(ADVOCATEN spreekmiddag in zevenhuizen Politieberichten IJssel en Gouwe Familieberichten Maarten van der Wiel >>0.250 exemplaren. Schrijversavond in de openbare bibliotheek Zevenhuizen met Chris van der Heijden Carolijn Visser in Waddinxveen Opendagen Langlaufvereniging Waarschuwing tegen gaaljesboorders Hart van Holland/9 november 1994 pagina 3 "Alleen op afspraak" Locatie: Hervormd Centrum Kerkepad (achter postkantoor) Zevenhuizen Rietbergen, Righarts de Haij advocaten Mr Drs G. van der Wende 010-4111280 Zevenhuizen/Moerkapelle Waddinxveen Boskoop Zevenhuizen, november 1994. De vele bewijzen van vriendschap en medeleven na het overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa echtgenoot van S.M. Karreman hebben ons zeer getroffen. Aide uitingen van warmte, deelneming, de bloemen, persoonlijk Ischrijven en uw aanwezigheid bij de begrafenis waren ons een h grote troost en steun. 1 Wij zijn u daar zeer dankbaar voor. S.M. van der Wiel-Karreman Kinderen en kleinkinderen Onafhankelijk informatieblad, erscnijnt in Waddinxveen, Boskoop, benthuizen. Hazerswoude-Dorp, //rswoude-Rijndijk. Koudekerk a/d Rijn. «venhuizen/ Moerkapelle. Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week °P woensdag in een oplage van Redaktie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la -761 GA Zevenhuizen Postbus 85 -760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289* Fax. 01802-3503 y. Advertenties an° ^ezas, Felix van der Schoot Redaktie Algemeen Ellen den Hollander •S/u itingstermijn ad verten ties: Maandagmiddag 16.00 aar. kanten-klaar materiaal In, y.ndien gereserveerd) De u l dagmiddag 13.00 uur. del b?erste,t zich "IET verantwoor- telernn°°ru€Ventuele onjuistheden in aisch opgegeven advertenties!! nieu we0 V?n,^art van Holland stelt zich advertcntPra voor de 'nh°ud van de in deze Lres,eilin8ezonden mededelingen h^t recht f Bovend'en behoudt zij zich advert^001"' zonder opgave van reden. [Js voor publikatie in Hart van v'oor klJKi3nd ,e weiSeren. Hart van u over de bezorging van d0nHp ^°"and, uitsluitend bellen, N«werk n®8"?fh,end ,ot 00 uur: k Den Haag VSP 070 3350133 Zevenhuizen- Sinds het begin van de 18e eeuw en volgens een enkele zon derling al sinds het derde millenium voor Christus heeft het jaar 2000 doe ners en denkers gefascineerd. Magisch jaar? Jaar van de waarheid? Moment van triomf, tijd van ondergang? Overwinning van de techniek, einde van de wereld, uitputting van natuur lijke bronnen, eerste stap in het nieu we mens-gemaakte paradijs? Alles wat in de loop van ehkele eeuwen toekomstbespiegeling en futuris tische fantasie gezegd en gedacht is, zou ook op het jaar 2000 van toepas sing kunnen zijn. Over dit onderwerp houdt Chris van der Heijden een lezing in de openba re bibliotheek Zevenhuizen: dinsdag 15 november van 20.00 tot 22.00 uur, gratis toegang. Chris van der Heijden (1945) is historicus. Hij publiceerde enkele kleinere boeken op zijn vakge bied, een verhalenbundel, een kinder boek en taf van journalistieke artikelen en reisverhalen. Chris van der Heijden schreef 'Hemel, hel of heden: een kleine geschiedenis van het jaar 2000'. Een overzicht van feiten over tijd en van wat toekomstdenkers in de loop van de geschiedenis dachten over het jaar 2000 en over de tijd die dat 'magische' jaar inluidt. De organisatie van de schrijversavond is in handen van Cul turele Commissie 'De Zeven Muzen' en Openbare Bibliotheek Zevenhuizen, met medewerking van een boekhandel. Geïnteresseerden kunnen zich opge ven bij de balie van de bibliotheek of telefonisch, 