Zevenhuizense jeugd verontwaardigd Vervangingsplan bomen in de Burgemeester Boerstraat Puzzelactie SKR succesvol Geslaagde lustrumviering oud Zevenhuizen/Moerkapelle Herfstwandeling Bleiswijkse Zoon R.V. Rolling'90 valt weer in de prijzen Cursus kritisch consumeren Collecte Dierenbescherming 55 jaar een paar De gevangenis voor 1971:kale boel. pagina 6 Hart van Holland/12 oktober 1994 Zevenhuizen - De jongeren die re gelmatig samenkomen op het speelveldje achter de Wilgenlaan in Zevenhuizen kunnen er niet over uit. De jongeren, variërend in leeftijd van 13 tot 19 jaar, hebben naar eigen zeggen geen kwaad in de zin. "Ik snap niet waarom ze zich zo druk maken," vindt Laura de Wit (13). "Wij lazen in het Hart van Holland dat wij jonge kinderen wegjagen en dat ouders hun kinderen niet meer hierheen dur ven sturen en dat wij de speeltoestellen kapot maken. Maar daar klopt niets van. Ten eerste komen wij hier alleen 's avonds om een uur of zeven en dan zijn er geen kleine kinderen meer. 's Mid dags zijn wij er ook wel eens, maar dan met een groepje van drie of vier, terwijl wij 's avonds meestal met z'n tienen tot vijftienen zijn. Dus die kleine kinderen hebben geen last van ons. Wij jagen echt niemand weg. Vanmiddag speel den hier ook gewoon kinderen". Haar broer Richard (17) vult haar aan. "Wij maken ook niets kapot. Dat ene toestel is inderdaad vernield, maar dat heeft een jongen gedaan die hier nooit meer komt. Met die vernieling hebben wij niets te maken. Wij roken hier ge woon een sigaretje en kletsen wat en gaan daarna weer naar huis. Ik zou niet weten wat daar mis mee is". (ingezonden) Dankzij beplantingen van onder andere de elzen is de Burgemees ter Boerstraat na zoveel jaren de "mooi ste laan" van Zevenhuizen geworden. Je hoeft er niet te wonen maar "na een poosje weggeweest te zijn", is het altijd een mooie binnenkomst. Moet dan nu (de elzen zijn al zeker 10 jaar zo groot), omdat ze schaduw ge ven (zie aantal zonweringen en hoge heggen), het wasgoed en de tuinmeu belen smerig worden (luchtvervuiling) gekapt worden? (Overigens was de in formatie wel eenzijdig) En dit in het kader van het milieu? Waarom dan boomplantdag? Wat dacht u van de waterhuishouding? Mis schien zou flink snoeien in plaats van kleine boompjes ook een oplossing zijn? 1994: Weer een kale boel? Aktie groep "Hou het groen" t.k. 8 delig drumstel 450,- 01828-15171 heren- en damesfiets groeifiets 50.- en 60,- C. Rip Esdoornlaan 17 Waddinxveen t.k. 3 deurs linnekast kl. zwart met spiegel en 3 laden 01727-17148 t.k. tamme valkparkieten parkietjes met de hand gevoerd 6 weken 01828-12479 t.k. Puch maxi sterw. cockp. ch. zadel zeer mooi 750.-01828-16203 t.k. Toyota Camry bj '84 automatic apk2-95 i.g.st. bel overdag: 01820-65445 hoi stuk don't let it slip away! R. t.k. grindtegels 40x60 wit en groen/blauw 2,50 p. st. 01828-13973 t.k. chicco 5 stnd. buggy 50,-; stoelverh. 10,-, bedhek 10,-01828-10809 t.k. rieten hondemand z.g.a.n. 45,- 01727-16368 t.k. herenfiets skischoenen mt. 42, buggy tuinschommel kinderzitje 01727-14558 t.k. campingbedje ook voor oppassen 25,- compleet 01828-17739 t.k. gevraagd tafeltennistafel 01828-16666 t.k. Gi-Joe verzameling 01828-12417 De jongeren zeggen geen andere plaats te weten waar zij kunnen samenkomen. "Wij gaan wel eens naar de snackbar, maar dat kan ook niet altijd. Soms pas sen wij niet eens met z'n allen in de zaak en wij hebben ook niet altijd geld om telkens iets te kopen. Daarom komen wij hierheen". Zij zeggen geen 'rottigheid' uit te halen. "Soms komen mijn ouders langs. Zij weten ook dat wij geen gekke dingen uithalen," aldus Laura de Wit. "O ja, en dat verhaal van die jongen met die auto: die komt maar twee keer per week en hij luistert dan muziek in de auto". "Met de ramen dicht," voegt haar broer daaraan toe. Zevenhuizen - In de herfstvakantie is het in zwembad de Koornmolen elke dag feest voor de leerlingen van de basisschool. Maandag-, dinsdag-, woensdag- en vrijdagmiddag van 13.30 tot 16.30 en op donderdagmiddag van 15.00 tot 17.30 uur kunnen de kinderen meedoen aan allerlei activiteiten zoals touwklimmen, spijkerbroek hangen, plateel schilderen, bloemstukjes ma ken, kleien en poffertjes eten. Golf bj '87 apk 1 -95 verlaagd 15" lm velgen open dak alarm i.z.g.st. 8500,- 01828-17263 t.k. alp.wil bedomb. 