[ooïnklijke onderscheiding voor scheidend ambtenaar Open Monumentendag 1994 Verrassing voor wereldreizigers Geen nieuwe bezuinigingen gemeente Boskoop Tuin-informatie bij Groenkoop ^^^inxvecn-TS^KwP Kerkdiensten Tropische dag in de regen voor 1 oktober Zondag 11 september Risico-paragraaf Activiteiten voor 1995 iffNfltii Hart van Holland/7 september 1994 pagina 13 1Waddinxveen - Vorige week kreeg de heer Pellicaan uit handen van bureemeester C.M. van der Linden een eremedaille in de Orde van Oranje-Nassau in goud. Pellicaan was chef van de sectie Voorbereiding en Uivoering van de dienst Openbare Werken en Bedrijven van de gemeen te Waddinxveen. Per 1 september is de heer Pellicaan vervroegd uitgetre den en tijdens de receptie ter gelegen heid van zijn afscheid kreeg hij de versierselen behorend bij de onder scheiding opgespeld. In 1961 trad de heer Pellicaan in dienst bij de gemeente Waddinx veen als technisch ambtenaar eer ste klasse bij de gemeentewerken. Daarvoor was hij tweeënhalf jaar werkzaam geweest bij de gemeente Alblasserdam waar hij opzichter was bij de uitvoering van grond-, riole- rings-en bestratingswerken. Toen de heer Pellicaan vijf jaar in dienst was in Waddinxveen werd hij bevorderd tot technisch hoofdambtenaar en met in gang van 1 januari 1972 werd hieraan toegevoegd: eerste klasse. Op dat moment werd hij eveneens chef van de sectie Voorbereiding en Uitvoe ring. in deze functie gaf hij leiding aan negen mensen. V.l.n.r. mevrouw Pellicaan, de onderscheiden ambtenaar, burgemeester C M. van der Linden en gemeentesecretaris C.A.PM. Loose. Naast zijn werk is de heer Pellicaan actief geweest in diverse maatschap pelijke organisaties. Zo was hij tien jaar lang belast met de ledenadmini stratie van de Immanuelkerkgemeen- te. Voor deze gemeente was hij ook betrokken bij de bouw van de pastorie en de Immanuelkerk zelf. Daarnaast heeft hij veel werk verzet voor het Ne derlands Bijbelgenootschap afdeling Waddinxveen. Verder besteedde de heer Pellicaan in de Vereniging voor voortgezet onderwijs veel tijd aan het concretiseren van de samenwerkings- gedachte in het middelbaar onderwijs. Daarna had hij zitting in de commissie van bestuur van de Samenwerkings school voor HAVO/Atheneum en was lid van de ouderraad en lid van de prognosecommissie. In de periode van 1985 tot 1992 was de Waddinxveense ambtenaar secreta ris in het bestuur van de scouting Klimop. Voor deze groepering heeft hij zich tevens ingezet voor de huis vesting, niet alleen op administratief gebied maar ook met hamer en zaag. Burgemeester Van der Linden dankte de heer Pellicaan dan ook uit naam van de Waddinxveense gemeenschap voor zijn inzet gedurende de afgelo pen jaren. Hij noemde zijn werk vak kundig en degelijk. "De handtekening van Pellicaan op een document stond garant voor voortreffelijk werk," zo omschreef de burgemeester het werk van de scheidend ambtenaar. ■Waddinxveen - Zaterdag 10 september Iwordt in heel nederland de Open Monu- Imentendag georganiseerd. Op deze ■dag zijn veel monumenten, zoals ker- Iken, molens en kastelen, vrij toeganke lijk. Ook Waddinxveen besteedt op 10 [september aandacht aan de Open Mo- [numentendag. Naast de Hervormde IBrugkerk en de Remonstrantse kerk, is [ookdeSt.Victorkerkvan lO.OOtot 16.00 I uur voor publiek toegankelijk. [Eén van de thema's van de landelijke [Open Monumentendag is "Monument in de steigers". Aan dit thema zal ook in [Waddinxveen aandacht worden be- steed door middel van foto-exposities in de drie kerken en een video-presen- tatie in de Victorkerk. De gehele dag [door zijn in de kerken orgelbespelingen I gepland. In