Tweemaal brons op EJK voor Zevenhuizense Schaakvereniging Moerkapelle opent seizoen lOudekerk wint ook van Kagia oerkapelle schaakt in Krimpen BROUWER DE KONING Zilver voor V.d. Hoek Flyers in het teken van beker wedstrijden Sponsor voor Be Fair Tennis-clubkampioenschappen BSC'68 UITVAARTVERZORGING Trimmen voor dames en heren voor de jeugd Hart van Holland/14 september 1994 pagina 9 wnt- ttmmoit Zevenhuizen - Sharon van Oye vil Zevenhuizen behaalde het algelopen weekend in Moissac (Frankrijk) tijdens de Europese Jeugdkampioenschappen waterskiën slalom en springen \een bronzen medaille en werd derde in het algemeen klasse- Eerder werd zij m Mexico bij de WK. junioren vijfde. In Moissac miste zijn op 20 cm na de finale bij het springen (28 m), maar met slalom 1 1/2 boei op 13 m) en figuren (2980punten) had zij meer succes. \Helaas viel zij bij de eerste boei met de slalom, maar kon zij zich goed herstellen door bij het [figuren (760punten) een bronzen 'medaille te veroveren. Moerkapelle - Na de openingswedstrijd 12 september tegen schaakvereni ging Leithen uit Leiden (die met een. Schamele 6,5-14,5 verloren werd) open- tóe schaakvereniging Moerkapelle vrij dagavond haar schaakseizoen. In de interne competitie kwamen de twee Nieuwkomers, R. Mandersloot uit Moordrecht en K. Scheepers uit Nieu- Jwerkerk, uit tegen twee cracks van de Ivereniging: respectievelijk B. v. Geffen en G. van Ommeren. Beiden weerden Izich hardnekkig. Mandersloot speelde IneenSiciliaanse opening met wit gede- Tgen en Van Geffen besloot in deze eer- Bte ronde geen ijzer met handen te bre ien. Na enkele vereenvoudingsacties werd tot remise besloten. Van Omme len zettezijn nieuwe clubgenoot aardig [onder druk. Tegen al dat positioneel beweid had Scheepers uiteindelijk Keen antwoord meer. ten andere nieuweling bij de senioren bas de 12-jarige Sven Stange. Na enkele Kampioenschappen bij de junioren was jhij door zijn leermeesters Van Geffen [en Van Ommeren rijp bevonden om bij de senioren te beginnen. Met wit zette hij zijn partij tegen J. Blok goed op en hij wist enig positioneel voordeel te beha len. Of het genoeg was voor winst zal de analyse moeten uitmaken. Na een grootscheepse afruil werd besloten tot remise: een goed begin voor de jeugd kampioen van Moerkapelle. J. v.d. Spek had er tegen A. Hoogduyn weer echt zin in. Hij gooide er een stuk tegen aan. Hoogduyn was niet echt on der de indruk en verdedigde zich knap. Toen de winst binnen bereik was, be ging hij echter een fout en kon opgeven G. v. Meeteren kwam tegen J. de Lange een stuk achter. Er stond echter maar weinig meer op het bord- kans dus op remise. Tot Van Meeteren een penning overzag en zodoende een volle toren achterkwam, hij kon gelijk opgeven. Overige uitslagen: M. de Haan- W. Wes terman 1-0; W. Wortman - M. Vroeginde- weij 0-1; M. van Vuuren - T. v. Delden 1- 0. Nieuwe leden zijn bij Schaakvereni ging Moerkapelle van harte welkom op vrijdagavond vanaf 20.00 uur. De jeugd speelt een uur eerder, ook in Op Moer. Koudekerk - Na de prima overwinning Ivan verleden week tegen het wel erg [zwakke GWS, was de vraag of Koude kerk tegen het heel wat sterker geachte Kagia ook tot een overwinning kon ko men. In het eerste half uur was Koude kerk veruit de betere ploeg, met Eric JAmraerlaan en Peter de Wit als inval lers voor John Kagenaar en Ard Pot- pan. Koudekerk had na dit half uur op een ruime voorsprong moeten staan, ■achtereenvolgens Peter van Asch itweemaal), Mark Bakker en Andres Iah" misten in kansrijke positie. L *jn,.koa Paling wist te scoren, hij eed dit uit een wel erg dubieuze ver kregen penalty. Arbiter Prook uit L00.