Geen wachtlijsten thuiszorg bij Vierstroom fiü^ddinxveen-BoskoOp Zönnestudio Biarritz Schooihof één jaar Florida jeugd speelt clubkampioenschap dubbelspel Nieuw bestuur van hockeyclub Zwemdiploma Jeugdschaaktoernooi Sjoelen in Waddinxveen Koppelklaveijassen en jokeren Israël-Sjofaravonden Hart van Holland/9 november 1994 pagina 15 Veel belangstelling Fris en vrolijk I Gouda - regio - In oktober verscheen het eerste jaarverslag van De Vier stroom. De Vierstroom, de nieuwe or- I ganisatie voor kruiswerk en maat- I f™PPe|iike dienstverlening, is in april I '993 ontstaan uit een fusie tussen drie I organisaties voor maatschappelijke I 'enstverlening en één organisatie I voor kruiswerk in de regio Midden-Hol- I i| '"..het jaarverslag 1993 zijn de I gg|,an®ri'kste ontwikkelingen weerge- I Het verslag over dit eerste jaar van De I i'er j'room 's getekend door de fusie. I an de ene kant werd gewerkt aan een I rantwoorde afbouw van de oude or- I dpnKSa-'eS en aan de andere kant werd I ai Is Belegd voor de nieuwe organi- I dn 'e arnaast ging het werk gewoon I <)r 'n de zorgverlening was sprake I n een toenemende vraag en werd de I s',JrgYraaS complexer. Ook moest I k.e, s vaker zorg verleend worden I inJt norma'e tijden. Dankzij de I alt iV3n C'e medewerkers kon vrijwel I v ,'J, aan de vragen van de cliënten I a, worden, waardoor De Vier- I war kin'11 thuiszorg nauwelijks een I nnH kent. Diverse acties werden I dn erilomenom de deskundigheid van I (Iewerkers verhogen en beter I vJe rusten voor een intensieve zorg- 11) k van doge kwaliteit. 'ltlrnaast moest in 1993 ook antwoord lino V6n Worc'en °P tal van ontwikke- on?5n' overheid introduceerde con- rentie in de gezondheidszorg, een ontwikkeling die De Vierstroom niet uit de weg gaat. Het dwingt de organisatie om alert te blijven op een goede dienst verlening. De Vierstroom werkt samen met tal van organisaties. Samenwer king heeft vooral tot doel de zorgverle ning aan de cliënt te verbeteren. Dat krijgt vorm in diverse activiteiten zoals het starten van lokale meldpunten en ergotherapie thuis aan te bieden. De fusie en de toenemende vraag naar zorgverlening maakte 1993 tot een druk jaar. Toch moet er in de visie van De Vierstroom ook tijd ingeruimd worden voor ontwikkeling van de organisatie en voor zorgvernieuwing; zo werden de eerste stappen gezet in de richting van modernisering van de Ouder-en Kind zorg, de dienstverlening van het maat schappelijk werk verbreed, de patiën tenzorg gereorganiseerd en de uitleen faciliteiten van hulpmiddelen en ver- pleegartikelen uitgebreid. Daarnaast kreeg de voorlichting van en informatie aan het publiek veel aandacht, onder meer in de Gezondheidswijzer en de Thuiszorgwinkei-Meditheek. De Vierstroom streeft naar een flexibe le organisatie met een optimale be drijfsvoering. Dat is noodzakelijk wil De Vierstroom goede zorg- en dienstverle ning blijven bieden aan cliënten. Want het doel van De Vierstroom is en blijft; de cliënt in zijn eigen omgeving zo goed en zo lang mogelijk zelfstandig te laten functioneren, als sprake is van ziekte, handicap of ouderdom. IKOITli kqil ivoi 14 Rommelmarkt Concordia Boskoop - Zaterdag 12 november orga niseert