"Alleen de succesverhalen worden doorverteld" Open repetitieavond Meeting Kennis van het lichaam Historisch Genootschap Waddinxveen presenteert 'Zuid-Hollandse boerderijen' Fietsen met woord en daad Activiteiten Boskoopse bieb Gouden CD voor Martin Mans Rode Kruis op braderie Winter-kinderkledingbeurs Heren vocalisten gezocht Eremedaille in goud ^fXdtÏÏnxveen-Boskoop \X/ONE h |eurohome| Kerkdiensten Zalencentrum Hart van Holland/14 september 1994 pagina 13 Boskoopse magnetiseur nu full time actief in Boskoop Zijde 36 01727-14550 Zondag 18 september Literaire avond Boskoop - Nee, erin geloven is volgens Harry Smit niet eens nodig "Ik genees ook baby's en kleine kinderen en die weten nog van niets,aldus de Boskoopse magnetiseur, die sinds tien jaar een praktijk aan huis heeft. "In de loop der jaren heb ik van honderden mensen de pijn kunnen verlichten en hun van hun kwalen kunnen afhelpen. Het is door mond-tot-mond-reclame steeds drukker gewordenDat is de reden dat hij sinds 1 september zijn baan heeftopgezegd, om zich full time te richten op het genezen van mensen. UHet is echt niet eng, hoor," stelt Harry Smit de verslaggever gerust als hij de behandelkamer laat zien. "Er bestaan zoveel vooroordelen over alternatieve geneeswijzen. Patiën ten hoeven zich niet uit te kleden of op een bank te liggen. Ik oebruik alleen maar een krukje". Hij laat zien hoe de behande ling in zijn werk gaat. Met zijn handen pakt hij de schouders van zijn echtgenote vast en daarna legt hij zijn handen op haar hoofd, ik weet vantevoren niet waar mijn handen heengaan," legt hij uit. "Het gaat vanzelf, intuïtief. Ik maak gebruik van een vast patroon, maar de reacties zijn niet te voorspellen." Een magnetiseur maakt gebruik van de energiecentra in het lichaam. "Die centra worden ook wel chakra's genoemd," legt Harry Smit uit. "Doordat de energiebanen met elkaar in onba lans zijn, ontstaan klachten en door weer evenwicht te bren gen, kunnen deze weer verdwijnen". Met zijn handen heeft de Boskoper al vele mensen van hun pijn kunnen afhelpen. De klachten die de patiënten hebben, lopen uiteen van gewrichtspijn, hoofdpijn, eczeem en allergieën tot bronchitis en astma. "Er komen hier veel mensen die alles al hebben geprobeerd. Op den duur krijgen zij van de artsen te horen: u moet er maar mee leren leven, want wij kunnen er niets tegen doen. Dan komen zij bij mij met de instelling: baat het niet enzovoort. Zo komen hier mensen diq al jarenlang pijn hebben. Na enkele behandelingen voelen zij zich soms al als Ff P herboren. Er was een keer een vrouw die een leven zonder pijn niet meer voor kon stellen. Nu loopt zij weer fit als een hoentje rond. Ook kan ik vaak voorkomen dat buisjes in de oren ge plaatst moeten worden bij kinderen". Waar Harry Smit zich wel aan ergert, is de New Age-beweging waarin ieder een cursussen gaat volgen en dan denkt ook te kunnen genezen. "Het is alsof je dan met twee pianolessen ach ter de rug het concertpodium opgaat," zegt hij. "Natuurlijk zijn er heel talent volle mensen bij, maar na tien lessen ben je nu eenmaal geen volleerd thera peut. Het duurde bij mij ook jaren voordat ik mijn talent voldoende ont wikkeld had". Naast het magnetiseren, houdt Harry Smit zich ook bezig met de klassieke homeopathie, wat hij als een waarde volle aanvulling ziet op zijn talent om te genezen met zijn handen. Hij