Moerkapelle mmÊÊSÈÈÊÊmm "üm Hart van Holland/21 september 1994 pagina 5 baa Mj BTV B [Gemeentesecretarie in verandering) Cjnöeien hinderlijke beplanting lü - GEMEENTEDAG Gratis energiebesparingsadvies VRAGENLIJST VOOR ENERGIEBESPARINGSADVIES ■■.-,■ w'.-\.' Zevenhuizen De afgelopen twee jaar is met behulp van een externe deskun dige gezocht naar mogelijkheden om te komen tot een passen der gemeentelijke organisatie. Aanleiding hiervoor was de gehouden evaluatie van de organi satie zoals die tot stand was gekomen in verband met de gemeentelijke herindeling per 1 januari 1991. Uitgangspunt was dat de secretarie zoveel mogelijk overeen komstig hedendaagse inzichten en op uitdagingen in de toe komst zou moeten worden ge(re)organiseerd. Op basis van die inzichten is besloten per 1 oktober 1994 over te gaan naar een organisatie-opbouw bestaande uit drie afdelin gen, te weten: - de afdeling Grondgebiedzaken; - de afdeling Dienstverlening en - de afdeling Middelen met daarnaast een staf. De afdelingen Grondgebiedzaken en Dienstverlening geven aan de aktiviteiten die de gemeente verricht voor haar inwo ners. De afdeling Middelen is een ondersteunende afdeling. De afdeling Grondgebiedzaken is opgesplitst in twee sek- ties, te weten: Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu Op deze sektie vindt o.a. plaats de behandeling van bouwver- gunningaanvragen, meldingen, milieuvergunningaanvragen, het bouw-en woningtoezicht, woonruimteverdeling, beoorde ling ruimtelijke (bestemmings)plannen, monumentenzorg, toe zicht woningbouwverenigingen enz. Civiel en Cultuurtechniek en Reiniging Deze sektie houdt zich bezig met o.a. de aanleg, het beheer en onderhoud van straten, wegen pleinen, bruggen, riolering, watergangen, openbaar groen, sportterreinen, begraafplaat sen. Ook houdt zij zich bezig met de organisatie van de reini ging, met verkeersmaatregelen en eigendomsaangelegenhe den zoals aan- en verkoop, huur en verhuur e.d.. De afdeling Dienstverlening omvat de volgende sekties: Burgerzaken Bij deze sektie kunt u terecht voor geboorten- en overlijdens- aangiften, voorhuwelijken, uittreksels, rijbewijzen, paspoorten enz. Daarnaast is zij o.a. belast met straatnaamgeving, huisnum mering, de verkiezingen en militaire aangelegenheden. Onderwijs/Welzijn Alhier houdt men zich bezig met alle zaken betreffende het onderwijs (zoals o.a. basisonderwijs, schoolvervoer, leerplicht, schoolbegeleiding, basis- en volwasseneneducatie), subsidiere gelingen sociaal cultureel werk, kinderopvang en peuterspeel- zaalwerk, sport, volks-gezondheid, jeugd- en jongerenwerk, cultuurtoerisme en recreatie enz. Zorg Deze sektie houdt zich bezig met o.a. de bijstandsverlening, sociale werkvoorziening, werkgelegenheid, voorzieningen voor en t.b.v. gehandicapten, uitvoering Wet op de Bejaarden oorden enz. De afdeling Middelen omvat de sekties: Financiën Hier wordt de boekhouding van de gemeente en het gemeen telijk grondbedrijf gevoerd. Daarnaast houdt men zich bezig met de gemeentelijke belastingen, schadebehandeling, verze keringen, kredietbewaking, financieel economische beoorde ling gemeentelijke aktiviteiten, opstellen begrotingen en reke ningen enz. Interne Zaken Onder deze sektie valt de postbehandeling, de archivering, huishoudelijke dienst, centrale inkoop, registratuur, typeka mer, voorlichting e.d. 'Algemene en Bestuurlijke Zaken Zij houdt zich bezig met de behandeling van alle juridische aangelegenheden van de gemeente, openbare orde en politie, brandweer, rampenbestrijding, intergemeentelijke samenwer king, economische aangelegenheden, automatisering, bijzondere wetgeving e.d. Daarnaast is er nog een Staf, waarbij zijn onder gebracht de werkzaamheden betrekking hebbend op personeel en organi satie, alsmede kabinetswerkzaamheden en het bestuurssecreta- naat. 