™ijk zag ineen buiteling van spits Li l ker 'n de zestienmeter een U t j0p' ®ok c'e Kagiapspeler die de f ertreding begaan zou hebben, werd L e?n r°de kaart van het veld gezon- Lo voor ^et rustsignaal kwam L,fa,m.e[ '0 spelers steeds beter in de fwstnjd en moest keeper Cok Dorre- Ujp Paar keer handelend optre- ®k knik Smit moest een keer aan R, trekken. hij kwam er geluk- een gele kaart en vrije trap tegen ervan af. Na rust, was het Kagia wat direct het initiatief nam en moest Koudekerk te rug in de verdediging. Ook Ron Paling kwam met een gele kaart goed weg, bij een overtreding op een doorgebroken Kagia-speler. Beide ploegen kregen in de tweede helft, in de reguliere speel tijd, weinig echte uitgespeelde sco ringskansen. Pas in de 43e minuut na rust wist Peter van Asch, na goed voor bereidend werk van Frank Gordijn, van dichtbij de 2-0 binnen te schieten. Na dit doelpunt gebeurde er nog van alles, met behulp van arbiter Prook die tien minuten extra liet doorspelen, wist Kagia in de 53e minuut toch nog terug te komen tot 2-1Doelman Cok Dorrepaal was kansloos op een schuiver in de korte hoek, daarvoor hield hij met een aantal prima reddingen nog de nul vast. Ook Koudekerk kreeg nog een goede kans via Eric Ammerlaan. Hij schoot echter in het zijnet, na een prima aanval met Andres van de Born en Peter de Wit. A.s. zaterdag speelt Koudekerk uit tegen SVLV in Voorschoten, om 14.30 uur is de aftrap. |ti™autal,schakers van Schaakvereni- Lnhotn pelle nam zaterdag deel Els eVJsJseltoernooi in Krimpen a.d. WrsikVkoo'dgr°ep (21 deelne- Ide ht6» Gerard van Ommeren Beven ®.plaats net vier-punten uit ffvreden wen' H'i was hierover mat'g ■hernun Wlnnaar werd hier Gert Tim- te e„ umeLtzes Punten. De broers San- jtieveliic !iC e' ®'ok scoorden respec tive ;)ui|. Punten en drie en een menVoT1100' voor jeugdviertallen Kier teams deel. Winnaar werd hunten n ,ke Zwijndrecht met 23,5 L 185 „Sd door HMC- Den Bosch fl'.5mint en>. s Gravenzande met Moerkapelle werd gedeeld zevende met 16 punten. Sven Stange knokte zich naar vijf uit zeven, Jesse van Elteren bevocht een keurige 4,5, Barry Loef vier. Hugo van Elteren, nor maal toch zeer sterk, had zijn dag niet met 2,5 uit zeven. In het individuele snelschaaktoernooi voor spelers tot en met 12 jaar werd Biniam David vierde met vier uit zes en Kevin Bakker vijfde met twee uit zes. (0)pa en (O)ma Roos h.g. met uw.40 jarig huwelijk 15 sept a.s. kinderen kleinkinderen Dirk 30 jaar! vanuit het zonnige zuiden van harte gefeliciteerdProost leerlingkapster 2e jr. zkt. modellen op de di. do. middag 01828-17422 sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. a"-en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht peciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. De Waddinxveense gymnastiekvereni ging TOOS heeft voor dames en heren vanaf ongeveer 25 tot ongeveer 65 jaar vele trimuren op het rooster staan. Bin nen de lessen wordt veel gedaan aan spierverlengende en spierversterken- de oefeningen en wordt veel aandacht besteed aan speel- en spelvormen. Het accent ligt op recreatief ontspannend bezig zijn, elk op zijn of haar niveau. Bij de heren ligt het accent op