evc^uS-Moerkapelle amenscholing op speelterrein Party night met René Froger Gemeentebegroting 1995 Kerkdiensten Gemeente Zevenhuizen llpif Moerkapelle Burgemeester opende Autoschade V.d. Kraats Activiteiten Agenda om bij te blijven... Hart van Holland/28 september 1994 pagina 5 "Bouw bedrijfsruimte Bredeweg 65 te Moerkapelle Verwijderen bomen Zondag 2 oktober Medische weekenddienst Honderden bezochten open huis agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapeile De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapeile maakt bekend, dat vanaf donderdag 29 september 1994 gedurende twee we ken, ter gemeentesecretarie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, de aanvraag om een bouwvergunning ter inzage ligt van: Fa. P. de Vrij voor de bouw van een bedrijfsruimte aan de Bredeweg 65 te Moerkapelle. Het plan is in strijd met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Dit houdt in, dat de gevraagde vergunning moet worden geweigerd. Omdat door de raad van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapei le is verklaard, dat voor het betreffende bouwperceel een herziening in voorbereiding is van dit bestemmingsplan, over weegt het college nu op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de bestemmingsplanvoorschriften. Het voornemen is daarnaast om met gebruikmaking van artikel 50, lid 6, van de Woningwet, vrijstelling te verlenen van de op grond van artikel 50, lid 1, van die wet geldende aanhoudings plicht. Alvorens hieromtrent nu een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging tegen het verlenen van de vrijstelling bedenkin gen in te dienen bij het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapeile. Zevenhuizen, 23 september 1994. De waarnemend burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapeile, L.M. Schoots Het hoofd van de afdeling Algemene Zaken, hiertoe gemach tigd door burgemeester en wethouders, maakt bekend dat bij besluit van 16 september 1994 vergunning is verleen aan: de heer T.J. Overdijk, voor het verwijderen van een iep, aanwezig op het perceel Hazeveld 25 te Zevenhuizen; de heer W. Verweij, voor het verwijderen van een eik, aanwezig op het perceel Beatrixlaan 44 te Moerkapelle. Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen, kan ingevolge de Algemene wet bestuursrecht bin nen zes weken na publikatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Zevenhuizen 16 september 1994. Het hoofd van de afdeling Algemene Zaken, C.A.H. Oosterhoff. Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur de heer J. vd Wolf, Zeist: 19.00 uur ds.R. Holwerda, Pijnacker. Oud Verlaat 10.00 uur ds. T.D. van Soest. Rotterdam. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davise; 18.30 uur drs. E. Hoogerwerf, Woer den. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur (dorpshuis Swanla) Dr. J. Buitkamp. Moerkapelle Herv. Gem. 9.00 en 16.30 uur drs. J.W. van Estrik. Geref. Gem. 11.00 uur leesdienst: 19.15 uur ds. C.A. van Dieren. Zaterdag 1 oktober: dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892-15241. Zondag 2 oktober: dokter W. Vroeg- indeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. Zevenhuizen - De kinderkleding en speelgoedbeurs ten bate van Unicef wordt op donderdag 6 en vrijdag 7 okto ber gehouden in de Geref.kerk aan de Dorpsstraat 106. Inl. 01802-2252. Inleveren: donderdagavond 6 oktober van 9.00 tot 12.00 uur; tussen 13.00 en 17.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur. De verkoop is donderdagavond van 20.00 tot 21.00 uur en vrijdagmorgen van 9.00 tot 11.00 uur. Moerkapelle - Vrijdagmiddag 30 sep tember en zaterdag 1 oktober zal er weer papier worden verzameld in de containers naast de kerk van de Geref.Gemeente. Zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is de containerdienst aanwe zig. Na 12.00 uur kan er geen papier meer worden gebracht. Linda 29-9 10 jaar van harte gefeliciteerd opa oma regen in scheveningen 'n lek restaurant 'n uur in de file warme voeten ik wil je: 2x zin in een toffe sport? Kom 23 september badmintonnen bij Enthos!! Zevenhuizen - Honderden bezochten zaterdag het 'open huis' van Autoscha de v.d. Kraats. "Het was overweldi gend", concludeerde het echtpaar V.d. Kraats na het weekeinde. Waarnemend burgemeester L.M. Schoots verrichtte vrijdagavond, in het bijzijn van genodigden, de officiële opening van het nieuwe bedrijfspand van Autoschade v.d. Kraats aan de Noordelijke Dwarsweg in Zevenhuizen. Na een grote sleutel hiervoor in ont vangst genomen hebben werd het me chanisme van de garagedeur in wer king gezet, waarop deze