/o/ÓnIn BMerie Boskoop Gemeenteraad akkoord met hoofdlijnen rapport "Categorise ring van wegen" Kinderdansdag Gemeente overlegt met buurt- comité hoogbouwflats Snijdel- wijk-West Open dag dierenopvangcentrum Koningin Wilhelminaschool bedreigd met sluiting Orgelconcert Evert van de Veen Wild West feest Rozenburcht I^dcltnxveen-Boskoop v\ leurohomel Kerkdiensten mmmt Sjoelen pagina 13 in Boskoop - .1 I Herinrichting wegen in Groens- I waard II eveneens akkoord Aanleg rotonde Esdoornlaan- Kerkweg-West - Chopinlaan Goud van oud Extra Jeugd-Bingo 3 .8 I Zijde 36 01727-14550 Zondag 2 oktober De Braderie in Boskoop baadde afgelopen zaterdag in het zonlicht. Tot zes uur 's avonds, toen het begon te regenen, bezochten duizenden mensen de uitgebreide jaarmarkt. ■Waddinxveen - Met uitzondering van Ide Unie 55+ stemde de raad van Wad- Idinxveen op 13 september in met het ■categorisering van de wegen, zoals die I in een door het verkeerskundig bureau ■Goudappel Coffeng te Deventer opge- Isteld rapport is opgesteld. In het rap- port wordt aangegeven welke weg in IWaddinxveen welke functie heeft en Idaartoe worden de wegen in categorie- lèn ingedeeld (hoofdwegen, wijkont- Isluitingswegen). Om aan de eisen van zowel bereikbaarheid als leefbaarheid ■zoveel mogelijk te kunnen voldoen, Imoet worden gestreefd naar beheer- jsing van moboliteit, waarbij de opzet Ivan het verkeerssysteem zo veilig mo- ■gelijk moet zijn. ■Aangezien de raad had ingestemd met de voorgestelde categorisering van wegen, kon ook het voorstel, om een I krediet van f370.000,- beschikbaar te stellen voor de herinrichting van I oenswaard II tot 30 km/uur-zone, lh°,i aanSenomen. De helft van dit I n-, aS wordt overigens vergoed door I ijkswaterstaat. Naar aanleiding van I m inspraakronde is op verzoek van de l"™!?? det Plan °P enkele kleine IS! en aangepast. Binnenkort I "iet de werkzaamheden begon- |nen. In verband met de aanleg van een ro tonde op het kruispunt Esdoornlaan- Kerkweg-West - Chopinlaan moet het verkeer vanaf woensdag 28 september gedurende circa twee en een halve maand rekening houden met een volle dige afzetting van dit kruispunt. Deze afzetting zal in ieder geval op werkda gen tussen 09.00 en 16.00 uur plaatsvin den, incidenteel zal het kruispunt hele dagen worden afgesloten. Fietsers en bromfietsers kunnen lopend binnen de afzetting hun weg vervolgen. De wegen Dorpstraat, Kerkweg-West (westzijde), Kerkstraat en Heuvelhof zullen - mede door het éénrichtingsver keer op de Dorpstraat - gedurende de afzetting, met een auto alleen via het Noordeinde (noordelijke ingang van de Dorpstraat) bereikbaar zijn. Ansichtkaarten van Hazerswoude vanaf ong. 1920 inruil voor W'veen 01828-19032 Verzamelde werken van schilder 01828-15389 t.k. delfs-bl. tegeltableau 12 tegels in eiken lijdt handgeschil, f1200,- 01828-15713 t.k. zw.TV f25,-; kristallen karaf f25,-; autoradio f25,-; elek. onderdek, f25,- 01828-10328 gevr: zwitsalspullen uit de jaren '50 '60 ook los 01829-3450 Waddinxveen - Op vrijdag 30 septem ber wordt er in de Paddestoel voor het eerst van dit seizoen weer een Goud van oud avond voor 30-plussers geor ganiseerd. Op deze avond aan de Lijs terbesstraat 18 in Waddinxveen wor den er grote hits gedraaid uit de jaren zestig, zeventig en tachtig. Zoals de Rolling Stones, de Beatles, Meatloaf, Abba en Queen. Deze Goud van oud begint om 21.15 uur en zal eindigen om 24.00 uur. De entree bedraagt vijf gul den inclusief een consumptie. Op vrijdag 30 september is er een extra Jeugd-Bingo voor kinderen van 6 tot en met 14 jaar. Deze avond zijn er weer leuke prijzen te winnen die zijn aange past aan de leeftijden. Wij hopen op een goede opkomst voor eventuele herha ling. Deze avond begint om 19.00 uur en eindigt om 20.30 uur. Waddinxveen - De prijzen bij de Wad- dinxveense sjoelers zijn gegaan naar: Klasse A: Teus Visser, Wim Slingerland jr., Henk van Beek, Ed den Drijver, T. van Leeuwen. Klasse B: Caroline van Drunen, J. Blom, Frans Bouwmeester, C. van