tólens in Zevenhuizen in Floodlight n Van de politie Op vleermuis 'jacht' met Rotta Monster skeelertocht de Rottemeren |0p kamp in de herfstvakantie Prijzenfestival bij Bac Afsluiting rijksweg Al2 Drukbezochte receptie directeur Rehobothschool m u f Hart van Holland/14 september 1994 pagina 15 Fotowedstrijd Verwijderen c.q. afvoer van asbest De heer C.L.M. van Noort kwart eeuw in Moerkapelle Meneer, collega Cor en broeder *t Op initiatief van de bewoners/molenaars van de Molenviergang in de Twee manspolder te Zevenhuizen in samenwerking met de Vereniging Molenvrien- den in het Rottemerengebied, is besloten om de vier molens op de avonden van dinsdag 4 oktober tot en met zaterdag 8 oktober in het floodlight te zetten Bij gunstige weersomstandigheden zullen de molens ook een avond in bedrijf gesteld worden. De molenaars en de Vereniging Molenvrienden hebben het ini tiatief genomen de molens te I verlichten om het bijzondere karakter ervan extra onder de aandacht te brengen. Ervaringen elders hebben geleerd dat de verlichte molens veel (hobby) fotografen op de been bren gen. De verlichting wordt deze dagen rond half acht 's avonds ontstoken en zal circa elf uur worden gedoofd. Tevens zal er een fotowedstrijd wor den georganiseerd waarbij mooie prij zen te winnen zijn. De molens van de Tweemanspolder zijn voor velen een bekend en onmis baar element in het landschap langs de Rotte. Om het molencomplex ook voor de toekomst te behouden is voor deze molens een Vriendenstichting opgericht. Door middel van het aan trekken van sponsors worden gelden ingezameld voor bijzondere projecten die het gewone onderhoud te boven gaan. De bewoners/molenaars zijn blij met dit initiatief en willen hun erkente lijkheid mede op deze wijze tot uitdruk king brengen. Vanwege het feit dat de molens permanent bewoond zijn die nen bezoekers er rekening mee te hou den dat bezichtiging van het interieur niet mogelijk is. (Dit allés wordt mede mogelijk gemaakt door Coöperatie Maasmond Westland B.A. te De Lier die dit geheel sponsort). Voorwaarden fotowedstrijd: "Molens in Floodlight" 1. Deelname staat voor iedereen open mits er geen sprake is van beroepsfoto grafie. 2. Er kan in twee categorieën worden meegedaan: -Kleurenfoto's -Zwart/witfoto's 3. Afmeting foto's 13 x 18 cm. 4. Maximaal aantal inzendingen per categorie: drie foto's. 5. De foto's moeten aan de achterzijde worden voorzien van naam en adres. 6. De foto's moeten stevig verpakt worden gezonden aan: Joh. Ottevan- ger, Molenviergang 2, 2761 BK Zeven huizen. 7. Indien men de foto's terug wil gelie ve men een aan zichzelf geadresseer de en voldoende gefrankeerde enve lop bij te voegen. 8. De jury zal bestaan uit een drietal personen waaronder een vakfoto graaf. 9. De inzendingen zullen worden be oordeeld op het thema "Molens in Floodlight". 10. Prijswinnaars ontvangen schrifte lijk bericht. 11. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd 12. Er zullen leuke prijzen beschikbaar worden gesteld. 