1rukwi erhod Bromfietscontrole Waddinxveen Grenscorrectie-overeenkomst Achtkamp Braderie Boskoop Attracties Holland: modespecial: stralend de winter in! ttf I Iers folkconcert Gillian van den Berg wint zilver op WK Waterpolo te Rome Muziektheaterfestival Alleenstaanden-avond Feestavond Orgelconcert Expositie Rijnland Ziekenhuis -café Inhoud overeenkomst Lintbebouwing Bufferzone Compensatie Bestuurlijke afweging 17e jaargang nummer 581 21 september 1994 Politiek i UITVAARTVERZORGING H.E. VAN DER HAMMEN j III! 1in, Hazerswoude-dorp - Na de Ierse avond in april met 'Dubliner' treedt op 30 september de groep 'Craobh Rua' op in het Dorpshuis. Het concert begint om 20.30 uur met het voorpro gramma van de Waalwijkse folkfor- matie'The Widdershins'. j i De Ierse avond wordt georganiseerd door de Werkgroep Hulp Noord-Ier- land Rijnwoude in nauwe samenwer king met Stichting De Folkclub Noordwijkerhout. Boskoop- Van 1 t/m 11 september werden in Rome de Wereldkampi- oenschappen waterpolo voor dames gehouden. Aan dit toernooi nam ook de Boskoopse Gillian van den Berg, lid van de WZ&PC De Gouwe deel. Met haar teamgenoten behaalde zij een zilveren medaille. In de finale was Hongarije voor het Nederlandse damesteam, dat vier jaar geleden in het Australische Perth de wereldtitel behaalde met 7-5 net iets te sterk. Gouda-Op 23en 24 september vindt in de Goudse Schouwburg het festi val "De Spiegelparade" plaats. Het festival heeft als ondertitel: Van ope ra tot musical. De Spiegelparade is een initiatie! van de Culturele Raad Zuid-Holland. Er is een avondpro gramma en een middagprogramma, inlichtingen: 070-362 4961. S Waddinxveen - In Het Zuidhonk wordt door de Stichting Wijkwerk De Zuidpias een avond voor alleen- staanden georganiseerd. Dergelijke avonden waren eerder al een groot succes. He» avonden die in een ontspanne,. verlopen waarbij mensen met ar kunnen dansen en onder h t van een hapje en een drankji elkaar kunnen pra ten. De eerste avond van het nieuwe j seizoen is vrijdag 23 september, aan- yang 20.00 uur. De avond is vrij toe gankelijk. Boskoop - Buurtvereniging 't Zuiden houdt 7 oktober haar jaarlijkse feest- avond. Deze feestavond heeft als the- j ma'de jaren zestig'. Een trio verzorgt j op deze gezellige avond de muziek, terwijl er tevens een 'karaoke'-wed- shijd gehouden wordt.Ook niet-le- den zijn hartelijk welkom. De feest avond wordt in 'de Stek', Puttelaan 'dB gehouden. Aanvang 20.00 uur. oetermeer-Benthuizen - Organist Henk G. van Putten geeft zaterdag 24 september een concert op het orgel Van dorpskerk in Zoetermeer, aanvang 20.00 uur. Info: 079-518586. Leiderdorp - In het Rijnland Zieken- Uls te Leiderdorp is vanaf heden tot '"''•pmber een expositie te zien van la van Dijk uit Den Haag. Haar f 1bestaat uit litho's en tekenin gen. "huizen - D66 houdt op donder- m v 'i" sePtember haar eerste der'^ymPhatisanten en an- P'mtiek geïnteresseerden zijn 3l,lk wlkom. De aanvang is om S n uur m dorpshuis Swanla. Dit dei wor<dt iedere maand op st.' donderdag en aangegeven en tijdstip gehouden Waddinxveen - De rijkspolitie IJssel en Gouwe hield in samen werking met de regionale Ver keerspolitie vorige week in diverse plaatsen een bromfiets controle. De bromfietsen van de middelbare scholieren van de diverse scholen voor voortgezet onderwijs werden getest op deugdelijkheid, veiligheid en snelheid. Veruit de meerderheid van de gecontroleerde bromfiet sen bleek een opgevoerde motor te hebben terwijl er voorts sprake was van mankementen, varië rend van het ontbreken van een bel, goede remmen, spatbord en dergelijke. De controle was vrijwillig en preventief. De jongelui die niet aan de controle deel wensten te nemen hoefden dit niet echter velen gaven wel gehoor aan het verzoek zodat ze bij een ver keerscontrole onderweg, als verkeersdeelnemer, niet voor verrassingen komen te staan. Het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen- Moerkapelle heeft overeenstemming bereikt met het college van burgemeester en wethouders van Rotterdam over een grenscor rectie-overeenkomst in verband met de Achtkampproblematiek. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapei- le draagt ongeveer 450 ha grondge bied over aan de gemeente Rotterdam. Het betreft het gebied ten zuiden van de Middelweg met dien verstande dat het westelijk deel van de Zevenhuizer- plas inclusief Oud Verlaat en de Nesse polder deel van de gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle blijft uitmaken. Rotterdam zal in het over te dragen gebied de woonwijk Achtkamp ontwik kelen en een bufferzone als afscheiding tussen de nieuwe verstedelijking en het resterende open gebied van de Een- dragtspolder. Zodra de bufferzone ge reed is wordt het buffergebied weer overgedragen aan de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapel- le heeft lang het standpunt verdedigd dat de lintbebouwing langs de Berm- weg, de Wollefoppenweg, de Groene- weg en het Zuideinde niet bij de grens correctie mocht worden betrokken. Hierover werd dan ook geen overeen stemming met de gemeente Rotterdam bereikt. Bemiddeling van de provincie leidde tot de duidelijke steliingname van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland dat niet werd ingestemd met het stand punt van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Voor de provincie was hiervoor een doorslaggevend argument, dat de nieu we gemeentegrens ook een nieuwe pro vinciegrens zou worden bij de vorming van de provincie Rotterdam. In verband hiermee werd "hart Ring vaart" als de enige aanvaardbare grens aangemerkt. Gelet op de bestuurlijk machtsverhou dingen heeft het gemeentebestuur zich genoodzaakt gezien dit standpunt te accepteren. Dit leidt er toe dat een aanzienlijk aan- Als het om vertrouwen en eerbied gaat. Dag en nacht bereikbaar TEL. 01892-17133/17193 tal inwoners van de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle na 1 januari 1995 inwoner van de gemeente Rotterdam zal zijn. Het gemeentebestuur van Zevenhui zen-Moerkapelle is zich er terdege van bewust, dat dit, zeker voor de mensen die al generaties lang inwoner van de gemeente zijn, geen plezierige bood schap is. Ter compensatie zal de ge meenteraad worden voorgesteld om te besluiten dat de betrokken inwoners gedurende 10 jaar na 1 januari 1995 het recht op woonruimte of bouwgrond blijven behouden zoals dat bestond voor de datum van grenscorrectie. Eenzelfde overgangsregeling wordt voorgesteld voor de in het gebied aan wezige bedrijven. De gemeente Rotterdam verklaart in de overeenkomst dat de bestaande linten zo veel mogelijk zullen worden inge past. Ten aanzien van de in het gebied aan wezige volkstuinen zijn geen bijzonde re afspraken gemaakt. Het college zal zich over eventeuele hervestiging smogelijkheden binnen het bufferge bied nog beraden. Wel is vastgelegd dat de mogelijkheid bestaat om in het buf fergebied een kleinschalig bungalow park of hoogwaardige verblijfstuinen te projecteren. De gemeente Rotterdam heeft zich be reid verklaard de bufferzone voor eigen rekening en risico aan te leggen. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle en het recreatieschap Rottemeren zul len bij de planvorming worden betrok ken. De gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle heeft als wens dat minimaal de helft van het nog in te richten gebied tussen de Middelweg en de Wollefop penweg als bufferzone wordt ingericht. Rotterdam wenst in verband met de grote financiële risico's geen grotere toezegging te doen dan 35%. Als com promis is in de overeenkomst opgeno men dat lopende het planningsproces zal worden bezien of een grotere buffer zone mogelijk is. De financiële haal baarheid is hierbij de belangrijkste fac tor. Daarnaast is afgesproken dat een eventuele