Druk*e'l< nodig? De Ridderhof wordt verder verzelfstandigd ALLES OP Z N KOP SND! iedere week in 30.250 brievenb Contactochtend Pijn/Hoop Literair café Herfstactiviteiten in de Hoek Reformatie noodzaak? Rijk- en kinderdag anders-dan-anders attracties honderden MTimm VOOR "OP-Z'N-KOP" PRIJZEN muziekmakers ZOETERMEER 17e jaargang nummer 585 19 oktober 1994 Hart van Holland n'et ontvangen? Bel vóór donderdag 14.00 uur en c'e krant wordt dezelfde dag "abezorgd. Bel Netwerk: 070-3350133 ook voor verspreidingen Zevenhuizen - De commis sievergadering ruimtelijke ordening had vorige week in het gemeentehuis in Zevenhuizen maar één onderwerp: de Achtkamp. Vooral de voorwaarden waaronder de gemeente akkoord gaat met de veranderingen, waren een bron van discussie. Uitvaartverzorging H.E. van der Hammen Ais het om vertrouwen en eerbied gaat. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapeiie, Benthuizen en omstreken Dag en nacht bereikbaar. Telefoon: 01892-17133 - b.g.g.: 01892-17193 Heemskerkstraat 16, 2665 AK Bleiswijk Bij ons in het Stadshart van Zoetermeer staat komende zaterdag Dan hebben we: MOBIELE Kom langs en...laat u verrassen! Bk Gouda - De Stichting Pijn/Hoop or ganiseert op woensdag 26 oktober weer een bijeenkomsten voor lot genoten. Er wordt gesproken over zaken waartegen men aanloopt als men altijd pijn heeft. Partners en naasten zijn ook van harte welkom. De ochtend wordt gehouden van 10.00 tot 11.30 uur in gebouw de Veste aan de Ridder van Catsweg 300 in Gouda. Inlichtingen: Corrie Oosterom 01828-19725 (maandag tot vrijdag tussen 10.00 en 18.00 uur). Gouda - Dinsdag 25 oktober wordt er een literair café in gehouden in Café Restaurant Central. De schrij vers Max Dendermonde en J. van der Walle zullen hierbij aanwezig zijn. Aanvang: 20.00 uur: toegang f 12,50. Adres: Markt 23 (01820- 12576). Koudekerk aan den Rijn - Café de Hoek organiseert in de herfstva kantie activiteiten. Op woensdag middag is poppentheater Pierrot uit Haastrecht in het café met 'De koningin met de grote oren' voor kinderen van 4 tot en met 9 jaar. De toegang is gratis. Vrijdag 21 okto ber is er een drive-in-discotheek 'Flying Angel' met de maandelijkse swinghoek. Op zaterdagavond is Sugar Mama in de Hoek. Het con cert begint om circa 22.30 uur. Benthuizen - Op veel plaatsen wor den rond 31 oktober hervormings diensten gehouden. Ook in Bent huizen zal volgende week over de reformatie worden gesproken. Op dinsdag 25 oktober zal evangelist J.W.N. Dooijeweert spreken over het onderwerp 'Reformatie nood zaak? De avond staat onder leiding van ds. J.H. Lammers en gemengd koor Immanuël onder leiding van Ronald de Jong zal medewerking verlenen. De avond begint om 19.30 uur. Leiderdorp - Het Rijnland Zieken huis in Leiderdorp neemt deel aan Je Kijk- en kinderdag van sociaal- cultureel centrum Sjelter die op donderdag 20 oktober wordt ge houden. De deelnemende kinderen krijgen in het ziekenhuis een rond leiding door jongeren van het dia- 'etesproject. De jongeren met dia- etes zullen vertellen over hun aandoening en het ziekenhuis, de 'Luieren bezoeken de afdeling fy siotherapie en indien mogelijk wordt de gipskamer bezocht. De 'jk- en Kinderdag heette voor- ieen de Roefeldag en is bedoeld v°w kinderen tot 12 jaar. Achtkamp zorgt voor beroering in Zevenhuizen Geen van de fracties in de gemeenteraad was geluk kig met de plannen, maar volgens SGP/RPF-fractielid De Vries had het