[evenhuizen-Moerkapellc [taïaraque 'ingepakt' Zevenhuizen-Moerkapelle in een maalstroom? Middelweg is race-baan Jeugd-EHBO in Moerkapelle Kinderkleding en speelgoedbeurs Tryfosa houdt verkoping Verkeersdrempel een steen des aanstoots? Kerkdiensten Activiteiten Agenda om bij te blijven.. Hart van Holland/21 september 1994 pagina 7 Begroting Woningbouw Zondag 25 september Medische weekenddienst Jeugd-EHBO: wat houdt dat in? b agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen - "La Baraque" is precies een jaar 'ingepakt'. De oranje zeilen, aangebracht na het stilleggen van de grote verbouwing, zetten niet bepaald extra luister bij aan de omgeving van het bekende eetcafé annex discotheek. "We zouden graag verder gaan met de bouw. maar de milieu-vergunning is nog niet rond. De bouwvergunning is verleend, maar is gekoppeld aan de milieu-vergunning. De ontwerp-ver- gunning hebben we, maar de echte nog niet". Eigenaar Ben Verburg heeft tijdens de tervisielegging zelf een bedenking in gediend, omdat hij het niet eens is met de door de gemeente gestelde voor waarde. Hij wordt verplicht gesteld om een geluidswand aan te brengen, iets wat vijf jaar geleden, bij de realisa tie van de discotheek ook al ter discus sie stond. "Omstanders, bewoners van het begin van de Dorpsstraat willen een dergelij ke wand zeker niet, omdat hun uitzicht ontnomen wordt. Bovendien zeggen ze nooit enige hinder van onze activi teiten te ondervinden. We weten dat we sterk in onze schoenen staan, maar zijn al deze tegenslag meer dan zat", aldus naaste medewerker Leo. "Volgen de week maandag mag Ben weer een keer hierover naar de gemeente bel len. We hopen dat er dan eindelijk groen licht komt zodat we verder kun nen bouwen". Een gesprek met waarnemend burgemeester L.M. Schoots, porte feuillehouder financiën en finan cieel medewerker R. Smits naar aanleiding van de Gemeentebegro ting 1995 Vrijdagmorgen 16 september: Zevenhuizen-Moerkapelle - "Er gebeurt veel op dit moment. Vooral op ruimte lijk gebied. Het is een complexiteit aan factoren die er zowel op gemeentebe stuurders als ambtenaren afkomt. Achtkamp is er één van. Dinsdag treden we na de collegevergadering naar bui ten met nieuws over de overdracht van het grondgebied per 1 januari aan staande. (Zie persbericht op voorpagi na red.) Wat de gemeentebegroting ook al te zien geeft: we investeren in de toe komst. Onlangs namen we een besluit voor de uitbreiding van het Nijver heidscentrum in Zevenhuizen. Dat be tekent meer mogelijkheid tot bedrijfs vestiging en versterking van de sociaal economische situatie. Daarnaast is binnen het gemeentehuis de organisatie afgerond. (Een ingewik kelde klus, omdat niet alleen de ge meenten Zevenhuizen en Moerkapelle werden samengevoegd per 1-1-91, maar ook de ambtenaren samen moes ten gaan werken red.) Per 1 oktober treedt er een nieuwe or ganisatie van de gemeente in werking. Verder is de gemeenteraad bezig met de kerntakendiscussie. Door alle ge meentelijke medewerkers is hard en intensief gewerkt om samen dingen tot stand te brengen", aldus waarnemend burgemeester L.M. Schoots. Hij wordt door gemeenteraadsleden en ambtenaren afgeschilderd als een kei harde werker met verstand van zaken en als zeer financieel deskundig. Het is voor de eerste keer tijdens zijn waarneming, sinds de ziekte van burge meester A.W. Lips, dat hij betrokken is bij de realisering van een gemeentebe groting voor Zevenhuizen-Moerkapel- We hebben niet alleen de cijfers voor de begroting op een rijtje, maar ook de gevolgen van besluitvorming op lange re termijn. We merken dat de betrok kenheid van de ambtenaren intensief is toegenomen. Ieder