De nieuwe najaars/» inter eollectie is binnen. WA CHRISTELLE MODE SLANKCLUB i rn SPORTSCHOOL DEN EDEL Komboecha of Kargasok Christelle mode o.a. grote sortering sportieve pantalons: RosnerGardeur ZerresDutchBianca 5®. 71 4- Net even beternet even gezelliger voor uw overtollige kilo's!!! Wat is de ideale (mode)lijn? Den Edel biedt sport fitness voor jong en oud Instituut voor Recreatie, Lichamelijke Opvoeding en Sport Noordkade 74a - 2741 EZ Waddinxveen Tel.: 01828-13659 - Fax: 01828-32188 mmmmm Hart van Holland/28 september 1994 pagina 23 Eeuwenoud gezondheidselixer De Komboecha-zwam Wat is komboecha thee? Mode om naar te kijken Kerkweg 151c - Waddinxveen Tel. 01828-19523 Hazerswoude/Zoeterwoude/Boskoop Tel. 01714-12184 Zevenhuizen - De verloedering van het leefmilieu begint t0l te eisen op het functioneren van de mens. Stofwis selingsziekten en huidaandoeningen, nemen gestaag toe ook al draait de geneesmiddelenindustrie op volle Komboecha [drank) in de vorm van thee, heeft een ontqiftende werking, kan gedronken worden tegen bacteriën en virussen en spijsverteringsproblemen, maar js ook heilzaam bij aandoeningen van lever, gal en newrichtsaandoeningen. Het is een sterk bloedzuive rend middel en wordt ten zeerste aanbevolen als preven tief middel en tonicum tegen jicht, reuma, arthrose en artritis, aderverkalking, hoge bloeddruk, trombose en derqelijke. Bovendien zorgt komboecha door z'n stimulerende wer- kinq voor een herleving van het totale kliersysteem. Komboecha geeft opmerkelijke resultaten bij astma en allergieën. De komboechazwam werd in China reeds vele eeuwen lang gebruikt. Hij versrpreidde zich over Korea, Japan, Indië en Rusland naar de Oosteuropese landen en vervol gens naar de lage landen. De komboechazwam was vroeger als volks-huismiddel zeer populair Wegens gebrek aan suiker en thee raakte de komboecha tijdens de Tweede Wereldoorlog in de vergeethoek, om in de zestiger jaren, bij de opkomst van natuurgeneeswijzen, weer herontdekt te worden. De komboechazwam is heel erg oud. De geschiedenis en onderzoeken hebben bewezen dat er heilzame in vloeden van de drank op het menselijk organisme afge geven worden, al heeft de komboecha nog lang niet z'n geheimen prijsgegeven. Rusland is de bakermat van de komboecha. De Russen zijn al eeuwenlang vertrouwd met de melkzuurfermentatie. "Kvas", een gegiste brood drank wordt daar met tankwagens uitgeleverd. In Rus land wordt de komboecha 'tjanie grib' 'thee-padde stoel' genoemd. De komboecha is daar, vanwege de preventieve werking tegen allerlei kwaaltjes en aandoe ningen, gewoon onderdeel van het dagelijks menu. Men heeft vastgesteld dat in streken in Rusland waar de komboecha algemeen en regelmatig gebruikt wordt, de milieuvervuiling minder vat heeft op de gezondherd van de komboechagebruikers. Dat is vooral opvallend in het geïndustrialiseerde Oeralgebied. Vis-en boomsterftezijn er algemeen. Toch is er amper kanker bij de bevolking. Er zijn legio voorbeelden, ook bij Nederlandse gebrui kers, waaruit de gunstige werking van komboecha blijkt. Het zou kunnen zijn dat het bovenstaande bepaalde verwachtingen wekt. Ga niet uit van die verwachting, maar consulteer bij ziekten, allereerst bij ziekten een arts. Komboecha is in de eerste plaats een gezondheidsdrank die 'preventief' werkt. De komboechadrank wordt gemaakt door de zwam (wat het eigenlijk niet is), waarin gisten en bacteriën die een dermate harmonieuze