(Cultilènê) (De Vierstroom en de GGD tegen canker 'olitieberichten Rijnwoude Kinderboekenweek in Boskoop Installatiebedrijf Kadiks éiêgg- ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN <>0.250 exemplaren. Foto's in het HART VAN HOLLAND Hart van Holland/28 september 1994 pagina 3 het beste sturen om aan kop te blijven CULTILENE AG-MIX DISCUSSIE-AVONDEN hema: "Kanker en voeding" "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 13 00 uur- van Holland kunnen aan ons kantoor, Dorpsstraat 62a te Ze- een week na verschijning). Foto's zijn af te halen vanaf don derdagmorgen na verschijning van het Hart van Holland. KEMA waarborgcertificaat energie, water en gas "In principe verandert er niks in ons bedrijf, echter de kwaliteit is bevestigd" Kwaliteit bevestigd Kadiks-story "Doe je niet anders voor dan je bent. Ga niet naast je schoenen lopen" Kwaliteit voor alles uw ware partner in de substraatteelt U BENT Glaswol AG-mix betekent een belangrijke doorbraak in de substraatteelt. Glaswol AG-mix heeft een unieke vezelstructuur met vele mogelijkheden in samenstelling en opbouw. Glaswol AG-mix is door een sterk verbeterde stuurbaarheid perfect afgestemd op uw teelt. Glaswol AG-mix biedt een aantoonbare voorsprong in kwaliteit en produktie. LKOM BI) DE 29 september: Veiling Westerlee, J. van der Houtweg 2, De Lier 3 oktober: Concordia Moerkappelle, Bredeweg 66a, Moerkappelle 4 oktober: Kastanjehof Kwintsheul, De Raaphorst 2, Kwintsheul 11 oktober: Cult. Centrum De Man, Burg. Letteweg 30, Oostvoorne Alle avonden beginnen om 19.30 uur. Toegang vrij. Lichting De Vierstroom en de GGD Midden-Holland organiseren in de maand oktober allerlei activiteiten in pet kader van de Europese week tegen anker. Deze week is van 10 tot 15 okto ber en heeft als thema 'kanker en voe ding'. Op 12 oktober wordt een infor matiebijeenkomst over kanker gehou den. De bijeenkomst is gratis en begint om 14.00 uur in het gebouw van De Vierstroom, Spoorstraat 2 in Gouda. Viefstal uil personenauto In de nacht pan zaterdag 24 op zondag 25 septem ber werd ingebroken in een personen- jauto. Deze stond op de oprit voor de woning van benadeelde, Beethovenlaa Jiazerswoude-Rijndijk geparkeerd. Het linkerportierslot werd geforceerd lvaarna men een autoradiocassettere- korder en geld ontvreemdde. alcoholgebruik veroorzaakt ongeluk Ealerdag 25 september, rond half ze ken 's avonds vond op de Croesinck in Benthuizen een aanrijding tussen een promfietser en een auto plaats. Op de [raising Croesinck/Boomgard verleen de de bromfietser geen voorrang aan de bestuurder van een personenauto, Idie vanaf de Boomgaard kwam. Hierbij liep de 31-jarige bromfietsbestuurder uit een licht letsel op. Bij politieonder zoek bleek dat de bromfietser teveel pad gedronken. Daarvoor wordt tegen hem proces-verbaal opgemaakt. De bromfietsbestuurder kreeg ook een rij verbod van enkele uren opgelegd. Verkeersongeval met materiële schade Zondag 25 september, rond half acht 's avonds vond op de Rijndijk in Hazers- woude-Rijndijk een aanrijding plaats tussen een auto met caravan en een vrachtauto. De 69-jarige bestuurder uit de Wilp, van een personenauto met ca ravan reed op de Rijndijk. Hij week uit naar rechts en wilde direct op de Rijn dijk keren. Hij had te laat in de gaten dat in de richting Leiden nog een vrachtau to reed. De chauffeur, een 35-jarige in woner van Alphen kon de personen auto niet meer ontwijken. Gelukkig bleef letsel achterwege. De personen auto is weggesleept en de politie maakt proces-verbaal op tegen de bestuurder van de personenauto wegens gevaarlijk rijgedrag. Koudekerk aan den Rijn - in verband l"et het inrichten van een nieuwe ten- toonsteling is de Oudheidkamer van jhet Historisch Genootschap te Koude kerk aan den Rijn, Dorpsstraat 55a tij- Jdens de gehele maand oktober geslo ten. 5 Zevenhuizen - Op zondagavond 2 okto ber is er weer een jeugddienst in de Hervormde Kerk van Zevenhuizen. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint, luidt: 'De vloek van Jacob'. De voorganger is ds. Holwerda. De muzika le medewerking wordt verleend door het C.J.V. Jongerenkoor uit Schevenin- gen. *k'"eeli, v °nafhankeliik informatieblad, chijnt in Waddinxveen, Boskoop. Ha7(Jo j'zen' Hazerswoude-Dorp, Koudekerk a/d Rijn, evenhinzen/ Moerkapelle. Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week >p woensdag in een oplage van Rcdaktie Advertentie-adres: nikkerij Elgersma Dorpsstraat 62a '"1 AG Zevenhuizen „_„n Postbus 85 ^760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Fllen den Hollander A In i tings term ijn ad verten ties: Zondagmiddag 16.00 uur. Kont-en-klaar materiaal J- ,en gereserveerd) delTZ telt Zich NIET verantwoor- t^efoni^rt.eVentue^e onjuistheden in opgegeven advertenties!! n'et aatKn .V?n,~ar*van Holland stelt zich advertenX voor de '"houd van de in deze kraS»en'n^ezonden mededelingen reeht v bovendien behoudt zij zich advertenti^°r' zonder opgave van reden, erienties voor publikatie i uF"u"iuuie in Hart van V°°rklarKt te weiSeren- Harl v.nHali 0V,erde bezorging van dondcrrli k u,t8luitend treilen, Nehvp,L rl end ,ot 11 00 uur: rk Uen Haag VSP 070 - 3350133 In Nieuwerkerk a.d. IJssel wordt op 1 oktober een concert gegeven door het Interkerkelijk Koor "Con Spirito" in het Ontmoetingscentrum aan de Bospol derstraat. Aan dit concert werkt tevens het plaatselijke mannenkoor mee en enkele solisten. Aanvang 20.00 uur. In lichtingen: 01803-16725. Op vrijdag 23 september organiseert A.M. The Skymasters de Geraniumrit. Inschrijven in Soos Hitland, tussen 19.45 en 20.30 uur. Inlichtingen: 01803- 12200/20361. Naar boeken kun je ook luisteren Mevrouw J. Boom "Onze brailleboeken en geluidscas settes zijn niet alleen bedoeld voor blinden en slechtzienden, hoor," be nadrukt mevrouw J. Boom. "Ook mensen die door een andere handi cap geen boeken kunnen vasthou den, maken gebruik van onze boeken op cassette en in braille, zoals reuma patiënten en mensen met multiple sclerose". Mevrouw Boom was vori ge week te gast in de openbare bibli otheek in Waddinxveen, waar zij in formatie gaf over de Nederlandse Luister- en Braille Bibliotheek (NLBB). "In onze bibliotheek hebben wij meer dan 30.000 titel. De helft daarvan bestaat uit romans en de andere helft uit informatieve boeken. Eigenlijk zijn het dezelfde boeken die ook in een gewone bibliotheek te vin den zijn. Uiteraard moet er wel een keuze gemaakt worden, want niet alle boeken kunnen opgenomen wor den. Per jaar komen erongeveer 1500 titels bij". Naast boeken verzorgt de NLBB ook tijdschriften en er is sinds twee jaar een speciale service waar bij teksten op verzoek op cassette worden gezet of in braille wor den omgezet. Eenmaal in de week wordt ook de televisiegids en de krant op tape gezet. De cassettetapes worden gratis per post verstuurd naar de le zers van de NLBB. In plastic do zen, die speciaal ontworpen zijn in samenwerking met de TU in Delft. De 'gelezen' boeken kun nen weer afgeleverd worden bij het postkantoor of gedepo neerd in de rode brievenbussen van PTT Post. Op die manier worden dagelijks duizenden boeken verstuurd. Wie interesse heeft in het ge sproken boek, kan contact op nemen met de afdeling Klanten contact van de NLBB: 070- 3593456. Tot het einde van de week is in de bibliotheek een tentoonstelling te zien van de NLBB. Ook daar is informatie verkrijgbaar in de vorm van fol ders en aanmeldingsformulie- Onder het motto 'Weg met de kleine lettertjes!' "Ac vraagt de NLBB aandacht voor de activiteiten II van deze speciale bibliotheek. Het thema van de kinderboekenweek is dit jaar: "In het holst van de nacht". Tijdens deze week, die gehouden wordt van woensdag 5 oktober tot za terdag 15 oktober is er in de biblio theek van Boskoop van alles te doen: er is een tentoonstelling van alle bekroon de boeken en boeken met als thema de nacht. Verder is er op woensdag 6 okto ber een diavoorstelling voor kinderen van vier tot en met acht jaar. Deze middag begint om 14.30 uur en duurt een uur. De toegang is gratis en de kaarten kunnen afgehaald worden bij de balie. Op zaterdag 15 oktober wordt voor kinderen van acht tot en met twaalf jaar een kermis georganiseerd van 14.30 tot 16.30 uur. Toegang be draagt een gulden en de kaarten hier voor zijn eveneens verkrijgbaar bij de balie, in pyjama komen is verplicht. Moerkapelle - De heer CM. W.J. Sweere, hoofd van de certificering van KEMA, reikte vorige week aan directeur Jaco Hoogendoorn het aan zijn bedrijf toegekende KEMA- certificaat uit. Installatiebedrijf Kadiks geeft door deze toekenning blijk van kwaliteits zorg in alle facetten van het bedrijf: immers het certificaat geldt voor alle