160 br. achterw. 2 nachtk. kapt. kr dr I. spiegel 250.- 01802-1749 Zevenhuizen - Op dinsdag 18 oktober is de heer K. Jansen gastspreker bij de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen afdeling Zevenhuizen. Hij zal verteilen over het gevangeniswezen en vertoont daarbij dia's. Er zal gelegen heid geboden worden om vragen te stellen. Op dezelfde avond zal ook een verloting plaatsvinden (lootjes 1,-). De avond begint om 20.00 uur in Hotel Vos. Zevenhuizen - De jaarlijkse puzzelactie die het Hart van Holland organiseert in samenwer king met de Stichting Kinderhulp Roemenië was ook dit jaar weer een succes. Acht weken puzzelen leverde grote stapels inzendingen op en fl. 7.500,- voor de SKR. Vorige week overhandigde Marco Hoogendoorn van het Hart van Holland een cheque met dit bedrag aan de bestuursleden van de Stichting, die in november weer een konvooi verzorgt naar Roemenië. Op dezelfde dag ontving ook de winnaar van de puzzelwedstrijd, de heer H. Poelmans uit Zevenhuizen, zijn prijs namens het Hart van Holland en de SKR: een fotocamera. Op dinsdag 4 oktober vierde de Stich ting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle haar tien jarig bestaan. De dag begon met de prijsuitreiking van de kleurwed- strijd. Aan alle leerlingen van de basis scholen in de gemeente was een kleur plaat uitgereikt met het verdwenen sta tion "Zevenhuizen-Moerkapelle". Er werd gewerkt in drie categorieën en voor elk van deze waren drie prijzen per school beschikbaar gesteld (een beker met het logo van de stichting en de kerk van Zevenhuizen of Moerkapel- le met daarnaast schrijf-of kleurmateri- aal). 's Avonds vond de lustrumviering plaats in "De Vierkap" in Oud-Verlaat. De zaal was feestelijk versierd en de 45 winnende kleurplaten waren ook opge hangen. De voorzitter, de heer G. Otte- vanger presenteerde de speciale lus trumuitgaven. Zo kreeg de oudste aan wezige de reproduktie van de kaart van "De Rottestroom" en voor de jongste was er een set van de genoemde I*. kers. De spreker voor deze avond, de heer M. van der Vorm, voorzitter van "Rotta" wist zijn gehoor te boeien met zijn verhaal over natuur-en natuuront wikkeling in het Rottegebied, waarbij het "Korenmolengat" en de nieuwere creatiegebieden veel aandacht kregen De heer Van der Vorm wist aan de hand van dia's duidelijk te maken hoeveel de natuur in onze omgeving nog of zelfs weer te bieden heeft. Ook wees hij erop dat natuurontwikkeling niet speciaal gebonden is aan immens kostbare pro- jecten maar dat er met verhoudingsge wijs geringe middelen al veel te berei ken valt waarbij bovendien het karak- ter van het polderland in stand kan blijven. Na de pauze vertoonde de heer F.S. Visser, bestuurslid van de stichting een groot aantal dia's van Oud-Verlaat in vroeger dagen. De dia's brachten de tongen in beweging. Wie is dit of wat was dat? Jong en oud kon genieten van deze geslaagde lustrumviering. Het Recreatieschap Rottemeren orga niseert op zondag 16 oktober samen met de Groenservice Zuid-Holland een herfstwandeling in het recreatiegebied de Bleiswijkse Zoom. Er zijn twee wan deltochten uitgezet van respectievelijk vijf (met puzzel voor de kinderen) en tien kilometer. Deelnemers kunnen tussen 11.00 uur en 15.00 uur starten vanaf de parkeerplaats bij het restau rant 't Zeeltje, aan de Kooilaan. Het is ook mogelijk om onder de deskundige leiding van een gids van Natuur- en Vogelwacht Rotta deel te nemen aan een natuurexcursie. Deze excursie be gint om 14.00 uur. Deelnemers aan de excursie wordt aangeraden om, indien mogelijk, een verrekijker mee te ne men. Deelname aan de wandeling en/of de excursie kost f2,- voor