Politie start actie voor schoolgaande jeugd Tuin en groen, er is altijd wat te doen Wereldwinkel Zevenhuizen/Moerkapelle vraagt steun voor nieuwe actie eurohome \VONIh \Dirk Zwerus Maatje Jacoba Christina Bosschaart Bruidspaar w van de maand worden? Dat kan in Hart van Holland! k.Stuur je eigen trouwkaart of die van één van je vrienden of familie leden naar: Redaktie Hart van Holland, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen,en maak kans op 100,- aan waardebonnen! Foto's in het HART VAN HOLLAND Nabestellen kan ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later afgehaald (nabestellen tot uiterlijk een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf donderdagmorgen na verschijning van Hart van Holland. Oproep voor fanatieke lezers Snelheidscontroles Gedrag schooljeugd en veilige fietsroutes Preventieve bromfietscontroles Een fleurige nazomer-tuin Fleurige fladderaars op Buddleja Tip Vrolijke kleuren: Potentilla Tip in Boskoop Zijde 36 01727-14550 ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Koffie op de Wereldmarkt Hart van Holland/31 augustus 1994 pagina 3 I eduwnaar van Martijntje Cornelia Adriana van der Spek I Met blijdschap en in stille verwondering willen wij u, ook namens onze Iouders en kinderen, in kennis stellen van ons voorgenomen huwelijk. I De voltrekking hiervan zal. zo de Heere wil en wij leven, plaatsvinden op I woensdag 7 september 1994 om 13.00 uur in het gemeentehuis van I Zevenhuizen. I In het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente, Kerkstraat 8a te IMoerkapelle willen wij, samen met u. Gods zegen vragen over ons huwelijk. De kerkdienst begint om 14.00 uur en wordt geleid door de [weleerwaarde heer ds. J.B. Zippro. lUbent van harte welkom op onze receptie van 20.00 uur tot 22.00 uur Iin het Vogelpark Avifauna, Hoorn 65. Alphen aan de Rijn. [Augustus 1994 De Beuk 4 I2761 TX Zevenhuizen Papaverlaan 29 2751 CC Moerkapelle 'Toekomstig adres: De Grutto 28 2751 CC Moerkapelle telefoon 01793-3105. voor 2 kinderen 3 j. -1 j. AH inl. 01727-12725 Ivomlen 3-7-94 een sporttasje met opdruk - mapje met sleutels 01802-1712 |Hiep Hiep Hoera Jaron is 31 augustus jarig gefeliciteerd Oma Opa Anneke en Fred [Hiep Hiep Hoera. Lennart is 6 jaar! hartelijk gefeliciteerd, pappa mamma Arno aera. Dennis vd Voort is jarig op 6 september gefeliciteerd Oma vd Voort |nvriendje Patrick Clazing wordt 5 september 3 jaar! h.g. van Stefan 4sept, is onze schone zusje Elly jarig! h.g. van de Moerkapellenaars [limera en Hoera voor Milou en ook kusje voor binkie van opa been en omalou >pa en oma Metselaar bedankt voor de fijne (antie in Ermelo Wim Tosca Pascal Danny verloren zilveren armbandje met bedeltje (kameel) 01793-2485 reisje 2 km leuke blonde chauffeur van tijssen ontmoet me woensda. 8 uur gemenew. Rd. ie heeft mijn gouden armbandje gevonden? loren Boskoop Oost op 23-8 01727-17210 ntegr. helmen nw. vanaf 35,- inruil mogelijk gr. v. Bloistr. 13 Benthuizen na 18 uur wie wil met mij Aladdin plaatjes ruilen 01728-7595 Het was leuk, ik stond in de krant! Johan Hans en Matthijs bedankt! ie wil 1x p. 14 dgn. op onze kind. passen (8, 5 en V) dinsdag hele dag bij ons thuis 01828-19071 jongeman 35 jaar zoekt werk in tuinbouw heeft 6,5 jr. ervaring 01720-30600 [Isbeth ....30 jaar! gefeliciteerd! van Peter, Ida Gemma Remco Nienke Dirk is 40 jaar en nog geen grijze haar. van harte Andre Willy Ilse en Jaco Hoi Fred sterkte met je voet groetjes Ron Petra Youri en Kayleigh t.k. Puch Maxi gerevisserd paars met veel chroom veel nw. 950,- 01802-2376 Gevr. voetbalschoenen mt. 409, 4142 en 43 bijbeh. voetb. kleding na 12 uur: 01802-3783 t.k. blank eiken salontafel massief 01802-1148 t.k. fietszitje