ontsloten werd. Hieraan voorafgaand had de heer Schoots reeds zijn complimenten geuit aan het adres van de familie V.d. Kraats en in zijn toespraak de ontwik keling van het bedrijf onder de aan dacht gebracht. eJit e""Graag wil ik het ndl7em aïhter he' Hazeveld 'mJnf aand,acht brengenzei 'run tmevrouw Sandra aAi J ''jdens de gerneente- "Er staan prachtige iZT7 en- maarde kleine auup/rt e" er na scbooltijd jenuiegsUiren" '°6 omda''onSere" beloofde aandacht oewplm Uatie te 'aten schenken... P de hn exjrouw Kruit, wel een beetje nseren g euWas van rondhangende oek van°S w sPee'terreintje op de Och tnpn Wil8enlaan, schrok ze erden ouc'ers haar nadien bena- 'olopnc V6r, e werkelijke situatie. Ie aan Hfurfrs van Heine kinderen, inderen^ ^en'aan wonen, durven leen 1ler na schooltijd niet meer l"enschn|t0e' Er is hier een soort achten g van jongeren. Er zijn "nds ineVterJ0ngeren die hier 's 'aan, afsnrak fut° geparkeerd r wordt maken en dergelijke, aar daar r,imeer gesuggereerd. Ver. Ik h„ bben we geen zekerheid gje in 77 ,at 00k omstanders een ton,neJ zei1 houden en de jongelui J^lers hun afspraakjes Zege- ze foto werd rond half zes genomen. Geen kind te bekennen, wel een paar 14- en 15-jarigen die stiekem een sigaretje aan het roken waren len". aldus Sandra. Ze wijst voorts op het uit de grond gerukte speeltoestel, waarover je kunt buitelen. "Dit toestel is uit de grond gerukt en het staat volge- kladderd met namen en woorden, 't ls toch bar dat een speelterrein op deze wijze misbruikt wordt?!" Zevenhuizen- Oud Verlaat - Op donder dag 8 september kwamen meer dan 2500 mensen naar Sportcentrum De Zevensprong voor een gigantisch spek takel met als klapstuk René Froger. Toen echter aan het begin van de avond bleek dat Froger wegens ziekte niet kon optreden, moest naarstig naar een oplossing gezocht worden. In on derling overleg met het artiestenbu reau Rocket Produkties B.V. werd be sloten de avond door te laten gaan met een vervangend optreden en de avond met René Froger te verzetten naar don derdag 29 september a.s. Morgenavond gaat De Zevensprong het allemaal nog eens overdoen. Neder lands populairste zanger René Froger treedt dan samen met het live orkest Rendez Vous in Sportcentrum de Ze vensprong in Oud Verlaat-Zevenhui zen. Deze avondvullende show voor jong en oud biedt naast de superster ook optredens van de zangeres Hanny, de Rotterdanmse formatie Timeless (momenteel hoog op de hitlijsten met "One more step tot take") en de zanger Tony Bodar. Dit alles zal ondersteund worden door een indrukwekkende lichtshow. Hoewel alle ruim 2500 personen een gratis toegangsbewijs hebben, in ver band met de ziekte van René Froger op 8 september, is er nog een beperkt aan tal kaarten in de voorverkoop verkrijg baar. Inlichtingen: 010-420 1115. Burgemeester en wethouders van Ze venhuizen-Moerkapeile hebben op 12 september een ontwerp-begroting voor 1995 aan de gemeenteraad aange boden, die, indien deze daarmee in stemt, sluit met een batig saldo. Om dit batig saldo te bereiken is al rekening gehouden met een verhoging van de tarieven van alle belastingen en rech ten - met uitzondering van de onroeren- de-zaakbelastingen, afvalstoffenhef fing en rioolrecht- met drie procent. Gelet evenwel op de toekomstverwach ting tot het jaar 2000, blijkende uit de eveneens aan de raad aangeboden meerjarenraming 1995-1999, stellen burgemeester en wethouders daar naast voor, ingaande 1995 de tarieven voor de onroerende-zaakbelastingen, de afvalstoffenheffing en het rioolrecht extra te verhogen. De meerjarenraming laat namelijk zien, dat als gevolg van onder andere de door het nieuwe kabi net aangekondigde bezuinigingen en een aangekondigde herverdeling van het Gemeentefonds, al snel geen slui tende begroting kan worden opgesteld. Op grond van dit advies zal de uitkering uit het Ge meentefonds aan Zevenhui zen-Moerkapeile in het jaar 2000 ge daald zijn met f,5 miljoen gulden per jaar. Gekozen is voor de verhoging van de afvalstoffenheffing en het rioolrecht omdat burgemeester en wethouders in het collegeprogramma 1994-1998 heb ben aangegeven te zullen streven naar kostendekkende tarieven. Op dit mo ment worden de kosten van het opha len en verwerken van het afval voor 67 procent gedekt en de kosten verbon den aan de aanleg en het onderhoud van de rioleringen voor 52 procent. Burgemeester en wethouders stellen daarnaast voor het tarief voor de on roerende zaakbelastingen zodanig te verhogen, dat dit tarief in het jaar 3000 tien gulden per drieduizend gulden waarde bedraagt. Als motivatie hier voor geldt, dat met dit tarief