drie de takken van het installatiebe drijf. Dat betekent dat zowel op het gebied van electra, water en gas, Instal latiebedrijf Kadiks, kwaliteit biedt. "Nutsbedrijven maken bij inspectie van electriciteit, gas en water veelvuldiger gebruik van de diensten van gecertifi ceerde installatiebedrijven. Nu wordt het keuren door ons verzorgd. Een der gelijk waarborgcertificaat wordt niet automatisch toegekend. Je moet er kei hard voor werken. Zorgen voor een perfecte organisatie. We hebben er zelfs een cursus voor gevolgd. We moesten aan een tiental criteria vol doen om gecertificeerd te worden. En dat betekende van iedereen een gemo tiveerde en volledige inzet. Onze mede werkers hebben er heel veel aan bijge dragen, zo niet alles. Het gaat om de presentatie van je bedrijf en de motiva tie van de me dewerkers. Het personeel moet het doen. Jouw medewerkers zijn het visitekaartje van de zaak. Daar na moet je voor kwaliteit blijven zorgen om de certificering te houden. In principe verandert er niks in ons bedrijf, echter de kwaliteit is beves tigd", zegt eigenaar Jaco Hoogendoorn (39). Iemand die op de bres staat voor zijn bedrijf en het installatiebedrijf he lemaal van de grond opgebouwd heeft. Zijn broer Cock(35) die in 1979 de gele deren kwam versterken, heeft het be drijf een extra dimensie gegeven door de ontwikkeling van besturingsappara- tuur voor poldergemalen. Installatiebedrijf Kadiks is in feite nog een jong bedrijf. Achttien jaar geleden trok de toen 21-jarige Jaco Hoogen doorn, met een MTS-diploma op zak, de stoute schoenen aan en vroeg aan Ka diks, de eigenaar van een electriciteits- zaak, of hij met z'n compagnon Dick Bac, het bedrijf over mocht nemen. Max Kadiks, die in de oorlogsjaren met z 'n vrouw naar Moerkapelle was uitge weken, was 'per ongeluk' in het vak gerold. Omdat hij in de oorlog het licht van fietsen kon repareren werd hij door het Energiebedrijf aangezocht om con trole-werkzaamheden te verrichten. En zo ontstond een winkel in de Moerkapel- se Dorpsstraat, waar iedereen makkelijk binnenstapte. Kadiks vond de verkoop van z'n winkel geen gek idee, hij bleef de winkel bemannen, terwijl Hoogendoorn en compagnon Bac, als installatiemon teurs, op pad gingen voor installatie werkzaamheden. Deze namen hand over hand toe: elk jaar kwam er een medewerker bij, ter wijl ook de verkoop van witgoed toe nam. De winkel moest daarom telkens worden uitgebreid en de magazij nruim- te achter de winkel, verschoof steeds verder naar achter. Na een jaar of negen gaf de compagnon te kennen het liever met hoogwerkers en haarden te wer ken. (Inmiddels heeft hij een bloeiend bedrijf, geves tigd in een nieuw bedrijfs pand op het Nijverheidscentrum.) Na vijfmaal verbouwen en een kandidaat die de winkel aan de Dorpsstraat wilde beheren: de zoon van wijlen Max Ka diks: John Kadiks, werd naar het Nijver heidscentrum in Moerkapelle uitgewe ken. In april 1990 werd aldaar een be drijfspand in gebruik genomen en drie jaar later werd de winkel afgestoten en eigendom van John Kadiks. "Er is heel wat veranderd. Van calcula tie op de achterkant van een sigaren- doosje, werken we nu met calculatie programma's en zijn we ook voor ande re werkzaamheden volop geautomati seerd. Als installatiebedrijf werken we in de particuliere sector en voor aanne mers. Het is een kwestie van 'al les in één hand. Niks werkt zo frusterend als langs elkaar heenwerken. Als je voor de bouw van een pand, zowel een elektricien, een loodgieter als een c.v. installatiebedrijf inschakelt, kunnen er weieens misver standen komen. Wij bieden een totaal pakket. Door de certificering zullen we ook meer ingeschakeld worden door Gemeenten, c.q. voor de woningbouw verenigingen, aannemers e.d". Voor alles geldt echter: 'doe je niet anders voor dan je bent en ga nooit naast je schoenen lopen'. We zullen gewoon doorgaan met onze werkzaam heden. Alert blijven om orders binnen te krijgen. Het is fijn dat we met diverse aannemers samenwerkenDe Graaf en Koster bijvoorbeeld en Hertog met polderbemalingen en waterschappen, waarvoor wij de besturingstechniek van de pompen leveren. Maar we zullen nooit 'ten koste van kwaliteit', koste wat kost, een order binnen zien te ha len, omdat die kwaliteit ons alles waard is", aldus Hoogendoorn. a. WM ■HiHi '-ï

Hart van Holland | 1994 | | pagina 3