Gebr. Tuitel B.V. viert honderdjarig bestaan. Frans Schiereck wint derde ronde 2voorl2 Eerste paal nieuwe bedrijfsruimte Jonker Ingrid Visser naar WK volleybal Kleine gebaren kunnen veel betekenen Sluitingsrit Tourclub Haan weer terug Kome-ochtend WK volleybal pagina 26 Hart van Holland/12 oktober 1994 Nieuwe elan Een eeuw Tuitel Goede planning Nieuwe afdeling van de Zonnebloem Gewoon even praten Achtergrond niet van belang \W Moerkapelle - Een naam die onlosmakelijk verweven is met de plaats waar het bedrijf gevestigd is, is die van het transportbedrijf "Gebr. Tuitel B. V. Door Tuitel werd immers, tot ver in de omtrek, meer dan negentig jaar een 'bodedienst' met vaste lijndienst op Rotterdam en Gouda onderhouden. "Ten tijde van onze grootvader was het meer een boodschappendienst. Wie vroeger een kapot gebit had, een bril die gerepareerd moest worden of een pakje in de stad of één der omliggende dorpen te bezorgen had, kwam ermee naar Tuitel, of liet de bodedienst langskomen", zegt Bert (52), één van de twee firmanten Tuitel. Samen met zijn neef Daan (50) staat hij aan de leiding van een bloeiende transportonderneming dat onder andere zorgdraagt voor een adequate stukgoed-distributie en inspeelt op nieuwe mogelijkhe den. Ook aan goede doelen (transport in aansluiting met hun route of op een vrije zaterdag, bijvoorbeeld voor de SKR Roemenië), wordt medewerking verleend. Beide directeuren vormen de derde generatie Tuitel. "Grootvader Cees Tuitel ging aan het eind van de vorige eeuw met paard en wagen naar Rotterdam en stalde daar ergens z'n paard en wagen en verlaadde z'n goederen op een handkar. Tweemaal per week onderhield hij een bodedienst naar Rotterdam en twee maal per week naar Gouda". In 1937 is hij ermee gestopt en drie zoons namen toen het florerende bedrijf over. Het bedrijf werd aan de zoons geschonken en ze kregen driehonderd gulden be drijfskapitaal van opa. "Het paard en de wagen waren reeds achterhaald en er voor in de plaats kwamen drie Ford-vrachtwa gens. Tijdens de oorlog werd één van de wagens verstopt, van de andere werden de wielen afgehaald. De drie broers, Jan, Daniël en Johan, doken onder, bang om te werk te worden gesteld". Na de oorlog begonnen de broers met nieuwe elan en zagen brood in uitbrei dingvan de faciliteiten. Jan Tuitel werd ;in 1952 concurrent van z'n broers en begon in Moerkapelle een eigen ver voersbedrijf. Dat is een zwarte bladzij de uit de T uitel-storyDoordat de zoon van Jan verongelukte had het bedrijf geen toekomst meer en konden Johan en Daniël het bedrijf terugkopen. Hoe wel de bodedienst zich uitbreidde, waarbij het vergunningstelsel door de rijverkeersinspectie, zeer beperkend werkte, kwam het accent steeds meer op transport te liggen. "Onze vaders Daniël en Johan, zijn altijd innoverend bezig geweest. Wij volgden in hun voet sporen", zegt Bert. "Op 1 januari 1967 hebben wij het bedrijf over genomen". Na de afschaffing van het vergunning stelsel in 1984, kwamen er steeds meer concurrerende bodediensten. Volgens de beide heren waren dat "beunhazen die ook een graankorreltje mee wilden pikken". Daan: "Een verlader wilde niet dat er de hele dag andere bodediensten bij hem aan de deur kwamen en koos voor een goedkopere methode, name lijk door zelf met eigen vervoer de dis tributie van z'n goederen te verzorgen. Wij zagen gelukkig de bui hangen en zijn niet de dupe van deze ontwikkelin gen geworden. We hebben het roer in 1986 volledig omgegooid. Zo'n vijfdui zend bodediensten zijn van lieverlede ter ziele gegaan. Nu zijn er geen dui zend meer in ons land". De