BOELHUIS-VEILING Sterk aanbod. pèi Voorleesochtend met Annie van Gansewinkel itieberichten IJssel en Gouwe van in La Baraque op 5 november KORTELAND i Hart van Holland/2 november 1994 pagina 3 Bezichtiging kavels vanaf 12.00 uur Aanvang veiling 13.30 uur. GALLGALL Altijd iets bijzonders. 30.250 exemplaren. Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen Boskoop LD fN r— f\l O 00 <u H C o; n 'd -C c d) a; N <Ti (N O tZfier Shitó ioNGE Jenever IXTIA Z.ACttf Geniet, maar drink met mate. Aanbiedingen zijn geldig tot en met 15 november a.s., zolang de voorraad strekt. NAAIMACHINESPECIAALZAAK Noordwaarts 73 - Telefoon (079) 418596 Stadshart Zoetermeer en Oranjelaan 29 - Telefoon (079) 166759 Zoetermeer t.k sega megadrive incl. 3 spellen o.a. flashback bel meteen: 010-2201960 t.k. tractor big john aanhanger 125.-: skelter 50.-01802-2258 t.k. Batavus herenfiets 28" 3 versn. trommelremmen 250,- 01829-5797 "Sarah Joke" bedankt 165 kaartschrijfsters voor hun leuke felicitaties! t.k. Honda Walleroo (met helm) km. stand: 800 verkoop wegens omstandigh. 01828-12001 discoverlichting: moonflower roboscan rookmachine strobo lichtcomp. 01828-10571 Gevraagd 2-3 kaarten voor De Dijk in Zoetermeer op 3 november 01727-17456 t.k. Ford Orion 1.6 DCL 1988 apk 7-95 nw bnd trekh 125.000 km 7950,- 01727-18782 Zevenhuizen - Bang zijn. Dat is het onderwerp van 'Kopje-onder' van de schrijfster Annie van Gansewin kel. Vorige week was zij een ochtend in de bibliotheek van Zevenhuizen om voor te lezen uit dit boek en om vragen te beantwoorden. De leerlin gen van groepen 5/6 van de Nesse- vliet en groep 5 van 't Reigerbos waren hierbij achtereenvolgens aanwezig. Hanneke is de hoofdpersoon van 'Kopje-onder'. Zij is bang om naar zwemles te gaan want Ivo heeft haar de vorige les onder water geduwd waardoor zij het ge voel kreeg te verdrinken. Als zij in de bus naar de volgende zwemles zit, wordt zij misselijk bij de gedachte aan dat chloorwater. Zij zegt tegen de juf dat zij moet overgeven en dan stopt de bus langs de snelweg. Zij vlucht achter het geluidsscherm dat langs de snelweg staat en komt te recht in een andere wereld. Daar leert zij dat anderen ook wel eens bang zijn en wat je daaraan kunt doen. Uitein delijk neemt zij wraak op Ivo. De leerlingen van de basisscholen waren nieuwsgierig naar de schrijf ster. Zij vroegen zich af of de schrijf ster hetzelfde had meegemaakt als Hanneke ("Ja, ik was heel bang voor water. Maar er was geen jongetje dat Schrijfster Annie van Gansewinkel had een aandachtig publiek. Ivo heette die mij plaagde") en hoe het nieuwe boek heet ("Voorlopig heet het 'Verdacht"'). Ook vroegen zij hoe lang zij aan het boek had gewerkt ("Vijf a zes maanden") en welke figuren in het boek zij het leukst vond ("Hanneke en Ever- tje het everzwijn"). De schrijfster, geboren in Weert en la ter verhuisd naar Tilburg, is free-lan ce journaliste en heeft nog enkele an dere boeken op haar naam. Zij schreef twee boeken voor kinderen vanaf twaalf jaar: 'Reisgenoten gezocht' en 'Ik kom naar je toe'. