Hondenbelasting wordt verhoogd Opnieuw kamermuziek in de raadzaal Gemeente Boskoop en water schap delen kosten damwand Gemeente stelt 25.000 beschik baar voor nieuwe gymtoestellen Gemeenteraad akkoord met splitsingsvoorstel Voorverkoop VW Tree Beginnings introduceert nieuw geschenk voor bruiloftsgasten Gokkastenbeleid gemeente Boskoop vastgesteld Het favoriete kinderboek van Kerkdiensten C^^inxwen-Boskoop! Modeshow voor ouderen Concordia brengt histo- Vlinders in Nederland Bingo-avond in De Paddestoel Rommelmmarkt Concordia 1 m Wmsm Zondag 9 oktober Hart van Holland/5 oktober 1994 pagina 15 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Ook het haasje van Casper zal volgend jaar meer moeten betalen Boskoop - Vorige week heeft de gemeenteraad van Boskoop zich gebogen over de hondenbelasting die binnen de gemeentegrenzen wordt geheven. Het voorstel van het college hield in dat deze vorm van belastingen verhoogd zal worden met 2 procent, gelijk aan het inflatiepercentage. De tarieven bedroegen 79.20 voor de eerste hond en 118,80 voor iedere volgende hond. Deze zullen mei ingang van 1 januari 1995 respectievelijk 81,-en 121,20 gaan bedragen. Waddinxveen - Evenals vorige jaren wordt in het Anne Frankcentrum in op woensdag 12 oktober een modeshow gehouden voor alle ouderen in Wad dinxveen. De show wordt georgani- ^er() tl°°r de Stichting Waddinxveens welzijnswerk in samenwerking met modezaak Monique, ledereen is wel kom vanaf 10.00 uur in het centrum aan net Jan van Bijnenpad. Naast een gratis toegangsbewijs, ontvangen alle bezoe kers een lotnummer, waarmee een prijs gewonnen kan worden in de loterij. Bovendien is er voor iedereen gratis Waddinxveen - In 1964 maakte muziek vereniging Concordia de film 'Hoe het hier reilt en zeilt' over mensen, vereni gingen en bedrijven in Waddinxveen. Hef werd een familie-album over het leven van alledag, geen speelfilm of documentaire. Toch heeft Concordia in het kader van het 100-jarig bestaan be sloten deze film over te zetten op video en iedereen de gelegenheid te geven om een kopie van deze film aan te schaf fen. De film is verkrijgbaar bij de heer W Faaij, Acaciastraat 21 in Waddinx veen (01828-18150) en kost 30,-. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn; 16.30 uur ds. G. Ha- gens jr.. Rotterdam. Herv. Immanuël kerkgem. 10.00 uur ds. A.A. van Houwelingen: 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers, sow-dienst ontm. kerk. Boskoop V.P.G.: ds. L. Lafeber, Zoetermeer. Herv. gem. 9.30 uur ds. R. de Reuver: 18.30 uur ds. R. de Reuver, gez. jeugd dienst in geref. kerk. De Stek 9.30 uur ds. L. v. Nieuwpoort Chr.Geref. kerk 9.30 uur ds. M.J. Oosting: 17.00 uur ds. H. vd Steege, Papendrecht. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Andras Chernel (Hongarije). Geref. kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- laar; 17.00 uur zie Herv. gem. Waddinxveen-Op maandag 10 oktober presenteert Ruud van Tol een dialezing bij de Gouwe Vis in Waddinxveen onder de titel 'Vlinders in Nederland'. Van Tol is lid van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging en de le zing gaat onder andere over dag- en nachtvlinders in de omgeving zoals de Atalanta, de Kleine vos, het Gamma uiltje enz. Aan de hand van dia's wordt verteld hoe de vlinders opgespoord kunnen worden en waar vlinderliefheb bers op moeten letten. De lezing is zo wel bedoeld voor leden van de Gouwe Vis als voor niet-leden en wordt gehou den in Oranjewijkgebouw aan de J.W. Frisoweg in Waddinxveen om 20.00 uur. Waddinxveen - Op 20 oktober start op nieuw een serie kamerconcerten in de raadzaal in het gemeentehuis van Wad dinxveen. Omdat het de vijftiende keer is dat een serie wordt gepresenteerd, zijn er extra veel musici van hoog ni veau uitgenodigd. Bovendien ontvangt elke vijfde inschrijver op een abonne ment een compact disk met klassieke muziek. De nieuwe serie wordt gestart met een pianorecital van Ronald Brautigam. Hij zal ondermeer de Fantasie in C van Robert Schumann en werken van Beet hoven, Liszt en Schubert spelen. De daaropvolgende keren zullen onder andere een gitaartrio en een harpist te beluisteren zijn. De data: 24 november. 