sport in dc rcgio fotfah gelukkig met eigen speelveld i Ipen Waddinxveense kampioen- gappen Badminton e Energie-kluis sponsort Flyers elsjes junioren BROUWER DE KONING iTffTl oRGENz^^ Goed debuut Flyers meisjes junioren Start competitie jeugd TZM Aeolus start weer met winst Loop van Oud Verlaat 1994 UITVAARTVERZORGING Enthos houdt open 't Zuiden Hart van Holland/21 september 1994 pagina 13 M Grote kollektie Kamerplanten Het Bekertoernooi Competitie Regen was geen spelbreker ,9k j Op de /bto de spelers die de regen trotseerden Waddinxveen - De regen mocht zater dag de pret niet drukken bij de Wad- jlinxveense Handbalvereniging Rowah. Waar ruim drie jaar naar uitgekeken was werd die dag een feit: de opening van het eigen handbalveld, naast het jdbalveld van Korbis, bij de sportvel den in De Sniep. [llijdschap alom, ook al werden sommi- jen drijfnat, zoals wethouder Van lest, de gemeenteraadsleden en het fcstuur van Rowah 1, tijdens het lendschappelijk openingspartijtje dat direct na de officiële opening ge speeld werd. De openingshandeling bestond uit het elkaar de bal toegooien van de wethouders Van Soest en Hiele- ma waarna elk een vlag mocht hijsen. De gemeentevlag en de eigen vereni- gingsvlag. Rowah zagop 1 januari 1991 het levens licht en sinds die tijd is de vereniging naarstig op zoek geweest naar een ge schikte eigen locatie. Hoewel de win tercompetitie in sporthal De Sniep ge speeld kan worden, was het grote ver langen een eigen buiten speelveld. Na trainingen bij Korbis, een speeltuinver eniging en de hockeyclub, was het za terdag zover dat het eigen geasfalteer de speelveld (totaal 24x44, maar speel veld 20x40), dankzij gemeentelijke me dewerking en inschikkelijkheid van de korfbalvereniging Korbis, in gebruik kon worden genomen. Nu is de wens nog een eigen clubhuis, of gebruikmaken van faciliteiten van an dere clubs. Zaterdag 24 september speelt Koude kerk 1 voor de competitie thuis tegen S.V.O.W. uit Wetering. De aftrap aan de uttolaan is om 14.30 uur. Ipil van de week voor deze wedstrijd isJeffrey van Schip, Jeffrey speelt zelf in gudekerk F2. ludekerk 2 speelt ook thuis. Op het ogramma staat de streekderby tegen Jzerswoudse Boys 3, aanvang van leze wedstrijd is om 12.00 uur. Zevenhuizen- Vogelvereniging Zang en Kleur begint met een nieuw kaartsei- zoen. Iedereen die van gezellig en onge dwongen kaarten houdt is van harte welkom. Ook is er weer een kleine lote rij met leuke en "lekkere" prijzen. De kaartavonden worden gehouden Zuid- plasweg 8, achter de gemeenteloods, aanvang 20.00 uur vrijdag 23 septem ber. Waddinxveen- Zondag 11 september Wnden in sporthal De Sniep voor de irste maal in de geschiedenis de Ten Waddinxveense Kampioen- Pappen Badminton plaats. Dit 'oi werd georganiseerd door p twee plaatselijke badmintonclubs T™a en Aeolus. Deelname aan de Fn Waddinxveense was mogelijk >or alle inwoners van Waddinx- ren f'n 4e leden van beide badmin- Ticlubs. I aar liefs 45 geroutineerde bad- I mintonspelers kwamen tegen Leikaar uit. Het toernooi werd tv ,n aangegrepen om aan de ■o avond van de districtscompetitie 1 i Partijtje te badmintonnen. In I moesten er zo'n 140 wedstrijden Li r,e?re,sPee'4- Ook van de kant van T Publiek was er voor dit evenement F animo. De diverse partijen werden fcocht11 ^r°0t aan toeschouwers Bij de heren enkelspel was het Tjeerd Hillerts (Aeolus) die de titel op zijn naam bracht. In een uiterst spannende finale in de B-poule versloeg hij Joeri