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen. Boskpop. Benthuizen. Hazerswoude-Dorp. Hazerswoude-Rijndijk. Koudekerk a/d Rijn. Zevenhuizen/ Moerkapelle. Oud-Verlaat en Kruisweg. eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289* Fax. 01802-3503 Advertenties Mario Mezas. Felix van der Schoot Redaktie Algemeen Ellen den Flollander ïluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. j "jfSever stelt zich NIET verantwoor- tir ?or ev>entuele onjuistheden in elefonisch opgegeven advertenties!! ')e redaktie van Hart van Holland stelt zich n'et aan-prakelijk voor de inhoud van de 'l( plenties en ingezonden mededelingen 11 deze krant. Bovendien behoudt zij zich et recht voor. zonder opgave van reden, 'dvertenties voor publikatie in Hart van Holland te weigeren, oor klachten over de bezorging van «art van Holland, uitsluitend bellen, donderdag-ochtend tot 11.00 uur: A et werk Den Haag VSP 070 - 3350133 Aanrijdingen: Maandagmiddag rond 18.00 uur vond op de Zuidpladweg een aanrijding plaats tussen een 69 jarige fietser af komstig uit Zevenhuizen en een perso nenauto bestuurd door 24-jarige Zoe- termeerse. Oorzaak van de aanrijding het plotselinge uitwijken van de fietser vlak voor de verkeerslichten nabij de N.Dwarsweg. De fietser is met hoofdlet sel naar het Bleulandziekenhuis ver voerd. Dinsdagmiddag kwam een 26-jarige Rotterdamse bestuurder van een per sonenauto uit een uitrit en verleende daarbij geen vrije doorgang aan de 54- jarige bestuurder van een personen auto uit 's-Heerenberg. Een aanrijding was het gevolg waarbij tevens ook nog een geparkeerde auto werd betrokken. Dinsdagmiddag omstreeks 17.00 uur vond een kop-staart aanrijding plaats op de Zuidplasweg voor de verkeers lichten met de N.Dwarsweg. Een 31- jarige bestuurster uit Den Haag botste achterop de stilstaande rij auto's voor het verkeerslicht. Zij beschadigde daardoor 3 auto's. Bij onderzoek bleek de veroorzaakster van het ongeval teveel te hebben ge dronken. Vrijdagmiddag omstreeks 14.00 uur vond op de Swanlaweg een kop-saart aanrijding plaats waarbij 4 auto's be trokken waren. De aanrijding werd ver oorzaakt door een 34 -jarige bestuurder van een personenauto uit Rotterdam die de overige voertuigen tegen elkaar opduwde. Vrijdagmiddag omstreeks 15.30 uur vond op de Bredeweg een kop-staart aanrijding plaats waarbij 3 personen auto's betrokken waren. Betrokkenen waren een 20-jarige man uit Moerkapel le en een 57 jarige man uit Moordrecht. Inbraak/diefstal: Fietsen: Boslaan. blauw/witte ATB Aan de Moerkapelse Zijde werd in de nacht van zondag op maandag 24 okto ber ingebroken in een bedrijf waarbij in het kantoor de brandkast werd openge broken. Wat daarbij is buit gemaakt is nog niet bekend. Aan de Esdoorn werd in de nacht van donderdag op vrijdag een poging ge daan in te breken in een personenauto. Door het autoalarm werd de poging gestaakt. In dezelfde nacht werd ingebroken in een personenauto aan de Wilgenlaan. Het front van de radio werd ontvreemd. Overig nieuws: Woensdagochtend vroeg werd tussen 5 en 6 uur gecontroleerd op het nachte lijk rijverbod voor vrachtauto's. Er wer den 5 bestuurders bekeurd. door de bestuurder van een personen auto plotseling moest remmen. De daar achter rijdende 36-jarige bestuurder van een personenauto uit Rotterdam kon het niet voorremmen en botste tegen de voor hem rijdende personen auto aan. Aan de Zuidplaslaan ontstond een aan rijding tussen een personenauto en een kolkenzuiger. Op het moment dat de personenauto de kolkenzuiger wilde voorbij rijden trok deze op. Als gevolg van deze aanrijding kwam het verkeer stil te liggen. Een 36-jarige Waddinxvener reed achteruit om een andere route te kiezen en kwam daarbij in botsing met een personenauto be stuurd door een 37 jarige vrouw uit Hazerswoude. Omdat hij bij een verkeersgeleider moest uitwijken voor een tegenligger belandde een 29-jarige Waddinxvener gistermiddag in de langs de Plasweg gelegen sloot. Hij kwam met de schrik vrij. Vrijdagmiddag ontstond door een mo ment van onoplettendheid een aanrij ding op de kruising Stationstraat en Julianastraat tussen een bestelauto en een personenauto. Een 53-jarige be stuurster van de personenauto uit Moordrecht verleende geen voorrang. Alleen materiele schade. Vrijdagavond vond een aanrijding plaats op het K.W.