Gouden bruidspaar Borduren voor de mooiste kerst Winterbeurt openbare perlichting Hengelsport Evenementen ladder BSC'68 Florida 2 naar le plaats Flyers dames 1 klasse ook een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 8! Klaverjassen Hart van Holland/9 november 1994 pagina 21 Originele kerstboomviersiering Kerstkaarten Badmintonkompetitie Flyers dames 1 in bekertoernooi I ^venhuizen - "Toen we vanmor- \l(en naar buiten keken dachten we I iat het gesneeuwd had", zegt Leiirouw Wilhelmina Boevé-Knijff, L ijzend op het fraaie karton dat he deurruit van Schielandsingel \\lSsierten de waslijn met ballon- Len. De versierselen zijn een huldebetoon van de drie klein- {iochters die maandag 7 november [hun grootouders op hun 50jarige huwelijksdag wilden verrassen, 's Middags en 's avonds werd er in dankbaarheid stilgestaan tijdens een familie-diner in een Zoeter- meers restaurant, gevolgd door een receptie. hy T et voor hun vertrek kwam Hart V van.Holland een foto maken en i 1 wilde het gouden bruidspaar ILel iets over hun gezamenlijke verle denvertellen. De 78-jarige bruidegom Toon Boevé is geboren en getogen in Zevenhuizen op de grens met Moerka pelle: het befaamde hofje aan de Julia- naweg en kwam uit een groot gezin. Als 12-jarige moest hij al mee naar het land om bij boeren te werken. Tijdens zijn arbeidzame leven werkte hij bij een drietal landbouwers en de laatste 11 jaar was hij in 's rijkdsdienst als bewaker van het munitiedepot aan de Bredeweg. De 72-jarige bruid is geboren en geto gen in Linschoten en leerde haar man kennen op de 12 1/2 jarige bruiloft van I haar zus. "Natuurlijk had ik Toon ontmoet toen m'n zus trouwde met zijn broer. Ik was toen zeven en hij veertien, maar dat was ik alweer vergeten. Nu vroeg ik wie is die rode kroot?' omdat hij zo'n rood gezicht had van het buiten wer ken. En wat was ik verlegen". "Ja", I beaamt haar zuster, "ik moest op haar eerste afspraakje met haar mee". In 1944, toen er haast niets meer te koop was- zelfs geen bruidsjapon- ging de bruidegom met paard en wagen van de boer bij wie hij werkte naar Linscho ten. Daar vond de huwelijksvoltrekking plaats en 's avonds, bij hevige wind en regen, gingen ze met wat spaarzaam meubilair en de bruidsuitzet, richting Moerkapelle. De bruid zou, wegens woningnood, met haar man in gaan wonen bij haar schoonouders aan de Raadhuisstraat. "Het paard sloeg on derweg nog bijna op hol", herinnert ze zich. Na enkele jaren inwoning, later nog bij een broer kreeg het echtpaar een wo ning aan de Moerkapelse Raadhuis straat. Inmiddels hadden ze een zoon en een dochter. Daarna woonde het ruim negen jaar aan de Bredeweg op Zevenhuizense grondgebied. Nu wo nen ze 18 jaar aan de Schielandsingel. "We hebben hier fijne buren". Het bruidspaar geniet van alles wat op hun weg komt. Zelf zoeken ze graag het gezelschap van anderen, zijn deel nemers aan de bejaardensoos, klaver jassen. doen mee met bingo en andere activiteiten en spelen samen graag dagelijks een spelletje Yatzee. Ook vinden ze het heerlijk om met de auto uitstapjes te maken. De bruid: "Vroe ger gingen we met zwager en zus op vakantie naar Duitsland, maar dat hoeft niet meer. We hebben het goed en zijn blij deze dag te mogen vieren". IImnhuizen - Een zelfgeborduurde Itafs/er, denneboom, kerstklok ofkerst- I trans voor de kerstboom een idee Ikandwerkliefhebber: Loop eens bij De IHmberk binnen. Dit artikel is een 1 smaakmakervoor de komende Kerst iDevoorbereidingen voor de Kerst be ltinnen elk jaar vroeger. De actieve win- Ikelier