venhuizen-Moerkapelle Be Zeven Muzen biedt cursussen voor een redelijke prijs" Feestelijke opening Bac - vier zaken onder één dak Snoei de groei Gewaagde stellingen over het Nederlands Kerkdiensten Werken in het Koornmolengat met Natuur- en Vogelwacht Bijbelcursus Gereformeerde kerk Activiteiten Agenda Collecte voor Programma vrouwen- om bij te blijven... Hart van Holland/31 augustus 1994 pagina 5 Vier zaken onder één dak Festiviteiten Minder tuinafval kan ook... Zondag 4 september Medische weekenddienst Sa agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen - Creatieve en culturele activiteiten organiseren vooreen redelijke prijs. Dat is het streven van de Zeven Muzen vit Zevenhuizen. "Eigenlijk is er voor iedereen wel een leuke airsus of activiteit bij,aldus Wim Kuyvenhoven, die sinds enkeléjaren de publiciteit voor de stichting regelt. "Wij hebben kortlopende en langlopende cursussen, die gegeven worden door „(kwalificeerde docenten. Verder worden er regelmatig concer ten oehouden in de Vrijzinnig Hervormde Kerk en er wordt drie ol uier keer per jaar een toneelvoorstelling voor kinderen geor- aniseerd. In mei was er bovendien een hobbyshow, waar 'euenhuizenaren lieten zien waarmee zij in hun vrije tijd bezig zijn". DeZeven Muzen bestaan in januari 1995 al twintig jaar. "Ons aanbod is in al die jaren enorm gegroeid", vertelt Wim Kuyvenhoven. "Momenteel zijn er driehonderd cursisten uit Zevenhuizen en Moerkapelle, die langlopende of korte cursussen volgen. Bij de langlopende horen onder ande re muziek zoals viool, gitaar, piano en dwarsfluit, maar ook algemene muzikale vorming en zang. De korte cursussen zijn vooral creatieve. Het gaat daarbij om tekenen en schilderen, bloemschikken, kalligrafie, pottenbakken en knip- en naailes sen". Het aantal cursussen wordt steeds groter. "Wij staan ook open voor suggesties," vertelt de heer Kuyvenhoven. "Als er bijvoorbeeld voldoende belangstelling is voor een cursus koken of poppen maken, wordt zo'n cursus gestart. Zulke voorstellen zijn bij ons dan ook altijd welkom. Zo zijn wij momenteel bezig met het opstarten van keyboardlessen". De kosten van de cursussen blijven tot het minimum beperkt, om zoveel mogelijk mensen in staat te stellen deel te nemen. "Een groot deel van onze kosten worden gedekt door de cursusgel den," aldus de heer Kuyvenhoven. "Maar zonder de subsidie van de ge meente en de giften van de 'vrienden van de Zeven Muzen' zouden wij het niet redden". Tijdens de hobbyshow lieten cursisten van de Zeven Muzen en andere Zevenhuizenaren hun kunstwerken zien. Voor de komende tijd staan er weer allerlei activiteiten op het program ma. "Deze maand starten onze cursus sen weer," vertelt Wim Kuyvenhoven. "En 24 september is er een orgelcon cert in de Gereformeerde kerk, op 2 november is er weer kindertheater 'Trompet voor olifant' en 5 november treedt Operette Havenstad op in de Gereformeerde kerk. In samenwerking met de bibliotheek wordt op 15 novem ber een lezing gehouden door de futu roloog Chris van der Heyden en 19 no vember is de amateur-muziekavond. Dat is echt klassieke muziek op niveau," legt de heer Kuyvenhoven uit. "Niet alleen door cursisten, maar ook door andere enthousiaste muzikanten, want iedereen mag eraan meedoen. Sommige van onze cursisten bereiken trouwens ook een hoog niveau. Laatst hoorde ik van een meisje dat bij de Zeven Muzen vioolles heeft en in win kelcentrum de Oosterhof speelde. Zo zorgde zij voor een aardig zakcentje!" Inlichtingen over de activiteiten van de Zeven Muzen: Marjan Pacuk-Sij- brandij, 01802-3702. Tvenhuizen - Vrijdag 2 september om "3 uur gaan de deuren open van het olledig vernieuwde en uitgebreide Bac-winkelkwartier. Vrijdagmiddag om 15.00 uurwordt de openingsceremonie verricht door mevrouw Bac senior, die aan de wieg stond van de