de christelijke muziekvereni ging Coiicordia Boskoop voor de twee de maal in haar bestaan een rommel markt die zal plaatsvinden in het club gebouw aan de A.P. van Neslaan. De opbrengst van deze rommelmarkt zal worden gebruikt voor vervroegde aflossing van duit nieuwe clubgebouw, dat vorig jaar oktober is geopend. Van af 9.00 tot 16.30 uur is iedereen van harte welkom. Waddinxveen - Zaterdag 12 november wordt in Waddinxveen het Jeugd schaaktoernooi (tot 16 jaar) georgani seerd door de Waddinxveense Schaak vereniging. Veel schaakverenigingen uit de regio zullen hun jeugd naar dit evenement in het Anne Frank Centrum afvaardigen, zodat de verwachting luidt, dat net als in 1992 er meer dan 70 deelnemers zullen zijn. Inlichtingen: 01828- 17865. Waddinxveen - Sjoelvereniging Wad dinxveen deelde weer prijzen uit aan de navolgende sjoelers: Dick Dros, Wim Valenkamp, Henk van Beek, Pas cal van Gils, Bas Brouwer, Frans Bot- ger, Guus Renesse, Frans Bouwmees ter, Wim Slingerland sr., Cor van Gils, Marius Kersbergen, Jan Olie, Ronald Meijer, Ceron van Beek, Hans Kuypers, Coby van Eek, Jaap van Beek, Youri van Eek, Yvonne Kersbergen, Dick van Es- veldt. De winnaars van de tweede ronde zijn: Dirk-Jan van Drunen, Cees van Wijk, Ben den Ouden, Cees Kuipers, Mien van Renesse en Bas Brouwer. Boskoop - Buurtvereniging 't Zuiden organiseert in Ons Jeugdhuis aan de Julianastraat 50 in Boskoop een 'kop- pelklaverjas-en jokeravond op 15 no vember. De avond begint om 19.30 uur en het inschrijfgeld bedraagt tien gul den per koppel voor het klaverjasssen en vijf gulden voor het jokeren. Men kan zich voor deze avond aanmelden bij M. Schouten tel. 01727-14665. Waddinxveen - Gouda - De Stichting Sjofar, met het contactadres in Wad dinxveen, organiseert op 15 en 16 no vember twee Israëlavonden in de Pau- luskerk aan het Van Hogendorpplein. Spreekster is mevrouw H. Stranders. Beide avonden beginnen om 19.30 uur. Klatt, Arthim de Vogel, Manon Kruit, Marije Vermeulen, Bente Bonefaas, Soufian Ettalby, Kevin Knaapen, Joost Mulleman, Mare Velu, Bianca Zeilstra, Robbert de Quilettes, Willem van der Pijl, FrankStuyfzand, Joost Borst, Maai ke de Boer, Rick Wetsteen, Esther Dub- belaar, Frenkey Koster, Branco Ber- kers, Rens van Overveld, Jordy Schreu- der, Daniël van Klaveren, Dennis Kuyf, Nikki van Beek, Menno Versluis, Brent Compeer, Mike Verkleij, Martijn Hoogerbrug, Marvin Kleijn, Ivonne van Dijk, Jelmer Schmit, Kim Groenenberg, KLisa Lamoree, Esther Minekus, Nanda Rietveld, Marly van Assen, Wout La- ban, Paula Brouwer en Martijn Bloed jes. Boskoop - Elk gezin van de schoolgaande kinderen en de leden die vorig jaar aan de realisatie van de Schooihof van de Eben- Haëzerschool in Boskoop hebben meegewerkt zijn dezer dagen verrast met bovenstaande foto. Het schoolbestuur van de school op reformatorische grondslag, wil daarmee de dank tot uiting brengen voor hetgeen tot standgekomen is: een uniek speeldomein voor alle leerlingen van deze christelijke basisschool. Onderzoeken die door Pabo-studenten zijn gedaan bevestigen wat de leerkrachten reeds constateerden: de Schooihof werkt. De kinderen spelen gevarieerder en het spel verveelt minder snel Er worden grenzen