01802-1782. Waddinxveen - De openbare bibliotheek heeft Carolijn Visser, schrijfster van reis verhalen, uitgenodigd. Dit in samenwerking met de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen en een Alphen- se boekhandel. Ze komt op 30 november om 20.00 uur in de bibliotheek aan de Van Mecklenburg Sch- werinlaan 1 in Waddinxveen. (tel.13141) Men kan zich ook aanmelden bij Greet Huls tel. 11431. t.k. Fiat Panda bj '85 apk okt. '95 perfect onderhouden 3150,- 01828-19337 t.k. vierhoek bureau's tafel bureau stoel z.g.a.n. 010-4185383 t.k. Nintendo spellen o.a. kirby, smb3. felix ook los alles 250,-01802-3593 t.k. mooie poppewagen groot model incl. alle bijartikelen 65.- 01828-19423 |Gouda-De Langlaufvereniging Gouda 1 houdt op 12 en 13 november 'open Idagen', tussen 12.00 en 16.00 uur is iedereen in de gelegenheid over de kun- siolbaan met loipes te langlaufen waar- Ibij mogelijkheden zijn tot afdalings-, I skating en telemarktechnieken-beoefe- ng. De baan is aangelegd op de ligwei- evan zwembad "De Tobbe" aan het I Tobbepad te Gouda. Over het thema "Wegen en I Dwaalwegen in de Nieuwe Tijd" spreekt I Gerard Feller, directeur van de stich- I ting "Promise" op dinsdag 22 novem- I berin gebouw "het Kruispunt" te Nieu- Iwerkerka.d. IJssel. Aanvang 20.00 uur, Jzaal open 19.30 uur. Inl. 01803-18008. In Gouda wordt zaterdag 12 november I door de Vereniging van Postzegelver- hamelaars Gouda in gebouw De Veste, laan de Ridder van Catsweg 300 een I ruilbeurs gehouden. Openingstijd van 110.00tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Aanrijdingen: Donderdagmiddag omstreeks 15.45 vond een aanrijding plaats op de Noor delijke Dwarsweg t.h.v. de Leliestraat. Een 14-jarig meisje uit Zevenhuizen stak daar over achter een stilstaande vrachtauto. Op dat moment reed een 27-jarige bestuurster van een perso nenauto juist deze vrachtauto voorbij en schepte de fietster. Een arts ver richtte ter plaatse eerste hulp. Een ge waarschuwde ambulance behoefde niet in aktie te komen. Nadat een Leidse bestuurder van een personenauto donderdagmiddag op de Bredeweg een aanrijding had gehad met een hond, moest zijn auto worden weggetakeld. De hond had vermoede lijk slechts een hersenschudding. Inbraak/diefstal: in de Korenstraat werd ingebroken in een woning door het openbreken van een raam aan de achterzijde. Toen de bewoners thuis kwamen omstreeks 18.30 hebben zij de inbrekers (2 mannen) overlopen. Ver mist werden een aantal betaalkaarten. Op de camping aan de Tweemanspol der werd ingebroken in twee caravans. Daarbij werden twee magnetrons, een stereotoren, cd's, een oven, een stof zuiger en gereedschap ontvreemd. Aan de Leeuwerik werd in de nacht van donderdag op vrijdag een rode VW Golf GTI met kenteken GZ-25-RN ont vreemd. In de nacht van donderdag op vrijdag werd aan de Akkerweg een poging ge daan in te breken in een woning mid dels het gaatjes boren. De bewoner werd echter wakker waardoor het bij een poging is gebleven. Zaterdagochtend omstreeks 7.00 uur zijn aan de Zuidplasstraat bij een le vensmiddelengroothandel 6 kratten lege flessen ontvreemd. Door het in braakalarm was men vrij snel ter plaat se hetgeen de inbraak echter niet kon verhinderen. Aan de Klaproosstraat werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een po ging gedaan in te breken in een woning middels het boren van gaatjes. Een raamboompje kreeg men niet open zo dat het bij een poging bleef. Aan de Graskamp en de Bongerd wer den in de nacht van vrijdag op zaterdag boompjes gestolen die daar in een pot stonden. in de nacht