college "geprobeerd eruit te halen wat erin zat". Ook het CDA ging akkoord met het voorstel van het college, ondanks het gevoel gechanteerd te zijn door het rijk en de provincie. De oppositie-partijen waren feller in hun bewoordingen. De VVD vond vooral de termijn waar op de veranderingen zullen plaats vinden te kort. Daarom vroeg me vrouw M.C.B. te Meij zich af of er geen gebruik gemaakt zou kunnen worden van de hardheidsclausule. Hiermee zou een overgangsregeling getroffen kunnen worden voor de Zevenhui- zenaren die per 1 januari geconfron teerd zullen worden met hogere las ten omdat zij inwoners van Rotter dam worden. Bovendien pleitte zij voor zekerheden over de buffer en voor enkele veranderingen in het convenant, waarin de grondoverna- me tussen Rotterdam en Zevenhui zen is opgenomen. De heer S.E. Duursma van Gemeente belangen vroeg zich in hoeverre de burger nog iets te vertellen heeft. "Heeft het nog wel zin om hierover te praten?" zei het gemeenteraadslid. Hij maakte een vergelijking met de inspraakavonden voordat Zevenhui zen en Moerkapelle werden samen gevoegd. "Ook toen had de burger helemaal niets in te brengen". Om de pijn te verzachten stelde hij even eens voor gebruik te maken van de hardheidsclausule. Zijn fractiege noot J.A. Mebius stelde enkele wijzi gingen in het convenant voor. De fractieleden van D'66 en PvdA spraken zich met name uit over de informatievoorziening aan de bur gers en de grens tussen Rotterdam en Zevenhuizen-Moerkapelle. De ui terste grens was in eerste instantie gesteld bij de Wollefoppenweg, maar wordt nu overschreden. Ook het aan tal woningen dat de gemeente zal verliezen was een heet hangijzer. Uiteindelijk gingen CDA en de SGP/ RPF-fractie akkoord met het voorstel van het college. Gemeentebelangen wil eerst meer zekerheid hebben (over onder andere over de buffer), voordat de fractie zich uitspreekt over het onderwerp. De fractie van PvdA/D'66 vindt dat het college te weinig zekerheden heeft gekregen en de VVD wil graag een aantal vragen beantwoord zien voordat de partij haar fiat geeft. Momenteel wordt met Rotterdam gesproken over het con venant. Tijdens de raadsvergadering van 31 oktober spreekt de raad zich uit over het gewijzigde voorstel. Rijnwoude - Tijdens de commissie vergadering van Welzijn van de ge meente Rijnwoude hebben alle frac ties zich uitgesproken over het vrije tijdscentrum de Ridderhof in Koude kerk aan den Rijn. Het voorstel van het college van burgemeester en wet houders werd door alle partijen ak koord bevonden. Tijdens de raads vergadering van 27 oktober zal het door de gemeenteraad worden be handeld. Het voorstel behelst een verdere ver zelfstandiging van het vrijetijdscen trum. Om de Ridderhof in die vorm stand te kunnen houden, is onder andere een bestuurswijziging nood zakelijk, evenals veranderingen in de beheersconstructie en de financie ringsstructuur. volgens het college. Dit heeft onder andere te maken met de financiële problemen waarin het centrum zich bevindt. De afgelopen jaren is de Ridderhof talloze malen onderwerp van ge sprek geweest, gezien het aantal rap porten dat is verschenen over het centrum. Het is de bedoeling dat het voorstel een structurele oplossing geeft voor de financiële problemen, dat de exploitatie-opzet verbeterd wordt en dat de gebruiksmogelijkhe den van de accommodatie geoptima liseerd worden.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 1