verlegd, het ruziën en agressief gedrag zijn teruggedrongen. Elk kind heeft genoeg ruimte: de kinderen voelen zich vrolijker en vrijer. Waddinxveen - Afgelopen zaterdag vond er in sportzaal De Duikelaar een badmintontoernooi voor de jeugd plaats. Gestreden werd er om het Flori- da-clubkampioenschap dubbelspel in de leeftijd tot vijftien jaar. Bij de jongens in de oudste leeftijds groep bleef de spanning tot het laatste moment aanwezig. Zij eindigden allen meteen gelijk puntenaantal, zodat het puntenverschil in de onderlinge games de uiteindelijke winnaars moest uitwij zen. Als winnaars kwamen Emiel van Boxtel en Patrick van Esseveld uit de bus. Het koppel Hugo van Bergeijk en Jeroen van Boxtel eindigde met slechts een minimaal onderling verschil op de tweede plaats. Roel Kalkman en Fabian van Minnen werden derde. In de meisjes-poule liet de Boskoopse Madeion Gelderblom met haar Wad dinxveense partner Michelle de Vries er geen twijfel over bestaan wie zich de Florida clubkampioenen in het dubbel spel mochten noemen. In hun finale wedstrijd versloegen zij de als tweede I geëindigde Tabitha Buurman en Inge Knol met 15-2 en 15-8. Britt van Braam Morris en Linda Hartwijk behaalden een derde plaats in deze leeftijdscate gorie. Helaas ontbrak het bij de jongens B- poule aan voldoende deelnemers om dubbelwedstrijden te spelen. Om voor hen toch deelname mogelijk te maken, besloot de wedstrijdcommissie dat zij in een enkelspel tegen elkaar zouden uitkomen. Als eerste eindigde Rik Sna- bel, Sander Heikens en Daniël Hoffman behaalden een respectievelijke tweede en derde plaats. In de meisjes B-poule pakte het koppel Leonie van Esseveld en Esther Hoffman de titel, Daniëlle van Bergeijk en Suzan ne Both eindigden op een goede twee de plaats. Ook door de allerjongste deelnemers (6-9 jaar) werd er gestre den om het clubkampioenschap. Hier bij domineerden de zusjes Rianne en Jessica v.d Schee de wedstrijden. Zij behaalden met slechts één puntje ver schil de eerste en tweede plaats. Als derde eindigde Sanne Jansen. Waddinxveen- Na een periode van vijf jaar heeft de hockeyclub Waddinxveen (HCW) afscheid genomen van de oud bestuursleden J.J. Vogelaar (voorzit ter) en Y.J. v.d. Honing (secretaris). In de algemene ledenvergadering werd uitgebreid bij de verdiensten van bei den stilgestaan. Y.J. v.d. Honing werd tevens benoemd tot lid van verdienste. Het hockeybestuur bestaat nu uit W.A. v. Heel (voorzitter), M. Versteegh-Ba- zuin (secretaris), A.G. Rip-van Zijll (penningmeester), M.H.W. de Wit-Mol (commissaris organisatie), H.H. Kodde (commissaris technische zaken), G. de Groot (commissaris materiaal) en G.J. v. Delft (algemeen bestuurslid). Op dit moment telt hockeyclub Waddinxveen bijna 300 leden, die niet alleen in Wad dinxveen woonachtig zijn. Boskoop telt ook vele hockeyers en er wonen leden in Moordrecht, Moerkapelle, Zevenhui zen en Gouda. Tweederde van de leden is jonger dan 18 jaar. Er zijn zes senio renteams verdeeld over Heren 1Heren 2, Semiveteranen, Veteranen, Dames 2 en Veterinnen (dit team speelt op de dinsdagochtend, nieuwe dames zijn welkom). Volgend jaar hoopt de hock eyclub Waddinxveen ook weer een Da mes 1 team te kunnen