voor, campingbedje, maxi cosi zonder draagbeugel 01802-2934 Gevraagd 2 pers. slaapbankje af te halen restanten breiwol 01727-17678 t.k. ijzeren voorzet openhaard incl. mantel voor rookkanaal 01793-2735 t.k. tandem i.g.st. 50,-: lastdrager v. Fiat Uno 25,-; wipstoeltje blw. 40,- 01727-17804 t.k. kleuren tv 150,-01828-19546 Wil de heer die op 20 aug. op rommelm.Z/huizen mil. medailles gekocht heeft bellen: 01843-2406 gevonden: rood katertje ong. 5 mnd. De Fazant 11 Zvh 01802-2794 t.k. glazen vitrinekast h120 br. 80 d. 40 195,- 01728-9828 gevr. handz. art. voor rommelmarkt concordia boskoop 01727-13594 t.k. handscanner AOR 1500 1000 kan geheel compleet in doos 01828-16203 t.k. Nintendo spellen zapper joysticks 350,-079-411729 t.k. 4 pits gasstel 15,- tel va dond. avond 01828-31705 t.k. 2 nwe. koplamp-units voor Golf 3 250.- 01828-14309 IVer^a,h.ankeliik informatieblad. I S"tln Waddinxveen, Boskoop, Ker«, ffazerswoude-Dorp. Zevenhir iït'i'k' koudekerk a/d Rijn. en Xr Moerkapelle, Oud-Verlaat Kruisweg, eenmaal per week Ift 0 een oplage van 250 exemplaren. Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a '">1 AG Zevenhuizen Postbus 85 1 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 R, Advertenties aaymonde de Vries, Mario Mezas Redaktie Algemeen Uien den Hollander &ern?</« advertenties: Knn,agT,dda« 16 00 "ar. Ons aar materiaal lotd n Wreserveerd) ^"'Vrér "f^'Mag '3.00 uur. Z! Z'ch N,ET rerantwoor- t'elef°nisrh °e Onjuistheden in Pgege ven advertenties!! F'aansnratpi-br' Van H°Uand stelt zich p-rtentfec pn V00r de inhoud van de F deze krant p lnHe*Z(/nden mededelingen F'recht vuir ?Ve2 behoudt zij zich Potenties Jondef opgave van reden, li Holla °a Pobükatie in Hart van I rrarkiachiiJ ,e we'geren. I Harr ran Hon °\fr de bezorging van II donderdlo k uUslui>end bellen, I V,aerk n^ o nd ,ot '1.00 uur I^^MHaag VSP 070 - 3350133 Gepubliceerde foto's in het Ifartvan Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Zevenhuizen, afgehaald worden a 5,-. De vakantie is afgelopen, dus op deze pagina voortaan geen vakan tieboek meer. In plaats daarvan wordt gestart met de rubriek 'In een hoekje met een boekje', waarin le zen en boeken, bibliotheken en boe kenkasten centraal zullen staan. Zo zullen er regelmatig interviews ge houden worden met boekengek- ken, er zullen boeken besproken wor den en er wordt ruimte gemaakt voor reacties van lezers van het Hart van Holland. Alles wat te maken heeft met het boekenvak zal aan de orde ko men. Regelmatig zal bovendien een bibliotheek in het verspreidingsge bied van het Hart van Holland be zocht worden. Een mooi boek gelezen de afgelopen tijd? Of al jaren een favoriet boek? Een mooie bibliotheek bezocht tij dens de vakantie? Of misschien wilt u iets anders kwijt over lezen en boe ken? Schrijf het aart het Hart van Holland, t.a.v. Ellen den Hollander, Postbus 85, 2780 AB Zevenhuizen. Waddinxveen - Vanaf 29 augustus tot en met 16 september zal de politie in actie komen in het kader van 'Wij gaan weer naar school'. De politie IJssel en Gouwe zal verschillende maatregelen nemen om de actie inhoud te geven in samen werking met gemeente, scholen en Vei lig Verkeer Nederland. Zo zal er aan dacht besteed worden aan snelheids controles, controle van gedragsregels scholieren, preventieve controle op bromfietsen en veilige fietsroutes. Eén van de onderdelen van de actie is de controle van de snelheid. In de ge meenten Nieuwerkerk, Zevenhuizen- Moerkapelle, Waddinxveen, Moord recht en Boskoop zullen zowel preven tieve als repressieve controles plaats vinden. Aan de preventieve controles zal ook schooljeugd uit groep acht van de basisschool en medewerkers van het promotieteam van Veilig Verkeer Nederland