Zevenhuizen Moerkapelle c 3 c Programma Gemeentedag zaterdag 24 september 1994 Afgegeven bouwvergunningen/ beschikking melding bouwplannen Inzameling vlakglas Voorbere id i ngsbesl u it Ontwikkelingen in en om Zevenhuizen-Moerkapelle Brug over Rotte Wetenswaardighede Geheime toekomstnota en HSL pagina 6 Hart van Holland/21 september 1994 Overkapping wasstraat Truckce Dorpskernen Ondergrondse transported Woningbouw in Eendrachts- Tweemanspolder??? Hoge Snelheidslijn Gemeente Op zaterdag 24 september 1994 wordt er door de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle deelgenomen aan de Gemeentedag 1994. Deze landelijke open dag wordt door veel gemeenten aange grepen om zich op enigerlei wijze aan hun inwoners te presen teren. Het thema voor dit jaar is "Bouwen en wonen". In een braderie-achtige opstelling wordt door de verschillende afdelingen/sekties het onderstaande programma gepresen teerd. ledereen is welkom om een kijkje in de gemeentelijke keuken te komen nemen. Aktiviteiten in het gemeentehuis 1. Sektie Bouwkunde (10.00 - 16.00 uur) - Milieuvriendelijk wonen; - Ventilatie en energieverbruik; - Schilderen van woningen en welstandsaspekten. 2. Sektie Algemene Juridische en Bestuurlijke Zaken (10.00 en 14.00 uur) Algemene voorlichting over: - Bestemmingsplannen en de woonomgeving; - Bouwregelgeving; - Toekomstige ontwikkeling van de gemeente. Onderwerpsgewijs komt het thema in de voor- en namiddag in blokken aan de orde. Er wordt in inleiding gehouden met de mogelijkheid van het stellen van vragen of discussie. 3. Sektie Burgerzaken (10.00 Presentatie G.B.A.; Identif ikatieplicht; Europees paspoort. 16.00 uur) De inwoners kunnen onder het overleggen van een geldig iden- tifikatiebewijs inzage in de eigen persoonsgegevens krijgen. 4. Sektie Sociale Zaken (10.00 - 16.00 uur) Aangepast wonen en woonmogelijkheden; Sociale vernieuwing; - Woonruimteverdeling. 5. Sektie Nieuwe Werken (10.00 - 16.00 uur) - Speelvoorzieningen; - Openbare verlichting. 6. Sektie Beheer en Milieu (10.00 - 16.00 uur) - Groenbeheer; - Huisvuilinzameling; - Compostering. 7. Bedrijfsbureau (10.00 - 16.00 uur) - Criminaliteitspreventie; - Inbraakbeveiliging: - Brandpreventie. 8. Koffie-café (10.00 - 11.00 en 14.00 -15.00 uur) In de raadszaal van het gemeentehuis wordt een koffie-café gehouden. De inwoners kunnen in een ongedwongen sfeer met de raadsleden kennis maken en van gedachten wisselen. Zonodig kunnen de leden van de raad inwoners verwijzen naar het open spreekuur van het college. De koffie wordt verzorgd door de Wereldwinkel Zevenhuizen Moerkapelle. Tevens bestaat gelegenheid om het koffie-manifest te onder schrijven. Om 10.00 uur zal waarnemend burgemeester L.M. Schoots als eerste het manifest tekenen. 9. Open spreekuur college van burgemeester en wethouders (10.00 - 11.00 en 14.00 - 15.00 uur) De inwoners worden in de gelegenheid gesteld om met het college van burgemeester en wethouders van gedachten te wisselen. Aktiviteiten op het voorplein van het gemeentehuis 1. Speeltoestellen (10.00 - 16.00 uur) Op het voorplein van het gemeentehuis worden een aantal speeltoestellen geplaatst. 2. Compostverstrekking (10.00 - 16.00 uur) Op het voorplein van het gemeentehuis zal aan de inwoners een zakje compost worden verstrekt. 3. Asfalteringsmachine (10.30 - 10.45 en 14.30 -14.45 uur) Op het voorplein van het gemeentehuis wordt een demonstra tie met een asfalteringsmachine gegeven. Tekenwedstrijd In het kader van het thema "Bouwen en Wonen" wordt er voor de jeugdigen - via de scholen - een tekenwedstrijd georgani seerd. De drie mooiste tekeningen krijgen een prijs. In de periode van 13 t/m 19 september 1994 is de navolgende vergunning/beschikking afgegeven aan: Gereformeerde kerk Zevenhuizen, voor de bouw van een schuur, plaatselijk bekend Dorpsstraat 104 te Zevenhuizen; de heer W. Ligthart te Rotterdam, voor het uitbreiden van de woning en de bouw van een tuinhuisje, plaatselijk bekend Wollefoppenweg 11 te Zevenhuizen; de heer J.A. Mebius te Zevenhuien, voor het plaatsen van een dakkapel, plaatselijk bekend De Fuut 21 te Zevenhuizen; Een ieder die meent door de verlening van bovengenoemde vergunningen/beschikkingen in