Politieberichten Gouwe en IJssel Johanna Catharina Zandijk-van Delft Aplonia van der Spek-Paul 1894 100 jaar 1994 Gebr. Tuitel Transporten B.V. in het HART VAN HOLLAND Jan Wolkers schrijft boekenweek-essay Geheim feest in de bibliotheek ADVOCATEN SPREEKMIDDAG IN ZEVENHUIZEN 30.250 exemplaren. J Hart van Holland/12 oktober 1994 Dankbaar dat zij niet langer hoeft te lijden, maar intens verdrietig om het verlies, geven wij u kennis dat van ons is heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder, grootmoeder en overgrootmoeder weduwe van Adrianus Zandijk de leeftijd van 82 jaar. Henk en Adri Nel en Cor Adrie en Wil Kleinkinderen en achterkleinkinderen I i i 1 Moerkapelle Op zaterdag 15 oktober a.s. hopen wij het feit te herdenken dat ons bedrijf 100 jaar geleden werd opgericht. Wij zouden het prettig vinden u te mogen verwelkomen op zaterdag 15 oktober a.s. van 15.00 tot 17.00 uur in Partycentrum Concordia, Bredeweg 66 te Moerkapelle. JÜ het foto's in hot Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, i te Ze-venhuizen, afgehaald worden a 5,-. Nafoe- ook: na betaling van 7,50 kan de foto een week later i-den. (nabestellen tot uiterlijk een week na verschij- zijn af te halen vanaf don-derdagmorgen na verschijning rt van Holland. Bruidspaar w van de maand worden? Dat kan in Hart van Holland! v Stuur je eigen trouwkaart of die van één van je vrienden of familie leden naar: Redaktie Hart van Holland, Postbus 85, 2760 AB Zevenhuizen,en maak kans op 100,- aan waardebonnen! Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen Boskoop "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 in Zevenhuizen, 8 oktober 1994 Zorgcentrum "De Zevenster" Leliestraat 3 Correspondentie-adres: A. Zandijk. Wethouder Kreftlaan 7. 2761 TZ Zevenhuizen. I Gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren in de rouwkamer van zorgcentrum "De Zevenster", ingang Schoolstraat 18, woensdag van 19.15 tot 20.00 uur I De crematieplechtigheid zal plaatsvinden donderdag 13 oktober in het crematorium "Schollevaar". Burgemeester Schalijlaan 2 te Capelle aan den IJssel. na aankomst om circa 14.30 uur. Vertrek vanaf "De Zevenster" om 14.00 uur. Tevens gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium, na afloop van de plechtigheid. De Heere kent degenen, die de Zijnen zijn. 2 Timótheüs 2:19 Bedroefd geven wij u kennis dat de HEERE uit ons midden heeft weggenomen, onze geliefde moeder en oma sinds 3 februari 1984 weduwe van Daniël van der Spek in de leeftijd van 82 jaar. Moerkapelle: J. Kaashoek-van dèr Spek J. Kaashoek Zevenhuizen: I. van der Spek-van der Spek D. van der Spek Moerkapelle: A. van der Spek P. van der Spek-Evers Luttelgeest: P. Simonse-van der Spek L. Simonse Bleiswij k: M. Bac-van der Spek L. Bac Moerkapelle: D. van der Spek F.W. van der Spek-Broer Klein- en achterkleinkinderen 9 oktober 1994 Herenweg 36 2751 DA Moerkapelle Gelegenheid tot condoleren woensdag 12 oktober van 19.30 tot 21.30 uur aan het woonhuis. De rouwdienst zal D.V.,gehouden worden donderdag 13 oktober om 13.30 uur in het kerkgebouw der Gereformeerde Gemeente, Kerkstraat 8a te Moerkapelle, waarna omstreeks 14.30 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de gemeentelijke begraafplaats "Moerhage", Beatrixlaan te Moerkapelle. Geen bloemen. SSS.isSS! Schrijver en beeldend kunstenaar Jan Wolkers schrijft op verzoek van de stichting CPNB het thema-essay voor de Boekenweek 1995. Onder het motto De vijftigste mei sluit de Boe kenweek aan bij de herdenking en de viering van het einde van de Tweede Wereldoorlog, vijftig jaar geleden. Tijdens de Tweede Wereldoorlog zat Jan Wolkers (1925) op de Leidse Schildersacademie Ars Amula Natu rae. In 1925 dook hij onder. Na de oorlog vervolgt hij zijn opleiding voor beeldend kunstenaar, eerst aan de Haagse Academie van Beeldende Kunsten, later in Salzburg en in Parijs. In 1961 debuteerde hij met de verha lenbundel Serpentina's Petticoat. In een snel opeenvolgend tempo ver schijnen onder andere Kort Ameri kaans Een roos van vleesTerug naar Oegstgeest en Turks fruittitels die