-plein tussen een per sonenauto, bestuurd door een 29 jarige man uit Waddinxveen en een 15 jarige voetganger uit Waddinxveen. De voet ganger heeft bij het oversteken de auto vermoedelijk niet gezien en liep tegen de auto op. Hij is met een hoofdwond naar het Bleulandziekenhuis vervoerd. Zaterdagavond omstreeks 18.30 vond een ernstige aanrijding plaats op het Noordeinde t.h.v. het Lindelaantje. Een 47-jarige Waddinxveense bestuurder van een personenauto reed aldaar over de verkeersgeleiding in het midden van de weg en kwam vervolgens frontaal op een tegenligger. Daarin zaten 2 vrou wen uit Zevenhuizen, de 43 jarige be stuurster en haar 21 jarige dochter. De veroorzaker van het ongeval moest door de brand weer uit zijn auto wor den bevrijd. Alle 3 zijn met meer of minder ernstig letsel naar het Bleuland ziekenhuis vervoerd. Beide voertuige waren total-loss. Zondagavond vond een ongeval plaats op de Noordkade waarbij een perso nenauto, bestuurd door een 19-jarige Waddinxvener. tegen een lantaarnpaal botste. Hij was de macht over zijn voer tuig verloren toen hij door een enorme op de weg staande plas water reed. In de nacht van zaterdag op zondag vonden 3 inbraken in auto's plaats. Aan de Heggewinde werd het slot van de auto geforceerd en ontvreemde men koek en bier, aan de Heggewinde werd de radio ontvreemd en aan de Peuleyen 2 zonnebrillen, cd's en een cd-speler. Inbraak/diefstal: Fietsen: K.W.singel, zwarte heren Gi- gandel Citybike Stationsplein, bruine Raleigh dames- Aanrijdingen: Maandagochtend viel een zak met houtafval van een aanhangwagen waar- y/////////////////////////////////////////////////////////^^^^ fiets met velgremmen en versn. Stationsplein, gewone bruine Batavus Bato herenfiets. In de Wingerd werd in de nacht van maandag op dinsdag een 29 jarige man op heterdaad betrapt bij het stelen van een auto. Hij is ter plaatse aangehou den en overgebracht voor verhoor naar het politiebureau te Waddinx veen. Na verhoor werd hij overgedra gen aan de politie van de regio Zuid Holland Zuid omdat hij door dit korps werd gezocht. In het weekend werd aan de Heemraad- weg een personenauto opengebroken waarbij de autoradio werd ontvreemd. Er was geen braakschade waardoor wordt vermoed dat gebruik is gemaakt van een valse sleutel. In de nacht van zondag op maandag 24 oktober werd aan de Weidezoom inge broken in 2 woningen middels het bo ren van gaatjes in een raam aan de achterzijde. In 1 geval werd een video en een camera ontvreemd, in het ande re geval werd niets ontvreemd. Aan de Elzenhorst werd in de nacht van dinsdag op woensdag een auto openge broken middels het forceren van het portierslot. De buit bedroeg een radio cassetterecorder. Datzelfde gebeurde ook tweemaal aan de Berkengaarde. Daar sloeg de dader een portierraampje in en ontvreemde de CD-speler met cd's. Uit een andere auto werd eveneens de audio-appara- tuur ontvreemd alsmede een fototoe stel. Aan de Sparrengaarde werd in de nacht van maandag op dinsdag een auto opengebroken waarbij de