deelnemen. Snelheidsover treders bij de preventieve controle zul len tevens door schooljeugd worden toegesproken. Ook het gedrag van scholieren zal wor den gecontroleerd. Met name het nege ren van rood licht is een veel voorko mende overtreding. Deze overtredin gen zullen beboet worden. In samen werking met de gemeente heeft de poli tie een folder samengesteld voor de leerlingen van de brugklas. In deze fol der worden veilige en onveilige routes aangegeven voor de leerlingen uit Wad dinxveen en omgeving die met de fiets naar school gaan. Op een aantal middelbare scholen zul len preventieve bromfietscontroles plaatsvinden. Het accent zal hierbij lig gen op voorlichting en informatie over verkeerstechnische eisen voor brom- en snorfietsen. De controles worden gehouden onder schooltijd. De politie zal geen gegevens noteren van voertui gen of de berijders. Kortende dagen en een lagere zonnes tand geven aan, dat de nazomer is inge zet. Het uitzonderlijke natte en koude voorjaar, gevolgd door even uizonder- lijke warme en droge zomermaanden hebben sommige bomen en heesters problemen gegeven. Zo hebben bij voorbeeld platanen - normaal gespro ken sterke stadsbomen - in het gehele land een bijzonder slechte bladstand. Ook in tuinen kan een enkele soort er slecht aan toe zijn: vervangen is de beste oplossing. Vanaf oktober kunnen zowel wintergroene als bladverliezen de heesters en bomen worden geplant. Voor kleur in de nazomer-tuin kunnen tal van vaste planten en heesters zor gen. Eén van de mooiste bloemenhees- ters is vlinderstruik, Buddleja. De geu rende bloemen vinden niet alleen af trek bij vlinders, maar ook bij hommels en wilde bijen. Ze vinden er voedsel in de vorm van nectar en stuifmeel. Het sortiment Buddleja is groot en er zijn prachtige bloemkleuren in te vinden. Vlinderstruik groeit overal. Op een zonnige plek is de bloei rijk en langdu rig- Er is veel keus in bloemkleuren. Een van de toppers is Buddleja davidii 'Pink Delight', met grote roze bloempluimen. Ze worden wel 40 cm. lang, als de struik in maart-april diep wordt ingesnoeid. Past vanwege de bloemkleur en de be scheiden hoogte (2,00-2,50 m.) goed in of naast een border met vaste planten. Eveneens grootbloemig is 'White Pro fusion', zuiver wit. Purperrood is 'Royal Red', mat wat kleinere bloemtrossen. Om een indruk te krijgen van de ver schillende bloemkleuren is het nu de beste tijd om eens bij een tuincentrum te gaan kijken. In pot (container) ge kweekte Bubbleja's kunnen bloeiend en wel worden geplant. Voor kleine tuinen en potten zijn 'Nan- ho Blue' en 'Nanho Purple' geschikt, die niet hoger worden dan een meter. Ze worden vrij breed en hebben een na tuurlijke groeiwijze. Tot de meest aantrekkelijke kleine heesters die in de tweede helft van de zomer bloeien behoort ganzerik of Po tentilla fruticosa. Er zijn ook vaste plan ten die Potentilla heten, maar die bloeien middenzomer. De hoogte van de heester-Potentilla's varieert van laag (30 cm.) tot hoog (1,30 m.) en er is dan ook voor verschillende gebruiks- doelen een geschikte cultivar te vin den. Kleurige hagen kunnen bijvoor beeld met 'Maanelys' worden gemaakt. Maar ook voor bodembedekking zijn er goede cultivars zoals de lage 'Eliza beth'. De grote, helder gele bloemen combineren goed met het blauwgrijze blad. Eén van de beste gele is 'Goldfinger', een gezonde groeier met grote bloe men. Een mini struikje is 'Golden Dwarf. Hoewel de meeste Potentilla's geel bloeien, zijn er ook witte, roze of oranjerode. Van de wit bloeiende zijn de hoge 'Abbotswood' en 'Snowflake' aan te bevelen. Roze en vrij hoog is Princess', oranjerood bloeit 'Red Ace' (laag en breed). Een vrij recente aan winst is 'Annette', lichtoranje