stu deert deze geneeswijze sinds drie jaar. "De klassieke homeopathie gaat uit van mensen en symptomen, terwijl de reguliere geneeskunde uitgaat van ziekten. Dat is het grote verschil," ver telt hij. "Bovendien wordt de gehele mens bekeken. De klassieke homeopa thie is ontwikkeld door de Duitse arts Hahnemann rond 1800, die zag dat de gewone behandelmethoden van die tijd weinig uithaalden. Hij had gemerkt dat bepaalde stoffen reacties gaven die le ken op de symptomen van ziekten. Zo geeft kina als je het inneemt (als je gezond bent) klachten die lijken op malaria. Maar als je malaria krijgt, ge neest kina de ziekte. Bij toeval ontdekte hij dat verdunningen van stoffen als kina zorgen voor genezing, als je de verdunning daarbij ook nog schudt. Dit principe wordt nu nog steeds gebruikt in de klassieke homeopathie". Harry Smit loopt al jarenlang tegen vooroordelen aan, net als Hahnemann destijds. "Veel mensen geloven nu een maal meer in de reguliere geneeskunde dan in alternatieve geneeswijzen," zegt hij. "Maar de mensen die bij mij zijn geweest, weten dat ik hen verlichting kan geven. Het werkt nou eenmaal niet zo dat mensen zeggen: Ik ben bij Smit geweest en hij kon mij niet helpen, probeer jij het eens. Nee, alleen suc cesverhalen worden doorverteld en door die vorm van reclame zijn er al heel wat mensen bij mij gekomen. Dat ik mij nu full time bezig houdt met mijn praktijk, zegt genoeg". Toch geeft hij toe niet iedereen te kunnen helpen. "Bij ongeveer twintig procent van de mensen lukt het niet", vertelt hij. "ik weet niet waaraan dat precies ligt, maar met zo'n klein percentage heb ik vrede". Naschrift: Inmiddels heeft Harry Smit het zo druk gekregen, dat een wachtlijst is ontstaan Voor adressen van andere klassieke homeopathen kan men terecht bij de Nederlandse Vereniging van Klassiek Homepathen (NVKH) 01720-88899. Voor informatie over alternatieve geneeswijzen: Vere niging voor Geestelijke en Natuurge neeswijzen 020-6597574. Waddinxveen - Voor het interkerkelijk koor Meeting uit Waddinxveen is het nieuwe zangseizoen alweer gestart. Het 45 leden tellende koor, onder leiding van Ronald de Jong, wordt begeleid door een combo en brengt Nederlands en Engelstalige gospelliederen. Op dit moment wordt er druk gerepeteerd voor het gospelconcert dat op 22 okto ber zal plaatsvinden in de St. Victor- kerk aan de Zuidkade te Waddinxveen. Omdat het koor nog naar nieuwe leden op zoek is, wordt er op donderdag 15 september een 'open repetitieavond' in de Kruiskerk aan de Passage (ingang aan de rechterzijde). De avond begint om 20.00 uur en duurt tot 22.15 uur. ledereen die van zingen houdt, 16 jaar of ouder is, is hartelijk welkom. Wie op deze avond niet in de gelegenheid is om te komen, kan ook op een andere don derdagavond een repetitie bijwonen. Inlichtingen 01828-16331 of 15734. Waddinxveen - In "De Regenboog" wordt een drietal bijeenkomsten over gezondheid gehouden. Op 19 septem ber Kennis van het lichaam", begeleid door een Turkse gezondheidsvoor- lichtsterDeze en de andere ochtenden van 9.15-11.00 uur. Op 24 oktober Onvruchtbaarheid en vrouwenklach- .eveneens onder begeleiding van een Turkse gezondheidsvooriichtster. Op 21 november over "Gezondheids zorg in Nederland". Deze ochtend wordt verzorgd door een Marokkaanse gezondheidsvoorlichtster. Deze voorlichtingsochtenden worden georganiseerd