Kraaijestein (Aeolus) in drie sets. Bij de dames was het Linda Wiegel (Aeolus) die zich Waddinxveens kampioen mag noemen. Zij won de finale van clubge noot Ilse van Steijn. Op C-niveau was het Dick Schaap (Florida) die de eerste plaats veroverde. In de D-poule won Dave Straver (Aeolus). Bij de dames belandde Lizzy van Roon (Aeolus) op de eerste plaats in de D-poule. Win naars van de herendubbel zijn de kop pels: Joeri Kraaijestein/Tjeerd Hillerts (B), Ton Horsman/Dick Schaap (C) en Harry Heikamp/Henk Plooij (D). Bij de dames wonnen: Ellen Bos/Ria van Proo- ijen (C) en Lizzy van Roon/Paula van Beekum (D). Als eerste prijswinnaars van de gemengd dubbel zijn geworden: Linda Wiegel/Tjeerd Hillerts (B), Ellen Bos/Martin Sonneveld (C) en Ria van Prooijen/Leon van Prooijen (D). JPeeh'pi^6611" ^?terdag 24 september Snhnicyer5 meisies junioren 1 deeer- IXTi?enStri'd van het seizoen in de ie»reiwn j6 we4strijd wordt aan- cusirija van het seizoen in de tsrenolf ,e wedstrijd wordt aan- L»T 4e shirtsponsor officieel fonsnr \I f'yers is erg blij met de I in ppn' 'e' een °mdat de meisjes Jaar meuwe out-fit verschijnen, intrart'! t00*1 omdat het sponsor- Prdoor v ff's'°ten voor drie jaren. L^an Flyers alle energie steken in het technisch gedeelte van het bas- ketballgebeuren en zijn de financiële haken en ogen van het op het hoogste niveau spelen uit de weg geruimd. De wedstrijd begint om 19.00 uur en de tegenstander is "Jolly Jumpers" uit Tubbergen. Vooraf zijn er om 17.15 uur twee jeugdwedstrijden en wel ge mengd mini's 1 (de jonge spelers) en jongens passerelle 2. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. ag- en nacht bereikbaar onder nummer: 01821-1230 b.g.g. 2238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht peciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. t.k. leuke meisjeskleding mt. 62 t/m 104 vaqaf ƒ2,50 per stuk 01828-13211 5 jaargangen Libelle 1988 t/m 1992 15,- 01802-3552 elektrisch fornuis bruin 50,- 01793-1693 t.k. gashaard merk Dru 250,-: 2 kleuren beige bellen tussen 18-19 uur: 01727-18539 t.k. gameboy 1 spel en koffer 175,- 01727-14840 t.k.Honda Prelude apk 3-95 km. 88.000 bj '86 stuurbekr. elek. dak vr.pr. 7000,- 01828-14118 t.k. Hülsta wandmeubel I. essen i.g.st. 500,- 01727-14683 wie heeft spelletjes voor de jeugdclubs in Zevenhuizen? Tel. 01793-1529 t.k. molens voor binnen en buiten 01793-2398 t.k. Dijkstra hanglamp z.g.a.n. 75,-; grasmachi ne 35,-; brandvertr. deur 190,- 01793-1344 t.k. pannenset z.g.a.n. 4 pannen, 1 hapjespan, 1 steelpan 3 koekepannen 65,- 01793-2532 Moerkapelle-Vrijdagavond 23 septem ber houdt de Moerkapelse Badminton vereniging Enthos, een open avond. Zowel jeugd (van 8 tot 16 jaar) als vol wassenen (vanaf 16 jaar) zijn op deze avond van harte welkom in dorpshuis 'Op Moer" in Moerkapelle. De jeugd is welkom van 19.00 tot 20.00 uur en de volwassenen van 20.30 tot 23.00 uur. Aan deze avond zijn geen kosten ver bonden. Inlichtingen: 's avonds: 01793- 1593/01820-23232. Boskoop - Dinsdagavond is voortaan de vaste kaart-en jokeravond van buurtvereniging 't Zuiden in het Jeugd huis. De eerste is gisteren gehouden. Inlichtingen: 01727-16350. Hazerswoude-dorp - Zaterdag 24 sep tember hoopt het eerste elftal van Ha- zerswoudse Boys thuis tegen het eer ste van Vlaken'68 te spelen. Deze hap pening begint om 14.30 uur onder (mu zikale) orkest begeleiding. Waddinxveen - Jan Kersbergen werd eerste bij de competitie-sjoelwedstrij- den in Waddinxveen. Tweede