In het holst van de nacht Het favoriete kinderboek van politieberichten Gouwe en IJssel Hart van Holland/5 oktober 1994 pagina 3 Zevenhuizen/Moerkapelle I Waddinxveen •10.250 exemplaren. Boskoop Boskoop Hazerswoude-Dorp en Rijndijk Zevenhuizen Waddinxveen ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-411128G Aanrijding: Zaterdagavond vond een aanrijding plaats in het Noordeinde tussen twee personenauto's. Een 43- jarige bestuurder uit Delft sloeg linksaf een inrit in zonder daarbij vrije door- gang te verlenen aan tegenligger, een 30-jarige Moerkapelse. Er ontstond al leen materiele schade. Zondagochtend omstreeks 8.40 uur viel een 22-jarige bestuurder van een personenauto achter het stuur in slaap. Gevolg: hij botste driemaal tegen de vangrail en sloeg over de kop. De man, afkomstig uit Vianen, is voor onder zoek naar het Bleulandziekenhuis ver voerd. Zijn voertuig was total loss. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Ambachtstraat, violet kleurige ATB he renfiets merk Giant Granit. Dinsdagavond zijn aan de Zuidpias- straat twee jongens van 17 en 14 jaar aangehouden die bezig waren lege krat ten te stelen van een levensmiddelen groothandel. Zij hadden bij hun aan houding reeds een aantal kratten bui ten het terrein klaar staan. Zij hebben het feit bekend. Zij bekenden tevens nog enkele diefstallen in Gouda en om geving. Aan deBredeweg werd in de nacht van woensdag op donderdag bij twee be drijven ingebroken. In één geval werd een draagbare telefoon weggenomen, in het andere geval twee draagbare te lefoons en een boormachine. Bij een plantenkweker aan de Zuidelij ke Dwarsweg werden in de nacht van donderdag op vrijdag een hoeveelheid planten gestolen. Men verschafte zich toegang door een gat in de omheining te knippen. Aan de Potgieterlaan werd in de nacht van donderdag op vrijdag een auto opengebroken middels het inslaan van een ruitje. Weggenomen werden com pact disks. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd aan de Lente een auto geopend door het ontsluiten van het slot. Weg genomen werd de autoradio. Overig nieuws: Aangetroffen fiets: Groe ne gewone damesfiets merk President super de luxe Woensdagmiddag werd een 44-jarige part-time rij-instructeur uit Moerkapel- ie bekeurd die autorijles gaf aan een 17- jarige Moerkapelse. Ook de leerlinge werd bekeurd. Autorijles mag alleen worden gegeven aan personen van ten minste 18 jaar. Donderdagmiddag viel op de Burg. Klinkhamerweg een boom op een pas serende personenauto bestuurd door een 28-jarige Leidenaar. Bij onderzoek bleek de boom te zijn ingezaagd. Het ongeval liep goed af de schade bleef beperkt tot krassen. Aanrijding: Zaterdagmiddag sloeg een 2Ü-jarige bestuurder van een personen auto uit Barendrecht vanaf de Hene- gouwerweg linksaf een inrit in. Op het naast de weg gelegen fietspad reed op dat moment een 26-jarige bromfietser uit Zeist die tegen de personenauto aan botste. De bromfietser is met lichte verwondingen naar het Bleulandzie kenhuis vervoerd. Zaterdagavond omstreeks 19.30 uur vond op de Kon. Wilhelminalaan een ernstig ongeval plaats waarbij een 10- jarig jongetje ernstig werd gewond aan beide benen. Betrokkene was met een groep scouts onderweg naar het club huis aan de Willem de Rijkelaan. Op een gegeven moment is het jongetje op de linker weghelft terecht gekomen en kwam daar frontaal in botsing met een bus. Het jongetje is afgevoerd naar het bleulandziekenhuis. Onafhankelijk informatieblad, "schijnt in Waddinxveen. Boskoop, benthuizen. Hazerswoude-Dorp. nazerswoude-Rijndijk. Koudekerk a/d Rijn. «venhuizen/ Moerkapelle. Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week °P woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a -"61 AG Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Ellen den Hollander Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-enklaar materiaal (indien gereserveerd) Dp iins(*agmiddag 13.00 uur. deliibeV€rSte^ 2,c'' verantwoor- telpf, L?°r.eventaele onjuistheden in tonisch opgegeven advertenties!! niet ?'e v?n ^arl van Holland stelt zich adverw^voor (,e 'nhoud van de 'n deze tr en 'nSezonden mededelingen het recht" Bovendien behoudt zij zich advert ,v"Hr' ZORder opgave van reden. t'nties voor publikatie in Hart van Voor VI D.""ancl,e weigeren. a( nten over de bezorging van -I \an Holland, uitsluitend bellen, N, "nd;'r,<!ak-°chK-nd tot i i.oo uur: ''en Haa8 VSP 070 3350133 Zaterdagavond vond een aanrijding plaats onder het aquaduct van de RW 12 tussen twee personenauto's. Een van de betrokkene bleek bij onderzoek teveel te hebben gedronken. De ander had nog voor enkele duizenden gul dens boetes open staan die direct moesten worden betaald hetgeen ook gebeurde. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Om loop, zwart/gele ATB kinderfiets merk Hero; Station Noord, witte damesfiets postcode 2742 AD 46; Stationsplein, groene Sparta damesfiets met trom- melremmen en versn.; Dreef, zwarte Union damesfiets, postcode 2907 DD 80; Stationstraat, groene Gazelle heren fiets met trommelremmen en versn.; Dreef, gewone groene Pointer heren fiets, postcode 2741 TD 21. In de nacht van maandag op dinsdag werd aan deSchaepmanhoeve ingebro ken in een woning middels het boren van gaatjes in het keukenraam. Men is wel binnen geweest maar er is niets weggenomen. In dezelfde nacht werd ook aan de 2e Bloksweg ingebroken in twee wonin gen waarbij geld en een videorecorder werden buit gemaakt. Er werden ook twee pogingen gedaan om in te breken. In alle gevallen gebeurde dit middels het boren van gaatjes. Aan de Zuidplaslaan werd woensdag middag ingebroken in een flatwoning. Men kwam binnen door het forceren van de voordeur. Het is nog niet bekend wat werd vermist. In de nacht van woensdag op donder dag werd op meerdere lokaties inge broken op dezelfde wijze middels het boren van gaatjes in de raamsltijlen. Aan de Trooststraat werd tweemaal ingeboken zonder dat iets werd wegge nomen evenals aan de Molenring. Aan de Heemraadweg werd geld uit een woning weggenomen evenals aan de Molenring waar een groot aantal com pact disks werden ontvreemd alsmede een fototoestel, geld en sieraden. Woensdag werd ingebroken in een flatwoning aan de Zuidplaslaan. Men forceerde daartoe de toegangsdeur. Ontvreemd werden linnengoed, foto toestel, geld en sieraden. Donderdagavond werd aan de Anna van Burenstraat een auto opengebro ken door het inslaan van een ruitje. Weggenomen werd de audio-appara- tuur. Vrijdag werd ingebroken in een kel derbox aan de Vondellaan. Men trapte met geweld de deur in. Er werd niets vermist. Aan de Wilgenhorst werd ingebroken in een flatwoning door de toegangs deur met geweld te forceren. De gehele woning werd doorzocht. Weggenomen werden de video en sieraden. Aan de Jupiterlaan werd in de nacht van zaterdag op zondag een bromfiets vanuit een tuin gestolen. Het betreft een witte Jawa met sterwielen, verz nr. RTR-266. Zondag werd overdag ingebroken in een woning aan de Kastanjelaan. Men