weet waar hij of zij mee bezig is. Het beschrijvende gedeel te van de begroting is grotendeels van de ambtenaren zelf afkomstig. Hoewei dit het volgend jaar nog niet zal lukken streven we wel te komen tot een pro- duktbegroting, hetgeen een tastbaar der effect heeft. In één oogopslag weet je wat aan een object is uitgegeven en hoe dat bedrag tot stand gekomen is. Eén en ander is realiseerbaar doordat de organisatie rond is. Zo kunnen ook de burgers zien wat er met hun geld gebeurt. We streven naar absolute kwa liteit en uitermate goede dienstverle ning en daarom moeten ze snel en goed te woord worden gestaan. De service moet optimaal zijn, of dat nu een bouw vergunning -of een paspoort- afgifte betreft. Het gemeentehuis moet een 'huis der gemeente' zijn, waar je ook zou kunnen gaan winkelen". "Als je de begroting op je in laat werken, ontdek je dat er tot dusver door Zeven huizen-Moerkapelle een goed finan cieel beleid is gevoerd. Omdat er ande re afspraken over de financiële relatie tussen het rijk en de gemeente komen, betekent het dat we, zoals we het nu kunnen inschatten, over vijf jaar 1,5 tot 1,8 miljoen tekort zouden komen. De toezichthouder op de gemeentelijke fi nanciën, de provincie zegt dat de be groting niet alleen nu moet sluiten, maar ook in het meerjarenperspectief op 0 moet zijn gebracht. Je kunt jezelf natuurlijk rijk rekenen, maar je moet dan bij de burgers na een jaar of twee drie om extra geld vragen. Als je voor kwaliteit kiest, moet je die bepaalde kwaliteit consequent hand haven. Als we willen dat afvalstoffen heffingen kostendekkend zijn moet je het principe hanteren 'de vervuiler be taalt'. maar je kunt ook concessies doen. De gemeente Zevenhuizen-Moerkapel- vast' lu!zen 'We houden ons hart wenct een Persoon die onbekend vanrttii jjven' na Het gereedkomen moni delweg. "De weg is haast te serprif1 er ma§ we' tachtig kilometer seluwn Wo[den Als er maar geen on gelukken gebeuren". weel6611 dr'eta' weken is de Middel- </<;r.ppen voor alle verkeer. Dat hui7P„ iedereen die van Zeven- Viifhni naar ^ud Verlaat of de deze wom0et' Sebruik maakt van allevort^' omdat de Groeneweg voor Wferi!feis afgesloten, beamen Helweg al bereden heeft, zal veri(1ien wegdek perfect is. Bo- brufiaon Z')n 'astige obstakels als versmolt' met dientengevolge een weg- ersmall.ng, verwijderd. Daarvoor in de plaats heeft het Hoogheemraad schap Schieland, duikers onder de weg aangebracht. De renovatie heeft Schieland ter hand genomen, een laatste klus die nog moest gebeuren nadat andere wegen officieel aan de gemeente waren over gedragen. Na de juridische overdracht van de Middelweg, wordt de gemeente Zeven huizen-Moerkapelle aansprakelijk ge steld voor deze weg, die wel erg goed brijdbaar is geworden, maar wel uiter mate gevaarlijk is voor fietsers en lang zaam verkeer. Ook automobilisten die te snel rijden en elkaar willen passeren, moeten dat met geringe snelheid doen. N.B. Een gewaarschuwd mens telt voor twee!. Ie kiest voor handhaving van de kwali teit en wil bijvoorbeeld geen achter stand in het onderhoud van plantsoe nen, bestratingen, en dergelijke. Om de inwoners over een paar jaar schokken te besparen kunnen we nu beter kleine belastingverhogingen voorstellen. Wij en nog zo'n 500 gemeenten zien zich geplaatst voor hogere uitgaven, als ge volg van overheidsmaatregelen. Indi rect speelt daarbij ook de herverdeling van wegen (onderhoud e.d. nu door gemeente in plaats van provincie red.) een rol in het uitgavenpatroon. Echter de gevolgen van het regeerakkoord en de herverdeling van de wegen beteke nen structureel 2,5 miljoen meer kos ten voor de gemeentelijke