ffiKRAATS Prijsuitreiking foto-wedstrijd e V.d. Kraats houdt Open Huis Dierenbescher ming zoekt drin gend collectanten Pakketten voor SKR Hart van Holland/21 september 1994 pagina 11 Op zaterdag 24 september a.s. houden wij van 10.00 tot 16.00 uur. Toegankelijk voor iedereen Wij zijn trots op ons bedrijf en willen het graag aan iedereen laten zien. autoschade Bredeweg 96 Zevenhuizen Tel. 01802-1666 Service-gericht Modern en efficiënt autoschade- bedrijf Voldoen aan gesteld eisen GRATIS KLEINTJE PLAATSEN? VUL DE DON IN OP PAGINA 10! :V£WHU!2.£ De heerL. van Vliet van de Boslaan uit Zevenhuizen mocht zaterdagmorgen bij Recreatie Verweij aan de Rottekade in Zevenhuizen (nabij de Vijfhui zenzijn eerste prijs in ont vangst nemen. Een fraaie tuinset werd door eigenaar Klaas Verweij geschonken. In "La Baraqueontving Jenny Ruiter van de Boslaan uit Zevenhuizen, een bon voor een 'diner-voor twee als tweede prijs van de gehouden foto-wedstrijd. Deze prijs werd door het Zevenhuizense eetcafé La Baraque ter beschikking gesteld. Een fraaie camera ontving mevrouw G.J. Deenik van de Oostpol derweg in Waddinxveen. Zij was de derde prijswinnaar van de foto-wedstrijd van Hart van Holland. De camera is door MEGA-COLOR Waddinxveen geschon ken. In deze Waddinx- veense fotozaak vond de prijsuitreiking plaats. lm: Yer n8de van de Potgieterssingel J,g!e.Veneens deze straatnaam, ter- c I gedeelte in Swanla vanaf de Hn„°? aat in noordoostelijke rich- Inu ?aam Boutensstraat krijgt. 'n Moerkapelle krijgt het verlengde van HPt pPe'aar eveneens deze naam. I wJe,S'3ad dat van Moerkapelle via kriim 'nYveen naar Rijnwoude loopt Hp ook °P Moerkapeis grondgebied aam Schravenwildertpad. ^mndrerkoop: Aan de gemeente Ze- cnniiU'Zen ^oerkaPe"e 's een extra beseS n3" ZeS sociale woningen rul ze woningen worden ge- deVp66 'n uitbreidingsplan Wil de Moerkapelle. De benodig- wnnink 'ervoor wordt verkocht aan Hit''".bouwvereniging Beter Wonen. Smaakt Wordt een begin met de bouw cean, bouwbedrijf De Graaf is een per- Veenn 'n Moerkapelle -plan Wilde neopnn j.verkocht voor de bouw van Woninn'esector koopwoningen. Deze inop, ?en zuHen verkocht worden aan 5 breven woningzoekenden. Voo'n-n'r"® duurovereenkomst: Het 'lauge gemeentehuis van Moerka- pelle blijft tot 31 december 1995 ver- huurd aan het waterleidingbedrijf Zuid- Holland. Daartoe is de huurovereen komst verlengd. Verhardingen Nijverheidscentrum: Voor het aanbrengen van verhardingen rond het perceel braakliggend grond op het Nijverheidscentrum in Zeven huizen voteerde de raad een krediet van f 70.000,-. Wijziging verordening op de heffing en invorderende onroerend zaakbe lastingen: Hoewel er nogal wat kwe kers zich lieten horen tijdens de com missievergadering op de voorgenomen vaststelling op de heffing en invorde ring van onroerende-zaakbelasting, was het tijdens de gemeenteraad rustig op de tribune. Een aantal tuinders dat de volle grond heeft verlaten en is over gegaan op substraatteelt is het niet eens met de heffing en wil een vrijstel ling. Nu zij dus bedrijfsmatig niet meer op geëxploiteerde cultuurgrond telen worden hun kassen aangeslagen voor de onroerende-zaakbelastingen. Uit voerig is tijdens de commissievergade ring van gedachten gewisseld om in de verordening een vrijstelling op te ne men voor substraatteelt.De raad ging akkoord met het ontwerp dat bij de