Ran van den Berg naar WK waterpolo te Rome Clubkampioenschappen tennis gestart I Controle voor langebaanzwemmers BROUWER DE KONING Veilig lopen bij AV'47 Badmintonvereniging Zevenhuizen heeft ruimte voor nieuwe leden TOOS-gym voor de allerkleinsten Waddinxveense Flyers maakt zich op voor boeiende competitie Klaverjassen in de Boog UITVAARTVERZORGING Al Waddinxveen opening Hart van Holland/31 augustus 1994 pagina 9 Grote kollektie Kamerplanten 3 GROTE BEGONIA'S 12,50 \o Wil// ORGF Kleutergymnastiek Jazzdans Jazztiek Ouder- en peutergym Boskoop - In de voorbereiding op de komende wereldkampioenschappen dameswaterpolo werden diverse toer nooien gehouden. In het Griekse Athe ne vond het laatste (zes-landen) toer nooi plaats. Dit toernooi, waarnaast Griekenland de sterke teams van Au stralië, Canada, Hongarije en Italië deel namen, werd door het Nederlandse team gewonnen. Afgelopen maandag reisde het nationa le dameswaterpoloteam af naar Rome, alwaar de wereldtitelstrijd wordt ge houdenvan 1 tot en met 11 september. Zoals bekend zitten in het team ook enkele streekgenoten, te weten: Ellen Bast van GZC en Gillian van den Berg van de Gouwe. In de voorronde is Nederland, dat de wereldtitel verdedigt, ingedeeld in groep A samen met Brazilië, Canada, Frankrijk, Hongarije en Rusland. In groep B spelen Australië, Duitsland, Ita lië, Kazakstan, Nieuw-Zeeland en de Verenigde Staten. De uitslagen, stan den en verslagen van de wedstrijden zullen op de sportpagina's (onder blz. 600) van Teletekst worden vermeld. De dames worden maandag 12 september rond 12.30 uur weer (en hopelijk weder om als wereldkampioen) op Schiphol terugverwacht. Het programma luidt als volgt: 1 sep tember: 12.45 uur Rusland - Nederland; 2 september 11.30 uur Nederland - Frankrijk; 3 september 09.00 uur Brazi lië - Nederland; 5 september 09.00 uur Canada-Nederland; 6 september 14.15 uur Hongarije - Nederland; 8 september Kruisingswedstrijden; 9 september Medailleronde Zevenhuizen - Deze week zijn de jaar lijks te houden clubkampioenschap pen op de Tennisvereniging Zevenhui zen begonnen. Ditmaal worden de wed strijden gedurende twee achtereenvol gende weken gehouden in plaats van tijdens twee weken verspreid over het seizoen. Dit jaar is er voor gekozen om de sterkste heren van de vereniging niet aan het kampioenschap te laten meedoen. Om het publiek toch te kun nen laten genieten van een partij op dit hoge niveau zijn de vier topspelers ge vraagd om een aparte demostratiepar- tij te geven. Deze wedstrijd wordt zondag 4 septem ber om 15.00 uur gespeeld. De wed strijd zal gaan tussen: Leon van Leeu wen (BI) en Bert Gaarkeuken (B2) te gen Marc van Leeuwen (B2) en Munco Tideman (B2). Uiteraard zullen de vier heren niet zomaar op de baan staan, maar zullen zij er alles aarrdoen om van hun tegenstanders te winnen. Aansluitend zal er om half vijf een hap py hour zijn. Alle drankjes zijn dan 50 cent goedkoper. Gedurende de hele dag zal één van de leden (Mare Haywood) een stand bemannen met de nieuwste rackets en tennis-accesoires van het merk OTT. Tevens zal hij gedu rende het hele weekend lootjes verko pen, waarmee allerlei prijzen te winnen zullen zijn. Trekking van de loterij is volgend weekend. Iedereen is zondag middag welkom op de Tennisvereni ging Zevenhuizen aan de Knibbelweg 18 om mee te genieten van een mooie tenniswedstrijd en een lekker drankje. Waddinxveen - De prijzen bij de Wad- dinxveense Sjoelers zijn gegaan naar: Klasse A: Jan Kersbergen, Dick Dros, Wim