Informatiemarkt voor informatiezoekers Halfvol of halfleeg dat is de vraag Grond, wat doe je ermee? Bedrijfsbezoek aan Topos Architecten Danswedstrijd in de Paddestoel SWW start weerbaarheids training Leven en werken in Hooge Burch Speelgoedbeurs in Het Zuidhonk Turks leren via rollenspel '^SS^vcerPSösKoop Kerkdiensten Nieuwe scoutinggroep Ivoryman en the Tran- celators in de Tunnel Rommelmarkt Concordia groot succes "De Paddestoel" Werkzaamheden bij kinderboerderij Renovatie speelterreintje Kievietstraat Hart van Holland/2 november 1994 pagina 15 Woensdag 2 november Zondag 6 november 55 W Wethouder Van Soest opende de informatiemarkt. Waddinxveen- Hoe ziet de bibli otheek van de toekomst er uit? Dat was te zien tijdens de ééndaagse informatiemarkt die vorige week gehouden werd in de openbare bibliotheek van Waddinxveen. Deze werd geopend door wethouder Van Soest en kwam tot stand in samenwer king met de Provinciale Bibliotheek Centrale voor Zuid-Holland, de open bare bibliotheken in Zuid-Holland, het Centrum voor Gesproken Lektuur, de Nederlandse Luister- en Braille Biblio theek en de Haagse Hogeschool BD1 (Bibliotheek en Documentatie Informa tie). In de periode 1994/1995 staan de open bare bibliotheken in het teken van het Jaar van de Toekomst. Op allerlei ma nieren kunnen de bezoekers van de bibliotheken kennismaken met we tenswaardigheden die bedrijven en organisaties in de toekomst voor de samenleving in petto hebben. Op de informatiemarkt gaf een team van medewerkers demonstraties. Zij lie ten de toegangswegen zien tot biblio theekcatalogi, documentatie-en infor matiebestanden. Een jeugddienst over de kracht van positief denken. Over de kracht van positief denken zijn vele boeken geschreven die stuk voor stuk als broodjes over de toonbank vlogen en dat nog steeds doen. Maar wat is positief denken nou eigenlijk en heb je daar wel een boek voor nodig of eigenlijk wat anders. Dat is nou precies wat de gezamenlijke jeugddienstcom missies van de Gereformeerde Ont- moetingskerk en de Hervormde Ima- nuelkerk zich afvroegen, en daarom een samen op weg jeugddienst maak ten. Gekozen werd voor de titel Halfvol en halfleeg omdat hier een positief en een negatief denkbeeld in uitgebeeld wordt. De voorganger is Henk Asche- man. iemand die veel mensen kennen uit hun schooltijd omdat hij gods dienstleraar was. De dienst is zondag 6 november in de ontmoetingskerk aan de Groensvoorde en begint om 17.00 uur. Waddinxveen- Binnenkort wordt in de rovinciale Staten het Streekplan Zuid holland Oost vastgesteld. Uit de dis- cussie binnen de verschillende ge meenteraadsfracties komt een ding P en klaar naar voren: eenieder ziet graag voor de grond een andere beste ding. De een wil aanvoerwegen, de vol gende bouwgrond voor woningen, een andere groep is de bezitter van de grond. De Ondercentrale Gouda e.o. nan "e WD heeft daarom gemeend 14 ovember 1994 een avond te organise- if^waar vier sprekers vanuit verschil- standpunten het onderwerp: wat doe je ermee belichten. Waddinxveen-Op 18 oktober heeft het college van Burgemeester en Wethou ders van Waddinxveen en enkele meest betrokken ambtenaren, een bedrijfsbe zoek gebracht aan de aan de Middel- burgseweg la gevestigde onderneming Topos Architecten B.V. Dit bezoek is het vierde in een rij van vijf in 1994 af te leggen bedrijfsbezoeken aan bedrijven gevestigd in Waddinx veen. Al meer dan veertig jaar 1954) is Topos Architecten actief in Waddinxveen. Aanvankelijk werd gestart onder de naam Treffers, waaraan later de naam van de architect Polgar werd toege