kwam binnen via een raam aan de ach terzijde. Dp gehele woning werd door zocht. Weggenomen werden geld en sieraden. Overig nieuws: Aangetroffen fiets: zwar te Gazelle Impala opoefiets Woensdagavond werd aan de Oost ringdijk een 23-jarige Moordrechtse be roofd die daar op de fiets reed. Zij werd door vier mannen tot stoppen gedwon gen waarna men haar om geld vroeg. Dat had zij niet bij zich waarna men het kettinkje van haar nek trok. Men heeft ook tegen haar fiets staan schoppen alsmede haar bedreigd. Het gaat om vier allochtonen jonge mannen van ongeveer 1.70 m lengte met trainings broeken en sportschoenen. Donderdagmiddag reed een vracht wagen met oud ijzer zich klem onder het spoorwegviaduct aan de Sniepweg. De brandweer moest er met snijbran ders aan te pas komen om het voertuig weer vrij te maken. Aan de Sniepweg werden in de nacht van zaterdag op zondag voor de zoveel ste maal ruiten ingegooid van het volks tuinencomplex tussen Sniepweg en Coenecoop. Donderdag dook er bij een lagere school in Waddinxveen een brief op waarin ouders worden gewaarschuwd tegen Isd drugs dat in stickers zou zit ten en die zelfs door de huid zou kun nen worden opgenomen. De brief zou afkomstig zijn van de politie Amster dam. Alles wat in de brief staat is echter grote onzin. Aanrijdingen: Dinsdagmiddag ont stond een aanrijding op de Babsioot toen een 30-jarige Boskoopse linksaf sloeg terwijl zij werd ingehaald. Er ont stond alleen lichte materiële schade. Donderdagavond omstreeks 23.00 uur vond een aanrijding plaats op de Linnaeusweg tussen een personenauto en een bromfiets. De 59-jarige autobe stuurder uit Boskoop reed achteruit de P. den Oudenstraat uit. De 18-jarige bestuurster van de bromfiets uit Wad dinxveen kon een aanrijding niet voor komen. Zij is met een gecompliceerde beenbreuk en letsel aan haar handen afgevoerd naar het Bleulandzieken huis. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Zijde, blauw/rode heren ATB merk Batavus. Van 5 tot en met 15 oktober wordt opnieuw de jaarlijkse kinderboe kenweek gehouden. Dit jaar is het thema: In het holst van de nacht. In het gehele land wordt aan deze boekenweek aandacht besteed, onder andere in boekwinkels en in bibliotheken. Dit doen ook de openbare bibliotheken in de regio zoals die van Zevenhuizen, Wad dinxveen, Boskoop, Hazerswoude- Dorp en Hazerswoude-Rijndijk. De bibliotheek in Boskoop start de Boekenweek met een diavoorstelling voor kinderen van 4 t/m 8 jaar op woensdag 5 oktober om 14.30 uur. Deze voorstelling duurt een uur. De toegang is gratis, de kaarten kunnen afgehaald worden bij de balie. Daar zijn ook toegangskaarten a fl. 1,- ver krijgbaar van de kermis op zaterdag 15 oktober voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Deze kermis duurt van 14.30 tot 16.30 uur. Om 15.30 uur wordt een verhaal verteld 'voor het slapen gaan', aangepast aan het thema van de boe kenweek. Alle deelnemers moeten in pyjama komen. In de bibliotheken van Hazerswoude- Dorp en Hazerswoude-Rijndijk wacht alle kinderen die tijdens de boeken week langskomen een aardigheidje klaar. Op woensdag 12 oktober wordt van 13.30 tot 14.00 uur voorgelezen uit de bekroonde kinderboeken in beide bi bliotheken. Aansluitend kunnen kin deren van 14.00 tot 15.30 uur griezels maken of een nachtpuzzel oplossen. Donderdag 20 oktober komt poppen theater Robhetty naar de bibliotheek met de voorstelling Pinokkio, bedoeld voor kinderen van 4 tot 8 jaar. De voorstelling begint in Rijndijk om 10.30 