zonnebril en het stuur werd ontvreemd. Aan de Dotterweide werd in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in een personenauto middels het force ren van het slot. Gestolen werd de ra diocassetterecorder. Aan de Peuleyen werd in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken in een auto middels het ionslaan van een ruitje. Ontvreemd werd een geldbe drag en een zaklantaarn. In de nacht van woensdag op donder dag is er ingebroken in een horecagele genheid aan de Nesse. Het is niet be kend hoe men binnen gekomen is. Bin nen werden de gokkasten opengebro ken en het aanwezige geld ontvreemd. Aan de Staringlaan werd ingebroken in een bedrijfje middels het forceren van de toegangsdeur. Weggenomen werd een computer. Aan de Zuidplaslaan werd in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken in een winkel. Men kwam via een boven- lichtje binnen. Weggenomen werden de 2 kassa's. Aan de Plasweg werd in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken in een woning. Men kwam binnen middels het boren van gaatjes. Weggenomen wer den de TV, audio-apparatuur en 2 leren jassen. Overig nieuws: Dinsdagochtend brak een 11 jarig meis je haar arm tijdens het gymmen in de sporthal aan de Wingerd. Het meisje was op een ongelukkige manier ten val gekomen. Zij is per ambulance naar het Bleulandziekenhuis vervoerd. Aangetroffen fiets: Zwarte Batavus Old Fashion opoefiets. Aanrijdingen: Dinsdagavond vond een aanrijding plaats op de Zijde. Een personenauto kwam vanaf de Voorofscheweg en sloeg linksaf de Zijde op zonder daarbij voorrang te verlenen aan een daar rich ting spoor rijdende personenauto. Donderdagavond kwam een 22-jarige Boskoopse bromfietser ten val op de Boskoopseweg toen hij moest afrem men voor een voor hem rijdende perso nenauto. Hij liep daarbij schaafwonden op aan zijn handen alsmede een bloed neus. Hij werd door ambulanceperso neel verbonden waarna hij huiswaards kon. Inbraak/diefstal: Fietsen: Bootstraat gewone groene he renfiets merk Fongers. Op een parkeerplaats aan de Linaeus- weg werd woensdag een auto openge broken waarbij de radiocassetterecor der werd buit gemaakt alsmede 5 pak jes sigaretten. Aan het Lansing werd in de nacht van donderdag op vrijdag een ronde eter- niet plantenbak ontvreemd van onge veer 1 meter doorsnee. De in de bak staande coniferen werden er eerst uit gehaald. Aan de BC-straat werd in de nacht van donderdag op vrijdag een poging ge daan in te breken in een woning via de voordeur. In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft men getracht in te breken in een bejaardenwoning in Parkzicht. Men heeft een raam geforceerd maar men is niet binnen geweest. Overig nieuws: Aangetroffen fiets: Donkerblauwe Batosport herenfiets. Maandag 24 oktober werd snelheids controle gehouden op het Reijerskoop tussen 11.15 en 12.15. Van de 230 pas santen werden 8 overtreders terplaat se staande gehouden. De snelste daar van reed 76 km/u. Tussen 16.15 en 18.45 werd een snel heidscontrole gehouden op de Zuidka de. Hier werden van de 640 passanten er 170 op foto bekeurd. De snelste reed 103 km/u. Andere gemeten snelheden waren: 101, 95, 85 en 82 km/u In de vroege ochtend van zaterdag werd een bus van West Nederland in Gouda gesignaleerd waarmee joy-ri- ding werd gepleegd. Het voertuig was weggehaald bij de vestiging aan de Hoogeveenseweg. Helaas werd de on rechtmatige bestuurder niet gepakt.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 3