zijn/haar belang te zijn getrof fen, kan binnen 6 weken na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Voorts kan een verzoek om schorsing of een voorlopige voorzie ning worden ingediend bij de president van de Arrondisse mentsrechtbank Den Haag, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De vergunningen/beschikkingen liggen gedurende bovenge noemde termijn ter gemeentesecretarie, sektie A.J.B.Z., Dorps straat 89 te Zevenhuizen ter inzage. Onlangs is de afdeling Gemeentewerken gestart met het naar kleur inzamelen van glas. Gezien de eisen die aan het ingeza melde glas worden gesteld is het niet meer mogelijk om het zogenaamde vlakglas (ruiten e.d.) in de glasbakken te depone ren. Vlakglas kan nog wel bij de gemeente worden ingeleverd. Hiertoe wordt binnenkort bij de werkplaats van Gemeentewer ken aan de Burgemeester Klinkhamerweg een speciale contai ner geplaatst. Het zogenaamde vlakglas kan hier gratis worden gedepo neerd. Voor nadere informatie kunt U kontakt met de afdeling Ge meentewerken opnemen. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat ter gemeentesecreta rie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 12 september 1994, waarbij is bepaald dat een herziening wordt voorbereid van de bestemmingsplannen: "Landelijk Gebied 1990" vooreen perceel gelegen aan en in de Rotte ten noorden van de Bonk; "Landelijk Gebied 1990" vooreen deel van het perceel Noord einde 57 te Zevenhuizen; "Landelijk Gebied 1990" voor het trace voor de aanleg van de 2e Bergambachtleiding; "Landelijk Gebied 1983" voor een perceel aan de Industrie straat te Moerkapelle; voor de dorpskernen van Zevenhuizen en Moerkapelle; "Zevenhuizerplas" voor een strook gelegen in de Nessepolder; een en ander zoals in rode kleur is aangegeven op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen. Het besluit is terstond in werking getreden. Zevenhuizen, 12 september 1994, de waarnemend burgemeester, L.M. Schoots Wethouder Hans Brouwer van Zeven huizen-Moerkapelle verwacht dat er binnenkort besluiten zullen worden genomen over een aantal zaken die be trekking hebben op 'ruimtelijke orde ning'. In een vraaggesprek met onze redactie wijst hij op de zogenoemde 'Rottewig'. Dit is een project waarin Zevenhuizen- Moerkapelle met de provincie Zuid- Holland, de Stadsregio Rotterdam en de gemeenten Bleiswijk en Bergschen- hoek participeert. Dit project voorziet in de vaststelling van een uitvoerings- schets voor de omgeving van het stroomgebied van de Rotte: de over gang van stedelijk gebied naar het plat teland. In het kader van de besluitvor ming over dit plan zal de raad het ko mende jaar voor belangrijke keuzes worden gesteld. Aan de orde komen: de buffervorming ten noorden van Achtkamp; de inrichting van de Nes sepolder en de inrichting en de functie van de polders ten oosten van de Rotte. "De realisatie van de Rotterdamse woonwijk Achtkamp op het grondge bied van Zevenhuizen-Moerkapelle wordt pas een feit als alle zaken goed geregeld zijn. Op bestuurlijk niveau moeten er binnenkort besluiten wor den genomen, liefst in november, op dat de grenscorrectie per 1 januari in kan gaan. Oud Verlaat blijft in ieder geval bij Zevenhuizen-Moerkapelle. Binnenkort moet de gemeenteraad be sluiten of de gestelde voorwaarden vol doende zijn en het verlies aan grondge bied voor Achtkamp met de bouw van 300 extra woningen in Zevenhuizen- Moerkapelle voldoende gecompen seerd is. Eigenlijk willen we meer wo ningen. Daarnaast een omleidingsweg, welke reeds in studie is. De belangengroepen die op de bres staan voor volkstuinders en bewoners van o.a. Wollefoppenweg en Bermweg, hebben inmiddels via ambtelijke weg informatie over de te volgen procedure ontvangen. In het gebied tussen Acht kamp en de Middelweg wordt een buf ferzone aangelegd. Als scheidingsge- bied tussen Zevenhuizen-Moerkapelle en Rotterdam. Na realisatie van de plas komt deze weer bij onze gemeente". Naar het zich laat aanzien wordt Rotterdam een aparte provincie, blijft Zevenhuizen-Moerkapelle bij de provin cie Zuid-Holland en wordt tot het Groene Hart gerekend Wat het Bentwoud betreft verwacht Brouwer dat de - enigszins vertraagde- inspraakprocedure binnenkort