raadstukken ter inzage lag. Het echtpaar V.d. Kraats voor hun nieuwe bedrijfspand Zevenhuizen - Het nieuwe pand van Autoschade V.d. Kraats is zeer efficiënt ingericht. Het voldoet bovendien aan alle gestelde eisen op milieu-gebied, is voorzien van high-tech spuit- uitdeuk- en plaatwerkappa- ratuur en is dermate riant dat de medewerkers en eigenaar Arie, meer dan voldoende armslag hebben om hun werkzaamheden uit te oefenen. Kwa uiterlijk heeft het gebouw een blikvangende werking, terwijl ook aan het terrein waar o.a. geparkeerd kan worden, de nodige aandacht besteed is. Sierbestrating geeft het pand wat meer cachet. Zaterdag 24 september kunnen belang stellenden kennis maken met het Zeven huizense Autoschadebedrijf, het interi eur bekijken en zich op de hoogte laten stellen van de geboden mogelijkheden en benodigde apparatuur van Autoscha de v.d. Kraats. Tijdens het Open Huis is iedereen van harte welkom. Arie van der Kraats: "We werken heel prettig in ons nieuwe pand. Er is veel werk in de autoschadebranche; ten minste wij hebben over klandizie niet te klagen. Inde loop der jaren heb je zowel van garage-bedrijven als van particulie ren een klantenkring tot ver in de regio opgebouwd. Zo kwam er pas nog een naar België verhuisde klant z'n auto schade laten herstellen. Deze had de reparatie uitgesteld totdat hij weer hier in de buurt moest zijn". Autoschade van der Kraats heeft een goede naam in autoschade-land. Het is een service-gericht bedrijf waar men 24 uur paraat is. V.d. Kraats is een Focwa- garantiebedrijf: klanten weten dat ze serieus genomen worden en dat zowel Arie als z'n vakbekwame, gecertificeer de medewerkers, alles doen om de klant tevreden te stellen. Mevrouw Van der Kraats, volop mee werkend in het bedrijf; die klanten op vangt in de daarvoor bestemde wacht ruimte en de administratie verzorgt, formuleert het aldus: "Een tevreden klant is het mooiste wat je hebben kunt. Daar werk je voor". Haar man is een allrounder en manusje van alles. Hij springt in waar hij nodig is. Hun 15-jarige zoon André toont even eens interesse en mag op zaterdag ook graag een handje helpen. Autoschade v.d. Kraats is gevestigd aan de Noordelijke Dwarsweg in Zeven huizen op de grens met Waddinxveen. Het ligt aan het zogenoemde kruispunt 'Willem II': een unieke, locatie. Menig passant heeft, wachtend voor het over de Bredeweg voorbijgaande verkeer, ooit de oude situatie in ogenschouw genomen: een woonhuis met erachter wat aanbouwsels en een grote schuur, die vrijwel tot aan de weg reikte. "M'n schoonvader. Aart v.d. Kraats. is hier op de hoek, achter z'n huis, in 1966 met de plaatwerkerij en spuiterij be gonnen. M'n man Arie kwam, na het vervullen van de militaire dienstplicht, de gelederen versterken. Na het 25- jarig bestaan van het bedrijf kwamen er van lieverlede verscherpte milieu-ei sen. Aan die gestelde eisen hadden we tot die tijd voldaan voor zover het in het oude pand mogelijk was. Nu er ech ter ook vloeistofdichte vloeren vereist werden plus een olie- en siibopvangput en dergelijke, overwogen we om een geheel nieuw bedrijf te bouwen", zegt mevrouw N. v.d. Kraats. Haar man valt bij: "We zijn blij met de medewerking die we van de gemeente hebben kregen, want de toestemming liet niet lang op zich wachten. Er waren echter toch nog wel enkele hindernis sen te nemen. En zo kon op 17 decem ber vorig