conditie en volleybal, bij de dames is het aanbod elke les anders. Zo gaat inspanning (veelal op muziek) met ontspanning samen. Inlichtingen: 01828-13839. Waddinxveen - Woensdag 14 septem ber is er weer sjoelen in het gebouw van de Schuttersvereniging aan de Alb. Thymlaan, aanvang vanaf 18.30 uur. De vereniging kent geen leden en no digt daarom iedereen uit om te komen sjoelen voor een mooie prijs. Er wordt in diverse categorieën, c.q. klassen ge speeld. Waddinxveen - Zaterdag 15 oktober wordt er door speeltuinvereniging Oranjewijk een viswedstrijd gehouden voor de jeugd tot 14 jaar. De wedstrijd begint om 14.00 uur en duurt twee uur. Kinderen die mee willen vissen dienen om 13.45 uur in de speeltuin te zijn. Voor aas wordt gezorgd. Aanmelden voor 10 oktober bij Ria Droog, tel. 01828-18943. gezin 4 pers. zoekt woonruimte voor ca. 5 mnd. per 2-1-1995 (omg. zvh) 01802-2562 Opa en Oma Kat zijn 14 september vijfenvijftig jaar getrouwd gefeliciteerd van Thirza Dirk de Knegt Akkerweg Moerkapelle van harte met je 30e verjaardag M A te W'veen eindelijk is het zo ver Kim 14 jaar!!! Gefeliciteerd en vlekjes MA Familie Barnas veel liefde en geluk in Lioessens! en gezondheid! Jolanda Fam. niet te geloven 8-9-'94 is er 40 jaar voorbij gevlogen Marja gefeliciteerd! Hiep Hiep Hoera onze papa Léon werd 7 sept. 33 jaar! kusjes van Mandy en Esmé Cees en Joianda vormen al 12,5 jaar een paar gefeliciteerd Fam. Kivits, neefjes en nichtjes Gevraagd: hulp in de huishouding 1 ochtend per week 01802-2443 gevonden:autosleutel m. label: XS-50-YJ. Colin René vonden hem bij de Kratonlaan. 01802-3303 Hoera, morgen wordt Samantha Havenaar 7 jaar. H.G. papa mama en Danielle Beterschap papa! groetjes uit Nijverdal: Jeanette Saskia Elberse veel succes met je nieuwe baan! ML J J llona wordt vrijdag 16 september 11 jaar! van harte gefeliciteerd! gevonden: zilveren armband op 26 aug. in Hazersoude Raadhuisplein 01728-8213 Oud Verlaat - In Zevenhuizen-Oud Ver laat is het vorige seizoen met veel en thousiasme met bridgen in gebouw De Vierkap gestart. Op woensdagavond 28 september begint het nieuwe bridge- seizoen, waarbij eventueel nog geko zen kan worden voor de donderdag avond als vaste bridge-avond. Bovendien worden er twee bridge-cur- sussen gegeven, namelijk één voor be ginners en één voor gevorderden die hun spel willen verbeteren. Inl. 01802- 3347 of 010-2201427. Waddinxveen - In gebouw De Padde stoel kan de jeugd voor een nieuwe activiteit terecht, namelijk jeugddarten op iedere donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. Leden/donateurs betalen een gulden en niet-leden twee kwartjes meer. Het darten is bestemd voor de jeugd van 12 t/m 16 jaar. Waddinxveen - Zowel voor kleuterbal let, jazzballet als tapda'nce kunnen be langstellenden terecht bij Balletschool Marcella. Marcella start tevens met een beginnerscursus klassiek ballet. Voor het in vorm houden van het lichaam zijn deze lessen ook zeer geschikt. De lessen worden gegeven in het ge bouw Kreater aan de Kerkstraat 13 in Waddinxveen. Inl.01828-13162. Waddinxveen -De twee Waddinxveen se badmintonverenigingen Florida en Aeolus zijn weer van start gegaan met 'Badminton-Overdag'in sportzaal Groenswaard. Aan dit sportieve evene ment op donderdagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur kan iedereen deelnemen voor een bedrag van vier gulden. Inl.01828-17251. Waddinxveen-Boskoop - Zelden was de strijd om de Zwemkroniekbeker vrije- slag heren zo spannend als deze zomer. In het laatste weekeinde viel pas de beslissing. Jan Willem van den Hoek van zwemclub De Gouwe, in 1992 derde en vorig jaar eerste, stond voor aan vang van het weekeinde derde in het klassement met een gering verschil achter Almar van der Meer en Remco Folkertsma. Met in het achterhoofd dat hij Remco wel aankon en dat Almar vermoeid zou zijn van de 25 km mara thon op de WK in Italië, zorgde hij er voor dat het er in het koude water heet aan toe ging. Jan Willem 'ging er voor' en het werd zilver. Zaterdag op de twee km in het "Kanaal Naar Goes", met een watertemperatuur net boven de afkeuringsgrens van 16 graden en een stevige zuidwester, re kende V.d. Hoek wel af met Folkertsma door deze ruim 20 sec. achter zich te laten, maar de conditie van Van der Meer bleek ijzersterk. Hij zag kans om in 23min57 de jagende Jan Willem lutte le seconden voor te blijven en zijn posi tie te verstevigen. Mmaar Jan Willem gaf niet op. In Roermond was er zondag in de laatste twee km nog een kans om de beker te behouden, maar dan diende hij in die wedstrijd wel minimaal vijf seconden voor Almar te finishen. In een alles of niets offensief vlamde Jan Wil lem van den Hoek als nooit tevoren. Zijn vorm was in de afgelopen wedstrij den gegroeid en in een hoog tempo sleurde hij in de diepe Griendgaten het hele veld uiteen. Slechts zijn twee con currenten konden hem bijhouden. Dat was niet voldoende en met een ver vroegde eindsprint probeerde hij zich toch nog los te zwemmen. Dat lukte bijna en V.d. Meer begon uiteindelijk wel wat stroever te zwemmen, maar hij slaagde erin om bij te blijven op slechts twee sec en zodoende de Zwemkro niekbeker voor zich op te eisen. Dat het erg snel ging in deze laatste wedstrijd, bleek wel uit de tijd22 min 58. Ondanks het koude water werd het de snelste tijd van het hele seizoen. Schoolslag zwemmer Martijn van den Maagdenburg van De Gouwe had in Vlissingen een kou opgelopen, moest na een week rust in Goes verstek laten gaan, maar kon in Roermond op zijn twee km schoolslag toch bereiken dat hij volgend jaar in kan schrijven op de NK vijf km schoolslag. De Gouwemasters Judith van Berkel en Nic Geers deden in Goes wat van hen werd verwacht: hun masterkilometer royaal winnen bij de 50-plussers, wat weer de seizoen Speedobekers ople verde. Vooral Judith dwong respect af met haar tijd van 15 min 11 sec. Zij bleef daarmede slechts 40 sec. achter de eer ste heer: haar clubgenoot Nic Geers. Waddinxveen - Komend weekend staat de beker centraal bij basketbalvereni ging Flyers. Zowel Dames 1 als heren 1 hebben een zwaar bekerprogramma voor de boeg. Dames 1 bijt het spits af en speelt zaterdag met vier andere teams in poulevorm voor twee plaatsen in de volgende ronde. Dit betekent dus vier wedstrijden. Deze beginnen om 10.15 uur in De Duikelaar. Tegenstan ders zijn Voorne uit Voorne en Divine uit Rotterdam, Bourgondië uit Houten en BV Lely uit Amsterdam. De heren spelen poulewedstrijden op zondag in Den Helder. Tegenstanders zijn WGW uit Den Helder, Springers uit Gouda, Herly uit Amstelveen en The Challengers uit Amstelveen en The Challengers uit Aalsmeer. Ook voor meisjes junioren breken er spannende tijden aan. Zij spelen zater dag namelijk hun eerste wedstrijd in de eredivisie en wel in Groningen tegen Groningen. Waddinxveen - De Waddinxveense