samenstellen. Er spelen 13 jeugdteams op zaterdag en ook vier miniteams (vanaf 8 jaar). Te vens is de mogelijkheid om kinderen vanaf circa 7 jaar te laten kennismaken met de hockeysport. De hockeyclub heeft veel moeite gedaan om juist die jongere categorie goede trainers te bie den zodat de toekomst van de hockey club gewaarborgd blijft. Op dit moment speelt het eerste Heren elftal in de vier de klasse van de KNHB. Onder leiding van M. v. Heijst en M. v. Eerden is het elftal op weg om een promotieplaats af te dwingen. Het elftal staat nu op een gedeelde eerste plaats. De veteranen staan ook eerste in hun poule. Ook een aantal jeugdteams doen bovenin hun poule mee. Kortom Hockeyclub Wad dinxveen leeft. Op 20 november be staat de club alweer 26 jaar. Ondanks deze goede berichten heeft de hockey club dringend (senior) leden nodig. Inlichtingen: tel. 01828-15792. Wie heeft mijn zilv. ketting met voetbalschoen gevonden. Ik had ze pas! 01802-2878 t.k. stripboeken Suske Wiske, Rick Ringers e.a. 2.-per stuk 01727-14517 t.k. VW Golf D 9-85 apk t/m 6-95 alarm/cv met afst.bed. verlaagd sportw. 01727-15008 t.k. damesfiets mooie Koga Miyata roadace lady was 1996,- nu 650,- 01828-19318 t.k. magnetron 125.- 01828-18549 Waddinxveen-Op dinsdag 1 november werd in Gouwebad De Sniep weer voor het A-diploma gezwommen. Alle 66 kin deren zijn geslaagd. De geslaagden zijn: Frank Paul, Stefan Keesman, Erik van der Knijff, Marjo- leuin van 't Wout, Sandra Heijmans, Joël Vuik, Lindsay van Ruiten, Tineke Bronkhorst, Paulien Baardolf, Esther Neven, Iris Bom, Thomas Schmidt, Frank Glasbergen, Annelies Valk, Ivon ne Keesman, Sander Noorlander, Patri cia de Vries, Puck van Rensen, Joost Ganzeveld, Jacques Hoogendoorn, Marlous Hagen, Bas v.d. Ploeg, Chantal Bolhuis, Marijn Plaisier, Reinier Lange- laar, Nancy Trimp, Tim Geers, Mitchel blauw". De keurig verzorgde zonnestudio telt vier zonnebanken, in aparte cabines die elk een zonnige naam dragen. Saint Tropez, Monaco, Biarritz en Cannes, zijn opschriften op deuren waarachter zich een huidvriendelijke zonnebank bevindt. Een bezoeker aan de zonnestudio wordt door Astrid of Rob geadviseerd bij de keuze van zonnebank afge stemd op de huid van de klant. De 'gewone' banken van 32 buizen hebben 12x 500 kWatt gezichtsbrui- ners, terwijl de Sportarredo met 36 buizen driemaal 600 kWatt gezichts- bruiners heeft. De Proline met 65 bui zen telt 12 gezichtsbruiners. Afhanke lijk van het huidtype wordt een be paalde bank geadviseerd die voor een bepaalde tijdsduur is geprogram meerd. "De banken zijn volstrekt huidvrien- delijk. De schadelijke straling van UVB en UVA zal men bij ons niet aantref fen". Voor tarieven en nadere informa tie, maar ook voor zonnebankbezoek, kan men te allen tijde bij Zonnestudio Biarritz binnen stappen. Verloren: gouden ketting ca. 60 cm lang bezorgen tegen beloningen: 01793-2165 t.k. Toos jazz-pakje kl. aqua mt. 164-176 leeft, ca. 10jr 20,- 01828-15807 t.k. 2 mooie wollen tapijten beige en rose 2 x 1.50 01828-18321 oude ansichtkaarten en filmsterkaarten door verzamelaar t.k. gevr. 01828-11171 t.k. Nintendo incl. skope duck hunt marioland 3 megaman 2 blue shadow 150,- 01828-11564 klassiek