van zaterdag op zondag werden 5 auto-inbraken gepleegd aan de Meerkoet, de Taling en de Leeuwe rik. Daarbij werd in twee gevallen de audio-appartuur ontvreemd. Verder werden in de auto's aanwezige voor werpen meegenomen. Overig nieuws: Zaterdagavond laat liep op de parallelweg van de Zuidplasweg t.o. de parkeerplaats van de disco een onenigheid uit de hand waardoor drie Rotterdamse jongens van 17 jaar ver wondingen opliepen. De daders die er spoorslags vandoor gingen konden nog niet worden achterhaald. Een van hen moest zich in het ziekenhuis laten be handelen terwijl een ander een jas kwijt raakte. De politie zoekt getuigen. Aanrijdingen: Maandagmorgen om streeks 8.35 uur vond een kop/staart aanrijding plaats op de Kanaaldijk. Een 61-jarige bestuurster uit Waddinxveen van een personenauto kon niet tijdig stoppen toen de auto voor haar afrem de. Zij botste tegen de achterzijde. Zij is met rugklachten naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd. Zondagmiddag gebeurde op de Zuid- plaslaan een ongeval waarbij een 1 - jarige Waddinxveense bromfietser over de kop sloeg. Dit gebeurde omdat hij schrok en hevig moest afremmen toen een eveneens 17-jarige Waddinx veense bromfietser die hij tegen kwam, linksaf sloeg. Inbraak/diefstal: Gestolen fietsen; Pr. Beatrixlaan, mintkieurige herenfiets merk Sparta Sportief met velgremmen; Sniepweg, blauw/witte herenfiets merk Cosmos met trommelremmen en ver- sn. postcode 2771 EE; J.W. Frisoweg, rode citybike merk OMAS. In Coenecoop werden in de nacht van maandag op dinsdag op een bouwter rein twee containers en een schaftkeet opengebroken. Er werd niets ont vreemd Aan de Ieplaan werd dinsdag ingebro ken in een flat. De toegang werd ver schaft door het forceren van de deur. Weggenomen werd geld en munten. Donderdagmiddag zag de bewoon ster van een woning aan de leplaan bij het thuiskomen dat een vreemde in haar huis aanwezig was. Terwijl zij aan de achterzijde de woning binnen gaat lopen twee mannen er aan de voorzijde uit. Zij bleken de voordeur met geweld te hebben geopend. De twee waren van noord-afrikaanse afkomst, 1.75 a 1.80 m lang en ongeveer 20 jaar oud. In de nacht van donderdag op vrijdag werd in de Genestetlaan en de Plasweg ingebroken in een woning middels het boren van gaatjes. Aan de Plasweg kwam men aan de voorzijde binnen en ontvreemdde daar geld, cheques, sie raden, cd's en autopapieren. Aan de Genestetlaan was niets weg. Aan het Herbarenerf werd in dezelfde nacht een poging gedaan. Door het luid alarm staakte de inbreker zijn aktiviteiten. Bij een inbraak in een woning aan de Busken Huetlaan werden audio-appar tuur en sieraden buit gemaakt. Zondag werd ingebroken in een kan toor aan de Pr. Beatrixlaan. De dader kwam via een bovenlichtje binnen. Waarschijnlijk door het luid alarm is hij zonder iets mee te nemen vertrokken. Overig nieuwsMaandag 31 oktober heeft op de Noordkade een snelheids controle plaatsgevonden. Van de 324 passanten werden er 29 staande gehou den en bekeurd. De hoogst gereden snelheid betrof 77 km/u. Dinsdag 1 november werd wederom snelheidscontrole gehouden. Deze keer in het Noordeinde middels foto graferen. Tussen 7.45 en 8.45 passeer den 410 voertuigen waarvan 7 werden bekeurd. De hoogste snelheid was 107 km/u. Donderdagmiddag vond een bedrijf songeval plaats aan de IJzermanweg. Bij het schoontrekken van een zeil in een waterbassin waarbij een stok als hulpmiddel werd gebruikt, schoot deze stok los en kreeg een 50-jarige mede werker uit Capelle a/d IJssel deze stok in zijn rug. Daarbij brak er iets