bodedienst is afgestoten, maar het bedrijf als zodanig, is springlevend en vrachtwagens van Tuitel kun je overal in den lande tegenkomen en soms ook in België, Frankrijk of Duitsland. Gebr. Tuitel B.V. is in honderd jaar van een bodedienst uitgegroeid tot een all round transportbedrijf. Met 17 mede werkers, 15 vrachtwagens van uiteen lopende soorten en formaat en eigen opslag/overslag centrum, levert Gebr. Tuitel B.V. solide transport en snelle, accurate service aan z'n klanten. Door zich voor een deel te specialiseren in speciaal transport, wordt efficiënt en optimaal vervoerd. Enkele van deze specialismen zijn: tweewielervervoer, containertransport en palletvervoer. Daarnaast kunnen klanten die een ei gen oplegger of tankwagen hebben, gebruikmaken van losse trekkers."Binnen het totale vervoers- pakket van ons bedrijf valt ook het groupagevervoer, wat wordt verza meld en verwerkt in ons eigen Moerkapelse distributie centrum. Deze transporten voeren we uit door heel Nederland, Duitsland, Frankrijk en België, waarbij we in som mige gevallen samenwerken met de Vi- ditrans". Een oude foto van opa Tuitel met Ford Om optimaal te functioneren moet er dagelijks goed gepland worden. Dat vergt veel inzicht en energie en soms brengt het de planner tot wanhoop als er na het opstellen van een perfect rou teschema op het laatste moment door de afnemer gebeld wordt dat de goede ren niet gezonden mogen worden. Aad Weygertse doet het al jaren en maakt de planning dan ook pas in de namid dag voor de volgende dag. En dan nog kan er een kink in de kabel komen. Hij en Bert Tuitel bevolken overdag het kan toor. Compagnon Daan heeft gekozen voor het vervoer. Hij is dagelijks chauf feur in het beroepsgoederenvervoer. Van alle lopende zaken is hij echter op de hoogte en beiden zijn alert op uit breidingsmogelijkheden en innove rend bezig. Bert: "Nieuwe klanten zijn altijd welkom. Vanwege de smallere marges die ontstaan door concurren tie, moet je altijd proberen om je klan ten-potentieel uit te breiden. Ook al zou dat bloemen-, bomen-, groente-of fruit- transport zijn. Als all-rounders in trans port kunnen wij ieder bedrijf transport faciliteiten bieden". Zaterdagmiddag 15 oktober wordt ter gelegenheid van het honderdjarig be staan, door Gebr. Tuitel B.V. een recep tie gegeven in "Concordia" aan de Bre- deweg. Zevenhuizen - Hoe een vuilniswagen soms voor geluk kan zorgen. Afgelopen donderdag werd bij de VARA Twee voor twaalf uitgezonden, waarin de Ze- venhuizer Frans Schiereck voor de der de maal een overwinning behaalde. Sa men met Anja Jongejan, eveneens een hardloper, maakte hij een ongelukkige start met twee vragen die opgezocht moesten worden. Deze vragen werden pas tegen het einde gevonden, zodat Frans Schiereck de andere vragen moest beantwoorden zonder hulp van zijn secondant. Dit lukte prima, zodat Frans en Anja uiteindelijk elf van de twaalf letters goed hadden. Met slechts vier letter lukte hen om het woord 'vuil niswagen' te raden, waardoor zij in to taal fl. 18.000,-wonnen. "Wij hebben al naar Rome gemaakt voor dat geld," ver telt de trotse winnaar, die tijdens de uitzending een huis vol bezoek had. "Want de opnamen waren al in het voorjaar". Moerkapelle - Vorige week werd de eer ste paal geslagen voor een nieuwe be drijfsruimte van Jonker B.V., een be drijf dat gespecialiseerd is in stoomke telonderdelen en reparatie en revisie aan stoomketels. Het bedrijf werd in 1960 gestart door de heer T. Jonker sr. in Rijswijk. Toen ging het nog om pro- dukten voor ketelwaterbehandeling. In de loop der jaren is dit uitgebreid tot