er voor zorgen dat Wolkers in de jaren zeventig een ongekende populariteit geniet. Zijn werk heeft grote invloed gehad op het literaire en maatschappe lijke klimaat na de oorlog. Sinds 1980 woont Wolkers op Texel, waar hij schrijft, maar zich voorname lijk toelegt op zijn schilder- en beeld houwwerk. Op 12 oktober verschijnt zijn nieuwe essaybundel, Rembrandt in Rommeldam. Daarnaast vertelt hij op dit moment voor de VPRO-televisie in 22 afleveringen over zijn jeugd tijdens de oorlog onder de titel 'Een oceaan van hoop'. Eerder geschreven Rudy Kousbroek, Jeroen Brouwers, K. Schippers, Lieve Joris, A. Alberts en Martin van Ameron- gen het essay. Het thema-essay ver schijnt in de Boekenweek naast het Boekenweekgeschenk, dat komende jaar geschreven wordt door Leon de Winter. De Boekenweek 1995, de 60ste editie, wordt gehouden van 15 tot en met 25 maart. Boskoop - In het diepste geheim wordt in de bibliotheek van Boskoop een feest voorbereid: alle griezels, heksen, spoken en luchtkastelen uit de bibliotheekboeken hebben zich verzameld en zullen op zaterdag 15 oktober om 14.30 uur tevoorschijn komen. Alle kinderen worden uitge nodigd om bij dit spannende feest aanwezig te zijn. Een pyjama dragen is hierbij verplicht. Er wordt een kind erkennis georganiseerd en daarna komt een vertelster een verhaal ver tellen voor het slapen gaan. Een kaartje voor het feest, dat tot 16.30 uur duurt, kost een gulden. Aanrijdingen: In de nacht van zaterdag óp zondag vond een aanrijding plaats op de kruising Bredeweg - N. Dwars weg. Een 57-jarige bestuurder van een personenauto uit Zoetermeer verleen de geen voorrang aan een 22-jarige be stuurster van een personenauto uit Gouderak. Er ontstond alleen materiële schade. Ook werden een lantaarnpaal en verkeersbord geramd. Inbraak/diefstal: Aan de Goudsbloem straat werd in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken in een perso nenauto door het inslaan van een ruit. Er werd niets ontvreemd. Overig nieuws: Zaterdagochtend brandde ter hoogte van de jachthaven een jacht uit. Op het moment dat de brand uitbrak werd de accu met op laadapparatuur opgeladen. De brand weer vermoedde dat kortsluiting de oorzaak was. Aanrijdingen: Maandagavond raakte op de RW 12 een auto in een slip vanwege de grote hoeveelheid water op de weg. Vervolgens botste hier een andere auto tegenop. Er deden zich geen persoonlij ke ongelukken voor. Vrijdagmiddag reed vanaf een parkeer plaats van Coenecoob een personen auto weg, bestuurd door een 23-jarige Goudse, zonder vrije doorgang te verle nen aan een naderende vrachtauto waardoor een aanrijding met materiele schade ontstond. De personenauto is vermoedelijk tatal-loss. Het kenteken werd ingenomen. In de nacht van vrijdag op zaterdag vond op de RW 12 een kop/staart aanrij ding plaats waarbij een personenauto, bestuurd door een 31-jarige Hagenaar, over de kop sloeg. De bestuurder bleef ongedeerd maar bij controle bleek wel dat hij teveel had gedronken. Vrijdagmiddag kwam op de Boezem laan een Boskoopse fietster ten van waarbij zij lichte verwondingen opliep. Zij moest stoppen omdat een tegenlig ger haar geen vrije doorgang verleen de. In de nacht van zaterdag op zondag raakte in de Plasweg een personenauto te water die werd bestuurd door een 27- jarige Waddinxvener. Het ongeluk ge beurde omdat de bestuurder enkele eenden wilde ontwijken. Inbraak/diefstal: Diefstal fietsen: Sta tion, gewone grijze Batavus Locarno damesfiets postcode 2742 GS 12; Zuid- plaslaan, groen/zwarte heren ATB merk Giant. Woensdagavond werd bij een eetgele genheid in de Passage een bromfiets weggenomen. Het was een groen/blau we damesbromfiets van het merk TO- MOS verz. nr. WMJ-953. Aan de Pr. irenestraat werd woensdag avond ingebroken in een woning. Men kwam binnen door het forceren van een raam. Vermoedelijk is de inbreker gestoord want er werd niets vermist. Aan de Alpherwetering werd donder dagavond ingebroken door het force ren van het voordeurslot. Weggeno men werden een fototoestel, sieraden en twee betaalpasjes. Zaterdag werd aan de Wilgenhorst een poging