13. De uiterste inzenddatum is 1 no vember 1994. Waar zit asbest in? Er zijn op dit mo ment nog zo'n drieduizend produkten waar asbest in verwerkt is. De meeste daarvan zijn zachte isolatieplaten, as- bestdoek, asbestkarton en asbest- koord. Deze produkten mogen nu niet meer in de handel worden gebracht. Waar veelal asbest in verwerkt zit zijn asbestcementen wand- en golfplaten, eterniet bloembakken en golfplaten. Wanneer men asbest of asbesthou dend matereriaal wil slopen of afvoe ren is het raadzaam daarover allereerst deskundigen te raadplegen zoals bij voorbeeld de Milieudienst Midden Hol land tel. 01820-28011. In de navolgende gemeenten is de af voer als volgt geregeld: Boskoop: Men kan het materiaal kwijt aan de A.P. van Neslaan. Vooraf is hier voor gratis folie voor de verpakking af te halen. Wie meer heeft moet een ande re afvalverwerker inschaklelen. Men wordt geadviseerd in ieder geval voor af even de Gemeentewerf te bellen. Waddinxveen: Men kan hier bij de Ge meentewerf terecht aan de Noordkade 48. Hier is gratis folie voor de verpak king af te halen. Van tevoren dient men contact op te nemen met de gemeente tel. 01828-24500. Zevenhuizen-Moerkapelle: Men moest asbesthoudend materiaal verpakking in plastic folie. Alvorens dit in te leve ren dient men contact op te nemen met het gemeentehuis, over het 'hoe', 'wan neer' en 'hoeveel'. Zevenhuizen - Op zaterdagavond 17 september wordt een 'vleermuis' ex cursie gehouden door Natuur-en Vogel wacht "Rotta". Dit gebeurt met een bat detector. Met dit apparaat worden de voor de mens niet hoorbare vleer- muidgeluiden omgezet in geluiden die men wel kan horen. Aan de hand van het soort geluid is vast te stellen met elke vleermuis men te maken heeft. In het Rottemerengebied komt een viertal soorten voor, waaronder de Water vleermuis, de Laatvlieger, de Dwerg- vleermuuis, enz. Als de vleermuistrek naar de overwinteringsgebieden al op gang is zijn er misschien nog andere soorten waar te nemen. Start van de vleermuis 'jacht' is om 22.30 uur bij het informatiebord naast de houten brug over de Hennipsloot, tussen camping en restaurant De Roer domp te Zevenhuizen. De excursie duurt circa twee uur, ech ter iedereen kan eventueel eerder afha ken. De tocht wordt per fiets gehouden, info: Marcella Hemkes 01802-2509. Zevenhuizen - Zaterdag 24 september wordt er in de regio een 200-km Skeeler- tocht wordt gehouden. De Stichting Be vordering Recreatiesport uit Zevenhui zen is de organisator van dit unieke evenement, dat elk jaar wordt gehou den. Het ene jaar de Friese Elfsteden Skeelertocht en het andere jaar in Zuid- Holland de Rottemeren 200km Skeeler tocht. De organisatie is er weer in geslaagd de nodige vergunningen te verkrijgen om een tocht te houden over 200km in en door het Groen Hart van Holland. Ook gulle sponsors, vermeld in het spe ciaal uitgebrachte programmaboekje, zijn tot steun om de organisatie finan cieel te helpen. Tevens zijn vele vrijwil ligers in touw om de rijders aan niets te laten ontbreken. De start is om 8.00 uur vanaf Camping Zevenhuizen. De finish zal zijn om 19.00 uur waar "De Kleine Trompetter" de rijders feestelijk zal inhalen. Deelnemers kunnen zich tot 14 septem ber 1994 voor de 200km aanmelden. Voor de andere afstanden kan ter plaat se nog worden aangemeld. Starttijd 200km en 50km 8.00 uur. Starttijd voor 30km is 10.30 uur, rijders van de 50km kunnen dan ook starten voor 80km. Er wordt in een groep gere den. De 30km afstand is speciaal voor begin ners, jeugd en afbouwers; er minder snelgereden, aangepast aan de deelne mers. Begeleiding bestaat uit een groep mo- torordonnance, politie, voorrijders op de fiets om de juiste snelheid aan te houden, een masseur en EHBO, een geluidswagen om obstakels te melden en een bezemwagen voor