Meer dan dertigduizend bezoekers op oogstfeest Acceptabele lokatie voor azc gevonden Het Hart van Holland niet ontvangen? Bel: 070-3350133 Gelukkig alleen een buil m et Hart van Holland: iedere week in 30.250 brievenbussen! Open dag Jawi Ooievaarstocht Tourclub Zevenhuizen '80 Actie De Kleine Trompetter Najaarsrit Gouwerijders mT'8 aan de BredeweSin Moer" "avid Copperfield Mj RTW-radio er'i Elger A makelaardij o.g. 17e jaargang nummer 579 7 september 1994 -2289 - Alphen aan den Rijn - Op 11 septem ber van 10.00 tot 17.00 uur houdt sport- en recreatiecentrum Jawi open dag. Er kan kennis gemaakt worden met onder andere badmin ton, squash, tafeltennis, ricochet, aerobics, fitness, zonnebanken, alp- haraassage en vibrosaun. Daarnaast zijn er Hanjung saunacabines met infraroodwerking en Slender You- banken. Jawi is gevestigd aan de A. Einsteinweg 1 in Alphen aan den Rijn. Inlichtingen: 01720-92962. Zevenhuizen - Op zaterdag 10 sep tember organiseert Tourclub Zeven huizen '80 weer een fietstocht met uitgepijlde routes. Er wordt gereden over de afstanden 40, 75 en 100 kilo meter. Het vertrek voor deze tochten is res pectievelijk van 9.00 tot 13.00 uur, van 9.00 tot 12.00 uur en van 9.00 tot 12.00 uur. Er wordt gestart bij café de Roerdomp aan de Tweemanspolder 12 in Zevenhuizen. Zevenhuizen - De Kleine Trompetter start de laatste actie voor de inwo ners van Zevenhuizen. Volgende week klinkt ook weer muziek als De Kleine Trompetter marcherend col lecteert voor de nieuwe uniformen. Na het succes van 'The night of the proms'. waar de Kleine Trompetter was te bewonderen, zonder uniform, zullen de leden nog een keer probe ren geld voor nieuwe uniformen bij een te krijgen. Het is de bedoeling dat de muzikan ten in maart 1995 tijdens het winter- concert in nieuwe uniformen ver schijnen. Ook op bankrekeningnum mer 37.50.67.000 kan geld gestort worden. jjaddinxveen Autoclub de Gouwe Riders organiseert op 23 september de traditionele najaarsrit. Na de rit 2« tekst en uitleg gegeven worden ["er wat er wel en niet goed ging. "schrijven kan bij partycentrum jk start is tussen 19.30 en 20.30 uur. 0 niet-ieden zijn van harte wel kom. «•(linxveen - David Copperfield, "'gelopen weekend optrad in dor^^rf' Zi'n maSische show, is strib 'l "radio in Waddinxveen ge- mor een interview (als enige field6"mroep) De 35-jarige Copper- da f geinterviewd door Colin- dion°rdeS' presentatrice van het ra- dit in'^'mma tlet Middelpunt' en tater i' rV'6W wordt uitgezonden op en u 10 septe«ber tussen 13.00 de kat |UUr'is teontvangen via °P hM 87.9 MHz en via de op FM 105.8 MHz. Zevenhuizen - Het regende regel matig afgelopen zaterdag. Maar dat mocht de pret niet drukken tijdens het oogstfeest en de braderie van Zevenhuizen: circa 35.000 mensen trok het jaarlijkse evenement. Het was dan ook zeker een be zoek waard: op vrijdagavond werd gestart met het concert 'the Night of the proms'. Dit werd uitgevoerd door het harmonie-or kest de Kleine Trompetter uit Zeven huizen, het gemengd koor Krea Musi- ca uit Waddinxveen en de band Run for Cover met zangeres Anita Suda- no. Het dorpsplein was ingericht met een uitgebreide licht- en muziekin stallatie en was in het begin van de avond volgelopen met belangstellen den. Dit alles zorgde voor een pretti ge sfeer, wat vooral tot uitdrukking kwam tijdens 'Fever' van Davenport en 'Land of hope and glory'. Alle deel nemende muzikanten, zangers en zangeressen kunnen dan ook terug zien op een prachtig concert. Het werd door hen ook gezien als een goede promotie voor het maken van muziek. De zaterdag stond in het teken van de landbouwer uit vroeger tijden. De lustrumtentoonstelling van oude tractoren en machines van mede-or ganisator Fred Visser trok veel be zoekers en dat gold ook voor de trek- ker-trek-tractoren. Op het Catge- splein werd