jaar, de eerste paal de grond in, waarna de bouw kon beginnen". Het gebouw is ontworpen door de heer C.J. Hoogeveen te Waddinxveen. Deze architect begeleidde ook de bouw die gerealiseerd werd door Hogewerf en Van Laviere uit Moerkapelle. Elshout Engineering zorgde voor door de Envi- rom Group ontwikkelde en toegepaste high-tech voor de spuitcabine, zoals o.a. een geurfilter met gebruikmaking van absorptie poeder Hefite. De nieuwe filter voor spuitcabines is gebouwd rond een door W.V. Filters gepatenteer de zakkenfilter. Omdat de bodem van de werkplaats vloeistofdicht moet zijn, er een olie-en opvangput waarop de spuitput en put ten voor de voorbewerkingsvloer moest worden aangesloten, werd hier voor van deskundigheid van gespecia liseerde bedrijven gebruik gemaakt. Dat evenzo met de vloeren van de verf- aanmaak en verfverwerkingsvloeren, welke onbrandbaar, niet absorberend en vloeistofdicht moeten zijn. Daar naast moest de lakkluis een verhoogde rand hebben, zodat de brandbare vloeistoffen niet weg kunnen lekken als de verfblikken door een calamiteit/aardschok of zo red.) Daar naast is ventilatie essentieel. Brandwerende deuren, zijn eveneens een pré. De afvalstoffen moeten ook afgesloten opgeslagen liggen, in een speciaal daarvoor ingerichte verwer kingsinrichting". Eind april ging de zaak wegens verhui zing een week dicht. Nadat de autoschade-afdeling in ge bruik kon worden genomen moest er nog het nodige aan de kantoor-wacht ruimte en kantine-inrichting gedaan worden. Om de kosten te drukken wer den door het echtpaar V.d. Kraats, bij gestaan door familie, de mouwen opge stroopt voor verven en behangen. Nu dat achter de rug is, kunnen belang stellenden zaterdag in het hele pand terecht. Waddinxveen-Zevenhuizen - De jaar lijkse collecte van de Dierenbescher ming afdeling Gouda en omstreken vindt plaats in de week van 3 t/m 8 oktober aanstaande. Het resultaat van de collecte komt vooral ten goede aan het Dierentehuis Midden-Holland te Gouda. In het Dierentehuis worden per jaar gemiddeld duizend aftandse en zwerf dieren opgevangen uit Gouda en de regio: dus ook uit Zevenhuizen en Wad dinxveen. Bijna alle dieren krijgen een nieuw tehuis of gaan terug naar hun eigenaar,, ook de nazorg wordt niet uit het oog verloren. Voor de medische controle en de verzorging van de die ren is een dierenarts verbonden aan het dierentehuis. De opbrengst van de collecte is onmis baar voor het in stand houden van het Dierentehuis en het uitvoeren van di verse dierenbeschermingsactiviteiten. Om een zo goed mogelijk resultaat te behalen wordt een beroep gedaan aan de lezers van Hart van Holland, om zich voor de collecte aan te melden. Aanmelden en inlichtingen: Waddinx veen 01828-16519 Zevenhuizen: 01802- 2881. gezocht: kamer of kosthuis omg. z'meer/moerk. voor net meisje: 01793-1833 t.k. VW Derby 12-1980 i.g.st. grote kofferbak 1750.-01793-1520 t.k. dames+herenfiets gazelle superieur 3 versn. tromm. remmen i.z.g.st. 375,- 01828-15331 Leerlingen van basisschool De Nessevliet in Oud Verlaat hebben hun uiterste best gedaan om zoveel mogelijk levensmiddelen mee naar school te brengen bestemd voor kerstpakketten voor Roemeense families. Dit naar aanleiding van de oproep van de SKR te Moerkapelle die binnenkort zelf de pakketten in Roemenië hoopt af te leveren.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 11