in de A- klasse werd op die avond Dick Dros. in de B-klasse werden M. Renesse (eer ste) en Bas Brouwer (tweede) op deze avond. G. Renesse staat bovenaan, gevolgd door Dirk Faas in klasse C, terwijl Erwin Pleus in klasse D de beste werd. In klasse E won Ronald Meijer. De diverse klasse-aanvoerders zijn: in stand A: Jan Kersbergen; Klasse B: M. Renesse; Klasse C: C. van Wijk; klasseD: Jan Olie; Klasse E: 1. Peter Botger. Grote potchrysanten en cyclamen BLOEMBOLLEN (ook in kado-verpakking!) Narcissen en Krokussen - 10% korting Korte vroege tulpen in 20 soorten. Winterharde violen, Erica winterbloei MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinaarde; 4 zakken voor 10,- DROOG HAARDHOUT en HARDHOUT kwëk^ru* ook weer witlofwortelen I VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 01802-2430 Waddinxveen- Ondanks een 69-47 (ruststand 35-22) nederlaag tegen Gro ningen kan meisjes junioren 1 terugkij ken op een goed gespeelde wedstrijd. Het ontbrak Flyers vooral aan ervaring. De lange reis en het strengere fluiten van de scheidsrechters in deze hoog ste afdeling is iets waarmee de meisjes nog moeten leren omgaan. In de wed strijd zelf was men over het algemeen niet de mindere van Groningen. Enige slechte periodes braken Flyers echter op en de daarbij opgelopen achter stand gaf uiteindelijk de doorslag. Op het bekerfront waren de resultaten van Flyers wisselend. De dames had den thuisvoordeel en bovendien spe len de tegenstanders in een lagere klas se. Gelukkig bleven de dames bij de les en zij wonnen dan ook alle vier de wed strijden met ruime cijfers. Het was ver heugend te zien, dat de Flyers-dames nu een goed uitgebalanceerd team heb ben. De heren (uit naar Den Helder) troffen drie tegenstanders, die in hogere klas sen uitkomen. De huid werd zo duur mogelijk verkocht, maar een ronde ver der komen zat er niet in. Van de twee Noord-Hollandse teams werd verloren, maar van het Rayon-West team, name lijk Springers uit Gouda werd met 52-47 gewonnen. Ook werd er, zij het wat aarzelend, een begin gemaakt met de competitie. Deze begon meteen met een aardige surpri se. Jongens kadetten 1 trad aan tegen Leiderdorp en behaalde een daverende overwinning. De rust ging in met een 32- 27 voorsprong, maar de tweede helft was helemaal voor Flyers. Eindstand 69-43. Topscoorders Casper v.d. Put met 18 en Tie-Wai Lam met 14 punten. Ook Heren 3 begon de competitie met een overwinning. Alleen moest deze zwaar bevochten worden. Westland Stars deed niet onder voor Flyers maar via een 31-31 ruststand trok Flyers toch aan het langste eind. Eindstand 62-60. Bart Zwamborn, Edwin van Dorp, Derk Deenik en Arjan van Zanten kwamen allemaal in de dubbele cijfers. Dames 4 trof in Grashoppers een tegen stander die figuurlijk en letterlijk een maatje te groot was. Tegen het fysieke spel van de gasten konden de dames niet op en zij streden voor een verloren zaak. Eindstand 32-62. Topscoorders: Adrienne Raaphorst en Jaenet Deele- man, ieder met 9 punten. Zevenhuizen-Moerkapelle- Afgelopen zaterdag zijn de eerste wedstrijden van de competitie bij de jeugd van tafelten nisvereniging Zevenhuizen-Moerkapel le gespeeld. In deze najaarcompetitie werd gestart met 3 jeugdteams. Het eerste team speelde tegen BOK 3 en won met 8-2. Bert Schalk won zonder al te veel moeite alle drie de partijen ter wijl de tweeling Jan en Gert beide twee partijen wonnen. Ook de dubbel werd met enige moeite gewonnen. De verwachtingen voor wat