textielzaak, waar het allemaal mee begon. Vanaf vrijdag avond tot zaterdag 10 septem ber kan het winkelend publiek van Ze venhuizen en wijde omgeving aan tal van feestelijke activiteiten deelnemen. Onder het motto: vier zaken onder één dak heeft Zevenhuizen er een compleet winkelkwartier bij. Bac-PassePartout biedt mode voor het hele gezin (dames, heren, kinder, baby), lingerie, founda tion, nachtkleding en bad- en keuken- textiel. Een nationaal concept met een grote keuze aan wereldmerken en alle maal sympatiek geprijsd. Bac-Tiptoo biedt een keur aan kwaliteitsschoenen, trendy schoenen, comfortschoenen en fleurige kinderschoenen. Bekende vak mensen met verstand van schoenmode helpen bij het uitzoeken. Bij Bac-Top- dream staan de slaapspecialisten klaar. Zij kunnen als geen ander helder adviseren over slaapsysfemen. Er is een breed arsortiment in matrassen, bodems, ledikanten, waterbedden, kussens, dekbedden en accessoires. Bij Bac-Milo Figuro, het reeds bestaan de concept, zijn artikelen voor de in richting van de woning te vinden. Ta pijt, gordijnen, vitrages, raamdecora- ties en overige accessoires maken van elke woning een waar woonpaleis. Vanaf de opening op vrijdag tot aan zaterdag 10 september zijn er talloze feestelijkheden. Natuurlijk vrolijke bal lonen voor de kinderen. Wie in de feest- week meer besteedt dan fl. 50,- ont vangt een waardebon voor een ijsje of koffie met gebak, te besteden bij Petit Restaurant Double Dee. Er is een grote veteractie, waarbij met een simpel stukje veter, bevestigd op de openings folder, grote prijzen te winnen zijn. Op de braderie zal eveneens een actie gehouden worden, waarbij kanskaar- ten worden uitgedeeld. De landelijke organisatie voor tuinie ren (AWN) heeft een gratis brochure uitgebracht over het verminderen van tuinafval zoals groen (GFT en snoei- uout), bouw-en sloopafval (puin, glas) un klein chemisch afval (verf en bestrij dingsmiddelen). De brochure maakt e' uit van de actie 'Op grond van morgen en geeft aan hoe voorkomen wn worden dat te veel afval ontstaat, unemische bestrijdingsmiddelen zijn Dijvoorbeeld onnodig omdat er ook Biologische alternatieven zijn. En veel outsoorten hoeven niet geverfd te orden, maar kunnen meteen gebruikt worden. Door bewuster om te gaan met deze gegevens kan de hoeveelheid tuin afval worden gereduceerd. De gratis brochure, die mede tot stand is gekomen dankzij een bijdrage van de provincies Noord- en Zuid-Holland en met medewerking van Stichting Natuur en Milieu, is aan te vragen bij de AWN via 036-5318536. 3 september Unicef op de braderie: kaarten - puzzels - grabbelton - 2e hands boeken Lieve Sylvester, een heel fijne verjaardag je familie in Zevenhuizen Zevenhuizen-Moerkapelle - Op 27 au gustus werd de negende wedstrijd van de zomercompetitie van hengelsport vereniging Zevenhuizen-Moerkapelle gehouden in de Noord Aa in Zoeter- meer. Er deden elf deelnemers mee. De totaal vangst was 31.150 gram en werd om schreven als 'redelijk'. J. Wiersma verraste iedereen door 6.060 gram te vangen. J. Kok ving 5.540 gram en werd tweede, de derde plaats was voor R. Huisman met 4.750 gram. Tussenstand zomercompetitie na ne gen wedstrijden: 1. A. van Erk, 2. R. Huisman, 3. A. Stubbe, 4. C. van Pelt en 5. C. Klomp yenhuizen-Haalt het Nederlands de traafk?.e ,eeuw? D'e vraag staat cen- hihn ?u exP°sitie in de openbare «kek van Zevenhuizen. Het Ge- het' k aP, ®nze Taal, dat al jarenlang fW van ^et Nederlands bevor- ppn t 'n ^a'van de bibliotheek een tentoonstelling ingericht met affi- lino<.