eventuele uit vallers zijn de gehele dag aanwezig. Voor nadere inlichtingen en-of inschrij vingen, telefoonnummer: 01802-2395 of 01802-2598. Hieperdepiep Hoera Danielle is 3 jaar geworden 3 dikke kusjes van papa en mama Hoera mijn papa is 30 jaar gefeliciteerd van Alisa mams hartelijk gefleiciteerd met je costumiere diploma sterkte de volgende 2 jr. xxx-jes je kroost ■Zevenhuizen-Rotterdam - Kinderen van 18 tot en met 12 jaar die graag op kamp 1 willen in de herfstvakantie kunnen zich ■door hun ouders op laten geven voor ■net kamp dat de Stichting Kampwerk Ilerbregge organiseert. De kosten be- I ragen f 140,- per persoon, waarin ook verzekering, busreis v.v. Hillegersberg- unspeet en eventuele entreeprijzen, |zijn inbegrepen. Jongeren van 13 tot en met 16 jaar die deel willen nemen aan het weekend kamp van vrijdag 14 tot en met maan dag 17 oktober in kamphuis Berken heem in Grobbenndonk in België, kun nen zich eveneens aanmelden. De kos ten hiervan bedragen 100,-. Info: Wal ter Verduyn 010-4614799, of schriftelijk via Stichting Kampwerk Terbregge, Postbus 33518, 3005 HA Rotterdam. Het hoofd van de dienstkring Delft van de Rijkswaterstaat in de directie Zuid- Holland brengt, namens de minister van Verkeer en Waterstaat, ter kennis aan belanghebbenden dat wegens het opvijzelen van een viaduct van het Prins-Clausplein de noordelijke fly over voor alle verkeer komende uit de richting Utrecht en gaande in de rich ting Rotterdam zal worden afgesloten. Deze afsluiting vindt plaats gedurende het gehele weekend van vrijdag 30 sep tember van 20.00 uur tot maandag 3 oktober 06.00 uur. Het verkeer op de noordelijke rijbaan van rijksweg A 12 komende uit de rich ting Utrecht gaande richting Rotter dam zal via de rijksweg A 4 en de afslag Leidschendam via omleidingsroute nr. 5 worden omgeleid. Het verkeer op de zuidelijke rijbaan van rijksweg A 12 komende uit de rich ting Den Haag (Utrechtse baan) gaande richting Rotterdam zal eveneens hin der ondervinden van bovengenoemde werkzaamheden daar het verkeer over de vluchtstrook zal worden geleid. Bij onwerkbaar weer zal er uitgeweken worden naar het weekend van zaterdag 8 oktober 20.00 uur tot maandag 10 oktober 06.00 uur. Zevenhuizen - Door de landelijke rijver- eniging De Eendrachtruiters werden zaterdag dressuur en springwedstrij- den gehouden op het terrein aan de T weemanspolderweg. Deelnemers waren de ruiter- en pony verenigingen uit de kring Gouda. Van De Eendrachtruiters werd Petra Sol seizoenskampioen van de klasse B dressuur. Bovendien werd ze zaterdag vierde met 121 punten in de klasse LI. Mariska IJzerman werd seizoenskam pioen in de klasse L springen door za terdag eerste te worden. Nelleke v.d. Wel werd met 117 punten eerste in de klasse Ml en haar zus Ma- rije in de klasse L2 derde met 117 pun ten. Adriannevan Dorp werd eerste met 133 punten in de LI klasse. Annelies Reijm werd eerste in de klasse B dressuur door 128 punten te behalen. leen u 'U jePDanM een stukje veter Iden ,a °n van honderdvijftig gul- ■RoMt 7aen' ^at overkwam Mirjam I Driic, was van de gelukkige lde,!nnfrs van de 'veter'wedstrijd I n'nB van rlp 76nhe'u Van de (her) °pe" I terieii? Zevenhuizense kleding, in- Iwerri r.&u schoenen-winkel van Bac I winna, ,uden' De dertien overige I resn ?rS( regen geldbedragen van I SulfUneitwintig, vijftig of honderd I Ie kan hadden een gelijkwaardi- I Prii«rt ,'.S 0p ^et w'nnen van de hoofd- I vernipi" ,(yaren maandagavond in de I ha In t 6 en verSr°te winkel aanwe- I Bac 'egenwoordigheid van de heer A. I reopiHn°in,. 