19 januari, 23 februari, 30 maart en 20 april. Abonnementen zijn telefonisch te bestellen op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur onder nummer 01828-24697. De concerten vangen aan om 20.30 uur. Boskoop - Een gedeelte van de Ringdijk ter hoogte van de Snijdelwijk-oost in Boskoop is instabiel. Daarom zal daar met spoed een damwand geplaatst worden over een lengte van 60 meter die de stabiliteit zal verbeteren. De kos ten voor het plaatsen van deze wand zullen 50.000,- bedragen. Omdat niet duidelijk is wie aansprakelijk is voor het plaatsen van de damwand, wat valt onder groot onderhoud, is voorlopig besloten de kosten te delen met het waterschap Meer en Woude. Daarom heeft de gemeenteraad vorige week in gestemd met het verlenen van een kre diet van 25.000,-. Deze zaak is momen teel bij de rechter. Na afloop zullen de gemeente en het waterschap de kosten verrekenen. Boskoop - De gemeenteraad in Bos koop is vorige week akkoord gegaan met het voorstel van burgemeester en wethouders om fl. 25.000 beschikbaar te stellen voor nieuwe gymtoestellen in de sportzalen in Boskoop. Het gaat om een minitrampoline en zes honkpalen. De andere toestellen worden vergoed uit een speciaal rijksfonds. Londo ge naamd. Door de aanschaf van de nieu we toestellen ontstaat een grotere va riëteit aan spelmogelijkheden. Bij de renovatie van de gymnastiekzaal aan de Biezen is een start gemaakt met de vervanging van traditionele toestellen door nieuwe toestellen. Hoewel de in vestering hiervan groot zijn, is het ren dement hoog omdat volstaan kan wor den met minder losse toestellen, aldus het voorstel van het college. Tevens zullen de barkrukken in de kantine van de sportzaal vervangen worden. Boskoop - Door de huidige splitsing van Boskoop door het ministerie van on derwijs, staat het bestaan van de Ko ningin Wilhelminaschool op het spel. Daarom heeft het college van burge meester en wethouders aan de raad voorgesteld om een andere splitsing voor te stellen aan het ministerie, die de natuurlijke scheiding van Boskoop - de Gouwe - als uitgangspunt heeft. De huidige scheiding heeft als gevolg dat de opheffingsnorm 143 wordt. De Koningin Wilhelminaschool haalt deze norm niet. Maar met de nieuwe split sing, waarbij voor de twee gedeelten van Boskoop verschillende opheffing snormen zullen gelden, wordt de school in zijn bestaan bedreigd. De ge meenteraad is akkoord gegaan met het voorstel, waardoor de opheffingsnor men respectievelijk 157 en 128 zullen worden. Boskoop - VVV in Boskoop heeft kaar ten voor de volgende concerten in de voorverkoop: BZN in Ahoy Rotterdam, The Gipsy Kings in Ahoy Rotterdam, Shirley Bassey in Den Haag, Evita in Den Haag, Mega Music Dance Experience in Utrecht, De Dijk in Tilburg, The Cult in Utrecht, Walt Disney on Ice in Den Haag, The Spin Doctors in Amsterdam. My Fair Lady in Den Haag en Amster dam, Sound of Motown in Den Haag, De Dijk in Rotterdam, The Ramones in Rot terdam, The Scene in Zoetermeer en Joe Cocker in Den Bosch. Waddinxveen - Op zaterdag 29 oktober organiseert muziekvereniging Concor dia van 9.00 tot 16.00 uur een rommel markt in het clubgebouw de Hoge Noot aan de J.W.Frisoweg in Waddinxveen. De artikelen die verkocht zullen wor den zijn: lampen, televisietoestellen, radio's, serviesgoed, vazen, boeken, spelletjes en schilderijen. Daarnaast zullen ook buiten- en binnenplanten te koop zijn. Bruikbare artikelen kunnen tot woensdag 26 oktober ingeleverd worden in het clubgebouw. Informatie 01820-24412 of 01828-18150. Diana, Manja Léon en Joost tot ziens op De Eemhof 14-21 okt E JVO echt waar hoor! Hiep Hiep Hoera, opa wordt 6 okt. 56 jaar! h g. en kusjes van Danissa en Jordy gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pag. 8! Waddinxveen - Op vrijdag 7 oktober wordt in de Paddestoel in Waddinx veen wederom een bingo-avond gehou den. Na afloop is gelegenheid om nog na te praten en iets te drinken. De bingo