eiken wandmeubel licht en bar glazen, vitrine en laden 01828-18306 t.k. Singer naaimachine model '93 1 x gebr. nw.pr. 1200,- vr. pr. 700,- 01828-16666 t.k. donker audio/tv kastje op zwenkwielen rookglas deur 43x50x80 01828-11774 Triumph electr. schrijfmachine gr. wagen incl. superlint werkt perfect 75,- 01828-16519 t.k. campingbedje 50,-; box 50,-; logeerbed incl. matras 50,- 01828-14121 t.k. gevr. driewieler; t.k.: maxi cosi 500 01828-19743 Waddinxveen - "Ik wil de mensen kwaliteit bieden voor een minima le prijs", zegt Rob Verweij (28). Deze Waddinxvener is eigenaar can de op 1 oktober geopende Zonnestudio Biarritz aan de Kerku eg-west 10 in Waddinxveen, een vijftigtal meter verwijderd ran de hoek van de Dorpstraat. Samen met zijn vriendin Astrid Lamping (24) adviseert hij klanten over het gebruik van de zonnebank en de produkten van Biodermal. "Ik heb bewust voor dat huidvriendelijke merk gekozen omdat ik dan de verant woording van het resultaat kan dragen. Niet van klanten die een vreemdsoortig merk meebren gen". In de vijf weken dat de zonnestudio draait, hebben ze over gebrek aan belangstelling niet te klagen. "Steeds meer mensen ontdekken dat zonne warmte en licht onontbeerlijk zijn voor ons leven en ons functioneren. De zon maakt dat we ons gelukkiger, gezonder en fitter voelen. In werke lijkheid heeft zonnebaden een ver sterkende invloed op ons afweersys teem, met als resultaat dat we veel minder vatbaar zijn voor aandoenin gen als verkoudheid en griep. De warmte is bovendien goed voor men sen met rugaandoeningen: men wordt door-en door-warm. Zonlicht heeft een activerende werking op onze stofwisseling en bloedsomloop. Depressieve mensen wordt ook als therapie soms het gebruik van de zonnebank aanbevolen. Lichtthera pie is één van de geneeswijzen. Daar naast wordt ons lichaam aangezet tot het vormen van vitamine D, welke noodzakelijk is voor goede botvor- ming, het tegengaan van botontkal- king (ouderen), echter zon wel ver antwoord met het oog op je huidcel len. Eén keer per week is in zo'n geval aan te raden", zegt Verweij. Hij denkt dat er een toenemende be langstelling van de categorie mensen te trekken die iets mankeren. Zijn zonnestudio, geopend van 's morgens tien tot 's avonds tien, biedt voldoende mogelijkheid om een stroom bezoekers te verwerken. De lokatie van de zonnestudio is goed gekozen. Het pand waarin voorheen een installatiebureau was gevestigd, biedt meer dan voldoende armslag. Rob en Astrid kunnen vanwege de nog beschikbare ruimte, aan mogelijke an dere plannen eveneens gestalte geven. Verweij, zag met de ingebruikneming, nadat hij de verbouwing en inrichting zelf uitgevoerd had, een droom in ver vulling gaan. "Ik ben zelf een regelmatig bezoeker van een zonnebankcentrum en wilde zelf ook wel een zonnestudio starten. Met wat inspanning is dat ge lukt". Ziet de zonnestudio er aan de buitenzij de opvallend vrolijk uit, het interieur mag ook gezien worden. "Ik houd van schoon, fris en helder en daarom heb ik voor de deuren van de cabines eigeel gekozen. Ook de draperie is op die kleur afgestemd. De kozijnen zijn vanil- le-geel en de accentkleur is kobalt-

Hart van Holland | 1994 | | pagina 15