gedaan in te breken in een flat woning. Gepoogd werd het slot van de deur te forceren. Zaterdagavond werd ingebroken in een woning aan de Pr. Bernardlaan. Men kwam binnen door het forceren van een raam. Ontvreemd werden twaalf bankpassen. Overig nieuws: Dinsdagavond 4 okto ber omstreeks 20.30 uur vond er een vernieling plaats aan een snorfiets voor de ingang van het gemeentehuis. De vernieling vond plaats door drie of vier knapen die zijn weggelopen in de rich ting van de Aldi. De politie zoekt getui gen. Aanrijdingen: Vrijdagochtend vond een aanrijding plaats op de Zijde tussen een veegwagen en een personenauto. De veegwagen week uit naar links om om een geparkeerde auto heen te rijden op het moment dat een personenauto, be stuurd door een 33-jarige Boskoopse, inhaalde. Gevolg een aanrijding met al leen materiële schade. Inbraak/diefstal: Gestolen fietsen: Park laan station, normale bruine Batavus damesfiets, postcode 2771 BJ; Parklaan station, normale witte Old Dutch da mesfiets; Parklaan station, groene Ben zo sport herenfiets met handremmen en versn.; Parklaan station, grijze Bata vus Touring herenfiets met tr. remmen en versn. postcode 2391 BG 8; Parklaan station, zwarte opoefiets merk Hal fords. Aan de Linnaeusweg werd maandag middag ingebroken in een flatwoning. Het slot van de toegangsdeur werd ge forceerd. Weggenomen werden een paspoort, een giropas en geld. In de nacht van maandag op dinsdag werd aan de Lage Weide ingebroken in twee auto's. Vanuit een bestelauto werd een cd-speler en een paspoort ontvreemd. Uit de andere auto ver dween eveneens de audio-apparatuur. Aan de J.P. Thijssestraat werd maan dagmiddag ingebroken in een woning middels een valse sleutel. Weggeno men werden geld en sieraden. In de nacht van woensdag op donder dag werd aan de Voorofscheweg een auto opengebroken middels het force ren van het portierslot. Uit de auto werd een fotocamera met toebehoren ontvreemd. Overig nieuws: Maandagmiddag vloog in het Reijerskoop tijdens het rijden spontaan een personenauto in brand. De 36-jarige bestuurster uit Reeuwijk kon met haar kinderen het voertuig tijdig verlaten. De auto brandde geheel uit. De brandweer bluste het voertuig. t.k. kinderwagen d. blauw onderstel rib bekleding i.z.g.st. 100,- 01828-16386 t.k. een mooie oude eiken theetafel met laadje en onderplank 75 h. 45 br. 75,- 01828-18978 t.k. 2 3 zits bankstel pr.n.o.t.k. 01828-16728 t.k. 2 eiken seniorenstoelen hoog model 200,-; 2 pers. bankje blank grenen 75,- 01828-17461 t.k. stevige Chicco buggy met voetenzak 80,- 01828-10669 t.k. jongensfiets Union ca. 10 jaar 75,- 01828-12417 t.k. kl. diepvries inh. 50 itr. 150,- 01828-16237 Gevr. ansichtkaarten en foto's boeken van Woubrugge en Waddinxveen 01828-19032 Gun uzelf een avond dammen! kom dinsdag 20 uur eens kijken bij Damclub Mulder Boskoop t.k. CD speler Schneider 125,- 01802-3641 t.k. driewieler 25,-; toppy autostoel/kussen 35,- verstelb. buggy 35,- 01828-10936 t.k. oude electr. orgel vrijz. kerk; chemisch toilet voor caravan z.g.a.n. 35,-; 2 oude gevelkachels t.e.a.b. 01802-1733 Gevr. "hardwerkende ouderwetse" hulp in de huish. 3/3,5 uur p.w. 40,-// 50,-01802-2040 t.k. blanke box extra gr. 50,-; zw. wt. doka vergrootapp. acc. 250,- 01828-14868 Unicef kerstkaarten puzzels kalenders j. Verhulst Frisopl. 2 Moerkapelle 01793-2344 t.k. Renault 5C bj 85 apk gekeurd t/m juli 95 nieuw model i.z.g.st. 010-4185383 t.k. gelderse potkachel voor hout en kolen 01828-15530 t.k. 2 zits bank en ronde tafel z.g.a.n. 01829-5556 t.k. achtighoekig tuinhuisje 230x230 010-4210823 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp. Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk a/d Rijn, Zevenhuizen/ Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 Advertenties Mario Mezas Redaktie Algemeen Ellen den Hollander SI ui tings te rm ijn adverten ties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redaktie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging Hart van Holland, uitsluitend donderdag-ochtend tot Netwerk Den Haag VSP

Hart van Holland | 1994 | | pagina 3