„en texsten met prikkelende stel- Npj i ov,er de toekomst, zoals 'Het doript !r'iVan een 'evende naar een bnpL-o aa' een vergeeld en door D;kenwormen aangetast boek. -••"uiiucu aangc BiJ de tentoonstelli iing zijn ook oude en nieuwe nummers van Onze Taal te zien, het tijdschrift van het genoot schap Onze Taal. Het genootschap or ganiseert congressen en andere activi teiten die met taal te maken hebben. Hiermee wordt een verantwoord ge bruik van het Nederlands gestimuleerd en begrip en kennis overgebracht. Bij de balie zijn proefnummers van het tijdschrift verkrijgbaar De tentoonstel ling is te zien tot eind september tijdens de openingstijden van de bibliotheek (maandag 13.30-16.30 uur en 19.00- 20.30 uur, dinsdag 9.30-11.30 uur. woensdag 13.00-16.30 uur, donderdag 19.00-21.00 uur, vrijdag gesloten, zater dag 9.30-11.30 uur). Zevenhuizen Herv. kerk Oud Verlaat Geref. kerk 9.30 uur drs.F.P. Treep, B leiswijk; 18.30 uur ds. J.C.W. van t Hoff, Boskoop. Ver. vrijz. herv. 19.00 uur in dorps huis Swanla: Prof. Dr. E.H. Cossee. Moerkapelle Herv. Gem. 11.00 uur drs. J.W. van Estrik; 19.00 uur kand. J. Kooy, Ba- rendrecht. Geref. Gem. 9.00 en 16.30 uur ds. W. Visscher. Zaterdag 3 september: dokter R.P. Renssen, Cederhof 3, Bleiswijk, tel. 01892-14085. Zondag 4 september: dokter C.W. Onderwater, Dorpsstraat 196, Zeven huizen, tel. 01802-1204. Zevenhuizen - Op zaterdag 3 septem ber begint Natuur- en Vogelwacht Rotta weer met onderhoudswerkzaamheden in het Koornmolengat, een natuurre- servaatje van ongeveer 4,5 hectare groot, uniek in deze omgeving. De vere niging begint om 9.00 uur, er wordt verzameld bij het eerste hek vanaf het informatiebord bij de Hennipsloot aan de weg tussen Zevenhuizen en restau rant "De Roerdomp". Einde ca. 17.00 uur. Het onderhoudswerk wordt gedaan om dit kleine natuurreservaat zo goed mo gelijk in z'n huidige vorm te laten voort bestaan of nog liever zo goed mogelijk te doen terugkeren naar een wat min der voedselrijke vorm waardoor vroe ger wel voorkomende planten mis schien willen terugkeren. Daartoe wor den braamstruiken en opschot van jon ge boomplanten verwijderd en langs de dijk worden bomen geknot. Alles wat loskomt door trekken, maaien of kap pen wordt afgevoerd om voedselverrij- king van de bodem te voorkomen. ledereen die enkele uren of een dagdeel c.q. een hele dag wil meewerken is van harte welkom. Rotta verzoekt zelf voor laarzen, warme kleding, en lunch te zorgen. Er zal wel koffie/thee, werk handschoenen en gereedschap be schikbaar zijn. Inlichtingen: Klaas van der Kolk telefoonnummer: 01793-1826. Zevenhuizen - Op de volgende data kan bij basisschool de Eendragt oud papier worden gebracht: in 1994: op 1 september, op 6 oktober en op 1 december en in 1995: op 9 maart, op 11 mei en op 13 juni. I LUlltlll Zevenhuizen - Het Koningin Wilhelmi- nafonds is nog op zoek naar collectan ten voor de buitenwijken in Swanla. De collecte wordt gehouden van 12 tot en met 17 september. Opgeven kan via 01802-2117 of 01802- 2127 bij voorkeur voor 3 september. Het Protestants Interkerkelijk Thuis front organiseert van 5 tot en met 10 september de landelijke collecte van de Gezamenlijke Thuisfronten, voor heen PIT-collecte genoemd. De op brengst van deze inzameling is bedoeld voor de steun, zorg en opvang via de onafhankelijke Geestelijke Verzorging in de krijgsmacht, de militaire tehuizen (onder andere in Zagreb), de vormings centra en voor de bekostiging van di verse thuisfrontactiviteiten. Geld ge ven kan aan de collectant of via giro 7211 van de Gezamenlijke Thuisfron ten. In een uitzending van SOCUTERA om zondag 4 september om 18.45 uur wordt dieper ingegaan op de noodzaak van steun voor de Nederlandse militai ren, in het bijzonder voor de blauwhel men. Zevenhuizen - Op donderdag 1 sep tember staat de oud-papier container weer bij de school "de Eendracht" op de Burgemeester Boerstraat. Oud pa pier kan ingeleverd worden tussen 8.00 en 18.00 uur. De data voor het komende jaar: donderdag 6 oktober, donderdag 1 december, donderdag 9 maart, donderdag 11 mei en donder dag 13 juni. oud Verlaat - Begin september start