vergroting niet ten koste van de kwaliteit mag gaan. Partijen streven er naar het bufferge bied na realisering in exploi- tatie onder te brengen bij het recreatieschap Rot temeren. Ter compensatie van het verlies aan grondgebied heeft de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle al een contingent van 300 woningen gevraagd. Door Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland is dit inmiddels toegezegd. Daarnaast is een aanvullende claim neergelegd voor het verlies van de lintbebouwing en het tijdelijk verlies van de bufferzone. Het betreft hier een claim van 200 wonin gen. Hierop is door Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland tot nu toe negatief gereageerd. Het college zal zich er voor inspannen dat deze alleszins redelijke wens alsnog wordt gehonoreerd. Daarnaast is het zo, dat de Minister van Verkeer en Waterstaat in het Meerjaren Investeringsschema Transport een be drag van 30 miljoen gulden heeft uitge trokken voor de problematiek van de N219 in relatie met de ontsluiting van Achtkamp. Inmiddels is onder leiding van de provincie een vervolgstudie ge start waarbij alternatieve oplossingen worden onderzocht en financieel on derbouwd. Aan dit project wordt ook door Rijkswaterstaat deelgenomen. Ui teraard is ook de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle bij het project betrok ken. Als de balans wordt opgemaakt is nei ging groot om "neen" te zeggen tegen de thans voorliggende overeenkomst. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapel le raakt immers veel inwoners en grondgebied kwijt. De realiteit gebiedt echter om onder ogen te zien wat de gevolgen van zo'n afwijzing zouden zijn. Er is schriftelijkvan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland vernomen, dat in dat geval een grenscorrectie zal wor den opgelegd waarbij het tot nu toe verkregen onderhandelingsresultaat als vervallen wordt beschouwd. Dit houdt in dat de 300 (500?) extra wonin gen komen te vervallen en dat de pro vincie zich vrij acht een logische be grenzing aan te brengen. Er zijn signa len dat dit zou inhouden dat de gehele Middelweg als definitieve grens zou worden aan gewezen. Ook Oud Verlaat en de Nessepolder zouden dan geen deel meer van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle uitmaken. Hiermee is het belang van de inwoners nog minder gediend dan met de huidige overeen komst. Het is dus een kwestie van kie zen tussen twee als negatief ervaren mogelijkheden. Het gemeentebestuur meent dat vanuit hun verantwoorde lijkheid niet tot een andere keuze kan worden gekomen dan de raad voor te stellen in te stemmen met de bereikte overeenkomst. Naar de mening van het gemeentebestuur is er geen beter re sultaat mogelijk. C/r. Vrijdag om 14.00 uur wordt officieel het startsein gegeven van de jaariijkse Boskoopse Braderie. Deze duurt tot 'savonds half tien en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. De groots opgezette manifestatie, met circa 250 kramen, neemt een groot deel van de Boskoopse dorpskern in beslag en de Braderie vereniging zal ook dit jaar - door het uitnodigen van een keur aan muzikanten- zorgdragen voor een sfeervolle ambiance. Op drie podia, verspreid over de braderie, zullen optredens plaatsvinden, varirend van biokfluitensembles tot hard-rock. Ook klinkt er Tsje chische volksmuziek en draaiorgelmuziek. Leden van de ULV vereniging Brabant (Ultra lichte vliegtuigjes) zullen regelmatig vanuit Reeuwijk opstijgen en een rondvlucht over de braderie maken. Eén van de attracties op de Braderie is Ome Ko, terwijl Nikkelen Nelis eveneens zijn opwachting maakt. Een rondvaart vanaf hotel Neuf behoort ook dit keer weer tot de mogelijkheden net zoals een ritje in een Jan Plezier. Oude ambachten en mime-spelers zuilen eveneens de sfeer op de braderie verhogen.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 1