van start gaat. "Eén en ander hangt nauw samen met het Streekplan Zuid-Hol land Oost. In z'n totaliteit betekenen al deze ontwikkelen dat wij als gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle hoognodig een eigen visie moeten ontwikkelen om de toekomst van onze gemeente zeker te stellen. Doen we het niet dan hebben anderen al voor ons beslist. Dat is ons nu al diverse malen overkomen". Naschrift redactie: Inmiddels is bij gerucht vernomen dat er bij de provincie Zuid-Holland nieuwe plannen in de maak zijn voor verstede lijking tussen Nieuwerkerk en Moerka pelle...! De gemeenteraad van Zevenhui Moerkapelle nam een voorbereid- besluit ter wijziging van het best- mingsplan voor de bouw vaneen over de Rotte ten noorden van De Om aan de bezwaren van de water ters tegemoet te komen heeft hef creatieschap het oorspronkelijke-, gewijzigd. Er wordt een semi-autor sche brug aangelegd in plaats v vaste brug. Er is eveneens een voorbereid» sluit genomen ter realisering van overkapping van de truck-wasstr het Truckcenter. Voor de dorpskernen van Zevenhui* en Moerkapelle zijn nieuwe besta mingsplannen in voorbereiding, langs is door de Provinciale Plan sche Commissie een in hoofdzaak tief advies over de betreffende vr- ontwerpen uitgebracht. Aangezien ze plannen voorzien in een verruit' van de bouwmogelijkheden zal de meente op de plannen vooruit 1 Hiertoe zal op korte termijn d een specifieke verklaring van g zwaar ex art 19 van de Wet op deUr telijke ordening worden afge- Aangezien de officiële tervisiel-- pas over enkele maanden zal g den werden tijdens de raadsver ring voorbereidingsbesluiten Omdat het tracé van een ondergw" transportleiding voor warmwater het glastuingebied in de B-driehoek Nessepolder, dus het grondgebied Z-M doorkruist moest een voor dingsbesluit worden genomen. Geschatte gegevens per 1 januari! De gemeente Zevenhuizen-Moer le zal naar verwachting op 1 januari' 10.150 inwoners hebben. Het aantal riodieke bijstandgerechtigden zal 32 zijn: allen beneden de 65 jaar. In Zevenhuizen-Moerkapelle zullen personen uitkeringsgerechtigd zijl gevolge de RWW, 9 volgens de 10A ingevolge de IOAZ en 1 zelfst: Het aantal tewerkgestelden in s werkgemeenschappen bedraagt.. De oppervlakte is 3.552 hectare, aantal woningen bedraagt 3.695: aantal wooneenheden 167. De t lengte van wegen is 83 km. wa wegen binnen de bebouwde kom22 buiten de bebouwde kom 61 km. De lengte van recreatieve fiets-," en wandelpaden is 24 km. Het vierkante meters groen b 162.800 vierkante meter.» De fin* structuur: Lasten totaal 28.388- Per inwoner 2.403,-; Opbrengst tingen f 1.867.690,-: per inwonerl Algemene uitkering gemeentel 8.807.094,00; per inwoner 868,-.6 schuld: 30.959.486,-= 3.050,- per ner. Hiervan voor woningbo 16.663.767,- per inwoner 1.642,-. financieringsmiddelen: f 25.850. per inwoner f 2.547,-; boekwaarde tiveerde kapitaaluitgaven: f 41.821.499,- waarvan per inwoner f 4.120,(Deze gegevens staan c in het begeleidende boekwerk bij*j meentebegroting 1995 van de ge Zevenhuizen-Moerkapelle.) m Zevenhuizen-Moerkapelle - Dver, week of twee zal de provincie Holland een nu nog geheime sir nota, die allerlei toekonistp voor na 2005 bevat, bekendmait» politiek ter discussie stellen. Een onderdeel van deze zijn plannen om open te sta woningbouw en economisch^ ten in 'minderwaardevolle de de westflank van het Groene Ha langs de rijksweg tussen L<& Gouda en in het gebied tussen pelle en Nieuwerkerk.. De provincie is akkoord Se§aanj( oorspronkelijke plannen vo» ..r leg van een Hoge Snelheidslijn ten van Zoetermeer. De me statenleden gingen nu toe knieën, terwijl de VVD fpff,rein over de Zuidhollandse flits geschonden. Laatstgenoem wil zo snel mogelijk de bedril de steden Rotterdam en met elkaar verbinden, terw'I vooral ingegeven is door verklaring van de eigen m'nl Sc met een korte lijn Rotterda - door het Groene Hart. Alt fp vooral een argument te vliegveld Zestienhoven te ten. Inmiddels circuleert binl'!5"'^si ciehuis de geheime ^ainvordt waarin onder meer de vra^"0i steld of de volgende e®. ctjv# woningbouw en bedrug kan worden overgegaan van het Groene hart. waar goed als zeker doorheen

Hart van Holland | 1994 | | pagina 6