overheid, hetgeen betekent 250 gulden per inwo ners per jaar. Echter gelukkig hoeft al les niet doorberekend worden voor de inwoners". De continuering van de woningbouw in Zevenhuizen-Moerkapelle is de komen de jaren veilig gesteld dankzij een grondaankoop door de gemeente Ze venhuizen-Moerkapelle. Anderhalve hectare grond wordt pér 1 november aanstaande eigendom van Zevenhui zen-Moerkapelle, zodat er tot 2005 (Streekplan Zuid-Holland Oost) jaar lijks zeker zo'n 50 woningen per jaar in plan Swanla in Zevenhuizen kunnen worden gebouwd. Op dit moment bera men technische ambtenaren planne tjes, ontwerpen tekeningen voor de in vulling van dit gedeelte Swanla. Zevenhuizen - Op zaterdag 24 septem ber geeft de bekende organist Aart Bergwerff(34) een concert op het Van Leeuwen-orgel van de Gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat 106. Bergwerff is vast organist van de Lu therse kerk in Den Haag. Hij bespeelt daar het beroemde Batz-orgel uit 1762. Aart Bergwerff studeerde orgel, koordi rectie en kerkmuziek aan het Rotter dams Conservatorium. Hij heeft zich verder bekwaamd in Duitsland en Frankrijk. Op internationale orgelcon coursen in Brugge, Lausanne en Gro ningen won hij prijzen. Bergwerff speelt werken van Buxtehude, Böhm, Bach en Mendelssohn-Bartholdy. Het concert is een initiatief van de Zeven Muzen en de Commissie kerkmuziek van de Gereformeerde kerk. De avond begint om 20.00 uur. De toegang is gra tis. Inlichtingen: 01802-1469. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds. J. Noordam, Nieuwerkerk a/d IJ.; 19.00 uur ds.J. van Walsum, Zoetermeer. Oud Verlaat 10.00 uur dr. C. Vermeu len, Valkenburg. Geref. kerk 9.30 uur drs. E.J. Veld man; 16.00 uur ontmoetingssamen komst. Moerkapelle Herv. Gem. 11.00 en 19.00 uur drs. J.W. van Estrik. Geref. Gem. 9.00 uur leesdienst; 19.00 uur ds. C.A. van Dieren. Zaterdag 24 september: dokter R.P. Renssen, Cederhof 3, Bleiswijk, tel. 01892-14085. Zondag 25 september: dokter W.J. van Bruggen, De Wielewaal 20, Zeven huizen, tel. 01802-1783. Al jaren is het Rode Kruis actief in Moer kapelle. Tot voor kort waren daarbij alleen volwassenen betrokken. Vanuit het bestuur is de gedachte opgekomen de jeugd bij het Rode Kruiswerk te be trekken. Zo is het plan ontstaan een Jeugd-EHBO in Moerkapelle te starten. Kinderen van groep 7 en 8 van de basis school krijgen een cursus Jeugd-EHBO- A. De lessen zullen bestaan uit een theoretisch en een praktisch gedeelte. Aan het einde van de cursus wordt er een examen afgenomen en ontvangen de kinderen een diploma. Het volgende jaar is er een vervolgcursus: EHBO-B. De lessen zullen verzorgd worden door mevrouw J. Bontebal en mevrouw H. van Steenbergen. Het gaat er bij de behandeling van de stof niet alleen om het EHBO-diploma te halen maar ook om het bijbrengen van een stukje so ciaal gevoel. De jongeren van Moerka pelle kunnen veel betekenen voor an deren, zieken, eenzamen enz. Daarom hopen ze ook op pad te gaan om hulp te verlenen. Een aantal gegevens met be trekking tot de cursus; Woensdag avond 5 oktober start de eerste les. Donderdagavond 29 september (aan vang 19.30) zal er een informatieavond gehouden worden voor ouders en kin deren in 't gebouw Moerveen aan de Herenweg. De coördinatie van de Jeugd-EHBO is in handen van mevrouw A. Voorwinden, tel. 01793-3393. Zevenhuizen - Donderdag 6 en vrijdag 7 oktober wordt de kinderkleding-en speelgoedbeurs ten bate van Unicef gehouden. Goede kinder-najaars/win- terkleding (schoon en heel) en goed speelgoed kunnen worden ingeleverd op donderdag 6 oktober op de volgen de tijden: van 09.00 tot 12.00 uur; van 13.00tot 17.00uuren van 18.00tot 19.00 uur. Net als voorheen kan men maxi maal 42 stuks inleveren tegen uitbeta ling van 2/3. Wanneer men meer dan 42 stuks inlevert, b.v. 60 stuks, worden er 18 stuks verkocht met de opbrengst voor Unicef. Verkoop: donderdagavond 6 oktober van 20.00 tot 21.00 uur; vrijdagmorgen 7 oktober van 9.00 tot 11.00 uur. Men bepaalt- eventueel in overleg- zelf de verkoopprijs. 