ketelonderhoud en revisiewerkzaam heden. In 1982, toen het bedrijf inmid- dels een echte familiefirma was gewor- den met drie zonen van de heer Jonker, werd in Moerkapelle het eerste pand gebouwdTien jaar later werd een twee de nabijgelegen pand gekocht. En vori ge week startte Bouwbedrijf de Graaaf met de bouw van weer een Jonkerpand. Het is de bedoeling dat de heer Jonker sr. zich aan het eind van het jaar zal terugtrekken. De zonen Hans, Eric en Taco zullen samen met de elf medewer kers de zaak voortzetten. De heer T. Jonker sr. samen met drie zonen en Martin Gibbon van Bouwbedrijf de Graaf. Zevenhuizen - In het Hervormd Cen trum aan de Dorpsstraat is op donder dag 13 oktober weer een koffieoch tend. Deze keer zal mevrouw Nan van de Waal spreken over het thema: Gelo ven in de praktijk. De lezing begint om 9.30 tot 11.00 uur. Vanaf 9.00 uur staat de koffie klaar. Inlichtingen: Co Sterken- burg (01803-12969), Jeanette v.d. Berg (01802-1841) of Margreeth Laurense (01793-1203). De wereldkampioenschappen volley bal die de afgelopen tijd in Griekenland werden gespeeld, leverde spannende tijden op voor drie spelers van de Ze- venhuizense volleybalvereniging Rentokil-ZVH: Rob Grabert, Brecht Ro denburg en Misha Latuhihin. De laatste twee spelers hebben helaas niet de kans gekregen zich te bewijzen. Maar Rob Grabert speelde een goed toer nooi. Hij viel regelmatig in voor de jon ge, nog tamelijk onervaren Bas van der Goor. Ook in de finale leverde hij goed spel, maar uiteindelijk ging de overwin ning toch naar het team van Italië, dat zich nu wereldkampioen mag noemen. gevonden: goud kinderarmbandje met naamplaatje ongeveer 2 wkn geleden 01802-2872 t.k. pioneer autoradio met afn. front 1 jr. oud 300,-bel na 17 uur: 01793-1576 4 pits gasstel Atag wit i. pr. st. 65.- 01793-2543 t.k. orgel ca. 80 jaar oud i.z.g.st. pr.n.o.t.k. 01793-1907 t.k. badstandaard bad (bruin) en babybouncer 01793-2283 t.k. Suzuki GSX 600 F Katana bj 90 KT '91 km 21.500 i.z.g.st. 9700,- 01793-2183 portable autotelefoon PTT gekeurd 1 jr met 2 accu's en lader slechts 850,- 01827-3747 Moerkapelle - Bouwbedrijf de Graaf verzoekt de ouders van Moerkapelle om hun kinderen niet te laten spelen op het bouwterrein aan de Lepelaar tus sen de Akkerweg en de Grutto. Het is levensgevaarlijk, aldus de directie van het bouwbedrijf. Zevenhuizen - "Het is erg snel gegaan," vertelt mevrouw Visser, de moeder van Ingrid Visser uit Zevenhuizen die vol gende week vertrekt naar Brazilië. Daar zal zij in het Nederlandse damesteam uitkomen tijdens de wereldkampioen schappen volleybal. "Binnen een jaar is zij van de A-jeugd naar het nationaal team gegaan". Enige tijd geleden speel de zij nog in Polen en later in Hongarije voor de Europese kampioenschappen voor junioren. Daar behaalde het team een vierde plaats, de hoogste plaats die het Nederlandse jeugdteam ooit be reikte. "Toen Ingrid terugkwam uit Hon garije, stond de trainer van het Neder lands damesteam haar op te wachten," vertelt de trotse moeder. "Hij vroeg of zij wilde meetrainen met de dames. Toen had zij nooit gedacht dat zij drie weken later meegevraagd zou wordt? I voor de wereldkampioenschappen Brazilië". Afgelopen donderdag maakte Ingrid I Visser haar debuut in het Nederlanp I team tegen Oekraïne in Sittard. -\\. I waren nog zenuwachtiger dan zijnI dus haar moeder. "Het was gewooneen I wedstrijd, vond Ingrid." Deze weke- traint het Nederlands team dertig uur I per week en op dinsdag 18 oktober I vertrekken de dames naar Zuid-Amer-1 ka. "Na de wereldkampioenschappen! gaat Ingrid weer gewoon naar