de Hervormde Vrouwenvereniging De Schakel in Oud Verlaat met het nieuwe seizoen. De bijeenkomsten worden gehouden in de Vierkap en beginnen om 20.00 uur. De volgende activiteiten worden dit jaar georganiseerd: dinsdag 6 septem ber spelletjesavond, dinsdag 13 sep tember fietsochtend, dinsdag 27 sep tember lezing over oud Gouda, dinsdag 18 oktober handwerkavond, dinsdag 8 november lezing over bijen, dinsdag 29 november pakjes maken, dinsdag 20 december Kerstviering, dinsdag 17 ja nuari lezing over poppen, dinsdag 7 februari jaarvergadering en bestuurs verkiezing, dinsdag 28 februari lezing door de heer J.A. van Galen uit Schie dam, vrijdag 3 maart wereldgebeds dag, dinsdag 21 maart lezing over bo- tontkalking bij vrouwen, dinsdag 11 april Paasviering, dinsdag 2 mei slot- avond en dinsdag 16 mei dagje uit. Oud Verlaat - De chr. basisschool de Nessevliet houdt de eerstvolgende oud-papieractie op vrijdag 2 en zater dag 3 september. De container staat zoals gewoonlijk bij de Vierkap. Er kan papier gebracht worden op vrijdag van 12.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. De data voor de maandelijkse acties luiden als volgt: 14 en 15 oktober, 11 en 12 november, 9 en 100 december, 13 en 14 januari, 10 en 11 februari, 10 en 11 maart, 7 en 8 april, 12 en 13mei,9en lOjunien 14en 15juli. De organisatie verzoekt het papier zo ver mogelijk achterin de container te sta pelen. Bovendien mag het papier als de container vol is, niet buiten worden neergezet. Zevenhuizen - Op zondagavond 4 sep tember is er weer een jeugddienst in de Hervormde kerk van Zevenhuizen. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint, luidt: "Meelopen of navolgen?" De voorganger is Ds. van de Spoel uit Loen aan de Vecht. De muzikale mede werking wordt verleend door Boaz uit Zwijndrecht. Zevenhuizen - De Stichting Evangeli sche Bijbelschool in Doorn geeft meer dan dertig jaar in Nederland Bijbel- school-cursussen. De cursus wordt ge geven op twee avonden of op één zater dag per maand van september tot mei. De totale cursusduur is vier jaar en de school is bedoeld voor mensen die meer van de bijbel willen weten en meer toegerust willen worden in hun geloof. Bovendien kan de kennis ge bruikt worden voor werk in de kerk of gemeente. Naast de studie van de bij bel nemen ook onderwerpen als gezinsle ven, gemeenteleven, evangelisatie en pastoraat een belangrijke plaats in. Voor het volgen van de cursus is geen vooropleiding vereist. Hoewel thuis- studie wenselijk is, is de cursus goed te combineren met een baan of andere werkzaamheden. Vanaf 7 september wordt de cursus van de stichting ook gegeven in Zevenhuizen in de kerkzaal van de Gereformeerde kerk in de Dorpsstraat. Er is elke eerste en derde woensdag van de maand een cursus avond die begint om 19.30 uur. Informa tie: mw. H. van Egmond (01727-17971) of Evangelische Toerustingsschool (03430-15096). Zevenhuizen: Donderdag 1 september: Oud papieraktie De Eendragt 8.00-18.00 uur. Zaterdag 29 oktober: 20.00 uur dorpshuis Swanla: Anders-dan-anders-avond V.O.O. Zaterdag 19 november: 20.00 uur Geref. kerk Zeven Muzen muziekavond Zaterdag 19 november: Intocht Sint Nicolaas. ANBO: Spelmiddag: iedere maandag 14.00 uur Zevenster. Soosmiddagen: 2e woensdag Hervormd Centrum; 4e woensdag Zevenster; aanvang 14.00 uur; Zwemmen vanaf 25 augustus; Fietsen: lx per 2 weken 13.30 uur, Dorpshuis "Swanla": 2 en 16 september. Oud Verlaat "De Vierkap": 6 en 27september: 20.00 uur de Schakel; 9 en 23 september: 20.00 uur kaarten; 13 en 27 september: 14.30 uur Soos. 17 september: Loop van Oud Verlaat. 4 oktober: Donateursavond Sticht. Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. Moerkapelle Iedere laatste donderdag van de maand: 10.00-14.30 uur Wereldwinkel Vjtaadhuisplein.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 5