uur en in Dorp om 14.00 uur. in Zevenhuizen zijn er diverse activi teiten in de langste week van het jaar (de kinderboekenweek duurt 10 da gen). Zo wordt de bibliotheekruimte gehuld in nachtelijke sferen, onder an dere door de kleurplaten die de kleu ters van de basisscholen hebben inge kleurd. Er worden boeken over het thema 'de nacht' tentoongesteld en uiteraard alle bekroonde boeken: de boeken die een Griffel hebben gekre gen of een Prijs van de Nederlandse Kinderjury. Daarnaast is de keuze van de Zevenhuizense kinderjury te zien. Deze boeken worden pas na de boeken week uitgeleend om iedereen in de gele genheid te stellen de boeken in te zien. Traditiegetrouw brengen de leerlingen van groep 1 en 2 van de Nessevliet, de Eendragt en 't Reigerbos aan de biblio theek tijdens de kinderboekenweek. Op woensdag 5 oktober en op woens dag 12 oktober wordt er voor peuters en kleuters voorgelezen van 15.00 tot 15.30 uur. Deze keer zowel boeken over de nacht als de bekroonde boeken. De oudste kinderen van de basisscho len starten tijdens de kinderboeken week met een verhalenwedstrijd, geor ganiseerd door de Provinciale Biblio theekcentrale Zuid-Holland en Radio West. Het verhaal 'De voorspelling' door Anke de Vries, moet afgemaakt worden. De kinderen hebben daar tot 28 oktober de tijd voor, waarna de ver halen beoordeeld worden door leden van de kinderboekenweekcommissie van de bibliotheek. De beste verhalen worden doorgestuurd naar de provin ciale jury. Zaterdag 26 november volgt de prijsuitreiking van de provinciale ronde in het Omniversum in Den Haag en in een uitzending van Radio West. In afwijking van het landelijk thema, wordt in de bibliotheek in de kinder boekenweek het motto 'Nooit niks te doen' gebruikt. Voor kinderen van 4 t/ m 12 jaar is er tot 14 december een leesprogramma voor kinderen die niets te doen hebben of juist altijd bezig zijn met muziek maken, sport of knutse len. In de bibliotheek liggen deelne mersboekjes klaar en een heleboel boe ken rond het thema vrije tijd. Voor elk boek wordt een stempel in de pas gezet en na vijf stempels krijgen de deelne mers een cadeautje, waardoor zij zich nooit meer hoeven vervelen. Daarnaast wordt in samenwerking met andere Europese landen een Boeken- zoekspel georganiseerd. Deelnamefor mulieren hiervoor zijn verkrijgbaar bij de balie en de deelnemers maken kans op een vakantie met de winnaars uit de verschillende deelnemende landen. Evenals vorig jaar organiseren de pro vinciale bibliotheekcentrales een ver halenwedstrijd voor kinderen van groep 5 t/m 8. Ook in Waddinxveen zijn wedstrijdformulieren verkrijgbaar. 'De voorspelling' van Anke de Vries is het verhaal dat afgemaakt moet worden. Op zaterdag 26 november is de prijs uitreiking (zie Zevenhuizen). Tijdens de kinderboekenweek is is er in de bibliotheek verder op 5 oktober een grabbelton voor kinderen tot 6 jaar en voor kinderen tot 8 jaar zijn er kleurplaten. Natuurlijk zijn ook de be kroonde boeken te zien! Bekroonde boeken: Gouden Griffel Toon Teilegen: Bijna iedereen kon omvallen (vanaf 9 jaar) Gouden Penseel Jan Jutte: Lui Lei Enzo (vanaf 6 jaar) Zilveren Griffels Sjoerd Kuiper: Robin en Suze (vanaf 4 jaar) Imme Dros: De blauwe stoel, de ruzie- stoel (vanaf 5 jaar) Harry Geelen: Herman het kind en de dingen (vanaf 6 jaar) Toon Teilegen: Jannes (vanaf 6 jaar) Jean Fritz: Aan de verkeerde kant van de aarde (vanaf 10 jaar) Roberto Piumini: Motu-lti, het meeu weneiland (vanaf 11 jaar) Willem Wilmink: Het