is gere kend in de aangekondigde herverde ling van het Gemeentefonds. Teneinde de stijging van de tarieven voor de inwoners van Zevenhuizen- Moerkapeile niet schoksgewijs doch wat meer geleidelijk door te voeren, hebben burgemeester en wethouders in de aan de raad aangeboden begro ting ten laste van de algemene reserve van de gemeente een bedrag van één miljoen gulden beschikbaar gesteld. De gemiddelde woonlast voor een ge zin stijgt in 1995 als gevolg van deze belastingvoorstellen van 645 gulden naar 699 gulden (gebruiker/huurder) en van 845 gulden naar 926 gulden (ei genaar/bewoner). Burgemeester en wethouders achten de voorgestelde verhogingen verant woord tegen de achtergrond van de kwaliteitsverbetering van de geboden en te bieden dienstverlening. Op alle terreinen waarop de gemeente werkzaam is krijgt het voldoen aan kwaliteitseisen en de vergroting van de klantvriendelijkheid een hoge priori teit. mede in dat kader wordt in de begroting 1995 als nieuw beleid onder andere aan de navolgende onderwer pen nadere aandacht besteed: 'Voorlichting Met betrekking tot de interne en exter ne communicatie en voorlichting van de gemeente zal in een notitie onder andere aandacht worden geschonken aan een verbetering van de relatie en de communicatie met de inwoners en ver tegenwoordigers van in de gemeente aanwezige doelgroepen. 'Ouderenbeleid* Binnen de verantwoordelijkheid en de mogelijkheden van de gem eente wordt een ouderenbeleid voorgestaan waarin ouderen zoveel mogelijk zelfstandig kunnen blijven functioneren in de sa menleving. In samenwerking en over leg met de daarvoor plaatselijk verant woordelijke instituten, alsmede reke ning houdend met de wensen van zelf standig wonende ouderen, hopen bur gemeester en wethouders tot een in ventarisatie te komen van de bestaan de behoeften op dit terrein. 'Milieu In het komende jaar zal de aandacht gevestigd zijn op het inlopen van de ontstane achterstand bij de verlening van milieuvergunningen. 'Volkshuisvesting Om een goed en juist inzicht te krijgen in de woningbehoefte zal een onder zoek worden verricht naar de woning behoefte van de inwoners in het alge meen. Produktbegroting In het kader van de verbetering van het beleids-en beheersinstrumentarium zal uiterlijk in 1997 een produktbegro ting aan de raad worden gepresen teerd. Daardoor zal een duidelijker in zicht worden verkregen in de aan de diverse gemeentelijke produkten ver bonden kosten, zodat een betere afwe ging tussen nut en offer mogelijk wordt ter ondersteuning van de politieke keu zes. De begroting wordt op 10 en 11 oktober in de verschillende commis sies besproken en de raadsbehande- ling zal plaatsvinden op 31 oktober en 3 november. De vergaderingen beginnen om 19.30 uur. Zevenhuizen Donderdag 6 oktober: oud papier aktie "De Eendragt" 8.00-18.30 uur. Donderdag 6 en vrijdag 7 oktober: Unicef kledingbeurs Gereformeerde Kerk. Donderdag 13 oktober: 9.30-11.00 uur: koffieochtend Hervormd Centrum. Zaterdag 29 oktober: 20.00 uur dorpshuis Swanla: Anders-dan-anders-avond V.O.O. Woensdag2 november: 14.00 uur Dorpshuis Swanla Zeven Muzen: kindertheater "Trompet voor olifant" Zaterdag 5 november: 20.00 uur Gereformeerde kerk: Havenstad Operette. Zaterdag 5 november: 11.00-15.00 uur: "Open Huis" gerestaureerde kerk van de Ver. Vrijz. Herv., Dorpsstraat 139. Zaterdag 5 november: Boelhuis in La Baraque Lionsclub Zevenhuizen; kijken 12.00 uur; veiling 13.30 uur. Zaterdag 19 november: 20.00 uur Geref. kerk Zeven Muzen muziekavond Zaterdag 19 november: Intocht Sint Nicolaas. Zaterdag 19 november: 20.00 uur, Dorpshuis Swanla: Zangvereniging "Zanglust" m.m.v. Shell mannenkoor. 6 januari 1995: 14.00 uur dorpshuis Swanla Zeven Muzen: kindertheater Itoek en het IJsbeertje. Iedere zaterdag: van 10.00-15.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein; september-aktie: "Europa voor eerlijke koffie". ANBO: Spelmiddag: iedere maandag 14.00 uur Zevenster. Soosmiddagen: 2e woensdag Hervormd Centrum; 4e woensdag Zevenster; aanvang 14.00 uur; Zwemmen iedere donderdag om 10.00 of 13.30 uur; Fietsen: lx per 2 weken vrijdag 13.30 uur, Dorpshuis "Swanla": 30 september. Bustocht: woensdag 5 oktober. Oud Verlaat "De Vierkap": 4 oktober: Donateursavond Sticht. Oud Zevenhuizen-Moerkapeile. Vrijdag 28 en zaterdag 29 oktober: Toneeluitvoering van Je J werk. Moerkapelle: Iedere 2e donderdag Soos in Op Moer om 9.30 uur: 13 okt. 10 nov. 8 dec. Iedere laatste donderdag van de maand: 10.00-14.30 uur Wereldwinkel Raad huisplein; sept.-aktie: "Europa open voor eerlijke koffie".

Hart van Holland | 1994 | | pagina 5