bloeiend. Met z'n stevige groei, aantrekkelijke hoogte (60 cm.) en lange bloeitijd (tot in oktober) is 'Annette' op vele manie ren te gebruiken: voor een lage haag, in een vak of als groep, zelfs in een vaste plantenborder of als kleuraccent in een pot. Alle Potentilla's groeien gemakkelijk, als ze maar voldoende zon krijgen en in niet te natte grond staan. Op 3 september op de braderie en ver der de hele maand september vraagt Wereldwinkel Zevenhuizen/Moerka pelle de steun van zoveel mogelijk con sumenten voor de oproep 'Europa open voor eerlijke koffie', een pakket van voorstellen van de Wereldwinkels in Europa aan het Europees parlement. De Wereldwinkeliers vragen hun klan ten een oproep te ondertekenen om maatregelen te nemen voor rechtvaar dige koffieprijzen ten gunste van koffie boeren in ontwikkelingslanden. Door het plaatsen van een handtekening in een zogeheten 'Bonenboek' kan iedere consument de actie ondersteunen. Tij dens een actiedag half oktober in Brus sel zullen de Europese Wereldwinkels alle bonenboeken van ruim 3.000 We reldwinkels in vijftien Europese landen aanbieden aan het Europarlement. De Wereldwinkels zullen daarbij pleiten voor het afschaffen van de invoertarie ven voor koffie op de Europese markt en het invoeren van minimumprijzen voor het dagelijkse 'bakkie troost'. Wereldwinkel Zevenhuizen/Moerka pelle zal haar oproep voor rechtvaardi ge koffiehandel specifiek richten op een Europarlementariër, de heer Peter Pex, die de Nederlandse christen-de mocraten vertegenwoordigt in Brussel. Hij is door de Wereldwinkel voor deze actie als het ware 'geadopteerd', getui ge ook de affiches met zijn portret in de Wereldwinkel. De Wereldwinkeliers willen de heer Pex begin oktober via een persoonlijke brief vragen hun ap pèl voor eerlijke koffiehandel te onder steunen. De brief zal verzegeld gaan van een koffiebus met koffiebonen, één namens iedere consument die de op roep 'Europa open voor eerlijke koffie' heeft ondertekend. Ofschoon de koffieprijzen in de laatste twee maanden fors gestegen zijn, is het positieve effect daarvan voor de koffie- plukkers en seizoenarbeiders zeer be perkt. De lage koffieprijzen op de we reldmarkt in de voorbije jaren hebben daarentegen grote invloed gehad op het leven van vele koffieboeren. Hun inkomen is fors gedaald. Koffieplanta ges zijn verwaarloosd en er is sprake van ondervoeding en schrijnende ar moede. De koffieboeren die leveren via de voorwaarden van het Max Havelaar- keurmerk zijn weliswaar beter af, maar de Wereldwinkels zijn van mening dat alle koffieplukkers, dagloners en sei zoenarbeiders recht hebben op een menswaardig bestaan en een redelijk inkomen. Daarom stellen de Wereld winkels in hun oproep 'Europa open voor eerlijke koffie' de volgende maat regelen voor: minimumprijzen voor import van koffie op de Europese markt. afschaffing van de importtarieven op koffie minimumlonen voor dagloners en koffieplukkers op de plantages Tijdens een debat met kandidaat-Euro- parlementariers op 20 mei in Hilversum hebben verschillende politici al hun instemming betuigd met deze voorstel len. Het Europarlement besliste eind vorig jaar reeds over maatregelen ter ondersteuning van de eerlijke handel op Europees niveau. Eerlijke verhan delde keurmerkkoffie (in ons land met het Max Havelaar keurmerk) is inmid dels ook in België, Duitsland en Zwitser land te koop. Oostenrijk en Frankrijk volgen binnen enige tijd. De Europese Wereldwinkelactie 'Europa open voor eerlijke koffie' beoogt ook voor de kof fieboeren, die nu nog niet van de eerlij ke handel profiteren, redelijke prijzen en goede arbeidsomstandigheden te realiseren.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 3