Slingerland,Teuni van Leeuwen. Klasse B: Vera van Beek, Kees Kuypers, Gerard Vos, Adri Faas. Klasse C: Guus van Renesse, Cor van Gils, Wim Slinger land sr., Asha den Drijver. Klasse D: Erwin Pleus, Jan Olie, Cerom van Beek, Jeanette Kersbergen. Klasse E: Ronald Meyer, Jaap van Beek, Tamara Olie, Yvonne Kersbergen. Tweede ronde: Wim Valenkamp, Coby van Eek, Dirk Jan van Drunen, Bas Brouwer, Andre van Gemeren, Mien van Renesse, Cees van Wijk en Sjaan Faai. Waddinxveen - Op vrijdag 2 september start buurtcentrum de Boog het nieuwe seizoen met klaverjassen aan de C. Huy- genslaan in Waddinxveen. Het klaver jassen begint om 20.00 uur. Entree 3,- Zevenhuizen - Na de zomerstop begint op 3 september het naturistisch zwem men in zwembad de Koornmolen in Zevenhuizen. Ook voor degenen die in de afgelopen zomermaanden kennisge maakt hebben met het naturistisch zwemmen en zonnen aan één van de Nederlandse stranden. Bij de Zeven- huizense Plas en bij de Noord-Aa in Zoetermeer was deze zomer veel be langstelling voor het ongekleed recreë ren. Bij de Naturistische zwemvereni ging "Puur Natuur" kan het gehele gezin elke zaterdag naturistisch zwemmen van 16.30 uur tot 18.00 uur. Informatie: 01828-16712. Marjo heb je de lijsten al uitgezocht? Wij werken ons te pletter! groetjes Ingrid Joke gevonden: roze/wit gestreepte rugtas inhoud: beker bakje af te halen Rozenstraat 65 Zvh Waddinxveen - Bij de langebaanwed- s1 'jden op zaterdag 20 augustus in het peldoornse Bussloo werden aan de nemers van de wedstrijd formulie- ren uitgereikt. Deze formulieren wer- n verstrekt door het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid en Milieuhy giëne met het verzoek deze gedurende v, n6 we,^en na de zwemwedstrijd in te u len Het instituut kan hiermee na gaan of eventuele oor- of darmklachten or het zwemwater zijn veroorzaakt, zwemwater in Bussloo had overi genswei het predikaat 'goed' gekregen. d? eer,c'ere afgelastingen in Eersel en j wijk is nu ook voor komende zater- nagde langebaan van Vianen afgevoerd pr |®ens verdacht zwemwater. Wel zijn r algelopen weekeinde langebaan- jV"rijden gezwommen in de Zeeuw- naai raa£,man en 'n het Wilhelminaka- hpt ui'" osferh°ut. Bij de heren voor kpr h as;se.rnent om de Zwemkroniekbe- snm Almar van der Meer uit Hiiver- W„io vorm benadrukt door, na Jan Gn„,m van ^er Hoek van zwemclub de verrt™ Van eerste plaats te hebben wphJ "§en' c'eze 'n de laatste drie dpn u'1. steeds achter zich gehou- et wordt nu moeilijk voor Jan Willem om in de resterende drie wed strijden alsnog eerste in het klasse ment te worden. Bij het schoolslagklassement voor de heren deed de Gouwezwemmer Mar- tijn van den Maagdenberg voor het eerst dit seizoen weer mee. In Ooster hout werd hij derde. Een hoge klasse ring kan hij nu niet meer halen, maar bij goed presteren in de laatste wedstrij den kan hij wel voldoende punten halen voor deelname aan de nationale kam pioenschappen vijf kilometer schools lag van volgend jaar. Bij de masters van de Gouwe zijn de kaarten voor de Speedobeker voor 50- plussers geschud. Judith van Berkel en Nic Geers zwemmen zich op hun kilo meter vrijeslag steeds vaster op de eer ste plaats. Volgend jaar kan het echter voor Nic spannend worden. Han Roos, die vijftien jaar geleden naar Nieuw Zeeland vertrok en nu is terug gekeerd, komt dan bij de 50-plussers en in de afgelopen wedstrijden zag Nic deze tel kens iets korter na hem aantikken. In de laatste wedstrijd bedroeg het verschil over 1.000 meter slechts 0,4 seconde. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht •Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen - Dankzij een klinkende overwinning op Ammerstol A! heeft het Al-juniorenteam van v.v. Waddinxveen de volgende bekerronde bereikt. Zo'n geslaagde opening van het nieuwe voetbalseizoen was niet weggelegd voor BI- en Cl-elftallen van de bewo ners van sportcomplex de Sniep. BI verloor thuis met 2-7 van WDS uit Drie- bruggen en Cl moest uit met een 3-2 nederlaag genoegen nemen. De Wad- dinxveense pupillen waren in de ver schillende oefenwedstrijden goed op dreef. Alle teams konden met een over winning op zak naar huis. Hazers woude-Dorp - Op zaterdag 3 sep tember wordt de nieuwe voetbalcom petitie feestelijk geopend met een thuiswedstrijd van het eerste elftal te gen Sleutels 1. Enkele enthousiaste boys-supporters hebben ervoor ge zorgd dat voor en na de wedstrijd een orkest voor muziek zal zorgen, leder een is van harte welkom om het nieuwe seizoen 94/95 op deze bijzondere wijze mee te vieren. Grote potchrysanten en cyclamen Aardbeiplanten N.A.K. gekeurd in soorten. En alles voor de groentetuin, o.a.: Kool, prei, 4 soorten sla, andijvie, ook voor glascultuur enz. Winterharde violen, Erica winterbloei MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde: 4 zakken voor 10,- Bloembollen - droog haardhout KWEKERIJ Siffi geen koopavond VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 01802-2430 Het eerste elftal van voetbalvereniging Koudekerk speelt zaterdag 3 septem ber om 14.30 uur tegen G.W.S. 1. de eerste competitiewedstrijd. De wed strijd wordt gespeeld op het terrein van G.W.S. in Sassenheim. Zevenhuizen - De Klaverjasvereniging Hotel Vos begint op donderdag 8 sep tember met het nieuwe Klaverjassei- zoen, dat loopt van september tot en met april. Men kan drie keer negen we ken competitie spelen. Er is ook klaver jassen met St. Nicolaas, Kerstmis en Pasen. Iedereen is welkom. Wekelijks iedere donderdagavond in Hotel Vos. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 8 sep tember wordt begonnen met de leden vergadering, die begint om 19.45 uur. Boskoop - KJV Habo uit Boskoop orga niseert op zaterdag 17 september een koppel-klaverjas-toernooi. In gebouw de Stek aan de Puttelaan wordt vanaf 10.00 uur gestreden om een wisselbo kaal. Er wordt gespeeld volgens het N.K.U.-spelreglement. Aanmelden kan in koppels maar ook individueel. Deel namekost fl. 10,-. Inlichtingen: L. Hoger- brugge 01828-17878, M. Eegdeman 01727-13033 en C. Vonk 01824-1709. Boskoop - Gedurende de herfstmaan den is het, zeker als de dagen korter worden, moeilijk om 'avonds op een veilige en verantwoorde manier op de weg te trainen. Regen, wind, slechte en onverlichte wegen maken het lopen tot een gevaarlijke bezigheid. Vooral voor vrouwen is deze periode extra lastig om allen op de weg te trainen. De loop groeptrainers van de loopgroep van AV'47 hebben dit onderkend en naar een oplossing gezocht. Zij hebben di verse mogelijkheden geschapen om op een veilige en verantwoorde wijze ge durende de herfst en winter te kunnen trainen. Op maandag trainen lopers met erva ring op de weg. Er wordt verzameld bij de kantine vav AV'47, waarna men geza- melijk de weg op gaat. Het looppro gramma is individueel maar wel zoda nig dat na elk onderdeel iedereen weer bij elkaar komt. Na het trainen keert men gezamelijk terug naar de kantine. Op woensdag wordt er getraind op de baan van AV'47. Deze avond is bijzon der geschikt voor beginnende