begint al rond half november z'n ■etalage en interieur af te stemmen op lie ambiance van een sfeervolle Kerst. Ills gevolg van een duidelijke 'hang' Inaar romantiek en gezelligheid binnen lie eigen huislijkheid, is de behoefte laan het creëren van een zo optimaal Imogelijke atmosfeer rond de kerstda- pn sterk toegenomen. Staat het kerst- ltet toch al in het teken van chique Ihussigheid, anno 1994 krijgt dat jsleeds meer belang en betekenis. Ging pen in vroeger dagen pas tijdens de Ikerstweek op zoek naar al hetgeen de kerstsfeer zou kunnen verhogen, nu de consument het helejaardoorbeziglijkt met het bonte binnenleven, heeft het gezelligheidsaspect van de kerstdagen aan belangrijkheid gewonnen. Lanarte, toonaangevend leverancier van zeifmaakdecoraties, beseft dat als geen ander en speelt op een bijzondere wijze in op deze nieuwe manier van de gezelligheidsbeleving. Juist met de kerst stemt zij haar Life Style Collection op een ragfijne manier af op de ultieme consumentenvraag naar alles wat an ders is dan anders, sfeervoller dan sfeervol en subtieler dan subtiel. De in transparante kerstballen verpakte mini-borduurwerkjes zijn dat in ieder geval. Origineler kan niet een zelf ge borduurde kerstster of denneboom voor in de kerstboom. Ook een leuk cadeau-idee voor familie en kennissen. Lanarte, het merk dat De Zilverberk verkoopt, heeft een grote sortering kerstkaarten om zelf te borduren. In de kleuren goud, zilver en rood, inclusief bijgeleverde passepartoutkartons. Bij zonder fraai zijn ook de kerstkaarten van Marjolein Bastin. En wat te denken van een borduurpak- ket voor een fraaie kerstloper of kerst kleed. Het borduurdessin is in fraaie kleuren uitgevoerd en door het rijkelijk gebruik van een gouddraad ontstaat er een ui terst luxueus geheel. Wie dus zelf graag creatief bezig is, maar weet dat vrienden, familie of be kenden dat eveneens zijn, kan zichzelf of anderen verrassen met leuke bor- duurpakketten in het teken van Kerst. Zo krijgt Kerst dit jaar extra allure! Informeer bij De Zilverberk in Zeven huizen. l^venhuizen-Moerkapelle - Ifczer dagen wordt in Zeven- leizen en Moerkapelle een I oogwerker van Bac gesigna- leerd met daarop een jonge- |®an van Installatiebedrijf I fdiks die de openbare Inlichting controleert in Iopdracht van de gemeente I.^enhuizen-Moerkapelle. De II,mPen worden zonodig Jnrvangen en de binnenzijde |an arniatuur schoonge likt opdat de verlichting I Wens de donkere dagen ï°0ren na Kerst, optimaal l'nnctioneert. ISaar 1995 wordt de I nbare verlichtingsarmat- jJjr aan het Noordeinde rangen en komt de Ii'riciteitskabel onder de P«nd langs de weg. Tevens |Ri rtlt b') woningen die thans I ^een bovenleiding hebben. I/kabel ondergronds Ü'eiegd. De voorbereiden- I A' rkzaamheden hiervoor 1 reeds door uitgevoerd. V K» m-tm Zevenhuizen-Moerkapelle - De hengel- wedstrijd op 5 november kenmerkte zich door mooi weer. Helaas lieten di verse leden het afweten, zodat er maar vijf leden deelnamen aan de vierde wedstrijd van de najaarscompetitie in de Rottemeren bij Oud Verlaat. Er werd in totaal 27.510 vis gevangen. E. Breedijk liet zien dat de 'misser' van vorige week een tijdelijke was, deze maal werd hij eerste met een vangst van 33 vissen met een totaal van 27.510 gram vis. Eerste werd E. Breedijk, tweede J. Wier- sma en derde A. Metselaar. Zij vingen resp. 7.690 en 4.460 gram. De tussen stand is door de afwezigheid van A. van Erk en R. Huisman nagenoeg geheel gewijzigd. Close in boiler daaidrop 10 liter t.e.a.b. 01828-32698 t.k. combi kinderwagen i.g.st. 150,- 01793-2243 Gevraagd: drumstel voor jonge beginner en eventueel piano 01828-12070 t.k. herenkostuum merk Frank Molenaar 1x gedragen 100,- maat 49 - 51 lichtgrijs 01828-14128 hoedendozen 42,50 en 25,-: zw. tv 25,-: kristallen karaf 25,-; 2 pers. electr. deken 25.