door de 'Samenwerken de Vrouwen Waddinxveen' (voorheen 'Kerngroep minderheden') en begeleid door Maria Teresa Vasquez en Helen Emnes. Inlichtingen: 01828-31932. Waddinxveen - Drive-in disco The Fly ing Dutchman draait op de eerste dis coavond van het nieuwe seizoen de muziek. De disco-avonden zijn op de derde vrijdag van de maand. De avon den beginnen om 19.00 uur en zijn om 21.15 uur afgelopen. De avonden zijn alleen toegankelijk voor de jeugd van 9 t/m 14 jaar. Entreeprijs 1,-. Waddinxveen - Half oktober gaat de kin- derinstuif op woensdagmiddag voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar in buurtcentrum De Boog van start. Drin gend wordt ter assistentie een aantal enthousiaste vrijwilligers gezocht, in principe gaat het om één middag per maand. Info: 01828-19715 of 31932. addinxveen - Het Historisch Genoot- ap Waddinxveen organiseert op insdag 27 september in Hotel Cafe n aj4"ant 'De Unie' aan de Kerkweg ost 226 een lezing met dia's getiteld Hollandse boerderijen, aquarel- nhvai) Verheul Dzn.' De lezing wordt L - ".v-ui ucu. IVC ICZIlfg WUIUl senouden door de heer F.W. van Oost- om, bestuurslid van de Vereniging den-Delfland. Aanvang 20.00 uur. m„R?lle,rdamse architect J. Verheul van in™ 1948) heeft in de periode 1922 tot 1945meerdan300aquarel- b gemaakt van vooral 17e eeuwse (ip^i 'n de w')de omgeving van i aassstad. Eerst legde hij in schets w de hofsteden vast om ze in zijn Wprn ,?r tot fraaie schilderijen uit te hii, nauwkeurigheid, waarmee hr p °a°ra!de architekturale kant van de werl vast'egde, is frappant. Zijn k vormt dan ook een belangrijke kn umentatie van landelijke bouw- st, aangezien de schilder duidelijk w verschillen tussen bedrijfsgebou- van h 3n C'e akkerbouwgebieden en die rij preken waar de melkveehoude- sévf'h „o'drol vervulde, heeft aange- m. Verheul, die ook jarenlang ge- st Itteraadslid van Rotterdam was, e zich ten doel een breed scala van boerderijtypen in geheel Zuid-Holland te vereeuwigen. De heer van Oost- stroom, die een grote kollektie dia's van het werk van Verheul bezit, zal lichtbeelden tonen van boerderijaqua rellen, van de voorbereidende foto s, van (oude) kaarten, van details van de nog bestaande gebouwen, van de inte rieurs en van het bedrijfsgebeuren. Ook zullen de boerderijen van Wad dinxveen en omgeving worden bespro ken. Een bijzondere attractie tijdens deze avond is de verloting van een schilderij voorstellende 'De Nesse anno 1890' van de Waddinxveense kunstschilder Lies van Straalen. Het werk, dat 250,- waard is, maar door hem aan het Ge nootschap is geschonken, was te zien op de tentoonstelling van amateurkun stenaars in het Waddinxveense ge meentehuis. Leden van het Historisch Genootschap kunnen de lezing gratis bijwonen. Het lidmaatschap bedraagt 25,- per jaar; daarvoor ontvangen de leden de kwartaalbladen 'Het Dorp Waddinxveen' en worden er voor hen voordrachtavonden en excursies geor ganiseerd. Men kan zich 27 september aan de zaal 'De Unie' als lid opgeven. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. P.J. de Wit, Gouda; 16.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Herv. Immanuël kerkgem. 9.30 uur ds. A.A. v. Houwelingen; 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers, sow-dienst Ontm. kerk Boskoop V.P.G.: rev. drs. F.H. Sachs. Herv. gem. 9.30 uur ds. K.J. Jansen; 18.30 uur ds. R'. de Reuver. De Stek 9.30 uur ds. J.H. Langelaar. Chr.Geref. kerk 9.30 uur ds. M.J. Oosting; 17.00 uur ds. G. Drayer, Zoe- termeer. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Dick van Steenis. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. v. Hooij- donk; 17.00 uur ds. J.H. Langelaar Boskoop/Waddinxveen - Woord en daad gaat zaterdag 17 september weer fietsen voor de armste kinderen van Ethiopië. Door droogte, misoogsten en de daarop volgende hongersnoden, is de situatie in dit land allerbelabberdst. Er zijn nu duizenden weeskinderen. Woord en daad richt zich op hulp aan deze kinderen door voedselkleding en medicamenten te verstrekken. Omdat er veel geld nodig is, zoeken de deelne mers aan de fietsrit sponsors. Iedereen die wil meefietsen en op die manier geld bijeen krijgen, kan een deelne merskaart afhalen op het adres: Van Mecklenburg-Schwerinlaan 6, Wad dinxveen, 01828-13510. De start is bij de Ger. Gem. kerk in Boskoop en de in schrijving is van half twee tot half drie. Eindpunt: Bethelkerk Waddinxveen. Boskoop - In de bibliotheek in Boskoop bruist het de komende maanden van activiteiten. Zo komen er in het kader van de Braderie diverse leuke aanbie dingen voor nieuwe leden van de bibli otheek. In de Kinderboekenweek zal er een spannende middag worden georga niseerd voor de jeugd. In verband met de herdenking van Mar ket Garden is er een overzicht van boe ken over de Tweede Wereldoorlog in de bibliotheek, zoals bijvoorbeeld de boe ken van Lou de Jong, over Anne Frank en nog vele andere boeken. Op woensdag 23 november zal er door Nelleke Noordervliet een literaire avond worden verzorgd. Deze bekende schrijfster van o.a. Millemorti en In de naam van de Vader komt regelmatig op radio en televisie en heeft een interes sante visie op literatuur in het alge meen en op vrouwenliteratuur in het bijzonder. Deze avond wordt georganiseerd in samenwerking met een Boskoopse en Alphense boekhandel. Waddinxveen - Martin Mans, dirigent van "De Gouwestem" te Waddinxveen, ontvang op 17 september a.s. in de St. Janskerk te Gouda een gouden CD, naar aanleiding van het feit dat er meer dan 25000 CD's van hem zijn verkocht. Het aantal verkochte exemplaren van Mar tins eerste improvisatie CD heeft deze limiet ruimschoots overschreden. De overhandiging van de CD vindt plaats tijdens een gelegenheidsconcert waar hij hoogtepunten van zijn impro visatie CD's ten gehore brengt. Verder wordt op deze avond de spe ciaal voor deze gebeurtenis ontworpen CD gepresenteerd. Deze met goud be drukte CD geeft een overzicht van de muzikale activiteiten van Martin Mans. De CD is deze avond laag geprijsd. De kerkdeuren gaan om 19.15 uur open. Het concert begint om 20.00 uur. Inl. 01718-74649. Rode Kruis-vrijwilligers en vrijwilligers van de Rotary afdeling Boskoop, willen mensen die geen vervoer hebben of slecht ter been zijn, thuis op komen halen en begeleiden tijdens een wande ling op de braderie, die 23 en 24 septem ber in Boskoop gehouden wordt. Voor degenen die zelfstandig naar de brade rie komen: het verzamelpunt is in het Vijfde Wiel: op die dagen de soos van het Rode Kruis. Degenen die thuis afge haald en thuisgebracht willen worden, kunnen bellen naar mevrouw J. Ver meulen, tel. 01727-14057 of mevrouw T. Visser 01829-6292. Naast opvang voor braderiebezoekers, is er ook nog een stand van het Rode Kruis op de