vol leybalvereniging Be Fair is er net op tijd in geslaagd een sponsor te vinden. Keu kencentrum Waddinxveen heeft voor drie jaar haar naam verbonden aan de volleybalvereniging, zodat de nieuwe naam nu luidt Keukencentrum Wad- dinxveen/Be Fair. Door de komst van de nieuwe sponsor kon er nieuwe kle ding worden aangeschaft voor het le dames-en herenteam. Het eerste damesteam is gepromo veerd naar de derde divisie, zodat dit team weer op landelijk niveau gaat spe len. Er zijn twee nieuwkomers, namelijk Liesbeth Gras (terug van weggeweest) en Joke Doornbos, voorheen spelend bij Schovocomca. Het team wordt ge traind voor Herman Brouwer en be staat dit jaar uit: Wilma de Jong(24), Antoinette Wijker (31), Cora Bos (25), Joke Doornbos (26), Anneke Verwoerd (21), Sylvia de Vries (24), Liesbeth Gras (31), Sjanet van Tol (26) en Marcella Bos (31). Het eerste herenteam gaat dit jaar spe len in de promotieklasse. Ook hier zijn jeugd en ouderen samengebracht. Het team bestaat uit: Joost Avendonk (28), Edwin van Erk (28), Theo van Eyk (26), Robin Koele (17), Michael van Maaren (27), Marc van der Wal (23), Paul van Yperen (34), Edwin van Meerveld (25) en Harm van Weezei (20), Be Fair Volleybal is een gezellige vere niging met als thuishonk de sportzaal Groenswaard aan de Wingerd. Er wordt op elk niveau gespeeld, van 4e klasse regionaal tot 3e divisie landelijk. Er is een mini-afdeling vanaf 8 jaar, een jeugdafdeling van 12-18 jaar, een senio renafdeling en een recreantenafdeling, waarbij het mogelijk is doordeweeks mee te spelen in de recreantencompeti tie. Bovendien is Be Fair volleybal orga nisator van het jaarlijkse bedrijfsvol- leybaltoernooi. Voor de Waddinxveense schooljeugd wordt er al jaren een kerstvolleybal toernooi georganiseerd. Zevenhuizen - Tweehonderd partijen onder wisselvallige omstandigheden, werden in twee weken door leden van de Tennisvereniging Zevenhuizen op de tennisvelden afgewerkt om het club kampioenschap te kunnen bepalen. Helaas viel de laatste zondag, 10 sep tember, in het water, waaronder het demonstratietoernooi. Jammergenoeg verliep alles tijdens het toernooi ook niet altijd op rolletjes: vijf deelnemers werden ziek en een aantal leden dat zaterdag deelnam aan een bridge-evenement, liet het zaterdag af weten. Ondanks al deze strubbelingen kon dankzij kunst en vliegwerk van de wedstrijdcommissie, het programma nagenoeg worden afgewerkt. Aanstaande zaterdagmorgen zullen de meeste finalepartijen, mits het weer het toelaat, alsnog gespeeld worden. De prijsuitreiking en de trekking van de verloting zijn echter verschoven naar het slotfeest op zaterdag 29 oktober. De voorzitter van De Boerderij. B. Zijlstra, ondertekent onder toeziend oog van BSC-voorzitter A. Taal, het contract. Uiterst links op de foto de directeur van de Boerderij, G. Be ij. (foto: BSC '68) Benthuizen - Sinds afgelopen za terdag heeft het Al-team van BSC'68 een nieuwe sponsor. Voor de thuiswedstrijd tegen de A-l van Monster werd door de voorzitter van BSC'68 en het Zoetermeerse uit gaanscentrum "De Boerderij", een sponsorovereenkomst voor drie sei zoenen getekend. Het cultureel centrum tracht door deze sponsoring de doelgroep van haar acti viteiten in Benthuizen te bereiken. De Benthuizense voetballers werden deze middag ook glansrijk overwin naars met 6-1, tijdens een uitstekende wedstrijd.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 9