enkele malen een de monstratie dorsen gegeven. Aan de ene kant van het dorp waren de trac toren te zien en aan de andere kant bij de smederij van Bram Heij waren ook tractoren te zien maar dan op een schaal van 1:10. Vanaf twee uur werd het steeds drukker. Veel mensen maakten van de gelegenheid gebruik om de N derlands Hervormde kerk en de Vrijzinnig Hervormde kerk te bekijken. De rommelmarkten op de kerkpleinen trokken ook dit jaar veel bezoekers. Groot was ook de belang stelling voor de motorfietsen en au to's van verzamelaar Willem Boode. Motorfietsen van veertig en vijftig jaar oud, die allemaal nog reden. Verder waren er stands van allerlei verenigingen, modeshows en live muziek. En 's morgens werd het dorp 'opgeschrikt' door landlopers van de jubilerende zeilvereniging Piet Hein die de omgeving onveilig maakten. Hiermee werd het oogst feest bestempeld als een succes door de organisatie. Die is overigens al weer druk doende met de plannen voor volgend jaar, waarbij het thema waarschijnlijk nader uitgewerkt zal worden. Waddinxveen - Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (V.W.S.) en de ge meente Waddinxveen hebben een lokatie gevonden voor het asielzoekerscentrum die door het ministerie bruikbaar wordt geacht en door de gemeente acceptabel. Naar deze lokatie werd gezocht naar aanleiding van de gesprekken tussen het ministerie en de gefneente over de tijdelijke vestiging van een centrum voor circa 600 asielzoekers in Waddinxveen. Dit centrum zou gebouwd moeten worden langs de Zuidelijke Rondweg, tussen de Beyerincklaan en de spoorlijn tussen Alphen aan den Rijn en Gouda. Het asielzoekerscentrum zal bedoeld zijn voor mensen die na een eerste verhoor van het ministerie van Jus titie beschouwd worden als 'kans rijk'. Dit betekent dat zij een redelijke kans maken om een definitieve vluch telingenstatus te krijgen. Na het ver blijf in het asielzoekerscentrum (azc), in principe voor een periode van een half jaar, moeten de bewo ners doorstromen naar zogenaamde ROA-woningen verspreid over het hele land. Het asielzoekerscentrum in Waddinxveen zal in eerste instan tie gevestigd worden voor een perio de van drie jaar. Deze duur kan uiter lijk verlengd worden met twee jaar. Over de vestiging van een azc in Wad dinxveen wordt momenteel nog overleg gevoerd door het ministerie en de gemeente. Vooral zaken als politieversterking en onderwijsvoor zieningen spelen in deze gesprekken een belangrijke rol. De resultaten van het overleg worden vastgelegd in een bestuursovereenkomst. Daarin wor den de voorwaarden opgenomen waaronder de gemeente bereid is tot de vestiging van het centrum. Hier voor moet bovendien een procedure worden gevolgd in het kader van de 'Wet op de ruimtelijke ordening' met een tijdelijke vrijstelling van het be stemmingsplan. Uiteindelijk bepaalt de Waddinx- veense gemeenteraad of er op het grondgebied van de gemeente een azc komt. Voordat de raad hierover een beslissing neemt (naar verwach ting 23 november 1994), zullen de plannen op een informatie-avond aan de inwoners van Waddinxveen wor den gepresenteerd. UITVAARTVERZORGING H.E. VAN DER HAMMEN Ais het om vertrouwen en eerbied gaai, TEL. 01892-17133/17193 Zevenhuizen - Vrijdagochtend raakte een 20-jarige inwoon ster van Zevenhuizen gewond toen zij iets uit het dashboardkastje wilde pakken terwijl zij met haar auto op de Noordelijke Dwarsweg reed. Zij raakte daarbij in de berm en verloor de macht over het stuur. De auto sloeg over de kop en kwam tegen een boom tot stilstand. Met een flinke buil op haar hoofd werd zij overge bracht naar het Bleulandziekenhuis. h ovens Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 Ook 's avonds bereikbaar 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 01802-2001 NVM [makelaar

Hart van Holland | 1994 | | pagina 1