braderie. Hier kunnen kaar sen worden gekocht. De opbrengst komt ten goede aan de aanschaf van marifoons voor een nieuw te bouwen Henry Dunantschip. Waddinxveen - Op 19 en 20 september wordt er in Het Zuidhonk aan de Zuid- plaslaan weer een kinderkledingbeurs gehouden. De te verkopen kinderkle ding moet schoon, heel en eigentijds zijn en geschikt voor kinderen met de maten 96 tot en met 176. De verkoop prijzen worden in overleg bepaald. De kleding kan ingeleverd worden op maandag 19 september van 19.00 tot 21.00 uur en op dinsdag 20 september van 9.00 tot 10.30 uur. De verkoop is op dinsdag 20 september van 13.30 tot 16.30 uur. Afrekenen van verkochte kleding en ophalen van niet- verkochte kleding kan op woensdag 21 september van 9.00 tot 10.30 uur. Niet afgehaalde kleding en opbrengsten die niet afgerekend worden, vervallen aan de beurs. Niet-verkochte kleding kan men ter beschikking stellen aan de beurs. De opbrengst van de beurs komt ten goede aan het Foster Parents Plan. Inlichtingen: 01828-13206/10819. Waddinxveen - Vocalisten Ensemble "Servus" is op zoek naar mannen die graag operette zingen. Jong of oud maakt niet uit. als ze maar van het repertoire houden. De repetities zijn op dinsdagavond in Rotterdam-Om moord. Het secretariaat is in Waddinx veen gevestigd. Vocalisten Ensemble "Servus" is een klein operettegezelschap, dat optre dens verzorgt in bejaarden- en verzor gingstehuizen binnen en buiten Rotter dam. Het ensemble bestaat sinds 1991, maar is met ingang van 2 april 1992 een officiële vereniging geworden. Decors en kleding zijn door leden van de vere niging ontworpen en gemaakt. Info: M. Kemner- den Haag, tel.01828- 17058. t.k. Gazelle damesfiets i.z.g.st. 85,- 01828-11277 t.k. Yamaha XT 600 '88 25.000 km i.z.g.st. na 18.00 uur: 01793-2585 t.k. eiken salontafel doorsn. 1 meter 01802-1148 t.k. combi kinderwagen blauw/wit schoon!! bel: 01802-3227 t.k. TV-antenne 25,-; 2 kogelluidspr. boxen 20,-01802-1475 t.k. meisjesfiets 22 inch 100,- 01828-16219 Waddinxveen - Zalencentrum 'Het Nieuwe Trefpunt' in Waddinxveen is verbouwd en heeft een nieuwe eige naar, namelijk de heer J.J. Tissink. Be langstellenden kunnen hier terecht voor vergaderingen en bijeenkomsten, zowel overdag als 's avonds. Er zijn zalen voor 10 tot 350 personen beschik baar. Inlichtingen 01828-12578. Waddinxveen - De heerP. van den Berg, ontving ter gelegenheid van zijn veer tigjarig dienstverband bij de N.K.F. Ka bel BV de ere-medaille in goud verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. De versierselen werden hem door Wad- dinxveens burgemeester C.M. van der Linden, vorige week woensdag uitge reikt. De heer Van den Berg geeft als Material Manager leiding aan een zestal logistieke medewerkers, na vele jaren resp. als kabelmonteur en voorman monteur veelvuldig gedurende een aantal maanden in andere continenten werkzaam te zijn geweest. De langste periode was van 1975 tot 1980:51 maan den in Indonesië. Na 1983 heeft Pieter van den Berg zich in eigen land toege legd op de logistiek ten behoeve van buitenlandse projecten. In het bedrijf is hij een gewaardeerd medewerker en sinds 1992 lid van de Ondernemings raad. Ook in het vakbondswerk is hij actief. Met ingang van 1 oktober maakt de heer Van den Berg gebruik van de gelegenheid vervroegd uit te treden.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 13