betreft het eerste team zijn hoog gespannen want de gebroeders Schalk en Mare de Gooyer hebben al veel ervaring in de tweede klasse. Het tweede team speelde tegen Kwiek 2 uit Waddinxveen. Zij verloren met 0-10. Anjo, Peter en Jacob Jan zullen het deze competitie zwaar krijgen want zij spe len voor het eerst in de derde klasse. Anjo was deze wedstrijd niet aanwezig dus mocht Maarten Sinke (team 3) in vallen. Het was Maarten z'n allereerste competitiewedstrijd dus hem valt niks te verwijten. Het derde team was vrij. Voor hen be gint de competitie zaterdag met een uitwedstrijd tegen ILAC 4 in Gouda. Belangstelling voor tafeltennis? Meer informatie: 01793-1253 jeugd 8 t/m 12 jaar en 01793-2742 jeugd 13t/m 18jaar. Waddinxveen- Bij de Waddinxveense Badminton Club Aeolus was met grote spanning uitgekeken naar de eerste verrichtingen van team 1Dit kwam niet alleen door het feit dat de hoofdmacht debuteert in de tweede klasse landelijk, maar zeker ook door de "nieuwe" per sonele bezetting. Zo is er de terugkeer van Marco Overes, die een jaartje lager heeft gespeeld, maar nu samen met Tjeerd Hillert en Joeri Kraayestein het mannelijke gedeelte vormt. Bij de da mes zijn er zelfs twee nieuwe gezichten waar te nemen. Linda Wiegel en Ilse van Stein moeten het vertrek van Natasja van Es en Viola Scheijen snel doen ver geten. Toch hebben de Waddinxveners zich ook dit jaar weer promotie tot doel gesteld, liefst te behalen via een Kam pioenschap, zoals het de afgelopen zes jaren steeds is gegaan. Ook het tweede team van Aeolus had een voortvarende start door een 8-0 overwinning op Aigis 4 uit Zoetermeer. Het derde team speelde ook tegen Ai- gis, maar dan tegen het vijfde. Ook dit werd een overwinning voor de Wad dinxveners, en wel met 5-3. Zevenhuizen-Oud Verlaat - Ook dit jaar was het één van de jongens Punt die de beste loper van de Loop van Oud Ver laat werd, namelijk Robin Punt(25). Hij eindigde zaterdag in een tijd van 36.24 minuten. Bert Koster(29) werd tweede in 37.46 en Jeroen Punt (19) eindigde op de derde plaats in 38.12 minuten. Mevrouw Bovill(37) werd eerste bij de dames veteranen in een tijd van 54.43. Mevrouw Grootaart(32) had de beste tijd bij de dames senioren met 50.59 minuten. Bij de heren veteranen 2 werd de heer Houweling (40+) eerste in een tijd van 47.04. Van heren veteranen 1 werd de heer Briedé de snelste in 39.18 minuten. De beste loper van Oud Verlaat werd Martin Krijgsman. In een tijd van 46.22 werd hij 22e in het algemeen klassement. De prijzen be stonden uit geldbedragen variërend van 75 tot 125 gul den. Voor het eerst was er een prijs, een waardebon, voor degene die het laatste binnenkwam. De geldbedra gen konden toegekend worden dank zij sponsoring van bedrijven en particulie ren, waarvoor de organisatie: een zes tal inwoners van Oud Verlaat, hen zeer erkentelijk is. Hoewel de aanhoudende regen roet in het eten dreigde te gooien en er daar door aangemelde lopers niet op kwa men dagen, werden hun opengevallen plaatsen spontaan ingenomen door lo pers die zich op het laatste nippertje in lieten schrijven. Het aantal deelnemers bedroeg 128. Wat koploper Punt betreft, hij nam al vanaf de eerste ronde, een aardige voorsprong, maar werd van lieverlede toch weer ingelopen door de nummers twee en drie. De organisatie kijkt ondanks de regen, wat de lopers minder deerde dan de toeschouwers, terug op een geslaagde Loop van Oud Verlaat.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 13