Wijk, Adrie Faas. Klasse C: G. Renesse, Cor van Gils, Wim Slingerland jr. Asha den Drijver, Coby van Eek. Klas se D: Miep Zonderland, Jeanette Kers bergen, Erwin Pleus, Jan Olie, M.C. Tractor. Klasse E: Tamara Olie, Dick Esveldt, Ronald Meyer, Peter Botger, Corry Boegheim. O FX Iwerd jn' eenAfgelopen zaterdag l^sdao n°k de Sniep de Kinder- I '"itiatipf yden. Deze dag is een |Sanienwpri+n Gymnastiek Bond in |gin» Tnns 1? met gymnastiekvereni- Idoeld vonr'a Kinderdansdag is be- |verenioin„ eJ°nge leden van de gym- I rlansjes ifJhk e de afgelopen tijd zelf Ivnnrn ingestudeerd en kle- I korthal weerHH0rStelling gemaakt. De daarvoor veranderd in Het was de achtste keer dat dit evene ment gehouden werd binnen de regio en het werd opnieuw een groot succes. Zowel de kinderen als de organisato ren waren enthousiast en tevreden over het resultaat. Er traden kinderen uit de gehele regio op: Lekkerkerk, Stol wijk, Reeuwijk, Bodegraven, Moerka- pelle en Hazerswoude. Ook honderd leden van TOOS namen aan de activi teiten deel. 35 vrijwilligers zorgden er- Al vroeg in de ochtend bereidden de kinderen de voorstelling voor 's mid dags voor. Het ging om het boek en de video Sjakie en de chocoladefabriek van Roald Dahl. Het decor was een echte snoepfabriek en er was een chocolade waterval, een lopende band met spek kies en een kauwgomballenpan. Alle kinderen maakten deel uit van het ver haal en leverden er hun bijdrage aan. Na afloop konden de kinderen terugkij- t.k. commode wit met 1 deurs hang/leg kast conbiad ladeblok 01828-17267 gevr: speelwinkel en duplo 01828-17267 t.k. meisjesfiets 6-7 jr, motorbecane, rood, i.g.st. f50,-01828-18566 grote radio i.p.s. met 2 losse boxen voor slechts f50,-01828-14694 t.k. etna gasfornuis met grill f100,- 01828-19926 t.k. gevr: eiken/ fineerhangkast br. 80-90cm 01828-19895 Boskoop - Op maandag 3 oktober ver gadert het buurtcomité hoogbouwflats Snijdelwijk-West met vertegenwoordi gers van de gemeente over plannen voor het opknappen van de buurt, waaronder de speelplaatsen, groenre- novatie en verbetering van de verlich ting. Dit overleg is een vervolg op een voor de zomervakantie door het ge meente-bestuur georganiseerde infor matieavond in het Praathuis, waarbij het voltallig college met buurtbewo ners sprak over plannen voor buurt- aanpak en buurtbeheer. Na afloop van deze bijeenkomst hebben buurtbewo ners een buurtcomité opgericht, dat als gesprekspartner fungeert voor de ge meente. De vergadering wordt gehouden in Het Praathuis aan de Bosweg en begint om 20.00 uur. Buurtbewoners zullen via een nieuwsbrief worden geïnformeerd over de voortgang van de plannen tot verbetering van de buurt. Voor meer informatie: Leo van der Bijl, coördina tor buurtproject bij de gemeente Bos koop, 01727-19553. Boskoop - Op zaterdag 1 oktober zal het dierenopvangcentrum aan de Otweg 15 in Boskoop open huis houden. Van 10.00 tot 15.00 uur kunnen belangstel lende een kijkje achter de schermen nemen van het werk in een asiel. Het doel van de dag is het publiek te infor meren over het werk in dierenasiels: dieren aan een nieuw baasje helpen. In meer dan negentig procent van de ge vallen lukt dit waardoor asiels meer en meer de functie krijgen van een tijdelij ke verblijfplaats. Tijdens de open dag kunnen grote en kleine bezoekers meedoen aan een puzzelwedstrijd met prachtige prijzen. De oplossing moet met fl. 2,50 aan extra postzegels opgestuurd worden naar de Dierenbescherming. De opbrengst hiervan wordt verdeeld tussen het asielwerk en het Berenbos in Rhenen. De Jeugdafdeling van de Dierenbe scherming Kids for Animals start rond werelddierendag een grote actie voor dit opvangcentrum voor beren die hun oude dag rustig kunnen doorbrengen na jarenlang mishandeld te zijn. Inlichtingen: Dierenopvang Boskoop Wilma Rodenburg 01727-17070 en Die renbescherming Boskoop Jeanette v.d. Lede 01727-11810. Boskoop - Het college van burgemees ter en wethouders zal de gemeenteraad in de vergadering van 29 september verzoeken