASH horloges en voor de prijs hoeft u het al helemaal niet te Wat een contrast! Met een zonnebril op eigen sterkte van Dijkshoorn merkt u het verschil meteen, geen last van scherp licht meer, geen knijpen van de ogen maar een ontspannen comfor tabele manier van mo dieus "zonnebaden". En wat een keus! Méér dan 50 modellen! En zonneklaar, dus com pleet voor maar alleen tijdens het oog(st)feest sterkte tot 8+ of -4. Afwijkende sterkte en uitvoering geringe bijbetaling.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 28