voegd. Zo ontstond Treffers Polgar. In het kantoor aan de Middelburgseweg zijn circa 30 personen werkzaam. De activiteiten van Topos Architecten zijn zeer divers. Er zijn projecten gereali seerd en in ontwikkeling, zowel in wo ningbouw (koop en huur) als in de sec tor zorg en verpleging en voorts in de sector bedrijfspanden, sociaal culture le gebouwen en scholenbouw. Naast het feit dat Topos Architecten breed in alle sectoren actief is, heeft men plan nen onderhanden met betrekking tot groot onderhoud, opnamen, meerja- renonderhoudsbegrotingen en ver bouw. Tijdens het bedrijfsbezoek, dat onder leiding stond van de heren A.J.W. Dek king (architect-directeur) en J. Kuilen burg (financieel-technisch directeur) is een duidelijk beeld geschetst van de activiteiten die door Topos Architec ten worden ontplooit. Bijzondere aan dacht werd besteed aan het in aan bouw zijnde plan van 49 woningen aan het Jan van Bijnenpad, waarmee werd gedemonstreerd hoe de disciplines ar chitectuur, calculatie en kostenbereke ning, Autocad-tekenen, uitvoeringsbe geleiding en kwaliteitsbewaking in één naadloos in elkaar overlopend proces hun inbreng hebben in het project. Het bedrijfsbezoek werd informeel op ge zellige wijze afgesloten. lende Grond, Waddinxveen - Op zaterdag 5 novem ber houdt wijk-en speeltuinvereniging De Paddestoel de jaarlijkse danswed strijd. In het wijkgebouw aan de Lijster besstraat strijdt de jeugd van 9 t/m 14 jaar zoals elk jaar om de eer. Ook zijn er leuke prijzen te winnen. De hoofdprijs is deze keer een walkman. Een deskun dige jury, bestaande uit vrijwilligers van de Paddestoel en de disc-jockeys, beoordeelt wie het best kan dansen op Hiphop en House. De zaal gaat om 19.00 uur open en de wedstrijd is om circa 21.45 uur afgelopen. Opgeven voor de danswedstrijd kan van 19.00 uur t/m 19.30 uur. De deelnamekosten zijn 1 ,- In de pauzes wordt er disco gedraaid De entreekosten zijn ook voor bezoe kers 1,-. De leeftijd voor deelnemers en bezoekers is 9 t/m 14 jaar. Waddinxveen - Voor vrouwen die zich soms onveilig voelen, start de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk binnen kort een weerbaarheidstraining. Vrou wen (vanaf 18 jaar) die niet alleen over straat durven 's avonds of zich in ande re situaties niet prettig voelen, leren tijdens de training zich te verweren. Doordat het zelfvertrouwen groter wordt, voelen de cursisten zich ster ker. Het gaat bij de training niet alleen om lichamelijke maar ook om mentale weerbaarheid. Er wordt aangegeven hoe te reageren in lastige situaties op het werk, op straat of thuis. De cursus heeft een preventieve werking. De weerbaarheidstraining omvat tien lessen van twee uur op woensdag avond, waarvan de eerste vijf gegeven worden in de voormalige Klaas de Vriesschool aan de Herman Heyerman- slaan 15. De eerste les wordt gegeven op woens dag 23 november. Inlichtingen: SWW Petra Reef (01828=-31932). Waddinxveen - In de bibliotheek van Waddinxveen wordt van 9 november tot 6 december een tentoonstelling ge houden Hooge Burch, waar mensen wonen met een verstandelijke handi cap. De hoofdvestiging is in Zwammer- dam en in Waddinxveen is een depen dance gevestigd. Deze dependance, de Kniek genaamd, bestaat uit vier so- ciowoningen met 32 bewoners en staat aan de Zuidplaslaan. Aan de Staring laan is een dagactiviteitencentrum. In 1996 verhuist de hoofdvestiging van Hooge Burch in Zwammerdam naar de Zuidpias in Waddinxveen. Met de ten toonstelling wil de instelling laten zien hoe de bewoners wonen, werken en recreëren. Naast woningen voor tach tig