'n de komende tijd zal nader aandacht worden geschonken aan de organisatieverandering. Met name wordt dan ingeqaan op de consequenties voor de 'ngezetenen, zoals tot wie wendt men zich voor een rijbewijs, een bouw- of leuvergunning, informatie over een bestemmingsplan, een belasti ingaanslag enz. Het groeiseizoen is bijna ten einde. oor veel inwoners zal dat aanleiding zijn om bomen en hees ters te snoeien. fangs wegen en paden komt het voor dat de beplanting hinder voor de weggebruikers veroorzaakt. De inwoners worden verzocht hieraan aandacht te schenken. °or de afdeling Gemeentewerken zullen inwoners bij wie de ^Planting overlast veroorzaakt mondeling of schriftelijk van °or hen uitte voeren snoeiwerk op de hoogte worden gesteld. rjp?,r nac'ere informatie kan kontakt worden opgenomen met -1 eer P.c. Zoeteman van de afdeling Gemeentewerken. Energiebesparing nu zeer interessant. Wist u dat in de afgelopen 20 jaren de gasprijs met gemiddeld 5% per jaar gestegen is en dat ver wacht kan worden dat die trend zal doorzetten. We weten allemaal dat ons energieverbruik in de toekomst omlaag moet. Enerzijds omdat de vraag naar traditionele energiedragers, zoals gas en olie, alsmaar toeneemt en de voorraden van die stoffen beperkt zijn en anderzijds omdat er risico's voor een broeikaseffekt dreigen als gevolg van de toe nemende uitstoot van verbrandingsgassen. De sterke industriële ontwikkeling van grote lan den met heel veel mensen zoals China en India zal deze knelpunten verder versterken. In de westerse wereld is het energieverbruik het hoogst maar diezelfde de westerse wereld be schikt over voldoende technische kennis om het energieverbruik flink te verminderen. Grote commerciële belangen houden dat proces echter tegen. Energiebesparing kan een belangrijke bijdrage leveren aan de economische aktiviteiten en de werkgelegenheid. Het is voor de toekomst te verwachten dat de genoemde prijsstijgingen zullen doorgaan omdat zowel het "paarse kabinet" als de Europese Ge meenschap plannen hebben om met de belastin- gen te gaan schuiven. Meer belasting op energie dat gecompenseerd wordt door bijvoorbeeld min der loonbelasting. Dit met als doel een lager energieverbruik te ver krijgen en meer werkgelegenheid. Het is daarom op dit moment interessant om aan dacht te schenken aan energiebesparing in huis. Niet alleen voor uw portemonnaie maar ook voor het komfort in uw huis en het milieu. Wist u trouwens dat geld beleggen in energiebe sparing voor een aantal maatregelen veel gunsti ger is dan bijvoorbeeld geld op een spaarbank zetten. Bovendien behoeft u over het voordeel van een lagere energierekening geen belasting te betalen Ook geld lenen voor energiebesparing kan fiscaal interessant zijn. De gemeente wil u ter gelegenheid van de ge meentedag helpen uw energieverbruik omlaag te brengen door het geven van een energieadvies voor uw woonhuis. Zo'n advies krijgt u gratis als u onderstaande vra genlijst uitknipt, zo goed mogelijk invult en zater dag tussen 10.00 en 16.00 uur bij de stand van de sektie bouwkunde in het gemeentehuis inlevert. Ook als u enkele vragen niet kunt beantwoorden zal toch een advies gegeven worden. Naam Adres PostcodeO Moerkapelle O Zevenhuizen woning O etagewoning O tussenwoning O huur O hoekwoning O twee onder één kap O eigen bezit O vrijstaande woning bouwjaar 19bewoning door (aantal) personen dubbele beglazing O nee O alleen woonkamer O woonkamer en slaapkamers isolatie vloer O ja O nee dak O ja O nee buitenmuurisolatie O ja O nee centrale verwarming O ja O nee bouwjaar c.v. ketel 19verbeterd rendementketel O ja O nee merk c.v. ketelhoog rendement ketel O ja O nee warmwater- O elektrische boiler O kleine (keuken)geiser voorziening O kleine badgeiser O grote badgeiser O aparte gasboiler O cv met combiboiler O cv met tapspiraal O aparte kleine keukenboiler plaats warmwatertoestel O minder dan 5 m vanaf de keuken O meer dan 5 m vanaf de keuken badkamer voorzien van ligbad O ja O nee voorzien van spaardouche O ja O nee koken O elektrisch O gas stookaedrag stand thermostaat 's-morgens graden 's-middags graden 's-avonds graden 's-nachts graden de verwarming op de slaapkamers is op O meer dan de helft van de kamers altijd aan O meer dan de helft van de kamers soms aan O zelden aan passieve zonne-energie de buitenzonwering wordt tijdens het stookseizoen O wel O niet gebruikt jaarverbruik gasm3 in de periode(maand)19tot19.. hout stoken stookt u hout O ja O nee soort kachel O open haard O houtkachel doel O gasbesparing O gezelligheid houtverbruik per jaar kg elektrische apparaten O grote diepvriezer O kleine diepvriezer O vatenwasser O wasdroger O waterbed aantal spaarlampen buitenverlichting O gloeilamp O spaarlamp O met bewegingssensor O 's-nachts altijd aan O 's-avonds aan O soms aan jaarverbruik elektriciteit laagtariefKwh hoogtariefKwh totaal Kwh

Hart van Holland | 1994 | | pagina 5