verband met het feit dat in I mei van dit jaar de restauratie van het [orgel in de Brugkerk gereed is geko- Imen, zal hieraan in deze kerk extra I aandacht worden besteed. Onder an- [dere door een doorlopende presenta tie met een lezing over beroemde histo rische orgels in Nederland. Deze pre sentatie vindt plaats in het Anker, het gebouw naast de Brugkerk. In de Brug kerk is het Historische Genootschap Waddinxveen aanwezig om geïnteres seerden over activiteiten en doelstel lingen van deze vereniging te vertellen. In de kerken is de "Open Monumenten krant" beschikbaar, met daarin naast achtergrond over deze dag per ge meente, ook een overzicht van de open gestelde monumenten. Tevens is het boekje "Speuren naar sporen van oud- Waddinxveen' verkrijgbaar, een fiets tocht van 15 kilometer langs de histori sche en karakteristieke plekjes van Waddinxveen en het boekje "(beelden de) kunst", met daarin de voorwerpen van beeldende kunst in Waddinxveen. Ook bestaat de mogelijkheid om lid te worden van de onlangs opgerichte Ver eniging Open Monumenten, een lande lijke vereniging die zich sterk maakt voor het cultureel erfgoed in ons land. [Waddinxveen - Nancy Vogelaar (24) en Eddy Blaazer (28) uit Waddinxveen I hadden wel wat enthousiaste familiele- I den verwacht op Schiphol afgelopen I zaterdag. "Maar er waren wel vijftig I mensen met spandoeken. En er werden gedichtjes opgedragen". Nancy is er [nog van onder de indruk. Na de aan- komst op Schiphol vertrok de hele stoet richting Waddinxveen, waar de I gehele familie samenkwam, 's Middags I werd het gezelschap verrast door een har met maiorettes. "In een brief |had Eddy wel eens gezegd dat hij toch I ?mftens formula's verwachtte als hij thuis kwam, dus dat heb ik toen voor I hem geregeld," licht de zuster van Eddy I Joe. Ik heb tenslotte maar één broer". I s Avonds organiseerde de familie ook I nog een groot feest. Nancy en Eddy kwamen dit weekend erugvan een lange reis. Op 17 septem- Ier verbokken zij voor zes weken Thai- m maanden Maleisië, twee I aanden Indonesië en drie maanden leuw Zeeland. Nancy had haar kamer Pgezegd, Eddy had zijn auto verkocht I n met hun spaargeld en een goede m'Sf 'rokken zij erop uit. Zij zijn rondgetrokken met een rugzak en heb- kpt „e' bezienswaardigheden be- Je kunt het zo gek niet verzin- n wij hebben het gezien," vertelt Nancy. "Vulkanen, bergen, gletsjers, dolfijnen, walvissen, pinguïns, echt van alles". De avontuurlijke Waddinx- veners hebben dus heel wat meege maakt onderweg. "Het spannendste was misschien wel ons verblijf op een gletsjer," vertelt Eddy. "Wij werden daar heen gebracht met een helikopter en zouden één nacht blijven in een blokhut. Maar de volgende dag kwam de helikopter niet vanwege het slechte weer en de dag daarna ook niet. Uitein delijk hebben wij er drie dagen gezeten. Op rantsoen, want wij hadden niet veel voedsel bij ons. 's Morgens aten wij een lepel jam en 's avonds probeerden wij soep te maken". Hoewel zowel Nancy als Eddy zaterdag bijna omvielen van de slaap (zij hadden een etmaal lang niet geslapen), waren zijn over alle festiviteiten heel enthou siast. "Als je ziet wat onze familie en mijn vrienden allemaal hebben georga niseerd, dan is het toch wel weer heel fijn om terug te zijn," aldus Eddy. Nadat hij bekomen is van de reis, wil hij weer aan het werk bij een boomkwekerij in Boskoop. En Nancy, die voor de reis werkzaam was in een laboratorium, wil ook haar oude beroep weer oppakken. "En wij hopen dat wij snel een huis aangeboden krijgen, want wij willen graag samenwonen," besluit Nancy. Waddinxveen - Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan houdt hoveniersbe drijf G.J. Wijsman op zaterdag 10 sep tember een open dag. Tussen 13.30 en 16.00 uur zijn alle belangstellenden van harte welkom om een kijkje te nemen bij het bedrijf. Er wordt informatie ge geven over het aanleggen van tuinen, de bezoekers kunnen de sfeertuin, de verschillende tuinaccessoires, het op slagterrein en de bestratingsmateria len bekijken. G.J. Wijsman is gevestigd aan de Tweede Bloksweg 42a. Boskoop - Op zaterdag 10 september wordt in peuterspeelzaal 't Trommel aartje aan de A.P. van Neslaan een kinderkleding- en speelgoedbeurs ge organiseerd. Kinderkleding, speelgoed en babyartikelen kunnen nog ingele verd worden. De opbrengst zal worden besteed aan nieuw spelmateriaal op de speelzalen. Alle artikelen die na de beurs over zijn, worden geschonken aan een goed doel. Het speelgoed gaat naar het Leger des Heils (St. Nicolaas- actie voor weeshuizen) en de kleding naar Stichting hulp Roemenië. Inlever- adres voor kleding: Saskia v.d. Wijde- veen. Voorkade 53, Boskoop. Gratis af te halen: hamsters 7 weken oud 01828- 31704 na 18 uur t.k. mooie zwarte Puch maxi voor de DHZ Tomos 2 Puch Maxi frame 01727-16569 Boskoop - Het ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, heeft de inlevertermijn van huursubsidieaanvragen voor het subsidiejaar 1994/1995 verkort. Dat houdt in dat aanvragen om huursubsi die uiterlijk op 30 september bij de plaatselij ke woningbouwverenigingen of de gemeente Boskoop moeten zijn ingediend. Aanvragen na deze datum ingeleverd, worden niet meer in behan deling genomen. Info: 01727-19557. 'en4>gekeerde wereldreizigers waren enthousiast over het feestelijke onthaal. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 en 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Herv. Immanuël kerkgem. 9.30 en 17.00 uur ds. A.A. van Houwelingen. Boskoop V.P.G.: geen dienst. Herv. gem. 9.30 uur ds. R. de Reuver; 18.30 uur ds. C. Cluistra, Rotterdam. De Stek 9.30 uur ds. K J. Jansen. Chr.Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. M.J. Oosting. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Herman Boon. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- laar; 17.00 uur mw. drs. W.A.M. Kel der, Zwammerdam. Burgemeester en wethouders van Bos koop hebben de gemeenteraad de be groting voor 1995 aangeboden. Bij de voorbereiding van de begroting leek het erop dat Boskoop aan een nieuwe bezuinigingsronde niet ontkwam. Bij het nader verfijnen van de jaarschijf 1995 en de meerjarenbegroting bleek dat de financiële situatie weliswaar niet florissant is, maar dat met de beschik king over een bedrag uit de algemene reserve en een klein tekort in de laatste schijf van de meerjarenbegroting een nieuwe takendiscussie niet nodig is. Er is op dit moment nog zorg genoeg om de laatste twee bezuinigingsrondes zonder weglek af te ronden. Dat het als nog tot een nieuwe bezuiniging zal moe ten komen na de derde dinsdag in sep tember, wordt echter niet uitgesloten. De concept-begroting 1995, die in juli in de commissie financiën is besproken, kende een nadelig saldo van f 177.000,- Om de begroting voor 1995 sluitend te maken stellen burgemeester en wet houders de raad voor om hiervoor een bedrag van f 177.000,- uit de algemene reserve van de gemeente te gebruiken. Gelet op de uitkomsten van de meerja renbegroting heeft dit de voorkeur bo ven nieuwe bezuinigingen of een extra verhoging van inkomsten. Daarnaast wordt voorgesteld de onroerend-zaak belasting niet meer dan trendmatig (2%) te laten stijgen. De krap sluitende begroting betekent niet dat er voor Boskoop geen wolken aan de