0 die de prijsuitreiking Ide v !|'aa'houder de heer De Jong I om k er 00Padviseuses, mochten ze ■Alle Dri: een enveloppe trekken. 'eenfraa'kW"lnaars Rregen bovendien ^^^ajhoeket bloemen overhandigd. Voorafgaand aan de opening op de eer ste vrijdag in september, werden op 24000 adressen folders bezorgd waar aan een stukje gekleurde veter vastge- niet was. Onder dit aantal bevonden zich 70 goede veters, hetgeen men pas kon constateren bij een bezoek aan de nieuw geopende winkel. Honderden brachten, op de openingsdagen- met in hun hand een stukje veter (groen blauw, rood e.d.) een bezoek aan de winkel. 14 personen uit zowel Zeven huizen-Moerkapelle als de regio, wer den prijswinnaars. De namen van de 13 prijswinnaars zijn: Marian Neven, Jolanda van Leeuwen, Mieke v.d. Post, M. de Kwaadsteniet, Dianne v.d. Hoek, Patricia Schenk, Ma- thea Vermeulen, J.F. Koster, fam. Wijns tra, C. Koole, B. Rijneveld-Nieland, Lin da Smink, C. Zwarteveld. Moerkapelle - "Jubileren is geen presta tie van mensen, maar is een gave van God", concludeerde de jubilerende direc teur van de Moerkapelse Reho bothschool, Cor van Noort. Tweemaal kreeg hij zaterdagmiddag de gelegen heid om zijn dank te uiten, namelijk aan het eind van de officiële bijeenkomst met genodigden en bij het aflopen van de hieropvolgende, drukbezochte receptie. Hoogtepunt van de receptie was het optreden van de vrijwel com plete klas van 25 jaar geleden. Met deze, volwassen kinderen, die nu de 31 jaar gepasseerd zijn, had de meester een goede band, omdat hij ze de daarop volgende twee jaar eveneens onder zijn hoede had. Ook vele andere oud-leerlingen, oud-bestuursleden, vrienden en bekenden, maakten van de geboden gelegenheid gebruik om het jubilerende schoolhoofd en zijn vrouw te feliciteren. Bloemen, cadeaus, een in het vooruitzicht gestelde reis, waren stoffelijke blijken van erkentelijkheid. Hartelijke woorden klonken, herinne ringen werden opgehaald: mooie en droevige; waardering en medeleven werden geuit, kortom het werd in dorpshuis "Op Moer" een reünie waar van de familie Van Noort diep onder de indruk was. Omdat drie jaar geleden met de leerlin gen van de school het 25-jarig 'onder- wijsjubileum' van de heer Van Noort gevierd was, werd bij het jubileum van wege '25 jaar Rehobothschool' het ac cent gelegd op 'herdenken'. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer M. Sinke opende zaterdagmid dag de officiële bijeenkomst, met gebed en las Psalm 103, Waarnemend burge meester L M. Schoots onderstreepte de waardering van de gemeente met de ere-penning in goud, vergezeld van een oorkonde. Hij sprak de jubilaris ook nog als 'collega' aan, vanwege het feit dat de heer Van Noort ambtenaar van de burgerlijke stand is. De collega's- leerkrachten, gaven vervolgens een luisterrijk instrumentaal concert afge stemd op de (verbindende) tekst van de heer G.J. Junte. Daarin lag het accent op de gemoedstoestand van de jubila ris in bepaalde omstandigheden. Noemden voormelde sprekers de jubi laris 'meneer' of 'Cor.', de heer W. Bud- gen, sprak hem als 'broeder' aan en vertolkte de gevoelens van de kerkera den van de beide plaatselijke kerkelijke gemeenten.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 15