Wilhelmus (vanaf 11 jaar) Lydia Rood: Een mond vol dons (vanaf 12 jaar) Aidan Chambers: De tolbrug (vanaf 13 jaar) Zilveren Penselen Mario Ramos: Benno en het berekind (vanaf 3 jaar) Anna Höglund (tekst Ulf Stark): Kun je fluiten Johanna? (vanaf 7 jaar) Vlag en Wimpels (Griffeljury) Patsy Backx: Het verhaal van Stippie en Jan (vanaf 4 jaar) Ted van Lieshout: Toen oma weg was (vanaf 6 jaar) Ulf Stark: Kun je fluiten Johanna? (van af 7 jaar) Roberto Piumini: Matthijs en z'n opa (vanaf 8 jaar) Kit Pearson: Een handvol tijd (vanaf 10 jaar) Peter Pohl: We noemen hem Anna (vanaf 13 jaar) Vlag en Wimpels (Penseeljury) Lucy Cousins: Mijn lapjesboek. heihuis (vanaf 0 jaar) Patsy Backx: Het verhaal van Stippie en Jan (vanaf 4 jaar) Stephen Biesty: Slagschip, dwars door gesneden (vanaf 10 jaar) Wilhelminalaan, grijze herenfiets merk Mondia; B.C.straat, groene Savoy da mesfiets met velgremmen. In de nacht van zondag op maandag zijn op verschillende lokatie in Bos koop auto's opengebroken. Dat ge beurde in de Beemd, Voorofscheweg, Snijdelwijkiaan en Weteringpad. Ont vreemd werden tweemaal een autora dio, eenmaal niets en eenmaal kleding. Aan de Linnaeusweg werd in het weekend uit de fietsenstalling van een bedrijf een Sparta Buddy ontvreemd alsmede de daaraan gekoppelde witte integraaihelm. Dinsdagmiddag werden drie Maro- kaanse jongeren op heterdaad aange houden nadat zij een insluiping had den gepleegd in een woning aan de Babsioot. Zij hadden nog niets uit de woning weggenomen. In de nacht van dinsdag op woensdag werd aan het Reijerskoop een perso nenauto' uit een garage gestolen. Het betrof een Mercedes 250 met het kente ken GZ-GT-54. In de nacht van donderdag op vrijdag werden op het terrein van West Neder land vijf tourbussen opengebroken. Ontvreemd werden twee draagbare te lefoons. Zaterdagavond werd ingebroken in een woning aan de Barendstraat. De voordeur was met grof geweld openge broken. In de woning, die geheel werd doorzocht, werd een chaos aangericht. Wegegenomen werden geld en waarde papieren. Aan de St. Janshof werd via de achter zijde ingebroken in een woning. Wegge nomen werden TV, audio-en videoap paratuur. Overig nieuws: Aangetroffen fiets: Oranje Batavus herenracefiets, in een pand te Boskoop werden aange troffen: een Batavus en een Giant ATB alsmede een witte opoefiets. in de nacht van woensdag op donder dag omstreeks middernacht werd aan de Puttelaan een gestolen personen auto aangetroffen met daarin nog drie personen. Zij zijn aangehouden en overgedragen aan politie Rotterdam, waar het voertuig was gestolen. Anneke Hilhorst (30), jeugdbiblio thecaris van de openbare biblio theek Waddinxveen: "In de plaats waar ik opgroeide was geen biblio theek. Tot mijn negende verjaardag heb ik daarom vooral boeken gele zen die ik bijvoorbeeld kreeg op mijn verjaardag, zoals de boeken van Kluitman en van Lea Smulders en Enid Blyton. Pulp noem ik dat nu, maar toen vond ik die boeken gewel dig. Later las ik eens een boekje van 'de Vijf' opnieuw en schrok van het discriminerende taalgebruik. Het liefst las ik de boeken van Pietje Bell, die spaarde ik. Als ik dan zat te lezen, ging ik helemaal op in het verhaal en was heel verontwaardigd als een vriendinnetje mij kwam op halen om te gaan spelen. Uiteinde lijk ging ik dan toch wel mee. Toen ik eenmaal naar Groningen verhuisde, waar wel een bibliotheek was, heb ik het gemis ruimschoots ingehaald. Toen las ik alles wat los en vast zat".

Hart van Holland | 1994 | | pagina 3