- 01828-10328 t.k. 2 zits bank artifort 100,-; 2 rotan stoelen ƒ10,- per stuk 079-313335 t.k. grenen ledikant nachtkastjes bedombouw met spiegel t.e.a.b. 01828-10567 Zevenhuizen - De maand november wordt de expositie "Tropisch Woud" gehouden in Zoetermeer en in de bieb van Zevenhuizen 'kinderportretten'. In Leiden worden er op 12 november wandeltochten gehouden voor 10 en 15 km. In Gouda is er op 13 november het Go-jazz met Paul van Kemenade, 15.30 uur. In Delft wordt op die datum een Schaaksimultaan voor de jeugd gehou den. Op 15 november vertelt Chris v.d. Heijden in de bibliotheek. Inl. WV-informatiepost Zevenhuizen tel. 2131. Activiteiten kunnen aan de WV gemeld worden. Benthuizen - BSC'68 moest zaterdag het onderspit delven, maar had gezien het spel in de tweede helft, beter ver diend. Uitslag 1-0 voor VCS. Raimond Slot maakte het doelpunt voor VCS in de 14e minuut van de wedstrijd. Hoewel er vooral in de tweede helft een grimmige strijd geleverd werd, werd er warrig gefloten door de scheidsrechter. Hij liet bij grove over tredingen doorspelen en floot bij klei ne dingen af.Ondanks de grote druk op het Haagse doel bleef de stand 1-0 voor VCS en ging BSC'68 met lege handen naar huis. Zaterdag 12 november speelt BSC'68 tegen koploper DWO in het Wester park in Zoetermeer, aanvang 14.30 uur. Vrijdagavond 11 november is er weer een klaverjasavond in de kantine van BSC'68: aanvang 20.15 uur. Iedereen is welkom. De koffie is gratis. Liefst vier Waddinxveense onderons jes tussen Aeolus en Florida beteken den bijzonder spannende wedstrijden afgelopen zondag. Belangrijkste uitslag was de 5-3 zege, die Florida 2 behaalde op mede koploper in de 1 e klasse, Aelus 3. Florida 1 moest tegen het bovenaan staande Zijderveld 4 de punten afgeven (2-6), maar werd in Amstelveen zeker niet weggespeeld. Florida 1 is nu in de degradatie-zone beland. Toch waren er winstpunten. Het vrij goede heroptre den van clubkampioen Dick v. Teylin- gen (14-15 verlies in 3e game), de over winningen van Dennis Steenland en van de G.D., Mirande Baan en Rob Sikking en nog enkele partijen in 3 games. Zijderveld 4 won echter verdiend. Flori da 2 'uit' in "De Duikelaar" hal begon met 13-15, 3e game, verlies van Jean Lamaison, maar Bart Moors, maaike v.d. Weij en Herma Schwiebbe (reser ve) zorgden voor 3-1Jean/Lisette Kuy- pers en Erik Besemer/Herma wonnen de G.D.'s en daarmee de wedstrijd. Ne derlagen in 3 games in HD en DD waren een waarschuwing voor de return. Flo rida 2 voorlopig eerste. In de sporthal "De Sniep" toonde Florida 3 een enor me strijdlust tegen Aeolus 4 (2e kl.) Alleen Ellen Bos won zonder zichtbare problemen, maar de andere enkels wer den na lange en spannende strijd verlo ren, dus 1-3. Hierna sleepte Florida tot eigen verbazing alle dubbels uit het vuur. In het bijzonder de H.D. met Henk Colpa (uit Boskoop) en Martin Son- neveld tegen Bob Kruit/Leem v. prooyen (Boskoop) was zeer span nend: 11-15, 15-7, 15-13. De D.D., Ellen Bos/Janneke v.dKnaap zorgde voor de winst met 15-8 in de 3e game. Uitslag 5- 3. Ook Florida 5 kwam tegen Aelus 5 (3e kl.) met 1-3 uit de enkels. Alleen kompe titieleider Maarten v. Arkel won in 3 games, notabenen tegen zijn collega bij Aeolus, Ricardo