mensen zal in de Zuidpias ook een dagcentrum en een dienstencentrum worden gevestigd. Waddinxveen- Voor het tweede achter eenvolgende jaar wordt op 7 en 8 no vember in Het Zuidhonk een speelgoed beurs georganiseerd. De bezoekers van vorig jaar weten nog wei dat de beurs toen binnen anderhalf uur zo goed als uitverkocht was. Met de dure decem bermaand voor de deur kan men hier voordeel halen. Op de speelgoedbeurs kan men alle soorten speelgoed kopen en verkopen. Uiteraard moeten alle artikelen com pleet en heel zijn. De beurs is niet be stemd voor knuffels, rammelaars en klein box-speelgoed. De Inname- en verkooptijden zijn als volgt: maandag 7 november van 19.30- 21.30 en dinsdag 8 november van 9.00- 11.00 uur. Verkoop, dinsdag 13.30- 16.00 uur. Afrekenen en ophalen van niet verkocht speelgoed, dinsdag 8 no vember van 20.00-21.30 uur. Inlichtingen mevrouw H. de Vries, tel. 01828-17889. P,e sPrekers zijn: De heer P.M. Blauw, .van de Tweede Kamer voor de VVD. 1 is de woordvoerder voor Landbouw f' i I jatsvervangend woordvoerder den niiKruiif RA' v°orzitter NCW Mid- Holland, die in een persbericht van -september 1994 al eerder heeft aan- s geven dat er een toenemende druk cerna"!?6 ontstaat- Hij heeft zeer re- (le statenfractie voorgerekend dat aan a?r ebrijfsterreinen nodig zijn om 11 vraag van zittende bedrijven te °en. Dit heeft zijn weerslag op de hl/?°,mische structuur van ons ge- Sq. heer J C- van Duin, lid Provin- ken aten van de WD met Ruimtelij- Ie TninSei1 Milieu in zijn portefeuil- dit 5r kroes, landbouwer in kinoef Hii za' uiteraard met betrek- wen ,ue grond weer heel andere ensen hebben. 20on'e<Jer 's november a.s. vanaf rant pUur,van harte welkom in Restau- ant B,be'ot te Waddinxveen. Waddinxveen Turks doceren op een speelse manier. Dat is wat Jelle Vaartjes en zijn echtgenote Handan voor ogen staat. "Wij laten de cursisten geen rijtjes stampen, legt Jelle Vaarties uit. "Dat is saai en daardoor verliezen de cursisten het plezier in het leren van een taal". Daarom kozen zijn Turkse echtgenote en hij voor het rollenspel: met kleine toneelstukjes wordt de taal in de praktijk gebracht. Jelle en Handan, die in T urkije lerares Engels was, geven smds twee jaar Turkse les in Alphen aan den Rijn. Omdat de methode daar een groot succes is start het echtpaar in november een cursus in Waddinxveen. "Deze cursus is bedoeld voor inwoners van Waddinxveen, Boskoop, R'inwoude en Zeven- huizen-Moerkapelle die een Turkse partner hebben of Turkse vrienden," legt Jelle Vaartjes uit. "Bovendien is de cursus handig voor mensen die beroepshalve in contact komen met Turken, zoals politiemensen en ambtenaren. En mensen d,e graag naar Turkije op vakantie gaan en die zich daar verstaanbaar willen maken, zijn natuurlijk ook van harte welkom Met de cursus willen Jelle en Handan ook de vooroordelen weenemen over Turken. "Het is voor Turken bijvoorbeeld heel lasfic om Nederlands te leren omdat de woordvolgorde in het Turks heel anders is. Zo staat het werkwoord in hun taal helemaal achteraan de zin. Omdat zij het Nederlands moeilijk eigen kunnen maken, worden zij vaak ten onrechte bestempeld als dom" Om iedereen de gelegenheid te geven kennis te maken met de Cursus geven Jelle en Handan op 7 november een gratis nroehes in het Nieuwe Trefpunt in Waddinxveen. Deze les wordt gegeven van 19.30 tot circa 21.15 uur. Aanmelden kan via 01720- 92896' rnmmwmmmm V I Boskoop - De mr. van Daalgroep van de scouting Boskoop start zaterdag 5 no vember met een gidsengroep. Meisjes van 11 tot 14 jaar uit Boskoop en Hazer- swoude