1/3 is voor Unicef en 2/3 is voor de aanbieder van speelgoed en/of kleding. Inlichtingen: 01802-2252 of 2043. De kinderkleding en speelgoedbeurs wordt in de Gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat 106 gehouden. Moerkapelle - ln de zaal van de kerk van de Gereformeerde Gemeente wordt op vrijdag 7 oktober en zaterdag 8 oktober een verkoping ten bate van de zending en evangelisatie gehouden. De organi satie is in handen van zendingsvereni ging 'Tryfosa'. Er worden handwerken, textiel, boeken, houten speelgoed, handbeschilderde cadeau-artikelen, kaarten, postzegels, cd's, mc's, plan ten, bloemen en dergelijke te koop aan geboden. Bovendien zijn er allerhande versnaperingen voorhanden en heb ben dames heerlijke koeken gebakken. Op zaterdagmorgen staat er weer een oliebollenkraam en kunnen kinderen naar dia's kijken. De openingstijden zijn: vrijdag van 19.15 tot 21.45 uur en zaterdag van 9.30 tot 12.30 uur. Moerkapelle - "Om te voorkomen dat er schadeclaims komen zouden er eigenlijk op de Akkerweg, een tiental meters voor de verkeersdrempel, waarschuwingsborden moeten worden aangebracht dacht de heer G. van Laviere van de SGP/RPF tijdens de afgelopen raadsvergadering. Deze verkeersdrempel sorteert al effect, er wordt beduidend langzamer gereden op de Akkerweg. Wethouder De Gooijer zegde toe hierover informatie in te winnen. e>0t, Zevenhuizen Zaterdag 24 september: 20.00 uur Gereformeerde kerk: orgelconcert Zondag 25 september: 16.00 uur Ger. kerk Ontmoeting over drempels heen. Donderdag 6 oktober: oud papier aktie "De Eendragt" 8.00-18.30 uur. Donderdag 6 en vrijdag 7 oktober: Unicef kledingbeurs Gereformeerde Kerk. Zaterdag 29 oktober: 20.00 uur dorpshuis Swanla: Anders-dan-anders-avond V.O.O. Woensdag2 november: 14.00 uur Dorpshuis Swanla Zeven Muzen: kindertheater "Trompet voor olifant" Zaterdag 5 november: 20.00 uur Gereformeerde kerk: Havenstad Operette Zaterdag 5 november: 11.00-15.00 uur: "Open Huis" gerestaureerde kerk van de Ver. Vrijz. Herv., Dorpsstraat 139. Zaterdag 19 november: 20.00 uur Geref. kerk Zeven Muzen muziekavond Zaterdag 19 november: Intocht Sint Nicolaas. Zaterdag 19 november: 20.00 uur, Dorpshuis Swanla: Zangvereniging "Zanglust" m.m.v. Shell mannenkoor. 6 januari 1995:14.00 uur dorpshuis Swanla Zeven Muzen: kindertheater Itoek en het IJsbeertje. Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein; september-aktie: "Europa voor eerlijke koffie' ANBO: Spelmiddag: iedere maandag 14.00 uur Zevenster. Soosmiddagen: 2e woensdag Hervormd Centrum; 4e woensdag Zevenster aanvang 14.00 uur; Zwemmen iedere donderdag om 10.00 of 13.30 uur- Fietsen' lx per 2 weken vrijdag 13.30 uur, Dorpshuis "Swanla": 30 september. Bustocht: woensdag 5 oktober. Oud Verlaat "De Vieikap": 27 september: 20.00 uur de Schakel; 23 september: 20.00 uur kaarten; 27 september: 14.30 uur Soos. 4 oktober: Donateursavond Sticht. Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. Vrijdag 28 en zaterdag 29 oktober: Toneeluitvoering van Je J werk. Moerkapelle: Iedere 2e donderdag Soos in Op Moer om 9.30 uur: 13 okt. 10 nov. 8 dec. Iedere laatste donderdag van de maand: 10.00-14.30 uur Wereldwinkel Raad huisplein; sept.-aktie: "Europa open voor eerlijke koffie".

Hart van Holland | 1994 | | pagina 7