Lamberts. Invalster Madeion Gelderblom (13 jr.) uit Bos koop toonde in deze klasse goed mee te kunnen draaien. Florida kwam in de dubbels terug tot 4-4. De vierde wed strijd tegen Aeolus verloor Florida. Met 2 invalsters uit de 7e klasse kwam Flori da 7 tegen Aeolus 6 toch te veel erva ring te kort. 3-5 met winst voor Pascal de Wolf en de twee G.D.'s Zondag 13 november a.s. in de sporthal "De Sniep" van 12.30-16.30 uur zes thuiswedstrij den, o.a. Florida 1-Heemskerk 1. Waddinxveen-Flyers dames 1 trad vrij dagavond met enige zorg aan tegen Schiestreek uit Rotterdam. De tegen stander stond hoger geklasseerd en had twee winstpunten meer dan Flyers. Al gauw bleek dat deze zorg niet nodig was. De Flyerdames staken in een pri ma vorm en met goed basketbal werd Schiestreek onder de voet gelopen. De eerste helft bleef de score nog beperkt tot 46-31, maar in de tweede helft was er geen houden meer aan. Via een 33-8 werd de eindscore bepaald op 79-39. Topscoorders waren: Anita van Unen en Babette Heerkens met 14 punten. Heren 1 kon in de uit wedstrijd tegen Shooters niet de vorm tonen van afgelo pen week. In de eerste helft werd niet goed gespeeld, waardoor Shooters een voorsprong kon nemen 49-40. De twee de helft ging Flyers beter spelen en er ontstond een spannende wedstrijd, waarbij Flyers tot op één punt kon inlo pen. De winst ging echter naar Shooters 93-87. Dames2 speelde een spannende wed strijd tegen Westland Stars. Beide teams waren aan elkaar gewaagd, maar uiteindelijk bleek Westland Stars over de meeste ervaring en de langste adem te beschikken en ze wonnen de wed strijd dan ook nipt met 62-65. Top scoorder: Miriam v.d. Sman met 15 pun ten. Heren 2 speelt - noodgedwongen - steeds in een andere samenstelling en dit ijpmt het teamspei niet ten goede. Tegen Punch uit Delft werd slecht be gonnen en de eerste helft werd Flyers ook flink op achterstand gezet (24-40). De tweede helft waren de rollen omge keerd en nu liet Flyers het beste basket bal zien. Maar de winst bleef bij Punch, zij het minimaal. Uitslag 63-65. Top scoorder; Lennert van Aggele met 18 punten. Jongens junioren 1 blijft winnen. Nu was Gymnova het kind van de rekening. Tegen de snelle breaks van Flyers had de tegenstander geen antwoord. Via een ruststand van 48-27 werd de eind- score bepaald op 81-48. Topscoorder; Edwin van Heiningen met 19 punten. Meisjes junioren 2, niet compleet, ver loor kansloos van Zoebas uit Zoeter meer. Topscoorder; Boukje Toering met 10 punten. Meisjes kadetten speelden een goede eerste helft tegen Voorburg, (20-29) maar konden het niveau niet vast hou den in de tweede helft. Eindstand 39-70. Topscoorder; Charlotte Lelieveld met 13 punten. Verheugend nieuws was er te melden van enkele uitwedstrijden. Jongens ka detten wonnen hun uitwedstrijd tegen Leiderdorp en de jongens mini's be haalden hun eerste winst in deze com petitie in een uitwedstrijd tegen West land Stars. Vrijdagavond 11 november speelt Flyers dames 1 om 21.00 uur tegen BC Verkerk. Zaterdagavond 12 november speelt Energie Kluis meisjes junioren om 19 00 uur tegen Vlissingen. Zaterdagavond 12 november om 21.00 uur speelt Flyers dames 1 een wedstrijd in het kader van de beker. Door op 17 september het toernooi winnend af te sluiten kwamen de dames bij de laatste zestien teams. In de achtste finale ko men ze BC Ede tegen. Dit team speelt in Rayon Oost en is een geduchte tegen stander, zodat de Flyers-dames de steun van veel supporters goed kunnen gebruiken.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 21