zijn van harte welkom van 9.30 tot 11.30 uur op het Zwarte pad 51. Er worden allerlei activiteiten georgani seerd zoals sieraden maken en koken. Inlichtingen: 01727-18387. Boskoop - Op zaterdag 5 november komt de Australische zanger Alex Paas (Ivoryman) naar de Tunnel. Hij zal be geleid worden door de reggaeband the Trancelators. Deze band begeleid al ja renlang allerlei (reggae)artiesten. Het repertoire bestaat uit verschillende stijlen zoals roots-reggae, lovers-rock en raggamuffin. Het concert zal zich kenmerken door raggamuffin, soul en rithme blues, maar ook door house en acid jazz. Ivoryman is onder andere winnaar van de Hip Hop Clash Zuid- Hollandse Popunie, leadzanger van de winnaars van de Grote Prijs van Neder land (Super and the Allstars). Hij bracht de cd Lyric's Army uit. De zaal gaat open om 22.00 uur en de toegangs prijs bedraagt tien gulden. Waddinxveen - De op zaterdag jl. door de Muziekvereniging Concordia in het clubgebouw De Hoge Noot gehouden rommelmarkt is een groot succes ge worden. Er was dan ook een ruime keus aan spullen. De opbrengst van deze rommelmarkt bedraagt ƒ2.640,-. Dit is bestemd voor onderhoud van de in strumenten. Om 9.00 uur werd de rom melmarkt geopend, maar voor die tijd stonden er al een aantal belangstellen den te wachten en dat ging zo door tot ongeveer 15.30 uur. Waddinxveen- Vrijdag 4 november is er weer een bingo-avond, waarop alle mensen die gezellig willen bingo s|jelen worden uitgenodigd. Na afloop is er gelegenheid om nog rustig te blijven zitten en babbelen of een drankje te nuttigen. Vanaf 12 jaar is iedereen wel kom vanaf 20.00 uur. Toegang gratis. Boskoop - De afdeling Groen en Recrea tie van de gemeente Boskoop start deze winter met de aanleg van een wandel pad rond de weide van de kinderboer derij aan de Snijdelwijklaan. Om de aan leg hiervan mogelijk te maken zullen medewerkers van Groen en Recreatie tussen de Snijdelwijklaan en de kinder boerderij struiken verwijderen. Tevens wordt de begroeiing uitgedunt om het zicht op de gerenoveerde kinderboer derij te bevorderen. Boskoop - De gemeente Boskoop gaat in het najaar van 1995 het speelplaatsje aan de Kievietstraat opknappen en her- inrichten. De platanen ronde het speel terreintje worden vervangen door am- berbomen (Liquidambar styraciflua). De amberboom is beter geschikt voor deze lokatie en vergt minder onder houd. Dit is het resultaat van het over leg dat de gemeente de afgelopen tijd met omwonenden heeft gevoerd. Handan was in Turkije lerares Engels. Waddinxveen Geref. kerk vrijg.2noc. 19.30uurds. L.S.K. Hoogendoorn: 6 nov9.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn: 16.30 uur ds. G. Hagens jr. Rotterdam. Herv. Immanuël kerkgem. 6 nov.: 10.00 uur mevr. L. Kors-de Koning, Woerden; 17.00 uur de heer H. As- scheman, sow-dienst Ontm. kerk. Baptisten gem. Ichtus (in gebouw Kreater.Kerkstr. 13): 6nov.: 10.00uur spreker br. C. Visser. Boskoop V.P.G.: 6 nov.: 10.00 uur ds. J.A. Broström-Bruin. Herv. gem. 2 nov.: 19.30 uur ds. R. de Reuver, gez. dankstond in geref. kerk: 6 nov.: 9.30 uur ds. R. de Reuver: 18.30 uur: ds. J. Pronk, Doorwerth. De Stek 9.30 uur ds. N.J.M. Hogendijk, Alphen a/d Rijn Chr.Geref. kerk 2 nou 19.30 uur ds. M.J. Oosting; zo. 6 nov.: 9.30 uur ds. M.J. Oosting; 17.00 uur ds. A. Bijkerk. Delft. Chr. gem. Bethel 9.30 uur Dick van Steenis. Geref. kerk 2 nov. 19.30 uur gez. dienst in geref. kerk: 6 nov.: 10.00 uur: ds. J.H. Langelaar de heer J. v. Barneveld, Cothen; 17.00 uur ds. J.H. Langelaar.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 15