in zijn rug en is hij per ambulance naar het Bleulandziekenhuis vervoerd. Zaterdagochtend vroeg ontstond spontaan een waterlekkage aan de Jul. van Stolberglaan. Er spoot een enorme hoeveelheid water uit de grond wat tot gevolg had dat de straat snel blank stond. Het waterleidingbedrijf heeft het lek met enige moeite gerepareerd. Bij een volkstuin in Coenecoop zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag weer tien ruiten kapot gegooid met stenen afkomstig van de spoorlijn. Zondagavond omstreeks 23.30 uur kwam er een melding dat aan de Willem de Zwijgerlaan zou zijn geschoten. Daarbij zouden zijn weggereden een Ford en een witte Mazda. Bij een onder zoek ter plaatse is niets gebleken dat zou zijn geschoten maar ook niet dat er sprake zou zijn geweest van het afste ken van vuurwerk. Tijdens het gebeu ren zou een man met een hond in de buurt hebben gelopen. De politie wil graag met deze man in kontakt komen of met andere mogelijke getuigen. Waddinxveen wordt de laatste maan den geplaagd door (een) inbreker(s) die zich toegang tot een woning ver schaft middels het boren van een gaatje in het raam onder het raamboompje. Na een gaatje geboord te hebben steekt hij een voorgebogen stevig stukje ijzer (b.v. dun betonijzer) door het gaatje en duwt daar het raamboompje mee uit de vergrendeling. Zitter er twee raam- boompjes op een raam, dan gebeurt dit dus twee maal. Hij kan vervolgens het raam openen en naar binnen klimmen. Hoe voorkomt u een inbraak als deze; eigenlijk heel eenvoudig. U vervangt het raamboompje of één van de raamboompjes door een met drukknopvergrendeling ot een die met een sleuteltje afsluitbaar is. Een met sleuteltje afsluitbare geniet de voorkeur omdat die ook niet te openen is, als u tenminste de sleutel verwijdert, wanneer een gat in het raam wordt geslagen. Omdat de politie natuurlijk niet in staat is elk huis te bewaken, is het belangrijk dat u zelf goed oplet en alert bent en bij verdachte omstandig heden de politie belt. Mocht u ondanks deze uitleg toch nog vragen hebben, kunt u tijdens kantooruren preventie adviseur Keijzer op het bureau te Wad dinxveen bellen. Aanrijdingen: Dinsdagmiddag omstreeks 16.45 stond op het Reyerskoop een personenauto stil voor een zebra. Een 38-jarige Bos- koopse bestuurder van een personen auto zag dit te laat en botste er achter op. Deze laatste auto moest worden afgesleept. Dinsdagavond vond op de Zijde een aanrijding plaats tussen een personen auto en een fietser. Een 14-jarige fietser uit Hazerswoude kwam achter een vrachtauto vandaan waarna de 22-jari- ge bestuurster uit Leiden hem niet kon ontwijken. De fietser is per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd waar een aantal kneuzingen werden geconsta teerd waarna hij weer naar huis mocht. Bij het linksaf slaan van de Zijde de Voorofscheweg op, zag de 31-jarige Boskoopse bestuurder van een perso nenauto een tegemoet komende brom fietser, een 17-jarige jongen uit Bos koop, over het hoofd met als gevolg een aanrijding. Beide voertuigen liepen schade op maar er was geen persoon lijk letsel. Inbraak/diefstal: Gestolen fietsen: Bab- sloot, bruine herenfiets merk Burco type Normandy met velgremmen en versn.; Parklaan, bruine Fongers heren fiets met trommelremmen en versn. en fietstassen. Maandag werd ingebroken in een flat aan de Mendeiweg. Men kwam binnen door het openbreken van de deur. Weg genomen werden de videocamera, sie raden en een bankpas. Woensdagavond vond aan de Men deiweg een insluiping plaats in een wo ning. Een buur zag twee personenen bij de