taakverdeling hebben, te laten groeien in een basis van thee, honing en/of suiker, zwarte thee en azijn. Men kan kamboechadrank kant en klaar in reformzaken kopen, maar ook zelf maken. Men heeft daarvoor een gistingsbokaal en een zwam nodig en een goede theesoort. Om gedurende het rijpingsproces de vloeistof op een constante temperatuur te houden is de aanschaf van een verwarmingsplaatje aan te bevelen. Bij de aanschaf van een fles, het komboe- cha-boeken thee en dergelijke, krijgt de klant bij Montag- ne de komboecha-zwam qratis. Inlichtinqen. 01802- 1653 Waddinxveen - Christelle Mode, de damesmode-zaak op de hoek van de Kanaalstraat/Kerkweg heeft een frisse en eigen tijdse uitstraling. De aandacht van passanten wordt getrokken door de artistiek ingerichte etalages die een bijzondere aan trekkingskracht uitoefenen. Wie vervolgens de auto parkeert achter winkelcentrum Passage, of aan de Kerkweg een plaatsje kan vinden en de winkel binnenstapt wordt zeker niet teleur gesteld. Mevrouw Verwejj en dochter Christianne hebben ook dit keer weer veel fraaie, draagbare, maar ook betaalbare damesmode ingekocht, waarbij het accent ligt op variëteit en combineerbaarheid Zowel dejonge, als de wat rijpere vrouw vinden hier ongetwij feld iets van hun gading, omdat er een grote collectie inge kocht is. Prachtige truien in 'ijselijke' tinten en modekleuren; fraaie blouses, draagbare pantalons met een keus aan jeans in allerlei kleuren, leuke ensembles, colberts, maar ook sjaaltjes en accessoires. Christelle Mode heeft voornamelijk (betaalbare) merkkleding, zoals Gardeur, Rosner, Zerres, Roberto Sarto, Kerko, Bianca e.d. Wat is het ideaalbeeld van vrouwen en mannen? Onze if'menleving geeft richtlijnen en gedragsregels hoe een vrouw op haar best moet uitzien. Slank, goed gekleed, sexy, altijd een opgemaakt gezicht. Kortom een scala aan beïnvloe- ingsmechanismen om vrouwen hieraan te herinneren. Dit aken vrouwen zich zo eigen, dat zij daarom proberen er zo te zien. Pas dan hoor je- zo vindt men- er echt bij. Veel ■jouwen kunnen alleen nog maar aan hun gewicht denken, morgens al op de weegschaal staan en lopen vervol- y de gehele dag gedesillusioneerd rond met de gedachte w ze nooit meer in die strakke spijkerbroek passen, uwen en mannen die afwillen vallen moeten eerst in hun aam vertrouwen krijgen. Het lijnen begint met voldoende u m°tlveerd zijn en je fut genoeg voelen om het vol te bp™ ^e'^ertrouwen krijg je niet wanneerje geobsedeerd haai h1 een bePaalcl mo-del, dat superslank is. Het moet een vopw ldeaa|beeld vanjezelf zijn, bij welk gewichtjeje goed etpn en wat er9 belangrijk is -je destijds normaal kon blijven zonder gelijk weer aan te komen. Het verdient aanbeve- ""geenlijn-daq- 5°** bi] te hou- den. zodat men eventueel kan 0ntöekken waardoor vreet. £"en ontstaan. We extra steun bij het afval- eo kan naar de «nkdub Hazer- komen. heeft Voskui1 eeft jarenlanq /^nng met af- ^"eninclubver- knd en qeeft ?ede tips met Strekking tot Retails en haardracht tT/oor mlich- In Waddinxveen, aan de Noordkade 74a, is het sport en fitnesscentrum Den Edel gevestigd. Daar wordt voor jong en oud allerlei vormen van sport en fitness aangebo den zoals: callanetics. fitness- gym, fitness, herenconditie training, judo, jiu-jutsu, tae kwondo, ski-gym, 55+-gym, sportieve afslankcursussen en aerobics. In de driemaandelijk se krant die het sportcentrum uitbrengt, is het totale aanbod te vinden. Zo