volwassenen en fl,-voor kinderen voor kinderen tot en met 13 jaar. Het startpunt van deze wandelingiste bereiken: -Vanaf de Hoekeindse weg (provinciale weg N209), afslag Rotte meren (bij Bleiswijk), direct rechtsaf de Merenweg op, uit rijden en op de krui sing met de Kooilaan linksaf richting'! Zeeltje. Bij het startpunt staat zondag de recreatie-informatiebus van de pro vincie. Daar kunt u, behalve informatie over de Rottemeren, ook informatie over allerlei andere recreatiemogelijk heden in Zuid-Holland krijgen. U kunt voor nadere inlichtingen ook contact opnemen met Ger de Reus van het recreatieschap Rottemeren, tele foon: 01891-12166 (tijdens kantoor uren). Moerkapelle - Op zaterdag 1 oktober hebben twaalf leden van de rolschaats- vereniging Rolling'90 meegedaan aan een wedstrijd voor Rolrinckels in Pap- endrecht. Het betrof hier de derde en laatste wedstrijd van het seizoen. Even als twee weken daarvoor konden som mige leden ook nu weer een beker mee naar huis nemen. Van de zeven deelne mende verenigingen heeft Rolling'90 de derde plaats gehaald. Uitslagen: Rolrin ckels A (tot 7/8 jaar): Emily van 't Wout behaalde de le plaats en Lizzy Quick werd 3e. Beide kregen een beker. Rol rinckels BI (7/8 jaar): Rachel van der Schee werd 5e, Claudia Jonker 7e en Daniële Hoogendoorn 12e. Rolrinckels B2 (9/10 jaar): lngrid Oskam werd 6e en lekeliene Stange 8e. Rolrinckels C (11 jaar en ouder): Carla Matze werd 4e, Anita Koole 6e, Elise Hoogendoorn 7e, Bianca van Helden 8e en Maria Oskam 9e. Al met al is vooral voor de Rolrin- ckelleden van Rolling'90 het seizoen goed geëindigd. Nu voor alle klassen de wedstrijden voor dit jaar gereden zijn, kunnen de leden zich geheel inzetten voor het showrijden. Op zaterdag 19 november worden de Nederlandse Kampioen schappen Showrijden voor Kunstrol schaatsers gehouden in Gemert. Rol ling'90 doet in vier categorieën hieraan mee. Op zaterdag 17 december ggeefi Rolling'90 in "Op Moer" haar traditione le Wintershow, met als afsluiting een Rollerdisco. Vaaf begin januari zal weer hard ge traind worden voor de wedstrijden in het nieuwe seizoen. Vanaf die tijd zal Marcus Deen, zowel Nederlands Kam pioen bij het kunstschaatsen als bij het kunstrolschaatsen, de trainingen voor de wedstrijdrijders begeleiden. Mo menteel heeft Rolling'90 geen leden stop meer en kunnen geïntereseerden komen kijken en een aantal lessen bij wonen op de vrijdag van 17.00 tot 18.0® uur in "Op Moer". Moerkapelle - De afdeling Moerkapelle van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen biedt in samenwerking met de voorlichters van het milieu kwartet een cursus aan onder de titel: Weten wat wij eten, weten wat wij ko pen. Deze cursus, die begint op donder dag 19 januari, bestaat uit vier dagde len, waarin de volgende onderwerpen aan de orde komen: de geschiedenis van ons voedsel, de voedselproduktk- voedsel en gezondheid en milieube wust consumeren. De cursus is be doeld voor leden en andere belangstel lenden. Inlichtingen: Ineke Everaart 01793-1571. Vorige week werd in Zevenhuizen ge collecteerd voor de Dierenbescher ming. In totaal bracht de collecte 2.409,45 op. De organisatoren bedan ken de collectanten en gevers voortuin bijdrage. - De heer en vierden vorige mevrouw Hoogenboom. woonachtig in de Zeve"^' rige week een feestje. Op 6 oktober herdai Ijk- Zevenhuizen Zevenhuizen, uieiueu uunge weeK /trt-'Stje. \'i> imnwu VZ'B familiekring het feit dat zij 55 jaar geleden in het huwelijk traden. De oft en de bruid (83). respectievelijk geboren in Zuid-Beijerland en Oostendwn n - woonden jarenm ten elkaar in Barendrecht waar zij samen dansten Heerjansdam en in Bleiswijk waar Zij "•j j bn"ieidll'e' de heer Hoogenboom boer was. zij u)0/ii dochters, die op hun beurt ieder één dochter hebben gekregen Het sinds tweeëneenhalf jaar in de Zevenster in Zevenhuizen, waar burgetm'c Schools vorige week op bezoek kwam om namens het gemeentebestuur e aan te bieden

Hart van Holland | 1994 | | pagina 6