is bedoeld voor iedereen vanaf 12 jaar en begint om 20.00 uur. Entree is gratis. De Katholieke Vrouwenvereniging Bos koop heft op 11 oktober een bijeen komst die verzorgd zal worden door het WIS uit Rotterdam onder de titel: 'Weet wat je eet, kijk wat je koopt.' Er wordt ingegaan op actuele onderwer pen en kritisch kopen. De avond vangt aan om 20.00 uur in de parochiezaal en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden voor introducés. oskoop - Vorige week is de gemeente raad van Boskoop akkoord gegaan met ®en speelautomatenverordening. waarbij vastgelegd is in welke gelegen- Men zogenaamde 'kansspelautoma at geplaatst mogen worden binnen de "leenteen in welke gevallen niet. Het zal in de toekomst toegestaan zijn in cafés en restaurants twee kansspelau tomaten (fruitmachines waar geld uit komt) te plaatsen. Hierbij wordt aange tekend dat dit alleen geldt voor gele genheden waarbij het café- en restau rantbezoek op zichzelf staat en geen onderdeel uitmaakt van andere activiteiten als sport, recreatie of het afhalen van snacks. Daar mogen alleen behendig heidsautomaten (flip perkasten) neergezet worden. Bovendien is vastgelegd dat er in Bos koop geen speelautoma- tenhal mag komen. Niet iedereen is blij met deze ontwikkeling. De heer Van Dam van de gelijknamig snackbar aan de Dorpsstraat: "Ik snap het niet. De over heid in Nederland wil het gokgedrag terug dringen door middel van allerlei verordeningen, maar intussen gaat de verkoop van kras- en staatsloten vrolijk door. Enerzijds wordt gokge drag ontmoedigd en an derzijds wordt het gok gedrag gestimuleerd". Daarbij begrijpt de heer Van Dam waar men zich druk om maakt. "Dacht je nu echt dat goklusti gen zich laten ontmoedi gen door zulke regels.' Als zij echt willen gok ken, dan weten zij wel waar zij heen moeten. Het is naïef om te denken dat er minder gegokt zal worden. Misschien wordt daar ook op gespeculeerd, want de krasloten en staatsloten spekken natuurlijk de staatskas". Jacqueline Veringmeier (32). jeugdbibliothecaris van de openbare bibliotheek Boskoop: "Vroeger las ik boeken, die ik nu heel slecht vind. zoals de Pitty- serie van Enid Blyton. Ik was een echte boekenwurm. Eigenlijk las ik weinig literatuur. Wat ik wel heel mooi vond waren De verha len van de tweelingbroers van Tonke Dragt. Dat boek is ook nu nog de moeite van het lezen waard. Nu zijn de boeken van Klaus Baumgart bij mij favoriet, een draakje speelt in die prenten boeken de hoofdrol. Mijn zoon tjevan tien maanden kan natuur lijk nog niet lezen, maar ik heb er al wel een paar voor hem ge kocht. Als ik die boeken opensla word ik al vrolijk. Verder spaar ik de boeken van Roald Dahl". Waddinxveen - Een zakje met zaadjes vaneenblauwspar. een levensboom of eenzwarteden. Dat is het principe van een geheel nieuw cadeautje om aan bruiloftsgasten te geven. "Veel mensen «even hun gasten na afloop van hun bruiloft een zakje bruidsuikers, een pen een notitieboekje of een ander aandenken." aldus Sandra en Arie Boe- vé van Tree Beginnings in Waddinx veen. "Maar het kan ook anders. Twee laar geleden trouwden vrienden van ons in de Verenigde Staten. Zij zitten net als wij in de zaadhandel en wilden bij hun bruiloft iets weggeven dat te maken had met bomen. Zij kozen toen voor zaden van de blauwspar. een boom die het gehele jaar groen blijft. Het werd een groot succes, iedereen vond het een heel leuk idee. Later is het idee ontstaan om een feestelijke ver- pakkingte ontwerpen. Daarmee zijn wij als eerste in Nederland en in Europa gestart". Het aandenken bestaat uit een zakje zaad en een eenvoudige te volgen zaai-instructie. "Vooral Een boom als herinnering aan een bruiloft, dat is het idee van Sandra en Arie Boevé. het blijvende maakt mensen enthou siast." aldus de Waddinxveense onder nemers. "De boom blijft een levende herinnering aan een feestelijke dag en bovendien wordt hiermee een beter en groener milieu bevorderd". Vanaf 1 september zijn de pakjes verkrijgbaar bij Tree Beginnings.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 15