wordt uitleg ge geven over de diverse sporten en trainingsschema's. Lang niet aan sport gedaan? Naast de langlopende spor ten, biedt Den Edel ook korte cursussen. Een van deze cur sussen is Quick Fit en Slank. Deze cursus van tien weken is speciaal bedoeld voor mensen die langere tijd niet aan sport hebben gedaan, maar graag in korte tijd hun conditie op peil willen krijgen. Aan het begin van de cursus wordt de conditie gedurende een uur per week langzaam opge voerd, waarbij kennis ge maakt wordt met de trainers, het centrum en waarbij per soonlijke adviezen worden gegeven. Tijdens de tweede periode kan voor het tweede uur gekozen worden voor een van de activiteiten die het sportcentrum biedt. Daar naast geeft een handboek nuttige tips en adviezen over een gezonde levensstijl. Seniorengym Ook iedereen die de vijftig gepasseerd is, kan zijn-condi tie op peil brengen. Een per fecte manier om dit te doen is door middel van senioren- gym. Hierbij worden de spie ren en gewrichten soepel en lenig gehouden door middel van training op muziek en met behulp van fitnessapparatuur. Uiteraard kan iedereen hierbij zijn eigen tempo bepalen Deze lessen worden gegeven op maandagochtend en don derdagochtend. Daarnaast is er ook herenconditietraining. Tijdens deze training komt een groot aantal oefeningen aan bod die gericht zijn op kracht, snelheid, lenigheid en coördi natie. Ook het algemeen uit houdingsvermogen wordt getraind. Deze lessen worden op maandagavond gegeven. Cardio-fitness Ongeacht de leeftijd, kan ie dereen met een matige condi tie deelnemen aan cardio-fit ness. Deze vorm van training is bedoeld voor iedereen die voorzichtig willen beginnen. Door middel van lopen, fiet sen, roeien en steppen traint men de longNhartfunctie. Via een hartmeter wordt de hart slag zichtbaar en controleer baar. Hierdoor krijgen de oe feningen een sterk individueel karakter. Op reguliere ope ningstijden kan cardio-fitness onder begeleiding van een instructeur beoefend worden. Voedings- en sportadviezen Aan sportcentrum Den Edel is een diëtiste verbonden. Zij kan helpen bij het samenstel len van een sportspecifiek dieet. Ook wanneer sporters een paar pondjes willen kwijt raken, geeft zij voedingsadvie zen. Verder werkt de diëtiste mee aan de achtweekse cur sus 'Sportief afslanken' en aan informatie-avonden van de zwangerschapsgymnastiek. Naast de diëtiste is ook een fysiotherapeut in de school aanwezig. Hij geeft sportad viezen, aanpassingen van het trainingsprogramma, blessu rebehandeling en neemt con- ditietesten af. Op dinsdag en donderdag is hij de gehele dag aanwezig voor behande ling en advies (op afspraak). Verder werkt hij mee aan de cursus 'Sportief afslanken', hij verzorgt de cursus zwanger schapsgymnastiek en geeft fy- siofitness. Sportief afslanken Al jarenlang organiseert sport centrum Den Edel met groot succes de cursus 'Sportief af slanken'. Samen met de diëtis te en de fysiotherapeut van het centrum wordt er ge streefd naar kilo's verliezen op gezonde wijze. Tijdens een achtweekse cursus wordt aan dacht geschonken aan voe dingsgewoonten en algeme ne voedingsrichtlijnen. Daar naast wordt gewerkt met een uitgekiend bewegingspro gramma waarbij zorgvuldig opgebouwd wordt. Ten slotte is er de persoonlijke aandacht en het stimulerende klimaat van het werken in groepsver band. De cursus wordt drie keer per jaar gegeven.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 23