woning. Er werd niets vermist. In de Biezen werd in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken in een schuur waarbij het elektrische gereed- t.k. gevr. zilveren en gouden sieraden of zilveren prulletjes 01827-3536 t.k. 2 Receder houten garagedeuren 243x242 01727-12143 schap werd buitgemaakt. Zondag werd ingebroken in een aan leunwoning in Parkzicht. De woning werd doorzocht waarbij een ketting werd meegenomen. Men kwam binnen door het forceren van het slot. Ook in een flat aan de Voorofscheweg werd ingebroken middels het forceren van het slot. Het is nog niet duidelijk wat is ontvreemd. Overig nieuws: Aangetroffen fiets; Grij ze Gazelle Solide damesfiets met trom melremmen en versn. Op het Reijerskoop heeft maandag 31 oktober een snelheidscontrole plaats gevonden. Van de 175 passanten werd er één staande gehouden en bekeurd voor een snelheid van 62 km/u. Dinsdag werd wederom op diverse lo- katies de snelheid gecontroleerd. Deze keer werden overtreders gefotogra feerd. Van 9.00 tot 10.00 uur in het Reijerskoop, 24 overtreders met als hoogste 84 km/u. Van 11.00 tot 11.30 aan de Zuidkade waar van de 65 passan ten 10 overtreders waren waarvan de hoogste 69 km/u.; Van 11.30 tot 12.00 uur op de Snijdelwijklaan, daar waren 3 overtreders van de 61 passanten, hoog ste 64 km/u. Dinsdagavond vond in een woning in de Ridderbuurt een vreemdelingen-con trole plaats in samenwerking met bouw en woningtoezicht van de gemeente. In het pand werden tien personen aange troffen van Poolse nationaliteit die niet beschikten over geldige verblijfsver gunningen. Hun paspoorten zijn inge nomen. Zij zullen gecontroleerd het land moeten verlaten. De politie heeft de zaak van de mis handelde Pool, die 25 oktober om streeks 23.55 aanbelde bij een Bos- koops huis in de buurt van het Gouwe- bos, opgelost. De verdachte zijn twee 25-jarige landgenoten van de Pool die een zakelijk geschil hadden met het slachtoffer. Zij mishandelden hem er gens anders en brachten hem vervol gens naar het Gouwebos alwaar hij werd achtergelaten. Zowel het slacht offer als de verdachten hebben geen geldige verblijfsvergunning. De ver dachten zijn 4 november voorgeleid voor de officier van justitie. Met de aanhouding op 1 november van twee 17-jarige Gouwenaren heeft de politie Waag en Wiericke en IJssel en Gouwe een veertiental misdrijven op gelost die de afgelopen 2 maanden wer den gepleegd. Zes feiten werden ge pleegd in het district IJssel en Gouwe te weten een inbraak in een woning in Waddinxveen op 13-9, twee inbraken in een loods te Moerkapelle op 29-9 en twee diefstallen van een auto op 24 en 28 - 9 en een joy-riding op 29 oktober. In het kader van het woninginbraken- projekt van de politie IJssel en Gouwe heeft de politie te Boskoop op 24 en 25 oktober en 1 november voorlichtings avonden verzorgd omtrent het thema Inbraakpreventie Woningen". Bewo ners van de Voorofscheweg, de Zijde, Weteringpad en Roemer waren in de gelegenheid gesteld deze avonden te bezoeken. Ongeveer 115 hadden zich voor deze avond opgegeven, in totaal hebben datzelfde aantal 1 van de avon den bezocht, die werden gehouden in het cultureel centrum De Tunnel. De avond bestond uit een gedeelte algeme ne voorlichting. Er werd een video ver toond waarop te zien was hoe een in breker naar huizen kijkt en vervolgens werd geadviseerd hoe de verschillende openingen van huis kunnen worden beveiligd en werden uiteraard vragen beantwoord. Mede gezien de hoge op komst beschouwt de politie de avon den als bijzonder geslaagd.

Hart van Holland | 1994 | | pagina 3