financiële hemel zijn of komen. De risico-paragraaf in de begroting spreekt wat dat betreft voor zichzelf. Zo zijn de gevolgen van het nieuwe regeerakkoord van de regering Kok voor het Gemeentefonds nog niet be kend. Mocht dit tot een bezuiniging in 1995 leiden dan zal het college op basis van concrete gegevens met voorstellen komen om deze vermindering van in komsten op te vangen. Verder moet rekening worden gehouden met uit voering van de bodemsanering van de voormalige gasfabriek aan de Zuidka de. Ter dekking van de gemeentelijke kosten zijn geen fondsen aanwezig. Voor wat betreft de uitvoering van plannen blijkt er nog veel mogelijk. Zo zal volgend jaar de derde fase wegre- constructie Reijerskoop, de ontwikke ling van de Galerijkavel, uitvoering van het rioleringsplan en het opknappen van sociaal-culturel centrum Het Para dijsje worden gerealiseerd. Boskoop zal zich in 1995 aansluiten bij het Halt bureau en Bureau Slachtofferhulp en het bestemmingsplan Dorpskern aan pakken. Ook op het programma staat het starten van bedrijfsinterne milieu zorg binnen de gemeentelijke diensten. De begrotingsbehandeling vindt plaats op 27 oktober in de raadszaal. Waddinxveen - Ondanks het regenach tige weer was het tropisch warm in de Passage in Waddinx veen afgelopen zaterdag. Op die dag organiseerde reisbu reau Van Gmkel in samenwerking met de winkeliersvereniging een Caribische dag, waar vrolijk geklede dames ballonnen uitdeelden aan de kinderen en waar een muziekband voor bijpassende Caribische muziek zorgde. Bovendien werden er demonstraties gegeven van Zuidamerikaanse dansen en er was gratis ijs. Boskoop - Het Boskoopse hoveniersbe drijf Groenkoop organiseert sinds en kele jaren informatie-bijeenkomsten voor tuinliefhebbers. Tijdens deze bij eenkomsten wordt informatie gegeven over tuinaanleg en onderhoud. Gezien het grote succes heeft Groenkoop be sloten ook in het najaar een aantal in formatie-ochtenden op zaterdag te or ganiseren. Op 24 september houdt Jan Moerbeek een lezing over snoeien, op 1 oktober komt Wim Oudshoorn vertel len over het aanleggen van tuinen. Er zal gelegenheid zijn voor het stellen van vragen. inlichtingen: 01727-16732. gez. actievelingen waterscouting klimop W'veen roeien zeilen info: ron 01828-11387 Gezocht opslagplaats voor zeilboot 3 x8 m. nov. tot mei omgeving Zevenhuizerplas 01803-20341 keukengeiser junker schoongemaakt en nagezien 95,- 01820-82393 t.k. witte Volvo 340 4 deurs 1985 4000,- 01714-12719 t.k. beige vitrage en d. bruine overgordijnen kamerhoog 50,- per gordijn 01803-20966 TR Yamaha* Chopper XV 535 1986 zeer mooi 01793-2976 t.k. grijs gemoffelde 10-laden archiefkast pap. form. AO hxbxd 97x109x72 01828-14250 t.k. Sony videocamera 2 jr. oud type: video 8 handycam 1100.-01828-15526 Boskoop - Tijdens de laatste expositie van Boskoop Creatief in de openbare bibliotheek, konden de bezoekers een keuze maken uit de verschillende deel nemers. Het werk van vijf deelnemers werd door het publiek geselecteerd en van deze deelnemers zijn momenteel stuk ken te bezichtigen. Het gaat om werk van Bert Houtman, Ineke Verheul, Jan Spek, Ria Bouman en C. Bosman. In de tentoonstelling is zowel keramiek, beeldhouwwerk, aquarellen, penteke ningen en olieverf te zien. De publieks- keuze zal tot eind september in de bibli otheektijdens de openingsuren ten toongesteld zijn. Vorige week genoten veel jongeren weer van de attracties op de kermis van Boskoop Deze werd van woensdag tot en met zaterdag gehouden op het Raadhuisplein Er waren ondermeer botsauto's, snoepkramen, een draaimolen en een 'spin'

Hart van Holland | 1994 | | pagina 13