schooi' besluit mevrouw Visser. "Een beep regelmaat is wel goed na zo'n hectische I tijd. Verder blijft zij natuurlijk sDelei bij Bonduel WC in Vugt". In het voorjaar is in Zevenhuizen een nieuwe afdeling van de Zonnebloem opgericht. "Tijdens de wervingsactie bleek dat er veel belangstelling was voor ons werk," vertelt de heer Siem Nulkes, districtshoofd van de provin cie Zuid-Holland-Noord van de Zonne bloem. "Daarom konden wij in mei star ten met een bestuur en inmiddels heb ben wij voor Zevenhuizen elf vrijwilli gers. Een actie in Moerkapelle leverde twaalf belangstellenden op". De heer Nulkes begeleid de nieuwe afdeling ge durende een jaar. De Zonnebloem zet zich in voor langdu rig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen. Door middel van regelmatige bezoekjes zor gen de vrijwilligers voor afwisseling voor deze mensen, voor wie de wereld door de omstandigheden soms heel klein is geworden. "Wij zijn natuurlijk geen vervanging voor professionele instellingen," aldus de heer Nulkes, "maar een aanvulling. Want bijvoor- beel verzorgenden hebben nauwelijks tijd om de mensen aandacht te geven. Zij moeten al snel weer door naar de volgende". Die ervaring heeft ook me vrouw A. de Vos, de coördinator be- zoekwerk van de nieuwe Zonnebloem afdeling in Zevenhuizen. "Ik ben zelf verzorgende geweest en merkte dat ik graag meer tijd zou hebben voor ge woon eens even praten. Maar dat kon gewoon niet". De Zonnebloem zorgt niet alleen voor I regelmatig bezoek, maar organiseer I ook dagjes uit, boottochten en vakan-1 tieweken. "Wij spelen in op de behoefte van onze doelgroep," aldus Siem f' kes. "Zo vinden veel mensen het pretts I om eens zelf kleding te kopen of zomaar I een dag te winkelen. Daarom organise ren wij regelmatig winkeldagen". De doelgroep van de Zonnebloem bestaa: uit alle mensen die behoefte hebbes aan wat gezelligheid, omdat zij doe omstandigheden in een isolement zijs geraakt bijvoorbeeld door een lichame lijke handicap of een ziekte. "De achter-1 grond van de mensen die zich aanmt den, is niet belangrijk," benadrukt he: districtshoofd. "Ook mensen dievanuit de kerk bezoek krijgen maar behoefte hebben aan eens een ander gezicht.di kunnen zich aanmelden". Het bestuur van de afdeling Zevenhui-1 zen bestaat uit mevrouw A.G. van den r Dool (voorzitter), mevrouw A. Veer-1 man (secretaris), mevrouw B. Rijck» berg (penningmeester), mevrouwA.® Vos (bestuurslid bezoekwerk) en me vrouw J. de Vogel (bestuurslid activ- teiten). Aanmelden voor bezoekjes en voor deelname aan de activiteiten van de Zonnebloem kan bij mevrouw A.de Vos (01802-2909) en bij mevrouwA.van den Dool (01802-2140). Tourclub Zevenhuizen '80 houdt op zaterdag 15 oktober de sluitingsrit ove afstanden van 30 en 70 kilometer. De vertrektijden zijn respectievelijk tuss I 100.00 en 13.00 en tussen 10.00 en 12.00 uur bij café de Roerdomp aan Lt Tweemanspolder in Zevenhuizen. De routes zijn uitgepijld. Moerkapelle - Onder grote belangstelling zette de heer P. de Vrij. voor:it kerkvoogdij, zaterdag de haan weer op de torenspits van de Nederlands He kerk in Moerkapelle. De haan is opgeknapt en voorzien van een me i bladgoud. Omdat vingerafdrukken op het goud voor zwarte vlekken zorgen heer De Vrij bij het terugplaatsen katoenen handschoenen. I De restauratie van het gehele dak is inmiddels gereed en daarom kon terugkeren. Toch zul het nog even duren voordat de kerk weer klaar vo<" I de restauratie zou in december afgerond worden maar het ziet ernaar uil 191)5 een realistischer streefdatum is.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 26