een wijkindeling in Boskoop te veranderen. Het gaat om de indeling die het ministerie van onderwijs ge bruikt bij de schaalvergroting in het basisonderwijs. De wijkindeling die ge hanteerd wordt, sluit niet aan bij de natuurlijke grenzen in de gemeente, die in Oost en West gedeeld wordt door de Gouwe. De huidige indeling bedreigt de open bare basisschool Koningin Wilhelmina in Boskoop-Oost op termijn met slui ting. Het huidige leerlingenaantal (124) van deze school ligt onder de voor Bos koop vastgestelde opheffingsnorm van 143 leerlingen. Als de minister het ver zoek van de gemeente Boskoop inwil ligt, kan de opheffingsnorm worden bij gesteld en kan de Koningin Wilhelmina school als zelfstandige school blijven bestaan. Waddinxveen - Op zaterdag 1 oktober geeft de jonge Voorthuizer organist Evert van de Veen een orgelconcert in de N.H. Brugkerk in Waddinxveen. Evert (1963) volgde zijn eerste orgelles sen bij zijn oom Evert van de Kamp, waarna hij studeerde bij John Propius in Barneveld. Hier werd hij voorbereid op zijn opleiding aan het Utrechts Con servatorium. Deze studie sloot hij in 1990 af en sindsdien is Van de Veen werkzaam als docent. Daarnaast is hij dirigent van verschillende koren en begeleider bij onder andere het Urker Mannenkoor. Hij geeft regelmatig con certen in Nederland en in het najaar verschijnt zijn derde compact disk. Er wordt bij het concert, dat om 20.00 uur begint, uitleg gegeven over de te spelen muziek. Het gaat om werken van Buxtehude, Handel, Bach, Driffil en Karg-EIert. Zaterdag 1 oktober presenteert PUL een Wild West feest. Speciaal voor deze gelegenheid, het derde PUL-feest dit jaar, zal de band Kings Quest optreden. Deze band reist speciaal af vanuit het zuiden des lands. Kings Quest speelt rock materiaal van bands als Guns "n Roses, The Police en Genesis. Ook heeft de band een set Nederlandstalige nummers van onder andere Doe Maar. Speciaal voor zaterdagavond hebben zij echte countrynummers als Thank God Pm a country boy ingestudeerd, welke zij dan ook met veel geweld zul len spelen. In de pauzes zorgt een dis cotheek voor keiharde achtergrond muziek. De Wild West avond zal plaats vinden in de Rozenburcht, die speciaal voor deze gelegenheid is omgetoverd tot een kleine saloon. Entree f 15,- aan de zaal en f 12,50 in de voorverkoop bij Sig.mag. Binken, Boskoop. t.k. wilgenhout stammen v. ong. 1m lang f35,- per m3 Natuurgroep W'veen 01828-17089 t.k. boereneiken wandkast f300,- salontafel; wagenwiel 115cm f75,- 01727-15625 t.k. citybike (m) kalkhof yougster 24" f200,- 01727-13744 div. boeken va. f1,- pst. serie autotot. 7 st. f40 - strategospel f12,50 01727-12488 t.k. klassiek bankst. groen-ecru stoff. 3.11 lodewyk stijl teab 01727-14930 Boskoop - Op zondag 2 oktober organi seert de Vrijzinnig Protestantse Ge loofsgemeenschap een speciale kin- der/jeugddienst, aanvang 16.30 uur. Het kinderkoor van de christelijke ba sisschool "De Mare" uit Alphen a.d. Rijn verleent medewerking. De dienst wordt geleid door de heer P.C. van den Bos, doventolk en godsdienstleraar namens de Vrijz.Prot Geloofsgemeen schap op de basisscholen Kon. Wilhel mina, Vijverfluiter en de zondags school van de Vrijz.Prot. Geloofsge meenschap. Van laatstgenoemde scho len verlenen ook enkele leerlingen hun medewerking. Het thema van de dienst is 'Vrienden voor het leven". Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn: 16.30 uur ds. P.J. Trimp, Zoetermeer. Herv. Immanuël kerkgem. 10.00 uur ds. H. Onstein, Amsterdam; 17.00 uur ds. J.C. de Moor, sow-dienst ontm. kerk. Boskoop V.P.G.: 16.30 uur jeugddienst. Herv. gem. 9.30 uur'ds. K.J. Jansen; 18.30 uur ds. L. van Nieuwpoort. De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Chr.Geref. kerk 9.30 uur ds. W.P. de Groot, Den Haag; 17.00 uur ds. M.J. Oosting. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Dick van Steenis. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. J.A. v. Hooijdonk.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 13