en erva ren lopers. Door middel van niveau groepen kan iedereen op zijn eigen ni veau werken aan zijn of haar conditie. Op zaterdagmiddag worden de duurlo- pen afgewerkt. Gezamelijk wordt er ge start bij de kantine van AV'47. Onder begleiding van een fietser wordt er een duurloop gelopen van één tot twee uur. Tijdens de duurloop kan er drinken worden meegenomen zodat ook dat onderdeel kan worden getraind. Met al deze mogelijkheden kunnen de trainers van de loopgroep aan elke lo per en loopster een alternatief bieden om gedurende de herfst op een veilige en verantwoorde manier te lopen en te werken aan de conditie. Zij nodigen bij deze loopster en lopers uit om een keer ter kennismaking mee te komen trai nen. Met name loopsters zijn van harte welkom. De eerste vier weken kost het meetrainen niets. De kantine van AV'47 bevindt zich bij de sportvelden in Bos koop bij busmaatschappij Westneder land. Aanvang van de trainingen op maandag-en woensdagavond om 19.30 uur. Op zaterdag is de aanvang om 15.00 uur. Inlichtingen: trainer J.H. v/d Meij, 01828-16204. Zevenhuizen - De badmintonvereniging van Zevenhuizen heeft vooral een re creatief karakter. Er wordt dus geen topsport bedreven maar de leden kun nen zich sportief wel lekker uitleven, zo laat de vereniging weten. Op maandag ochtend en woensdagavond spelen de seniorenleden en op zaterdagochtend is de jeugd actief. De vereniging heeft weer ruimte voor nieuwe leden. Alleen inschrijven is goed mogelijk, want er zijn tegenstanders genoeg. Onderling worden er wedstrijden gespeeld en groepsgewijs wordt er getraind. Boven dien worden er onderlinge toernooien georganiseerd en er wordt gespeeld in de competitie van de Nederlandse Bad- mintonbond, district Zuid-Holland. Iedereen is welkom om eens vrijblij vend te komen kijken. Inlichtingen- mevrouw Hiemstra 01802-3360 t.k. mooie witte commode 01802-1631 t.k. disco-verlichting stroboscoop lichtcomp. moonflower house-race 01828-19982 t.k. 2 cd's van Hollandse sterren parade 2 keer gebruikt 35,-01727-14736 t.k. Philps zw draagbare tv 45,- koelkast 75,- kinderledikant 60,- 01793-2157 t.k. 3 in 1 kinderwagen 100,-: babybad 10,-; espresso app. 75,- 01828-11252 VW Golf 3 VR6 tuning 1-94 10.000 km 4 deurs speciaal blauw LM stereo 01828-10571 discotheekverlichting moonflower rookmachine turbobeam looplicht 01828-14494 t.k. terracotta plavuizen 40x40 cm voor kamer - keuken badk. na 18 uur: 01802-3539 t.k. gitaar cursus met cassettes van steef meder 300,-01802-2325 t.k. snes spelletjes turtles 4, super soccer en F-zero 01802-2350 t.k. tourcaravan kip greyline 40 RZ luifel voortent etc. 14.900,-01802-2022 t.k. Olivetti ET personal 56 schrijfmachine 200,- parkietenkooi op stand, 75,- 01802-3478 Citroen BX break 19 TRS stuurbekr. open dak gas m. '88 8450,- 01727-12669 of 15359 t.k. douwe egberts dubbelzetter 2x10 koffiezetterexelent 100,- 01828-14251 met onze bassie zijn we nog niet klaar, want 3 sept. wordt hij pas 50 jaar h.g. boeven Boskoop - Gymnastiekvereniging Bos koop is een actieve vereniging die een bijzondere manier van bewegen aan biedt: totaalbeweging. Jeugdleden oe fenen er algemene vaardigheden zoals gooien, rollen, zwaaien, springen en balanceren. Die basis kan ook gebruikt worden bij andere sporten. Daarnaast wordt er bij de gymnastiekvereniging ook aan callanetics en trimmen op mu ziek gedaan, waarbij alle spieren aan het werk worden gezet. Bovendien wordt aan een goede houding gewerkt en aan de conditie. De vereniging richt zich niet alleen op jongeren maar ieder een tussen 2 en 70 jaar kan in Boskoop terecht. Inlichtingen: 01829-210" Waddinxveen - De Waddinxveense Gymnastiekvereniging TOOS heeft ook voor de allerkleinsten (van 1 tot 6 jaar) een gevarieerd aanbod: jazz, kleuter- gym, jazztiek en ouder- en peutergym. In verschillende zalen, op verschillen de tijden en dagen worden deze lessen gegeven. De kleuterlessen (4-6 jaar) beginnen met tien minuten vrij spelen met klein materiaal, daarna komt de warming up met hoepels, springtouwtjes en derge lijke. Daarna komen de grote toestellen zoals ringen, touwen en klimrekken. De les wordt geëindigd met een spel. Deze kleutergym wordt dagelijks gegeven van 16.00 tot 17.00 uur. Óp maandag wordt de Duikelaar gebruikt en op dins dag en donderdag de J.P.-zaal. De jazzlessen (4-5 jaar) zijn een combi natie van allerlei verschillende soorten dansen. Tijdens deze lessen komen de kinderen in aanraking met dansen en bewegen op muziek. Op maandag wordtvan 16.30tot 17.30 uur gedanst in de Havozaal. Een nieuwe vorm van gymnastiek is jazztiek (3-6 jaar). Deze vorm is een tussenvorm tussen dansen en gymnas tiek. De lessen hebben thema's zoals klein-groot, snel-langzaam, spannen- ontspannen en samenwerking. Jazztiek wordt gegeven op woensdagmiddag van 15.45 tot 16.45 uur en van 16.45 tot 17.45 uur in de Duikelaar. Voor het derde seizoen organiseert TOOS ouder- en peutergym (1-4 jaar). Met ballen, touwen, blokken en andere materialen wordt gespeeld en geoe fend met ouders en peuters. De klein tjes kunnen er al heen als zij kunnen lopen. Deze vorm van gymnastiek wordt op dinsdag morgen gegeven van 9.00 tot 9.45 uur en van 9.45 tot 10 30 uur,. Inlichtingen over de lessen: secreta riaat TOOS 01828-13839. Waddinxveen - Sinds 22 augustus zijn de leden van basketballvereniging "Waddinxveen Flyers" weer volop in training voor de nieuwe competitie 1994/1995. De start van deze competi tie zal bij Flyers niet gauw worden ver geten, want voor het eerst in de ge schiedenis van Flyers speelt er een team op landelijk niveau: meisjes junio ren 1Dit team zal uitkomen in de eredi visie meisjes junioren. De eerste wed strijd kunnen de meisjes alvast wennen aan het reizen, want er staat een uit wedstrijd tegen Groningen op het pro gramma. Voor Heren 1 wordt het ook een span nende start, omdat zij op het laatste moment gepromoveerd zijn naar de tweede klasse Rayon en zullen daar behoorlijk wat tegenstand ondervin den. Onder leiding van de nieuwe trai ner/coach Robert Smits, zal het hope lijk wel lukken. Dames 1 heeft vorige competitie heel goed gepresteerd in de eerste klas Rayon en de verwachting is I dan ook, dat men nu met de top zal meedraaien. Ook van de standaardjeugdteams wordt er dit seizoen het een en ander verwacht. Jongens junioren en kadet- ten spelen in de eerste klas kern, even als meisjes kadetten en passerellen dit betekent, dat deze teams op hoog' ni veau basketballen, zeker omdat in Rayon West, waar kern Den Haag onder valt het niveau van het basketball tot het beste van Nederland moet worden gerekend. Op 24 september zal er in de Duikelaar aandacht worden geschon- C'e s*arJ van de competitie Waddinxveense Flyers wil dit doen sa men met leden en relaties. Op het pro gramma staan dan wedstrijden voor mini's en passerellen om 17.15 uur en de eerste thuiswedstrijd om 19.00 uur van meisjes junioren: de eredivisie wedstrijd Flyers - Jolly Jumpers uit Tubbergen.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 9